Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 26 днів

Автор Тема: Проблеми освіти у нашому місті і не тільки  (Прочитано 118512 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #120 : 07 Липня 2010, 14:19:26 »

Пару днів тому розмовляла із знайомою, котра разом із дітьми виїхала до чоловіка в Іспанію. Якраз говорили про систему освіти за кордоном. В Іспанії мами мають право бути в декретній відпустці до досягнення дитиною 4 місяців. Після цього дитину віддають в "садочок" на півдня. Мама цих півдня вже має працювати. З 3 років дитина "ходить в школу"! На мою думку ця школа нічим не відрізняється від нашого садочка просто це початкове навчання є обовязковим. Програма там набагато легша і більше завдань творчого напрямку, а менше - на вивчення і запамятовування. Принаймні, дівчата моєї знайомої приїхали посеред навчального року і дуже швидко освоїлись, вивчили мову і добре вчаться. Навчання з 9 до 17 години. 2 години перерви на обід.
Може десь щось пропустила або забула - вибачайте.
 Може й справді є можливість врахувати обовязкове дошкільне навчання в болонську систему, як це пропонує міністерство, бо в Іспанії не вчаться 12 років. Якщо не помиляюсь, то 12-річну освіту мають лише 3 країни світу. Більшість країн - 10-11.
Інше питання, що у нас всі реформи проводяться вкрай недолуго. Як запровадити обовязкове дошкільне навчання, якщо місць у садочках і так не вистачає катастрофічно?! В першу чергу треба переглядати навчальну програму, бо я при теперішніх вимогах вчилась би не вище ніж на 5-7.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #121 : 07 Липня 2010, 14:41:28 »

То що, ви пропонуєте моїй дитині, яка вже 8 років провчилася по новій реформі і мала надію, що вона отримає людську освіту повернутися в дитячий садок?
Чи ми знову почнемо все спочатку? А тим часом, поки ми будемо починати, бо нам бачте страшно, що наші діти за той лишній рік в школі поженяться, то виросте ще одне ЦІЛЕ ПОКОЛІННЯ роботяг, які нездатні захистити свої права на нормальну роботу і заробітну плату бо у них відібрали основне - право вибору роботи, бо поза межами своєї неньки - держави вони НІХТО? Яка різниця скільки років в школі вчитися? 11 чи 12??? Ніхто не пропонує всім поголовно закінчувати 12 класів! Ішла мова про те, що в 10 клас будуть іти тільки ті діти які планують вступати в університет. Всім решта можна іти в армію, женитися, родити дітей, отримувати професійну освіту... НЕВЖЕ ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ - не про нас турбота тут, і не про наших дітей, а про те, що треба їм захистити свій ринок "роботяг" безправних!!! Ще раз повторюю - ВОНИ, ті хто так переживає, що наші діти поженяться в школі - СВОЇХ ДІТЕЙ У НАШІЙ ЧУДЕСНІЙ ШКОЛІ НЕ ВЧАТЬ. А наразі у всіх дітей які зараз вчаться в школі від першого по 9 клас - відібрали можливість отримати визнаний диплом. Така надія залишилася тільки у тих хто тільки народився, і то при умові, що реформу почнуть. А почати у нас поки що ще нічого не почали, тільки наразі все почате раніше скасовують...
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #122 : 07 Липня 2010, 14:54:41 »

Невже нічого вже не можна зробити?!

в глобальному плані таки нічого. принаймні одній\одному і без зброї.

 А для своїх дітей звісно можна - просто не віддавайте їх у школу де в будь-якому випадку їх нічому хорошому не научать. і тому що шкільна програма в результаті формує  "м"ясо", і тому що в школі авторитетами є зовсім не вчителі, а думка класу/колективу, яка у 90% підштовхує не до навчання, а навпаки.
Відповідь від: 07 Липня 2010, 14:50:24
А наразі у всіх дітей які зараз вчаться в школі від першого по 9 клас - відібрали можливість отримати визнаний диплом.

А хто Вам таке сказав? Знаю  людей які виїхали після школи вчитися за кордон. Знаю і таких які після інституту (ще коли не було болонської системи) виїхали за кордон і поступили там в аспірантуру..

думаю що 11 років що 12 у школі - на кінцевий результат ніяк не повпливає (окрім того що у тих хто захоче одержувати шкільий диплом таки один рік з життя буде вирвано)
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #123 : 07 Липня 2010, 15:02:59 »

А куди мені віддати дитину яка закінчила 8 клас? Нажаль я неспромоглася заробити на англійську школу поки що і навчання екстерном також навряд чи потягну. Тай диплом все одно треба буде отримати - незважаючи екстерном чи не екстерном ми будемо вчитися. І куди з тим дипломом? Та й навряд чи через 3 роки мій фінансовий стан покращиться настільки, щоб я змогла "потягнути" навчання моєї дитини в європейському університеті. А ще знаю, що наших дітей хоч і беруть іноді в європейських університетах, але все одно не у всіх, і не на всі факультети, але тільки на спеціальні для "східноєвропейців". Казала мені одна литовка, в якої дочка вчиться у франції, що їй там казали, що не беруть дітей з колишніх держав СРСР, тому що шкільна освіта там поки що не відповідає їх вимогам. А точніше - наші діти вчать всього поторошку, але нічого конкретно. Без шпаргалок і підказок у нас знання нижче середнього. І диплом отриманий на тому "східноєвропейському" факультеті для східної ж європи і годиться... Тобто він все одно те того сорту, що треба...
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #124 : 07 Липня 2010, 15:22:50 »

ай, та учать там всі хто заплатять і китайці і негри і українці тим більш. знаю сирійця який закінчив сорбону і здавав іспити мелу гібсону.

