Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Голосування

Чи можна вимолити кращу долю на небесах для грішника?

Так
- 17 (54.8%)
Ні
- 14 (45.2%)

Всього голосів: 31


Автор Тема: Молимось за померлих  (Прочитано 152786 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Молимось за померлих
« Прочитано #20 : 18 Квітня 2008, 14:25:04 »


Але я не розумію надмірної пишності надгробних памятників.  Дійсно потрібно вшановувати память про померлих, треба тримати їх могили у належному стані, приходити молитись над ними, але який сесн у дорогих памятника? То хіба так щоб живі родичі могли повипендрюватись перед знайомими. Як на мене то, що тому тілу під землею, що душі на небі всерівно який там задорогий мрамур стоїть.

Ще таке запитаю тих хто знає, а що дає паління свічок біля могил і не тільки?

То люди хочуть компенсувати всою неуважність до особи померлого за часів життя, якось виправдатися перед самим собою, та й перед людьми також.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Молимось за померлих
« Прочитано #21 : 18 Квітня 2008, 19:08:42 »

Цитувати (вибране)
Я знаю Бога Живого і не плачу за померлими, бо нічого вже змінити не можу, бо усвідомлюю, що вони живі
 А чому ж тоді Ісус Христос - Сам Господь Всевишній заплакав біля померлого Лазаря, хоча й знав, що зараз його воскресить.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Молимось за померлих
« Прочитано #22 : 18 Квітня 2008, 19:14:39 »

Цитувати (вибране)
У царя Давида захворів син, а згодом помер.
22 И сказал Давид: доколе дитя было живо, я постился и плакал, ибо думал: кто знает, не помилует ли меня Господь, и дитя останется живо?
23 А теперь оно умерло; зачем же мне поститься? Разве я могу возвратить его? Я пойду к нему, а оно не возвратится ко мне.
(2Цар.12:22,23) Коли ми читаємо Біблію, то можемо бачити, як потрібно реагувати нам. Після смерті, вже нічого не можливо зробити. Заблудженням є думки про те, що після смерті можна відмолити людину і вона піде в рай. Це омана, в яку диявол вводить людей, щоб вони не боялися гріха. Якби у такий спосіб отримувалося б спасіння, то для чого тоді Христос помер?  Виходить тоді Його жертва марна. Це не логічно і суперечить Слову Божому. Спасіння приходить тільки через віру в Христа.
Все дуже просто: ви привели цитату із Старого Завіту. А в Ст. З. дійсно вже нічого не можна було зробити для помершого бо тоді всі ішли до пекла і вибору не було. Та все одно і прості люди, і пророки молилися за померлих, як наприклад Іуда Маккавей , пророк Варух.
Перша Літургія Апостола Якова містить в собі молитви за померлих.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Молимось за померлих
« Прочитано #23 : 18 Квітня 2008, 19:32:04 »

Цитувати (вибране)
Чи є це справедливим просити Бога помилувати померлу людину, грішника? І взагалі, чи це в нашій владі переконати Бога? Чи не є це безглуздою і марною справою?
У Бога немає померлих, у Бога всі живі. Апостол Павло говорить: Ніхто з нас не живе для себе .Чи живемо ми - для Господа живемо, чи помираємо ми - для Господа помираємо; і тому, живемо чи помираємо - завжди Господні. Бо Христос  для того і помер, і воскрес, і ожив, щоб панувати і над мертвими, і над живими. (Рим.14,7-9)
Бог не є Бог мертвих, а Бог живих, бо у Нього всі живі. (Лк.20.38)
А якщо у Нього всі живі то це означає що між мертвими і живими немає прірви, вони можуть спілкуватися між собою і молитися один за одного за апостолом Яковом (Як.5.16)
..."всякою молитвою и прошением молитесь во всякое время...о всех святих"(Еф.6.18)
Цитувати (вибране)
Чи є це справедливим просити Бога помилувати померлу людину, грішника? І взагалі, чи це в нашій владі переконати Бога?

..."если прибудете во Мне, и слова Мои в вас пребудут, то, чего ни пожелаете, просите, и будет вам  (Ін.15.7)
Відповідь від: 18 Квітня 2008, 19:28:53
За святими отцями у православї душа проходить не чистилще, а митарства.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Молимось за померлих
« Прочитано #24 : 18 Квітня 2008, 19:38:22 »

хоча б раз ви особисто переживали Божу присутність, страх Божий, благоговіння на роботі або в туалеті, на кухні або в транспорті?

