Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Освіта за кордоном: плюси і мінуси  (Прочитано 21308 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01


Чому така тема?
Бо, по-перше, хочу похвалитися  :) Мій син Андрій кілька тижнів назад вступив до Вищої Школи Торгівлі і Права ім.Лазарського у Варшаві, економічний факультет, спеціальність "міжнородна торгівля", англомовний курс. Ми давно планували, що по-можливості дамо дітям європейську освіту. Школу Лазарського як серйозний варіант почали розглядати ще рік назад, готувалися вже конкретно до неї. Хоча до цього часу не впевнений, що зробили правильний вибір. В сенсі вибору Україна-Закордон...
Тому хочу почути думки друзів-форумців щодо цього.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #1 : 12 Серпня 2009, 13:57:42 »

 Подивилась в інтернеті про цю Школу. Цікаво. Я так розумію, Ви знайшли для такої освіти досить плюсів, бо, зважаючи на досить високу вартість навчання і проживання (для пересічного українця), ви прийняли саме таке рішення. Хотілося б почути Вашу мотивацію. Мені особисто це цікаво, бо у мене також підростає син. Але думка про його освіту за кордоном до  мене раніше не приходила.  І ще - чому саме ця школа? Ви, мабуть, розглядали і альтернативні варіанти. Які? Поділіться, якщо ви вже проходили цей шлях, то, може, по протоптаній Вами стежці, буде легше.  :)
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #2 : 12 Серпня 2009, 14:10:17 »

Я  не економіст, а тому для роботи за моєю спеціальністю в Україні цілком досить нашого диплома. Зрештою на скільки мені відомо ту хто працюють на державній роботі економістами і бухгалтерами більше завдячують блату аніж особливому диплому.
Навчання за кордоном дозволяє знайти роботу за кордоном, а особливо англомовне навчання. З огляду на нинішню ситуацію в країні дати дитину навчатися закордоном дуже мудро. А дасть Бог то ті у кого дітки ще маленькі не муситимуть тинятися по світах у пошуках нормального життя. Хоча мабуть ні, не діти, а діти наших дітей. То ймовірніше.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #3 : 12 Серпня 2009, 14:37:32 »

вітаю, по-перше.  :good
особисто я, якщо будуть можливості, був би тільки ЗА, за навчання закордоном. але хотілось, щоб наші діти використовували знання тут, в Україні.
відповідно питання, які плани після закінчення навчання?
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #4 : 12 Серпня 2009, 16:10:07 »

важаючи на досить високу вартість навчання і проживання (для пересічного українця)
Почну саме з вартості. Вартість навчання в Польщі значно нижча, ніж в інших країнах Європи. І на набагато нижча, ніж в Україні. Вартість року навчання на польськомовній програмі - 1600EUR в рік. У львівському університеті на юрфаці приблизно стільки ж плюс "треба дати" 4000EUR і це на платне! Проживання-харчування... На рівні Києва.
Інші аргументи:
1.Європейський диплом, на англомовних програмах - диплом University of Wales.
2.Наявність в CV такої освіти - гарантоване працевлаштування в СНД.
3.До Варшави з Калуша 510 км., до Києва 570 км. Автобусне і залізничне сполучення постійне.
Відповідь від: 12 Серпня 2009, 15:58:54
Якщо чесно - не впенений уже в тому, що він потім буде шукати роботу в Україні. Це вже буде залежати від нього. Але коли ми почали задумуватись над цим - ідея була саме в реалізаціїї знань тут, на Батьківщині. Буду старатись, щоб так і було.
Так вийшло, що у 2006-му в Сербії я познайомився з одним своїм ровесником на ім'я Серж. Саме його доля і досвід підштовхнув до пошуків варіантів освіти за кордоном.