також знаю що роботадавці які беруть співробітників за знання на дипломи не дивляться. інша справа коли беруть по знайомству.
але якщо візьмуть по знайомству то і зп буде 1500 гр. (за деякими винятками хіба типу судей та їм подібних).

як вчити дитину? краще за все напряму у спеціаліста - одразу фаховій справі. 
так для цього потрібно зовсім не 10 років, за рік можна навчатись робітничій професії, за років за три можна опанувати комп"ютерну професію, стільки ж мабуть потрібно на вивчення першої іноземної. наступні іноземні йдуть занчно швидше.

де взяти спеціаліста? ну або батьки, або домовитись з кимось за гроші. я думаю що навчати дитину 10 років в школі вийде не дорожче ніж заплатити фахівцю за рік навчання.

а можна взагалі нічому не вчити - мабуть найбільше серед середнього класу комерсантів які купили дешевше продали дорожче - для цього якщо і потрібні знання, то тільки де продають найдешевше, позичили гроші і вперед хмельницьк-калуш  :)
це звісно на перших порах, дальше з китайцями звязки налагодити і т. д.

і коли однолітки вашої дитини будуть тільки отримувати диплом пресижного вузу який працює за болонською системою, а потім чухати потилицю що з цим дипломом робити, та куди його нести Ваша дитина буде вже у власному офісі вирішувати кого з цих червонодипломників взяти собі на роботу, а кого ні  :)



Відповідь від: 07 Липня 2010, 15:20:06
так що посилайте табачника з його планами чому вчити ваших дітей а чому ні туда, де йому і місце  ;) :D
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #125 : 07 Липня 2010, 15:39:50 »

от якраз диплом престижного вузу який працює в болонській системі не треба думати куди пристроїти. Навіть є вибір - де краще, бо його і в Європі визнають Тому є вибір - в Україні за 1500 грн, з яких офіційно в кращому випадку тільки мінімалка, чи десь в Європі - за європейську зарплату. Помиляєтесь, і двох і навіть трьох іноземних мов я свою дитину знайду де навчити. І за те, що "робітничу" спеціальність він не отримає я також не боюся. Я просто хочу, щоб він мав диплом, який би йому дозволяв мати вибір - працювати на українського "алігарха", без права мати зарплату, яка йому забезпечить людське життя, чи шукати іншої долі, але не нелегалом на стройці в Чехії - а згідно своєї освіти.
Учать там і негрів і Українців... Я що сказала, що не учать? Аби платили. Але ще раз кажу - учать на окремих факультетах. І дають дипломи. Інша справа чи беруть потім з тими дипломати на роботу, чи кажуть - ми тебе навчили і їдь тепер до своєї країни. Ви щось не зрозуміли різницю. Я не сказала, що я боюся що моя дитина неуком буде, я сказала, що я хочу, щою моя дитина мала право вибору роботи, яке їй би дав тільки ПОВНОЦІННИЙ а не "спеціальний" розрахований тільки на певні країни диплом.
А на рахунок торгівлі - ну не всім же торгувати. Чи ви хочете, щоб вся наша країна на великй базар перетворилася? Хто тоді буде купувати? Виробляти я так розумію буде тільки Китай. Ми всі будемо торгувати. :) Я розглядаю такий варіант. Наразі я торгую, бо у мене вибору нема - або школа за 1000 грн зарплати, або торгувати. Але для своєї дитини мені б хотілося іншої долі. Не такої непередбачуваної. Вже я залежу від когось - чи нові податки введуть, чи нові штрафи запровадять, чи митну вартість мені в три рази збільшать(а з неї нарахують митні платежі). Хтось собі сидить і собі тільки думає, яку ще шкуру з мене злупити зможе. А у мене нема вибору, або перебиватися тим, що він мені з барського столу дає, чи намагатися заробити трохи більше, ніж на недоїдки. А чому моя дитина не може отримати такий самий диплом, як і їхні діти і скласти їм конкуренцію на ринку праці, чому вона сама не може вирішувати свою долю?
« Останнє редагування: 07 Липня 2010, 15:51:15 від Люся »
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #126 : 07 Липня 2010, 16:00:33 »

от якраз диплом престижного вузу який працює в болонській системі не треба думати куди пристроїти.

наведіть будь-ласка конкретний приклад.