Відповім дуже чесно, як лише можу.
У туалеті я поки що ні страху Божого і його присутності не відчував. Присутність то я усвідомлював, але от щоб відчуття було - то нє. Чесно. Навіть якби я свій туалет обвішав іконами, то єдиний результат із того був би той, що я би просто частіше згадував про Господа. Але я все ж від такого методу підвищення власної релігійності, з вашого дозволу, утримаюся.
Що ж  до кухні, транспорту і місця, то скажу однозначно ТАК. Навіть якщо оцінювати по абсолютній кількості разів, то у вищеперелічених місцях я переживав  Божу присутність, страх Божий і благоговіння набагато частіше ніж у храмах чи перед іконами.
Найбільші переживання і благоговіння я відчуваю коли "природні" дива і красу людську красу. Бо милуючись і дивуючість досконалості творіння розумієш Хто це все створив. А храми і ікони для мене є лиш намаганням людей привідкрити віконце досконалості, створити щось хоч трохи рівно красиве з творінням Творця. Тому, коли я їх спостерігаю, у мене теж виникають подібні переживання. І нічого у тому поганого не бачу, бо вважаю Бога опосередкованим творцем цих шедеврів людської культури.

P.S.  Не переконуйте мене будь ласка у необхідності чи доцільності молитов у вбиральні, бо для мене вона так, як і для Макса анус, призначена в основному для дефекації і інших подібних ритуалів прикладного характеру.

Відповідь від: 18 Квітня 2008, 19:34:31
За святими отцями у православї душа проходить не чистилще, а митарства.

Різні назви одного і того ж. Приємно, що хитрий підкол Доктора на рахунок відмінності між православними і католиками у питанні чистилища цього разу пройшов повз.  ;)

Цікаво було б почути пропозиції можливих ходів для вироблення спільної доктрини щодо Духа Святого (точніше того, від кого все ж таки він ісходить).
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Молимось за померлих
« Прочитано #25 : 18 Квітня 2008, 19:38:30 »

мдяяя.... про туалет джулі трохи перегнула палицю :D
Цитувати (вибране)
Але за смертний гріх католики згідно їхнього вчення ідуть прямісінько до пекла. Тому молитись за них марно 

 У православній літературі виділяють сім смертних гріхів, роблячи які людина неодмінно потрапить у пекло. Серед них, наприклад, гордість. Зовсім очевидно, що перемогти цю пристрасть вкрай складно, що щира смиренність — це характерна для ве-ликих подвижників. Що ж, виходить, ми усі — «дрова для пекла»?
Класифікація гріхів — це улюблене заняття католицьких схоластів. Вони виділяли не тільки смертні гріхи, але і гріхи проти Церкви, гріхи проти заповідей Божиих і т.д. Було незліченне число таких класифікацій. Єдине міс-це у Святому Писанні, де можна знайти «обґрунтування» існування смертних гріхів, — це послання ап. Іоанна, що говорить: Є гріх до смерті……Але є гріх не до смерті (1Ін. 5, 16). Але ніякого переліку «смертних гріхів» тут не наводиться. Власне, та ж думка звучить у словах Господа: хула на Духа Святого не проститься. Тут йде мова про те, що деякі вчинки і гріхи ведуть прямо в пекло. Мова йде про тих людей, що настільки  загрузли в гріху, що стали нездатні до покаяння.
Тому по суті всі гріхи є смертни-ми. Будь-яка пристрасть, яку пригріла людина у своїй душі, може привести її до сумних наслідків. Самотужки людина  гріхів позбутися не може.
Тому всі грішники вже заслуговують на пекло і тільки один акт може їх спасти від нього - це покаяння у своїх гріхах, Сповідь і Причастя .
« Останнє редагування: 18 Квітня 2008, 19:46:03 від newroman »
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Молимось за померлих
« Прочитано #26 : 18 Квітня 2008, 19:53:06 »