Щодо вузу - дивились різні варіанти. По-перше, шукали економіку - син туди хотів. По-друге, освіта в Польщі для іноземців виключно платна (як і в Україні для іноземців, зрештою), навіть у державних вузах. Є варіанти знижок, стипендій, а то і звільнення від оплати - у випадках особливих успіхів. А у державних - ще у випадках польського коріння. Оскільки я поляком ніколи не був - то й не рвались у державний, шукали якісний вуз. Школа Лазарського - 2-га за рейтингами серед приватних вузів Польщі. Їхали вступати на польскомовне навчання, вже у Варшаві після тестів з англійської нам рекомендували перевестися. Так і зробили.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #5 : 12 Серпня 2009, 16:36:37 »

Добре, що не пішов на польськомовне. Польською і так за час навчання оволодіє на 100% а от термінологію знати на англійській краще, одразу розширяється коло країн де можна працювати.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #6 : 12 Серпня 2009, 19:43:39 »

Також, в першу чергу хотіла Вас ривітати зі вступом :bouquet:, маю на увазі не тільки сина, але й батьків також, бо уявляю скільки було переживань ;)
Щодо вибору іноземної освіти то абсолютно Вас підтримую.
По-перше, син буде у іншому середовищі, і зможе так би мовити зі сторони подивитись на Україну і на її проблеми, що дуже важливо
По друге його світогляд буде формуватись поза системою,яку ми хочемо змінити - то  в будь-якому випадку стане в нагоді і в разі якщо він повернеться, то є надія, що зможе щось цій країні запропонувати, і навіть тоді коли обере собі інший шлях.
Щодо роботи то вважаю, що є як свої плюси так і мінуси, але це стосується роботи на Україні і навіть в цьому випадку плюсів більше.
Плюси такі, що наприклад у світову четвірку аудиторських компаній краще влаштуватись з іноземною освітою ( а це поки найкраща зарплатня для людей з економічною освітою, як на мене, плюс система бонусів і визначений кар'єрний ріст, не говорячи вже про соцзабезпечення і різні подібні корпоративні блага  ;)).
Мінуси можуть бути лише у визнанні диплому при вступі у державні органи...
Я зараз, розглядаю варіант, через роки 3  відправляти малу на канікулярні програми з вивчення мов у різні країни, а потім визначимось...
Але усі ці питання працевлаштування, в будь-якому випадку не мають жодного значення, все ще зміниться і не буде мати значення на той момент коли він закінчить, або навпаки буде мати значення, але точно на його користь,
бо найголовніше це те що він буде мати зовсім інший досвід, і я  ніколи не розуміла, чому наприклад такі "небожителі" як той самий Ющенко чи... не важливо ( вибачте за перехід на особистості  :-[), маючи такі можливості, обмежували своїх дітей українською освітою...
І не бачу сенсу в тому щоб закінчувати школу яка дає диплом  двох освітніх систем - наприклад британський та український, а потім вступити до українського ВУЗу, хоча не виключено що саме для того, щоб був вибір, але.... ????? :unknow


« Останнє редагування: 12 Серпня 2009, 20:23:38 від Tandylight »
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #7 : 12 Серпня 2009, 20:18:44 »

бо найголовніше це те що він буде мати зовсім інший досвід, і я  ніколи не розуміла, чому наприклад такі "небожителі" як той самий Ющенко чи... не важливо не важливо ( вибачте за перехід на особистості  ), маючи такі можливості, обмежували своїх дітей українською освітою..
Ющенко якраз не обмежує, тобто якраз українську обмежує. його діти вчаться у англомовній школі, а старші - тоді ще не було мудрої жінки Кетрін, щоб направила на шлях праведний.  :=)
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #8 : 12 Серпня 2009, 20:21:07 »

http://www.ucie.com.ua/training.shtml про міжнародний центр освіти, на відміну від турфірм, вони слідкують і контролюють кожного свого студента, принаймі,  так було років 12 назад... Їм відповідно до договору, зі школи, щотижня слали звіти про успішність студента та його поведінку :o  :good
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #9 : 12 Серпня 2009, 21:23:03 »

Та полюбому "+".