єдиний який я знаю - це науковці природничих наук які можуть відносно легко виїхати наприклад в німечину в аспірантуру.
при цьому вони будуть мати 1000 євро, з яких десь 300 буде йти на оренду житла, ще 400 на скромне проживання (продукти одяг, транспорт) ну десь 300 залишиться.

не бачу великої різниці між цим розкладом і працею на нашого алігарха..
Відповідь від: 07 Липня 2010, 15:48:46
крім того в цьому випадку беруть абсолютно незалежно від того чи там болонська система чи ні.
просто в тій же німечині неохоче йдуть в аспірантуру через низьку зарплату, а професорам потрібні робочі руки от і беруть іноземців.

а кадрів там своїх вистачає. ми їх якщо цікавимо то саме з точки зору дешевизни, а не тому що у нас болонська система...
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #127 : 07 Липня 2010, 18:23:42 »

єдиний який я знаю - це науковці природничих наук які можуть відносно легко виїхати наприклад в німечину в аспірантуру.
при цьому вони будуть мати 1000 євро, з яких десь 300 буде йти на оренду житла, ще 400 на скромне проживання (продукти одяг, транспорт) ну десь 300 залишиться
власне тому, що вони не визнають наших дипломів. Ці науковці змушені вчитися ще раз, щоб підтвердити свій диплом. І це стипендія, а не зарплата. Зарплата науковця насправді набагато вища. Для порівняння - у нас стипендія аспіранта - 800 грн. А моя подружка - кандидат філософськи наук на повному навантаженні і на посаді доцента кафедри має 2000 грн. Це грубо 200 ЄВРО БЕЗ ВИРАХУВАННЯ ВИТРАТ. Так що різниця є навіть тут. Проблема в тому, що її диплом НЕ ВИЗНАЮТЬ, тому вона не може поїхати і працювати там, де більше платять. А як би могла, то і у нас змушені були б платити більше. Бо більше б не мали "монополії" як роботодавці.
Тому нам все життя і вдовблюють в голову, що "вчись - не вчись, а все одно все за гроші". А що за гроші - Бумажка, яку навіть тут не визнають?Правильно що її ніде не визнають. Бо у нас вища освіта знівельована легкодоступністю. Заплатив - отримав диплом. А навіщо дбати про якість знань.? Навіщо нам розумні люди? Розумних людей нам не треба, нам треба "піпл", який все "хаває" І "лохторат". Хоче лохторат мати іллюзію., що його діти отримують вищу освіту - на тобі тисячі кишеньковиз "ВУЗів". - де ті ж олігархи видушують з лохтората тяжко зароблені копійки за так звані "дипломи" своїм дітям. Не біда, що ті ж самі олігархи по тим дипломам не беруть на роботу. Зато лохторат довольний - грошей позбувася - і "бумажка" є . Потім з цією бумажкою - в Іспанію на стройку. Навіть не виникає думка, що спеціальність, освіту, отрмують для того, ЩОБ ПРАЦЮВАТИ ПО ТІЙ СПЕЦІАЛЬНОСТІ.
росто в тій же німечині неохоче йдуть в аспірантуру через низьку зарплату, а професорам потрібні робочі руки от і беруть іноземців
Ви помиляєтесь. Просто їм потрібні розумні люди. А таких небагато.
В тій же Німеччині не так легко отримати вищу освіту. Треба справді вчитися. Німці і наших не беруть всіх підряд. Тому і не визнають наших наукових ступенів, а вчать наново. Перед тим, щоб там почати вчитися - треба пройти вступні випробування. А платять мало, бо то стипендія. Зарплата - незрівнянно вища.
У тих дітей, які сьогодні закінчили 9 клас була надія, що вони зможуть поїхати в Європу не тільки памперси міняти і роствор мішати, але і працювати по спеціальності. Звичайно, не всі спеціальності в Європі затребувані. Наших юристів, дипломом Тернопільської Академії НГ, звісно там не ртреба, як не треба і тут. Але інженери, лікарі - могли мати вибір - тут за 1500 горн, чи там. Звичайно, не так легко буде і там знайти роботу, але для особливо талановитих шанси були!  Тепер більше не буде. у них знову пропала надія мати ДИПЛОМ про освіту, а не бумажку. Ця можливість, може є тільки в тих, хто тільки сьогодні народився. А ціле покоління тих, хто сьогодні вчиться - уже її не матиме.

