Це несе в собі глибокий символічний зміст і не є випадковістю. Суть Пасхи одна - жертва. А дата святкування - традиція Церкви. Православна Церква заснувала свою дату святкування щоб виправдати алкогольне причастя - це утрирування, але підстави є
Дата святкування Пасхи це не є традиція тому,що щорічно мільйони людей стають свідками Дива. У Велику Суботу, напередодні Воскресіння Христова за молитвами православного Патріарха на Гроб Господень сходить Благодатний Вогонь. Єрусалимський патріарх Феофіл один молиться за закритими дверими Кувуклії - так грецькою називається печера, де був похований Христос і звідки він Воскрес, в обітування життя вічного. За легендою, той рік, коли вогонь не зійде з небес - стане останнім в історії людства. Ця легенда робить очікування чуда особливо напруженим.
Побачити Диво Благодатного Вогню прагне кожен християнин, тому з усього світу до Храму Гробу Господнього приходять паломники, аби вмитися його благодатним світлом і отримати Боже Благословення. Очевидці стверджують, що окрім свого дивного походження, цей вогонь перші кілька хвилин не пече, ним вмиваються і несуть до своїх домівок та храмів, його доставляють у найвіддаленіші куточки світу. Глядачі "Інтера" стануть свідками хресної ходи, яка почнеться у дворі Єрусалимської патріархії. Урочиста процесія на чолі з Патріархом Єрусалимським Феофілом попрямує до Храму Воскресіння Христового до Кувуклії - каплиці, зведеної над Гробом Господнім. Саме там має відбутися диво, чекаючи на яке кожного року завмирає весь православний світ.
Патріарх знімає з себе вбрання і проходить процедуру огляду - поліцейські старанно обшукують його, а також Кувуклію, аби впевнитись, що там немає нічого, здатного викликати горіння. В одному лише хітоні Патріарх входить туди і, стоячи на колінах, благає Господа послати на землю Благодатний Вогонь.