Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 25 днів

Голосування

Хто для Вас С.Бандера?

Герой свого народу!
Просто відома історична постать
Особа, яка використовувала історичну ситуацію у власних цілях...
Людина, яка очолювала бадитське угруповання
Людина, яка всіма своїми силами і уміннями добивалася незалежності українського народу.

Автор Тема: Степан Бандера: для когось кумир, а для когось просто історична постать  (Прочитано 65190 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

А. Чуть не забув. Кіно подивись  ;)...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

ііі??? даш глянути???
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса

Бо це сформаваний стереотип! Так закладено з самого початку у людей і переконати дуже важко! Я би навідь сказав неможливо!
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

дійсно неможливо!!!! це і пояснює чому  нас такі політики як тимошенко шкіль і той несостоявшийся сбушнік!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ось кусочок з книги про Бандеру. Тут про то як він з тюрми вийшов. Доречі то був концтабір а не тюрма.
Приховано: Показати
Наприкінці 1944 р. в'язні Заксенхаузена були випущені на волю, але не взялися рятувати нацистську Німеччину, справа якої вже була безнадійно програна, бо, зрештою, ніколи не ставили перед собою завдання співпрацювати з нацистами. Доказом цього може слугувати німецька листівка, поширювана на окупованій території України: «Українці! Чи знаєте ви, чому ОУН противиться виїзду робітників до Німеччини? Чи ви знаєте, з якою метою вони проповідують всякі небилиці, що нібито в Німеччині робітники зі сходу гинуть, голодують, що з ними жорстоко поводяться? ОУНовцям добре відомо, що всі ці слухи не відповідають дійсності, бо насправді в Німеччині робітники зі сходу не голодують, не гинуть і поводження з ними чемне і пристойне. В чому ж причина? В тому, що ваші селяни, працюючи в Німеччині, бачать, яка справді вона сильна. ОУНовці не хочуть, щоб ви про це знали. В тому, що робітники, працюючи в Німеччині, збагачують себе знаннями. ОУНовці цього не хочуть. Це мішатиме їх обманчивій політиці, вони втратять те покірне знаряддя, яке вони потрібують - темну масу. В тому, що робітники й селяни, працюючи в Німеччині, допомагають ковати зброю для перемоги над большевизмом. І це головна причина, бо ОУН бореться за большевизм!».

Варто звернути увагу, що ця листівка написана не просто каліченою українською мовою, а явно з російським акцентом: ОУНовці, слухи, ковати, обманчивій. Схоже, що вона була складена не просто росіянином, який співпрацював із німцями, а більшовицьким агентом, який хотів цією листівкою скомпрометувати ОУН.

http://lib.oun-upa.org.ua/bandera/index.html
Але де ти будеш то читати. Там букаф многа.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

ле де ти будеш то читати. Там букаф многа.
це кому адресовано??? :o
Відповідь від: 04 Лютого 2009, 14:10:48
юра ти щирий бандеріець і икористовуєш російскі слова!!!!! :ganba :ganba :ganba :ganba :ganba  :D
Відповідь від: 04 Лютого 2009, 14:11:25
Варто звернути увагу, що ця листівка написана не просто каліченою українською мовою, а явно з російським акцентом: ОУНовці, слухи, ковати, обманчивій. Схоже, що вона була складена не просто росіянином, який співпрацював із німцями, а більшовицьким агентом, який хотів цією листівкою скомпрометувати ОУН.
юра якби це була агентура то повір вони б написали все гарно!!! з іншого боку ми ж говоримо аналогічно і вживаємо купу запозичених слів і російських і польських !!! так що твоє твердження не може бути доказом!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

це кому адресовано???

Адресовано тим хто говорить "Не знаю хто той ваш бандера, але і по фамілії понятно, шо бандит!"

Прошу не чіпати на мене ярликів!!! Я на вас не чіпав!
Відповідь від: 04 Лютого 2009, 14:16:29
так що твоє твердження не може бути доказом!!!
Таки ти дуже неуважний. То не моя думка, а автора книги!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

Я на вас не чіпав!
ну ти на мене вже начепив. а я на тебе тільки жартома!!! ;)
Адресовано тим хто говорить "Не знаю хто той ваш бандера, але і по фамілії понятно, шо бандит!"

Прошу не чіпати на мене ярликів!!! Я на вас не чіпав!
там написано "ти" схоже що ти зертася особисто!!!

Відповідь від: 04 Лютого 2009, 14:18:42
Таки ти дуже неуважний. То не моя думка, а автора книги!
тим більше
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8368
  • Останні відвідини:
    24 Квітня 2024, 13:02:37

    Звідки: пр. Л.Українки

http://www.ssu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/article;jsessionid=5535A6E52A0655B5EE992412B36CB478?art_id=82874&cat_id=81484

Цитувати (вибране)
25 листопада 1941 р. до всіх низових ланок поліції безпеки і СД було надіслано наказ, у якому вказувалося: “Незаперечно встановлено, що рух Бандери готує повстання у Райхскомісаріаті (Україна), мета якого – створення незалежної України. Всі активісти руху Бандери повинні бути негайно арештовані і після ґрунтовного допиту таємно знищені як грабіжники”.