Відповідь від: 07 Липня 2010, 17:53:07
а не тому що у нас болонська система..
а ми тому і дешеві, до у НАС НЕМА БОЛОНСЬЕКОЇ СИСТЕМИ. У нас нема якісної освіти. Ми не вчимо розумних людей, ми видаємо лохторату дипломи. І чим раніше він отримає такий бажаний "диплом, тим скоріше піде задешево працювати. Тому ми не зупинимось на скороченні шкільної освіти до 11 років - ми дійдемо до 5 класів. З програми літератури вилучимо не тільки сучасних письменників - ми скоротимо до навчання читати і писати. Математику - до лічби до 100. Навіщо більше - хто нам більше платити збирається? Нам останні роки втовкмачують в голови, що вчитись не треба, але своїх дітей у той час вчать у Кембріджі і у Гарварді. А навіщо? Чому тоді нам не треба вчитися? Тому що нам треба ПРАЦЮВАТИ. А коли ми будемо надто вчені - тоді ми не захочемо задешево працювати. Більше того, ми почнемо роздумувати - про побудову всіляких там громадянських суспільств, і іншого небезпечного крамолу. Ще чого доброго і справедливості захочемо. Тому, поки не пізно, нам треба втовкмачити в голову, що 12 років у школі - то небезпечно для наших дітей, бо вони всі переженяться. Це єдиний аргумент. Інших нема. Його нам втовкмачують, що б ми забули НАВІЩО БУЛО ЗПРОВАДЖУВАТИ оту 12 школу. А для того, щоб потупово перейти до виконання вимого болонського протоколу. Бо це не за тиждень робиться, і навіть не за рік. За тиждень можна все тільки за :censore рати. Що вони і зробили, бо зрозуміли, що лохторат може потихеньку перетворитися на освічений ЕЛЕКТОРАТ, який заявить, що він має право ВИБОРУ.
Не повтікали би всі за кордон. Он чогось поляки не повтікали, литовці не повтікали. А тому, що їхні держави, їхні олігархи змушені були конкурувати на ринку праці. Хочеш спеціаліста - плати йому. А у нас - освіта і робота -речі нетотожні. Освіта - це не освіта - це черга за бумажкою, а робота - це як повезе, або знову за гроші.
Верхом мріянь - є карєра торгаша, який торгує крамом не Хмельницького базару, А НАПРЯМУ Китаю. І при цьому труситься весь час від усіляких перевірок, і безперестанку думає кому і де і скільки "дати" і де на ті всі "давалки" заробити. Бо ті, що вивчилися в Гарварді - для того і вивчилися, щоб створити йому такі умови, щоб законно він просто не міг працювати, а незаконно - змушений був їм весь час "давати" . Митні платежі це окрема тема, тому я тут її не торкаюся.
А мрії у нас, панове, виходять збочені якісь, як і збочене поняття про освіту, про необхідність знань, своє місце в суспільстві. Чому ви думаєте у нас так культивувалася думка, що бути відмінником - це погано? Ця думка культивувалася і культивується на державному рівні. Відміннику - потім копійчані стипендію, копійчану зарплату... Зарплата інженера на виробництві завжди була менша, ніж у робітника. Тобто розум у нас цінивсі нижче, ніж фізична сила. А навіщо це було, а тому, що не треба нікому розумних людей. З розумного не зробиш слухняного раба, бо він придумає рано чи пізно як звільнитися.
От нам внушили, що ніякі "болонські системи" ннам  не поможуть, що якісна освіта нам не потрібна, а ми сидимо і слухаємо, і киваємо... А дійсно - діти поженяться в школі... Що буде? А не поженяться вони в школі. Бо хто захоче поженитися - той в 10 клас не піде. А хто піде в 10 клас - той буде знати чого він туда пішов. І наша справа - батьків - їм це пояснити. А як ми пояснимо, як ми самі не хочемо вийти з рангу тупого стада дешевих робітників і дітей своїх навчити не хочемо. Нам розказали, що нас ніде не чекають, а ми і повірили. З такою психологією нас і справді ніде не чекають... Роботяг всюди своїх вистачає... Хіба що ми ще дешевше себе продамо. І з нашою освітою нам ще довго демпінгувати на ринку праці... Повірте...
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #128 : 07 Липня 2010, 18:38:28 »

Ви помиляєтесь.

можливо, я всього навсього сказав те що чув від людей які виїхали туди в аспірантуру.

Тому і не визнають наших наукових ступенів, а вчать наново.

Дивно, а мої знайомі казали що краще захиститись тут, тому що наші дипломи там визнають, а от наш ВАК не визнає ступені одержані закордоном і їх потрібно перезахищати... це й не дивно, адже у нас є кандидат і є доктор, а там тільки кандидат, у нас щоб захиститись треба опублікувати 3 статті, в німеччині такої вимоги немає..

правда у нас більшість ступенів куплені, але це вже не залежить від того чи болонська система чи ні

Відповідь від: 07 Липня 2010, 18:30:39
а ми тому і дешеві, до у НАС НЕМА БОЛОНСЬЕКОЇ СИСТЕМИ. У нас нема якісної освіти. Ми не вчимо розумних людей, ми видаємо лохторату дипломи.

мабуть у Вас є аргументи чому болонська освіта значить якісна?
З програми літератури вилучимо не тільки сучасних письменників - ми скоротимо до навчання читати і писати.

і правильно, смисл з цих пісьменників? Вам вони в житті пригодились? мені ні. а от те що мені пригодилось мені прийшлось вивчати самому, і після школи/інституту, тому що в школі замість корисних знань я вивчав сучасних письменників

Нам останні роки втовкмачують в голови, що вчитись не треба, але своїх дітей у той час вчать у Кембріджі і у Гарварді. А навіщо?