Хотів ще багато писати про переваги, але то би стосувалося дитини без належного батьківського виховання, що у даному випадку було б не в тему. :drink
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #10 : 13 Серпня 2009, 08:42:45 »

Я не писав, але для мене був ще один аргумент.
Оскільки по роду діяльності мені часто доводиться спілкуватися з топ-менеджментом різних українських компаній з іноземним капіталом, я зробив висновок - іноземний інвестор шукає українців, максимально наближених до їх корпоративних стандартів! Були часи, коли іноземці викуповували заводи і ставили на них керівниками колишніх "червоних директорів" - бо хто краще знав ситуацію в Україні?! Потім потихеньку їх відправляли на почесні посади або і на відпочинок, ставили молодих. Цей процес продовжується. Але шукають вже молодих українців з освітою, що відповідає євростандартам.
Записаний

Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #11 : 14 Серпня 2009, 13:06:04 »

Вітаю, вітаю Вашого синочка, і звісно ж батьків.  :) Ви просто молодці, трошки мала можливість поспілкуватись з Вашим сином, дуже розумний та культурний хлопчина.
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #12 : 14 Серпня 2009, 14:46:33 »

Дякую! Дякую усім!  :drink

Щойно спілкувався ще з одним батьком, каже, у Поплавського оплата за навчання на рівні Гарварда  :o
А хто ще яку має інформацію щодо вартості навчання в українських вузах?

Щодо Польщі, кого будуть цікавити "технічні" моменти вступу і т.п. - залюбки відповім. Кілька моїх знайомих вже також схиляються до такого варіанту, так що ми ніби піонери у Варшаві. У Жешуві українців (в т.ч. калушан) вже достатньо багато.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #13 : 14 Серпня 2009, 16:02:32 »

 Як довго ви готувалися? Як визначити рівень англійської? Ви займалися з репетитором англійської? А польську як треба знати?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #14 : 16 Серпня 2009, 09:09:50 »

Останній випускний рік основну увагу надали обраній спеціальності - підтягували економічну теорію.
Щоб визначити рівень володіння англійською - існує багато різних тестів, наприклад, TOEFL. Тільки здати його офіційно трохи складно та й не дуже потрібно. Існує певна, міжнародно визнана шкала визначення рівня знань, а в Інтернеті це все можна знайти. Вуз Лазарського пропонує свою систему тестування, в т.ч. і попередню он-лайн. Ми репетитора з англійської не наймали, у сина класний керівник - викладач англійської, дуже хороший викладач Сорока Марина Миронівна. І взагалі - ми ж їхали вступати на польськомовну програму :) Це вже у Варшаві після тестів, на співбесіді з деканом виникла пропозиція перейти на англійську. Польську вчили самостійно за допомогою кількох аудіокурсів, скачаних з Інтернет. Крім того, навчання в польських вузах починається з 1-го жовтня, а для іноземних першокурсників організовуються "втягуючі" курси з 1-го вересня - вивчення мови, культури, історії і т.д.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #15 : 16 Серпня 2009, 15:58:54 »

 Дякую! Виходить, не так воно і складно, як здається на перший погляд. )))
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #16 : 25 Серпня 2009, 12:19:44 »

У Львівському Університеті юридичний факультет - 17 тис грн./рік. Квартира у Львові приблизно 1000 грн/міс.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Доктор Хаос

  • Старожил
  • ****
  • Карма +67/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 268
  • Мля..
  • Останні відвідини:
    19 Квітня 2021, 21:56:35

    Звідки: м. Київ
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #17 : 29 Серпня 2009, 22:02:57 »

Мій синок вчиться у Київі, міжнародна економіка, також на англомовному фак-ті. Оплата за рік, (зі знижкою, бо добре вчиться)  15 тис. 
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #18 : 30 Серпня 2009, 13:43:49 »

Мій синок вчиться у Київі, міжнародна економіка, також на англомовному фак-ті. Оплата за рік, (зі знижкою, бо добре вчиться)  15 тис.
Вітаю, ми з Вами "колеги"  :)
Записаний

LEB

  • Користувач
  • **
  • Карма +7/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 68
  • ЖИВУ ЩОБ-ЖИТИ,КОХАТИ І СМІЯТИСЬ
  • Останні відвідини:
    05 Січня 2024, 12:34:13

    Звідки: В.Стуса
Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #19 : 19 Вересня 2009, 23:16:09 »

Я ВАШ ФАН,В СВІЙ ЧАС ЦЕ БУЛО НЕМОЖЛИВО,УЧІТЬСЯ А МИ ВАМ ПОТІМ БУДЕМ ВДЯЧНІ, 8) :prapor: :prapor:
Записаний