Відслідковуючи процеси створення бандерівцями відділів самооборони, нацистські спецслужби відзначали, що з кінця весни 1942 р. прихильники ОУН(Б) починають формувати власні збройні відділи: “Вже в травні вдалося встановити, що бандерівський рух серйозно займається організацією власних бандитських груп у західній частині України (...) рух Бандери переходить до того, щоб здійснювати військовий вишкіл своїх членів і збирати їх час від часу на польові навчання, які проводяться в рамках націоналістичних банд”.

Масштаби антинімецької боротьби ОУН(Б) наприкінці весни – на початку літа 1942 р. були доволі солідними, що відзначено у німецьких документах. Зокрема в донесенні німецької поліції безпеки в Україні імперському керівнику СС і шефу німецької поліції в Міністерстві внутрішніх справ Райху за червень 1942 р. можна прочитати наступне: «ІІ. Генеральний округ Брест. За звітний період становище серйозно погіршилося. (…) Сьогоднішній стан характеризується двома основними рисами: А) бандерівський рух Б) діяльність партизанів та банд. Обидва рухи переслідують одну мету: підбурити широкі маси населення проти окупації. Незважаючи на те, що обидві течії мають різні кінцеві цілі, в цьому напрямку вони працюють один для одного. На думку служби безпеки (СД) бандерівці по всьому округу розкинули свою густу мережу, так що навряд чи хоча б одне село залишилося незачеплене ними. (…) Сільське населення цікавиться пропагандою бандерівського руху. Так як в генеральній окрузі практично немає промислових робітників, тому можна сказати, що серед селян бандерівська організація має під ногами міцний ґрунт. Мета бандерівського руху полягає в тому щоб побудувати автономну українську державу із власним незалежним урядом та адміністрацією. Керівництво бандерівського руху розчароване тим, що німецький уряд пригнічує це прагнення і таким чином не дотримується своїх обіцянок. (…) Велике значення має той факт, що бандерівський рух проник у ряди окружної поліції, особливо в Кам’янці-Подільському, де багато командирів рот були українцями, колишніми офіцерами ЧА, які тепер заарештовані та очікують свого вироку. Свого часу, завдяки хорошій військовій підготовці та стриманості, арештовані завоювали довіру свого керівництва. У Рокитному було арештовано три людини, серед них керівник української охоронної поліції, за їх участь в українському повстанському рухові. За різними ознаками можна припустити, що представниками бандерівського руху було здійснено декілька вибухів. (…) Доказом цьому є знайдена програма боротьби і організації для партизанів, складена бандерівським рухом. Потрібно надзвичайно серйозно поставитися до того факту, що на сьогодні існує два сильних ворожих рухи, спрямовані проти нас».
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

там написано "ти" схоже що ти зертася особисто!!!
Так. До кожного персонально. Включно з тими хто кричить що він ГЕРОЙ адназначна! але поняття не має про історію його життя і діяльності.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

Цитувати (вибране)
После прошедшего сбора в апреле 1941 года организованного Степаном Бандерой, ОУН окончательно раскололась на ОУН-(м) (сторонники Мельника) и ОУН-(б) (сторонники Бандеры), которая также называлась ОУН-(р) (ОУН-революционеры).

Вот что по этому поводу думали нацисты: из стенограммы допроса начальника отдела Абвера Берлинского округа полковника Эрвина Штольце (29 мая 1945 года)

«Не смотря на то, что во время моей встречи с Мельником и Бандерой оба они обещали принять все меры по примирению. Я лично пришел к выводу, что это примирение не состоится из-за существенных различий между ними.

Если Мельник спокойный, интеллигентный человек, то Бандера – карьерист, фанатик и бандит». (Центральный государственный архив общественных объединений Украины ф.57. Оп.4. Д.338. Л.280-288)
зовнішність бандери особсито в мене икликає тіж асоціації!!! хоча це не є доказом!!!
Відповідь від: 04 Лютого 2009, 14:35:49
і доречі може десь є акт проголошення незалежності україни 41 року??? мається на увазі сам документ???
Відповідь від: 04 Лютого 2009, 14:39:23
а зрештою пропоную закрити дану тему бо вона нічого не доводить а тільки розсварює а в результаті всі залишаться присвоїй думці!!! головне що б ми робили правильно а що там було чи не було то вже історія!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Кітка_Проня

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1027
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

    Звідки: Львів

 :=) :=) всЕ-таки зачепили сю тему... а то так тихенько сиділи..  :=)  :bayan
Записаний


изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

А. Чуть не забув. Кіно подивись  ;)...
Я також хочу подивитись. Як називається фільм? Документальний?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Тему було закрито модератором з мотивів "аби не посварити форумчан" і відкрито адміністратором на прохання тих же форумчан.