тільки задля понтів, не більше. Ви думаєте ті хто мають гроші на навчання в кембріджі мають потебу працювати? )))




взагалі я за те щоб всі повтікали за кордон і тут залишились тільки міліціонери, судді, гаішники, прокурори - їм буде чим зайнятись і без нас  :)
тільки я вважаю що болонська система тут ні до чого. швидше це втовкмачували в голови що вона корисна, щоб показати який минулий міністр хороший міністр.

в міністерствах так працюють - прийшов новий міністр, ну треба зробити видимість роботи, починає відміняти розпорядження попоредника, щось нове вводити, байдуже корисен чи ні - головно що щось вводить, а аргкументи завжди знайдуться  :)
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #129 : 07 Липня 2010, 18:39:37 »

а там тільки кандидат,
там нема ніякого кандидата, тільки доктор, я також трішки знайома з цією системою Там вчиться зараз моя сестра :). І не три статті треба опублікувати. А більше. Та й не проблема - це заплатив - і маєш тобі і напишуть і опублікують. В Німеччині  - треба не статті невідомо ким написані опублікувати - а показати наукову роботу і захистити її, ще доказати її наукову або практичну цінність.
Наукову систему у нас я також трошки знаю - чоловік моєї іншої сестри без 5 хв доктор наук а найкраща подруга вчилася і захищалася як то кажуть на моїх очах.. Я можна сказати зсередини це знаю ;) Наша ВАК не хоче визнавати їхніх степенів, бо ми не є в болонській системі, і вона не знає як і куди ту степінь "пришити"  але кому треба, тому все одно знаходять і пришивають.   
правда у нас більшість ступенів куплені, але це вже не залежить від того чи болонська система чи ні
от була б болонська система - не було б куплених степенів. А так - і на цьому можна бізнес робити. От і маємо "проффессора" Януковича і іже з ними, а ще купа ВУЗів, які видають нікому не потрібні бамажки
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #130 : 07 Липня 2010, 18:42:33 »

ой, вибачте за помилки - це кішка сіла перед клавіатурою, писати не дає  :)
Відповідь від: 07 Липня 2010, 18:39:56
там нема ніякого кандидата, тільки доктор, я також трішки знайома з цією системою

ні, ви не знайомі.
він називається доктор, а відповідає нашому кандидатові  =))
Відповідь від: 07 Липня 2010, 18:41:14
от була б болонська система - не було б куплених степенів.

поясніть, чим болонська система завадила б продавати дипломи??? яким чином???
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #131 : 07 Липня 2010, 19:11:50 »

о болонська система тут ні до чого. швидше це втовкмачували в голови що вона корисна, щоб показати який минулий міністр хороший міністр.
ні, тому, що попередній міністр справді хотів, щоб у нас стала якісна освіта, а не фабрика по видачі бамажок. А новій владі цього не потрібно. Бо так вона і з нею Росія може втратити дешеву робочу силу.
Відповідь від: 07 Липня 2010, 18:43:22
ні, ви не знайомі.
він називається доктор, а відповідає нашому кандидатові
а власне хто таке сказав? Хто визначає чому вона відповідає, може той, хто хоче применшити значення закордонної освіти? Тоді всі підуть там захищатися, і гроші як то кажуть попливуть "мімо каси". Будуть приїжджати сюди докторами наук а нашій ВАК нічого з цього не перепаде? Тому вона і не визнає, бо їй невигідно визнавати. Значить в закордонних ВУЗах ті, хто не у нас здобули докторську степінь - недоуки? Тільки вони бідні про це не знають, думають, що вони доктори, а вони насправді тільки кандидати. Так і помирають біднесенькі недовченими і невизнаними нашою високоповажною ВАК.  :=)
Тільки наша ВАК знає, що для того, щоб стати докторм наук - треба пройти степінь кандидата. Від того наші вчені - найвченіші вчені в сіті, тільки ось ми в розвитку чогось відстаємо, може тому, що їхні вчені не знають, що вони недовчилися?
Відповідь від: 07 Липня 2010, 18:50:31
поясніть, чим болонська система завадила б продавати дипломи??? яким чином???
без коментарів.....
Відповідь від: 07 Липня 2010, 18:51:15
тільки задля понтів, не більше. Ви думаєте ті хто мають гроші на навчання в кембріджі мають потебу працювати?
ну на заводі працювати вони точно не мають потреби. Вони в 23 роки відразу заступниками міністра працюють... І навіщо їм це? Хто б сказав?
правильно, смисл з цих пісьменників? Вам вони в житті пригодились? мені ні. а от те що мені пригодилось мені прийшлось вивчати самому, і після школи/інституту, тому що в школі замість корисних знань я вивчав сучасних письменників
тому, що освічена людина - має бути освічена людина. Вона не мусить декламувати напамять Шекспіра в оригіналі, але мала б знати різницю між карданом і Карденом, чи Бебелем і Бабелем. Просто тому, що вона вважає себе освіченою людиною. Ще раз повторюю, ми з Вами по різному розуміємо освіту. Практичні навички для виживання і освіта - це різні речі. Вища освіта повинна бути не у всіх, і навіть не у 50 % населення, а у 10% максимум. Але ці люди мали б біти справді освіченими, а не просто з дипломами. Така людина може звільнитися від рабської психологіх, вміти протистояти навязуванню їй мислення. Це має бути еліта суспільства. І доступ до цього мають мати люди за здібностями, а не за розміром гаманця. Звичайно - в практичному житті Вам не пригодилася сучасна література. А Ви хотіли, щоб Вас у школі навчили тільки практичних речей? Читати і писати в Ваш список необхідних практичних умінь входить?. Чи треба було відразу вчити кого на слюсарну справу, кого не кухарську і тд?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #132 : 07 Липня 2010, 19:12:15 »

