Майже два тижні, з минулого понеділка, льодовий палац відключено від електропостачання. 2 листопада голова обласної федерації хокею та Калуського спортивного клубу «Олімпія» Ярослав Дорош звернувся до Прем’єр-міністра, Президента та Міністерства сім’ї, молоді і спорту. Реакції, за його словами, жодної. Це означає, що питання відновлення електропостачання і функціонування льодового палацу у Калуші залишається невирішеним і у найближчому майбутньому такої перспективи немає.
Ярослав Дорош не виключає, що у такий спосіб розігрується сценарій, за яким вже у наступному році збудована за державні кошти спортивна споруда перейде у приватну власність (і це не найгірший варіант). Або ж її розберуть (це можна зробити буквально за тиждень) і перенесуть в інше місто.
Не виключено також, що льодовий палац взагалі буде втрачено. Попри те, що він не працює, тут у системі є вода. Відтак морози (вистачить і мінус 5-60С) призведуть до того, що дороге обладнання вийде з ладу. З приводу необхідності відкачування води Ярослав Дорош звертався до різних інстанцій. Кажуть, що цим повинна займатися організація, яка проводила монтаж обладнання. Але, схоже, усім байдуже, і питання підготовки розмороженого льодового палацу до зими і його збереження досі залишається невирішеним. Більше того, Ярослав Дорош каже, що нині льодовий палац перетворився у пустку, його ніхто не хоче охороняти. Тут холодно, сторожі отримують маленьку зарплатню, і ту боргують по 2-3 місяці.
Базу для тренувань і підготовки до чемпіонату України втратила калуська хокейна команда «Олімпія». У середу хокеїсти вивезли з палацу усі свої пожитки. Планують заливати лід на майданчику на вул. Рубчака і тренуватися там. Не виключено також, що доведеться тренуватися і на замерзлому міському озері. Щоправда, успішність такої підготовки повністю залежатиме від погодних умов. Команда «Олімпія» заявлена на участь у чемпіонаті України у групі С разом з двома командами зі Львова та колективами з Луцька, Івано-Франківська та Яворова. Турнір стартує 14-15 листопада. Також «Олімпія» братиме участь у західноукраїнській аматорській хокейній лізі (тут разом з нею, крім названих команд, змагатиметься ще шість). Очевидно, для проведення зустрічей команді доведеться орендувати лід, який коштує близько 1700 грн. за гру. До речі, усі команди, які стартують у західноукраїнській хокейній лізі, за винятком Калуша і Дрогобича, мають свій лід.
— Схоже, в Україні хокей нікому не потрібен, — каже Ярослав Дорош. — Постійно телефонують батьки дітей, які займаються у хокейній школі (всього у льодовому палаці займалося у чотирьох вікових групах близько 80 калуських дітей) і запитують, коли відновляться заняття. На жаль, нічого конкретного ми обіцяти не можемо. Прикро, але ми думаємо про медикаменти, маски, а здорові люди, здорова, загартована нація нікому не потрібна. Те, що робиться з льодовим палацом — злочин. Я попереджав, що все обладнання може замерзнути і вийти з ладу. Але діла до того нікому немає. Це ганьба для області.
Міський голова Ігор Насалик у своєму коментарі був лаконічним: до вирішення питання передачі льодового палацу на баланс міста його функціонування відновлювати недоцільно.
Іншої думки все-таки дотримуються Я.Дорош та батьки дітей, які займаються у льодовому палаці. Вони вважають, що міський голова та депутати міської ради повинні звернутися до Президента держави, а також до Прем’єр-міністра України, щоб змусити державну дирекцію з експлуатації спортивних споруд передати льодовий палац в підпорядкування міста чи області. Тоді нарешті буде наведений порядок у цьому питанні.
Я. Дорош також зазначив, що для безперебійного функціонування льодового палацу не потрібно захмарних сум. Достатньо закласти в міському бюджеті 500 тис. грн. на рік і жорстко контролювати їх використання. Десять місяців роботи льодового палацу показали, що не потрібно у ньому 14 чоловік персоналу, вистачить усього 7-8 ефективно працюючих людей. А на завершення був наведений такий факт. Цієї осені не захворів жоден із хлопчиків, які займаються хокеєм у льодовому палаці.
Богдана Камінська