то як на рахунок створення громадської організації? що для цьго потрібно? її тре рееструвати? як працують громадські організації взгалі з чого почати?
Що потрібно для створення громадської організації:
1. Рішення про створення громадської організації і стратегія її розвитку і діяльності.
2. Збори громадян, де приймається рішення про створення громадської організації і затверджується проект стату.
3. Проект статуту.
Далі подаєте документи в управління юстиції.
Документи, які необхідно подати:
1.ВІДОМОСТІ ПРО ЗАСНОВНИКІВ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ (П.І.Б., рік народження, адреса, телефон, місце роботи, посада).
2. ВІДОМОСТІ ПРО СКЛАД ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ: Голова, Члени правління, Голова ревізійної комісії, Члени ревізійної комісії - 6 чоловік (П.І.Б., рік народження, адреса, телефон, місце роботи, посада).
3. ПРОТОКОЛ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ.
4. ЗАЯВА з підписами засновників, нотаріально посвідчена.
Якщо юридичною адресою оргаеізації буде квартира, то дадати ще й заяву про згоду всіх повнолітніх людей, що прописані в даній квартирі і довідку з ЖЕО про їх прописку в цій квартирі.
ВСІ ЦІ ДОКУМЕНТИ РЕЄСТРУЮТЬСЯ ДУЖЕ ШВИДКО, якщо звичайно все вірно написано.
Далі, після реєстрації в управлінні юстиції, відділ державної реєстрації, управління статистики, податкова, виготовлення печатки.
Працюють громадські організації згідно свого Статуту і Закону України про громадські об`єднання.
Можна писати різні програми і добиватися їх фінансування від держави, можна проводити діяльність за рахунок власних коштів (членські внески, пасивні доходи, майно та кошти, які надходять до Організації від проведення основної діяльності; дотації або субсидії, отримані з державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або у межах благодійної, у тому числі гуманітарної допомоги податком не обкладаються, якщо в податковій вам присвоїли статус неприбуткової організації).
Скалдаючи Сатут, будьте уважні коли пишете про формування майна та коштів організації - саме це буде впливати на рішення комісії щодо присвоєння вам статусу неприбутковості.