Тільки наша ВАК знає, що для того, щоб стати докторм наук - треба пройти степінь кандидата. Від того наші вчені - найвченіші вчені в сіті, тільки ось ми в розвитку чогось відстаємо, може тому, що їхні вчені не знають, що вони недовчилися?

ну да, я теж проти цих дурацьких ієрархій, та це не міняє того факту що іхній доктор відповідає нашому кандидату. а наявність кандидатського ступеня у нас не єдина вимога щоб одержати докторську степінь. та я вже не пам"ятаю що там ще треба, чи то 30 публікацій, чи щось інше.

без коментарів.....

ну, взаємно тоді - no comment..
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #133 : 07 Липня 2010, 19:23:30 »

оясніть, чим болонська система завадила б продавати дипломи??? яким чином
все таки прокоментую...  Ви чомусь зводите все до назви. Нема питань систему освіти можна назвати як завгодно. Хоч пекінська, хоч марсіанська. Питання в тому, що як би і справді вдалося завершити реформу освіти за болонською системою - купляти диплом було б невигідно в принципі. Його б ніхто і не продавав , бо це було б дуже важко в умовах контролю за якістю знань як того вимагає система, і купляти було б невигідно, бо куди з тим дипломом  підеш, коли не можеш його знаннями підтвердити. Тому на заході і не має місця практика списування на екзамені... Бо вони за знаннями ідуть, а ми за дипломом. Це різні речі. Поки ми не викорінемо цю психологію, доти нашу систему освіти можна як хочеш називати. Суть її все одно лишиться совкова, як і наша психологія.
Відповідь від: 07 Липня 2010, 19:19:53
та це не міняє того факту що іхній доктор відповідає нашому кандидату
ні, це зовсім не факт, просто твердження нашої ВАК. Те, що вони їхніх докторів наук прирівнюють до наших кандидатів зовсім не означає, що їхні вчені дурніші за наших докторів наук. По яких таких цікаво критеріях вони це прирівняння здійснюють?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #134 : 07 Липня 2010, 19:41:01 »

А Ви хотіли, щоб Вас у школі навчили тільки практичних речей?

я хотів щоб те чому мене навчали мало б якийсь сенс, тобто щоб мене навчали за якоюсь метою...
єдина мета яку я можу зараз побачити в своєму шкільному навчанні це зробити з мене не
Цитувати (вибране)
Така людина може звільнитися від рабської психологіх, вміти протистояти навязуванню їй мислення.
.

Мені здається людині від народження не властива рабська психологія. Якраз у школі її і прививають. А у вузах довивають остаточно. Ви кажете що у вузах її повинні відвивати після школи?  =))

Зараз є один популярний письменник, який стверджує теж саме - що школа це велике зло, думаю раз цей письменник такий популярний, то йому краще вдається доносити свою думку ніж мені  :)


Звичайно - в практичному житті Вам не пригодилася сучасна література. А Ви хотіли, щоб Вас у школі навчили тільки практичних речей? Читати і писати в Ваш список необхідних практичних умінь входить?. Чи треба було відразу вчити кого на слюсарну справу, кого не кухарську і тд?

Особисто я не хочу і вважаю не правильним нав"язування своєї думки оточуючим. Хай кожен сам обирає. Хто хоче вивчати літературу - будь-ласка. Хто не хоче літературу, а хоче слюсарну справу - теж будь-ласка.

Так, я замість літератури хотів би вивчати слюсарну справу, підтверджую.

І я не розумію по якому праву хтось вирішив що я повинен вивчати літературу. Більше того - ладно мені б дозволили читати те, що я хочу, але ж ні, мені ще й вказували що я повинен читати... так, я вважаю це в вищій степені не нормальним.

Відповідь від: 07 Липня 2010, 19:31:10
Питання в тому, що як би і справді вдалося завершити реформу освіти за болонською системою - купляти диплом було б невигідно в принципі.

а яка зараз є вигода януковичу чи депутатам вр купляти собі дипломи? тим не менше там всі як один дипломовані.
Відповідь від: 07 Липня 2010, 19:36:34
що їхні вчені дурніші за наших докторів наук.