Цитувати (вибране)
Цікаво було б почути пропозиції можливих ходів для вироблення спільної доктрини щодо Духа Святого (точніше того, від кого все ж таки він ісходить).
Відмова католиків від введення у Сивол Віри "філіокве" вчення про те, що Святих Дух ісходить і від Сина. Інакше тут до спільної точки не дійти ніяк. Бо цей догмат затвердили на Семи Вселенських Соборах, коли у Церкві ще не пройшов поділ. Саме і це філіокве і стало однією із причин розколу у Церкві.
Записаний

A.L.V

  • Старожил
  • ****
  • Карма +104/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 287
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2023, 23:51:50

    Звідки: S.S
Молимось за померлих
« Прочитано #27 : 18 Квітня 2008, 21:30:16 »

для чого Богу потрібно то пекло???
 16 Ми познали й увірували в ту любов, що Бог її має до нас. Бог є любов, і хто пробуває в любові, пробуває той в Бозі, і в нім Бог пробуває!
(1Iван.4:16) і підкажіть де в Біблії згадується про пекло.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Молимось за померлих
« Прочитано #28 : 18 Квітня 2008, 21:55:46 »

Лк.16.26. 1Петр.3.18. Одкр.1.18наприклад
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Молимось за померлих
« Прочитано #29 : 18 Квітня 2008, 22:29:19 »

Бажано б і цитатки. Не у всіх є електронна Біблія  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Молимось за померлих
« Прочитано #30 : 18 Квітня 2008, 22:32:20 »

а я електронною і не користуюся, я по книжичках, по книжичках, по старінке. Просто цитату треба писати ще, а я лінуюся  :pardon

Перша цитата це притча про Лазаря
« Останнє редагування: 18 Квітня 2008, 22:45:16 від newroman »
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Молимось за померлих
« Прочитано #31 : 18 Квітня 2008, 22:56:47 »

А в Ст. З. дійсно вже нічого не можна було зробити для помершого бо тоді всі ішли до пекла і вибору не було.
Дійсно всі ішли до пекла?  :o
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Молимось за померлих
« Прочитано #32 : 18 Квітня 2008, 23:10:56 »

За святими отцями у православї душа проходить не чистилще, а митарства.
Бо священники збирають мито на 3-й, 9-й і 40-й день
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Молимось за померлих
« Прочитано #33 : 18 Квітня 2008, 23:15:39 »


Бо священники збирають мито на 3-й, 9-й і 40-й день

 :D
Молодець. Хоть то і "єресь", але дотепно...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Молимось за померлих
« Прочитано #34 : 18 Квітня 2008, 23:24:19 »

Приємно, що хитрий підкол Доктора на рахунок відмінності між православними і католиками у питанні чистилища цього разу пройшов повз.  
Суть питання чистилища або митарства душі:
1) Дати хибну надію і уявлення, що можна грішити і Бог простить. Давати хибну надію - підступний, підлий і цинічний вчинок, погодьтеся.
2) Поширення забобонів і марновірства серед віруючих. Темним, закомплексованим, настрашеним народом легше керувати.
3) Поминки - радість для любителів випити зайвого.
4) Поминки - додатковий суттєвий грошовий прибуток для священника.
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Молимось за померлих
« Прочитано #35 : 19 Квітня 2008, 19:14:50 »

Де перебувають душі померлих до часу воскресіння мертвих?
Згідно з Словом Божим (Лк. 16, 23), душі праведних перебувають у сяйві Божому в покої й радості. Це вже є початком вічного блаженства. А душі грішних в протилежному стані, бо бувши осквернені гріхом, вони не можуть наблизитися до Бога (Лк. 16, 19-31).
 Але повна нагорода або кара настануть тоді, коли приведеться Правда вічна в день Страшного Суду Христового, як каже апостол: «... тепер готується мені вінець правди, якого дасть мені Господь, Праведний Суддя, в той день, і не тільки мені, а й усім, хто полюбив явління Його» (2 Тим. 4, 8 ).
«... бо всім належить явитися перед судищем Христовим, щоб одержав кожний за те, що в тілі содіяв, чи добре, чи зле» (2 Кор. 5, 10).
В якому стані перебувають до часу воскресіння душі тих людей, які померли, в добрій вірі, але не змогли принести плодів покаяння?
Вони далеко від Бога через гріховність і мучаться, але їм допомагають молитви живих рідних, милостиня за їх душі, а особливо молитви Церкви з принесенням за них безкровної Жертви на Божественній Літургії.
Віра в те стверджується безперервним церковним переданням, починаючи з часів апостольських. Бо молитви за померлих завжди були невід`ємною частиною Святої Літургії, починаючи від Літургії св. апостола Якова.
Святий Кирил, патріарх Єрусалимський, так каже:
«Превелика буде користь душам, за яких приносяться молитви в той час, коли перед нами лежить Свята і Страшна Жертва» (Тайновод. повч. 5).
Святий Василій Великий (IV стол.) в молитвах у день П`ятидесятниці (Святої Тройці) каже, що Господь сподобляє приймати від нас молитви умилостивлення й жертви за тих, що перебувають у пеклі з надією для заспокоєння для них, полегшення й звільнення.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Молимось за померлих
« Прочитано #36 : 20 Квітня 2008, 22:20:52 »

