Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Голосування

Чи можна вимолити кращу долю на небесах для грішника?

Так
- 17 (54.8%)
Ні
- 14 (45.2%)

Всього голосів: 31


Автор Тема: Молимось за померлих  (Прочитано 152798 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Молимось за померлих
« Прочитано #140 : 29 Травня 2016, 00:56:21 »

Справді спірне питання про чистилище. Біблія наче нічого про це не говорить, лише про пекло і рай та Царство Небесне. А от традиційні церкви навчають вірити у чистилище. А ще чомусь деякі церкви (у Калуші напевно всі) встановлюють суми за служби по померлим. Хоча наче у Біблії дається поняття того хто скільки може стільки і дає.
Приховано: Показати
По причині служб\причастя у Володимира у зручний для мене час почала відвідувати греко-католицьку церкву. І все наче було чудово поки на сповіді священник не вияснив, що батько давно був сповіданий і не причащався цього року. Тому по ньому потрібно замовити Григорянку. Вияснив, що не працюю бо була по догляду за престарілим і що не маю чоловіка і назвав поблажливу суму у 2000-3000грн з поясненням, що може треба буде позичити гроші, щоб спасти батькову душу. Навіть у Львові вона не вартує більше тисячі гривень. Так от тут я відчула наскільки ближчі до Біблії і Бога нетрадиційні церкви (баптисти, євангелісти,...). Там беруть у місяць з людини десятину як у Біблії сказано і не чула, щоб вимагали більшого ніж хтось має. А у католицьку церкву за григорянку я мала б дати 300% свого місячного доходу. Тобто влізти у борги не для того, щоб вистачило на їду дитині і мені, а для того, щоб священнику оплатити його працю (знову ж у Біблії про це чітко сказано - щоб вистачало на харч і одяг, а не для надлишку брати з віруючих і ніде не читала що на подаяння церкві\за служби треба зичити). От так відбувається у деяких наших церквах - щоб помогти іншій душі я маю стати на паперті з табличкою "подайте на григорянку для мого новопреставленого батька" чи задуматись над тим де ж насправді Бог і спасіння душам - у традиційних ритуалах, що давно стали бізнесом чи у щирих молитвах "нетрадиційних", які малозабезпеченим стараються ще й допомогти, а не те, що ввести для спасіння у борги :(. Звісно, що відмолюю його душу сама, бо чомусь не вірю у щирість молитви за великі гроші і звісно, що замовлятиму служби у православному храмі на відповідні дати(у них нема григорянки) і далі (бо батько був православним)...і знову замислююсь над тим який же тип церкви є "вузькими воротами"...хоча розумію, що церква тут майже не причому - Бога-то в душі своїй шукати треба, а думки траурні, бо період такий і ситуація "дивна" для мене(((
....і все ж цікаво - а де ж душі очікують на суд Божий? Може про це десь є у тих Євангеліях, що люди визнали неканонічними?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Молимось за померлих
« Прочитано #141 : 29 Травня 2016, 07:43:20 »

Православні чистилища не визнають, лише католики і греко-католики.
Особисто я не визнаю такого, що якимось спеціальним обрядом, після смерті можна щось змінити в плані того, що людина перед смертю не була сповідана і не причащалася.
Розумію Твої думки і відчуття, але радив би пошукати іншого отця з любої іншої церкви чи парафії, який то зробить за менші гроші - і будеш спокійна.
Загалом же категорично не згідний, що скажімо свідки з тебе менше здирають!
Там ти регулярно віддаєш десятину, а у традиційних того ннема, тому стараються здерти "при оказії".
На одне виходить  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27

Молимось за померлих
« Прочитано #142 : 23 Серпня 2016, 11:20:39 »

Менi подобaеться сайт "Репортер" , особливо iсторичнi роздiли . А тут натрапив на таке http://report.if.ua/gazeta/omega/legendy-stanyslavova-netypovyj-pohoron/ , що мене обурило .
Такi похороннi процесii були по всiм мiстам , я особисто ще помятаю в серединi 60-х i катафалки i оркестри i завжди купа народу . То була повага до померлого . Кожен то видiв i задумувався над своiм бренним життям . А вже в середини 70х процесii заборонили i почали всiх возити на автобусах . Тепер три автобуса i лопатою по срацi . Я до того що автор цiеi статтi - http://lib.if.ua/litprem/1338466173.html , мало того що написав нiсенiтницю , так ще поскакав на памятi людини , що померла понад 60 рокiв тому . :!!
"Це пояснюється тим, що покійник мав особливі заслуги перед режимом. Пельвецький був призначений адміністратором Станіславської єпархії після арешту єпископа Хомишина та активно виступав за об’єднання із православною церквою. 19 лютого 1946 року був висвячений на єпископа, а через чотири дні перейшов у православ’я, брав активну участь у сумнозвісному Львівському псевдособорі, на якому «ліквідували» українську греко-католицьку церкву. Ось тому і почесті, і катафалк, і міліційний ескорт." Можна подумати , що тi всi люди на фото прийшли порадуватись , що той священник помер  :facepalm:
Одним словом юний недоумок , який думае що за такi опуси йому буде цукерка   :ganba
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Молимось за померлих
« Прочитано #143 : 23 Серпня 2016, 12:40:49 »

Так. Були такі традиції.
http://kalush.info/pictures/picture_old_kalush_5f59d18869ce_jpg/starij-kalush
На фото Твоя хата  ;)
Ховають мого прадіда.
І він не був аж якимось діячем. Правда то 52-й вроді рік (не шістдесяті).
Але як казала сестра моєї бабці, яка застала його як вчителя:
- То був ІНТИЛІҐЄНТ! То просто відчувалося у всьому.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27

Молимось за померлих
« Прочитано #144 : 23 Серпня 2016, 15:12:55 »

На фото Твоя хата 
а в тому вікні , що на фото я 5-6 річний проводив більший час , тому такі події як похорон дуже запамятовувались . В Калуші були і катафалк і коні , і на бортових машинах возили , але завжди було купа людей , всі виходили на вулицю , стояли вздовж вулиці , щоб провести померлого в останній путь , і знайомі і не знайомі , то було така шана до памяті про людину . А зараз що твориться , мало того що про похорон взнаємо через місяць , так ще всілякі писаки пишуть різну нісенітницю .
Людина давно померла , як вона прожила своє життя , то не наша справа і засуджувати цю людину це не правильно . Ми з вами не знаємо в яких скрутних умовах людина знаходилась і як ми б тоді поступили на її місці . Легко ляпати язиком , звинувачуючи інших  :!!
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Молимось за померлих
« Прочитано #145 : 22 Червня 2019, 21:54:11 »

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=Ng8RdDqyvtg" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=Ng8RdDqyvtg</a>
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.