так ніхто ж нігде цього і не стверджує. у нас просто в суспільстві для людей найбільшою цінністю є статус. в науковому середовищі кандидатом є кожен, і там щоб якось все ж таки одержати статус вищого треба захищати доктора. на заході для людей статус якось не є таким важливим як у нас, от і не відчувають вони потреби ще щось комусь доводити після одержання філософі доктора - займаються наукою в своє задоволення чи йдуть в промисловість і там працюють в своє задоволення.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #135 : 07 Липня 2010, 20:09:31 »

У нас з Вами різний погляд на питання омсвіти . Я вважаю, що освіта повинна давати такі знання і диплом, щоб з цим дипломом можна бюуло вибирати собі місце роботи і бути конкурентною на ринку праці де б то не було. За умови приєднання до болонської истеми - зовсім не обовязково було б всім поголовно вчится 12 років у школі. Можна було іти отримувати професійну освіту. Але тим, хто все ж отримав би вищу освіту - диплом мав би дозволити працювати там, де він хоче, або там, де йому більше платитимуть. Без цього - наша система освіти зараз - це просто фабрика по видачі непотрібних нікому бумажок і непрактичних знань.Вам для того, щоб сперечатися зі мною про корисність чи некорисність болонскої ситеми треба було спочатку дловідатися що 12 клас мав давати спеціалізацію. Тобто до цього діти мали отримати загальну освіту, щ9об просто не бути невігласами, а 12 клас якраз мав підготувати їх до конкретної обраної спеціальності, щоб у французькому наприклад ВУЗі їм не сказали що вони знають всього по трошки і нічого конкретно. Ще раз повторюю - 10-12 класи мали бути тільки для тих дітей, які плланують вступати в університет. Всі інші - середню освіту здобувають у професійних училищах чи коледжах. Там якраз мали давати більше практичних і менше загальних класичних знань. Навіть на заході є поняття класична і прикладна освіта. Класична - це коли вчать просто всього, щоб людина знала історію, літературу і т ін. Прикладна - це навчання певній професії. От Університети за болонською системо - це класична освіта поєднана з прикладною. Така людина може працювати творчо, бути керівником. А інших вчать бути якісними виконавцями. Не всі мають мати вищу освіту, але ті, хто її мають - не бояться, що не будуть мати роботи. І їхні знання цінуються відповідно. Наша система освіти спрямована не на отримання знань, а на, як Ви сказали, - прищеплення рабської психології. Були люди, які хотіли це змінити, дати шанс як не нам, то хоч нашим дітям. Прийшли тепер інші, яким це не до душі. Прийшли і  продовжують розказувати, що нам вчитися не треба, тому, що наша система освіти недосконала, вона не дає нам тих знань, які нам потрібні в практичному житті. Скоро всю освіту зведуть до навчання забезпечувати свої елементарні потреби і інстинкти, і тоді всі будуть задоволені. Буде чудова прикладна освіта. Дуже корисна, щоб ми ніколи не вийшли зі статусу "лохторату". Державну систему назвуть нам "своєрідною" демократією, нам всім розкажуть хто що і за яку зарплату має робити, де відпочивати, де і скільки і чому вчити своїх дітей - тобто все для забезпечення їхніх потреб. Пропоную повернутися до теми про Сіонські протоколи і перечитати. Там все, що відбувається - описано більш ніж 100 років тому. Навіть, якщо це і підробка, то чому ми зараз спостерігаємо все в точності? Чи це не підробка з оригіналу? ;)
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #136 : 07 Липня 2010, 22:05:13 »

Люся! Мене дивує Ваше відстоювання 12-річної освіти як панацеї від усіх нашіх суспільних хвороб.
По-перше, 12-ий рік навчання зовсім не гарантує, що наші атестати будуть визнаватись в Європі, як такі, що  відповідають болонській системі. Справа не в кількості, а в якості, тобто має бути відповідне наповнення. А ті діти, що вчились "з надією на 12 рік навчання" мали практично ту саму програму, що і їх попередники.
По-друге, навіть мої однолітки  мали можливість вчитись у іноземних ВНЗ і успішно нею  користувались. Мій однокласник після школи закінчив юридичний факультет Будапештського університету і зараз веде дуже гучні міжнародні справи. Я особисто бачила по центральному каналу його коментар як адвоката позивача в міжнародному скандалі з розподілу дітей між батьками-громадянами різних країн.
По-третє. Ви перебільшуєте важливість "правильного" диплому для подальшої долі.
Мій двоюрідний брат з дитинства мріяв стати лікарем. Він закінчив медучилище і поступив в університет на платне навчання. Вчився він на відмінно і кожен рік чув обіцянки, що переведуть його на державне. Вже на 5 курсі йому запропонували перевід , але за це треба було заплатити більше, ніж залишалось заплатити за контрактом. Він відмовився. Закінчив університет - треба іти в ординатуру. За це знову треба платити гроші. На той час з нього - дипломованого лікаря-нейрохірурга- вимагали 2,5 тис. дол. Оскільки жив на Закарпатті і угорську мову трохи знав, то  вирішив попробувати влаштуватись в Угорщині.Так зі своїм "нікому не потрібним" дипломом він після серйозної співбесіди отримав місце лікаря в угорській клініці.
В 34 роки він став заввідділенням лікарні в Дебрецені.
Мені ще згадалась наша калушанка Оля Матішак. Вона закінчила 10 школу в 1992 році. Оля вчилась зі мною в "Львівській політехніці" один рік. Потім вона вступила до Київського економічного, після закінчення якого працювала в київській філії іноземної компанії. Якщо не помиляюсь, то це - Coca-Cola. Останні декілька років вона працює в західно-європейському представництві цієї компанії.
Відсутність диплому європейського зразка їм не завадило?
 Я бачу проблему не в 11 чи 12 роках навчання, а в змісті програми, за якою навчаються наші діти.
І я не бачу перспектив приєднання нашої країни до болонської системи навіть якщо діти будуть вчитися до 25 років, якщо їх будуть вчити тому, чому вчать останні років 50.
« Останнє редагування: 07 Липня 2010, 23:40:38 від Мілана »
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #137 : 07 Липня 2010, 22:49:07 »