4)
Цитувати (вибране)
Поминки - додатковий суттєвий грошовий прибуток для священника
Та добре, що у вас самі люди вносять обовязкові внески у вигляді десятини. Чи ні?
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Молимось за померлих
« Прочитано #37 : 21 Квітня 2008, 10:23:59 »


мдяяя.... про туалет джулі трохи перегнула палицю

Не думаю, що перебільшила. Бог говорить коли Він хоче. Бувають моменти, коли Бог щось проговорює, а людина в цей час знаходиться в туалеті. Це те саме, коли ви в туалеті, а ваша дружина щось кричить з сусідньої кімнати - ви чуєте її голос, усвідомлюєте, що говорите з реальною людиною і т.п.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Молимось за померлих
« Прочитано #38 : 21 Квітня 2008, 10:52:43 »


для чого Богу потрібно то пекло???
 16 Ми познали й увірували в ту любов, що Бог її має до нас. Бог є любов, і хто пробуває в любові, пробуває той в Бозі, і в нім Бог пробуває!
(1Iван.4:16) і підкажіть де в Біблії згадується про пекло.

Я так розумію, що ви Свідок Єгови.

Всі місця в Біблії, де говориться про озеро вогняне, гієну вогняну, де буде плач і скрежет зубів (їх дуже багато, щоб наводити їх на форумі) говорять про пекло. Ісус у Своїх проповідях часто згадував про пекло. Пекло було створене для Люцифера та його анголів. Пекло - це в`язниця. Через те, що Адам віддав свою владу дияволу, він тепер панує на землі і веде людство у пекло. Ісус переміг диявола і дав владу на землі Своїй Церкві. Щоб люди вийшли з-під влади сатани їм потрібно покаятися і прийняти владу Бога. (Щось подібне (принцип) можна побачити у фільмі "Матриця") Нам потрібно навчитися ходити в перемозі, яку дав нам Христос. Кожна людина може ходити в свободі від гріха і влади диявола (саме через гріх він панує в людському житті. Гріх - це двері, через які диявол проникає в життя людини, доки не опанує повністю). Цю свободу дає Христос. Бог не створював пекло для людей, але так само як Люцифер обманом перетягнув треть анголів на свою сторону, він сьогодні чинить і з людьми. Людина має право вибирати на чиїй стороні бути. Тому коли людина обирає гріх, або відмовляється коли їй пропонують прийняти Ісуса і Його святість, Бог не може втрутитися, бо свобода вибору - це закон, який Він Сам постановив і не порушить Своє Слово. Бог мотивує, переконує, але не примушує. Рай або пекло - це вибір людини! Воля Божа -  рай для кожної людини! 
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Молимось за померлих
« Прочитано #39 : 21 Квітня 2008, 10:59:20 »


А в Ст. З. дійсно вже нічого не можна було зробити для помершого бо тоді всі ішли до пекла і вибору не було.
Дійсно всі ішли до пекла?

Не всі йшли в пекло. Авраам, Мойсей, Ісаак, Яков, Давид, Соломон, Самсон, Єнох, Ісайя, Єзекиль, Захарія і т.д. - всі вони пішли до Бога. Ці люди за життя пізнали Бога і мали відкриття про Ісуса Христа, про план спасіння. Вони спаслися вірою в Боже Спасіння - Ісуса, який ще не прийшов. Вони мали близькі стосунки з Богом.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