а вчити чомусь іншому і хотіли б - не зможуть.
 закордоном в школах вивчають робототехніку. хто у нас цю робототехніку зможе викладати? це не література, тут знання потрібні, а не просто диплом. іще років через 10 перекладуть закордонні підручники з горем пополам підготують викладачів, але до того часу ця робототехніка вже буде морально устарілою, а закордоном в шкільній програмі будуть біотехнології.
Відповідь від: 07 Липня 2010, 22:45:48
по природним наукам у нас так і є - в інститутах учать "мертвій" науці, живу вже вивчають після інститута.

це закономірно - адже у нас викладачі в основній масі  відірвані від життя - заробляють на життя саме викладанням, тому і не знають що в "зовнішньому" житті актуально, а що вже ні.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #138 : 08 Липня 2010, 12:18:28 »

Люся! Мене дивує Ваше відстоювання 12-річної освіти як панацеї від усіх нашіх суспільних хвороб.
Я розумію, я "слішкам многа букав" написала.... Бо я не сказала, що 12-річна освіта - це панацея. Я навіть не сказала - що саме 12 років чи 15, чи 5 років треба вчитися. Я сказала, що реформа освіти яку були почали це було спрямування на приєднання до болонської системи. І не панацея навіть болонська система, і її навіть не всі країни також підтримують. Але як би нас хоч би до болонської системи прийняли, то це б хоч трошки гарантувало якість і відповідність нашої освіти хоч якимось світовим стандартам. А з відміною реформи, яка тривала 9 років ми відкотилися назад на принаймні 9 років. Тепер будуть все спочатку починати. Ви тут мені заперечуєте виставляючи недоліки нашої освіти. А я що кажу, що наша освіта хороша? Власне тому і потрібна була реформа. Докорінна. Вона не могла булти проведена ніі за рік ні за два. Бо треба було проводити у відповідність сучасним стандартам від програми дошкільної освіти до вищої школи. Нова влада побачила навіть у цьому помаранчеву заразу, хоч реформа була почата задовго до помаранчевої влади і просто все відмінила не запропонувавши натомість НІЧОГО. Ми просто відкотилися до стандартів совка. І знову будемо чекати доки щось придумають. Проте, я не хочу повторюватись що я вже сказала...
ті діти, що вчились "з надією на 12 рік навчання" мали практично ту саму програму, що і їх попередники
І програма і підручники - не ті самі - нові.
Мій однокласник після школи закінчив юридичний факультет Будапештського університету і зараз веде дуже гучні міжнародні справи
А я не казала, що це неможливо.... Я казала, що це проблематично для більшості...
Так зі своїм "нікому не потрібним" дипломом він після серйозної співбесіди отримав місце лікаря в угорській клініці.
І це не неможливо, але набагато важче, ніж, як би був диплом міжнародного стандарту. І, хоч у європі і бракує і лікарів і особливо медсестер, чомусь ніхто не їде до нас вербувати на роботу наших "спеціалістів" . Є, і ті, які влаштовуються, але в якійсь країні треба пройти як Ви сказали "серйозну співбесіду" а в якійсь треба кілька років повчитися, щоб підтвердити свій диплом...

Роблю висновок, що оскільки освіта у нас і так погана, а приєднання до болонської системи нам найближчим часом не світить, і вона все одно не панацея, то залишаємося на совкових стандартах, а ще краще повертаємося до 5 класів церковно-приходської школи. Нехай нас учать тільки практичним знанням. І чим менше вчитись, тим краще. Все одно нас вчать "непрактисчним знанням" А решту будемо здобувати в процесі роботи...  :=)
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #139 : 08 Липня 2010, 15:18:38 »

Такі великі пости я не впишу, але... - на скільки мені відомо(можливо я й помиляюсь) совкова освіта була дуже грунтовна і цінилась за кордоном. Думаю хто з діток гарно вчиться в школі, сумлінно навчається в університеті дасть собі раду і тут і за кордоном. Вважаю наші розумні діти мають залишатись в Україні і працювати тут, а не прагнути любим чином накивати п"ятами з рідної землі. А про створення умов для цієї праці інше питання, та й хто їх буде створювати коли всі виїдуть.  :unknow

Розумних приймуть за кордоном, раз про те мова, і з 10річної і з 12річної школи.  ;)
Записаний