Посваритися то ми собі завжди знайдем де, от хоч би в "НЛО" чи десь у "Релігії".
А тема Бандери є проблемною у нашому суспільстві навіть на 18-му році незалежності. не можна закривати очі на проблему і заганяти її у кут, бо вона колись все одно вилізе нам боком.

Ще маю зауваження до двох питань у голосуванні. "Герой свого народу" а було "Герой України" . На мою думку словосполучення свого народу наводить на думку , що герой лише для українців чи лише галичан. Герой України звучить краще. Тим більше, що його таки зробили чи збираються зробити героєм України.
Другий варіант "Людина, яка очолювала бадитське угруповання", як не дивно, але так як було "Просто бандит", біло краще і доречніше.
Прошу висловлюватися на тему запитань, можливо на вашу думку якесь із них треба підправити.
Відповідь від: 05 Лютого 2009, 12:37:32
Назву фільму дам як буду вдома, бо так не пам'ятаю. Може і художнє, бо розмір як у звичайного ДВД ріп.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса

Юра ну з тобою ми точно не посваримось, ще й було б за кого:  ;)  :frend
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8368
  • Останні відвідини:
    24 Квітня 2024, 13:02:37

    Звідки: пр. Л.Українки

давайте вже не будемо чіпати пункти голосування, які є такі добре. Всім не догодиш, завжди знайдеться такий, що йому не вгодиш з пунктами. Не знайдеться йому пункту "для мене".  ;)
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Юра ну з тобою ми точно не посваримось, ще й було б за кого

Ну через кого, то ще теоретично  можна, а тут через що, то точно не посваримося  :)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


лесик

  • Старожил
  • ****
  • Карма +120/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 289
  • Перемога або смерть
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2021, 21:36:20


ЩОдо Фільмів про Бандеру- раджу переглянути фільм - АТЕНТАТ або осіннє вбивство у Мюнхені!
А ще перегляньте той документальний фільм що готували на 100 визначних людей, досить цікаво зроблений
Записаний
Терпи, терпець тебе шліфує

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Мій фільм зветься "Степан Бандера ціна свободи"
І я ще його не бачив  :-[
Окся хоче конче зі мною дивитися. :)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Нині був у бабусі. Вона у мене з 28 року, так що добре пам'ятає воєнні часи.
Не пам'ятаю як розмова зайшла про то, але я згадавши про форум вирішив трохи розпитати.
А згадати їй має бути що, адже жила вона з братами, сестрами і батьками на Заліссі. Там було більше 50 хатів. То тепер там дачі, а тоді був великий хутір. Прикидаєте як то, жити у лісі під час партизанки.
Отож бабця згадує, як одного вечора спостерігали за тим, як німці палили Копанки. Каже, що видно було як бігали з головнею від хати до хати. Видно бандерівців там багацько було і німці вирішили так вирішити проблему.
Тоді копанчани розійшлися по родичах жити.
А було і таке. Був Великдень. Здається поливний понеділок. Який то був рік бабця не пам'ятає, але я думаю, що то був мабуть початок війни, або ще й до війни, бо тоді бандерівці цікавилися поляками.
Хто вони були і звідки, незнати, але то були 5-6 молодих дужих хлопців вбраних в уніформи різних армій.
Зайшли вони мабуть з боку міста (там де зараз руїни свинарника). І як на зло там якраз у той момент якийсь затятий і видно махнутий поляк незважаючи на то що в українців Великдень, вирішив на зло орати поле. От вони його і застрілили там же на полі. Нижче біля лісу жив його брата син із жінкою і чотирма дітьми. Вона навіть не вміла по українськи говорити. А її чоловік утік до міста. про це моїй прабабці розповів брат вбитого, бо якраз попри бабцину хату пробігав у напрямку Копанок. А у той час у хату у нас крім сімї з двох дорослих і 4-х дітей були ще далекі родичі що приїхали з Копанок після спалення, та  ще й двоє чоловіків, один брат прабабці а інший мав поле  на заліссі з боку Підгірок от зайшли в гості бо свята, але ж то підозріло.

Через якийсь час у двері постукали. "Хто газда?", "Документи!", "Поляки є?!"
Поляків не було. Не повірили, обшарили стрих. Тоді кажуть. У вас є польська корова і телиця. (Здав хтось із місцевих. Було там двоє таких, ніби бандерівців, що як йшли лісом то лопату на плечі тримали держаком догори аби думали шо то гвинтівка).

Корова дійсно була, з недавно народженим телятком. Була там на Заліссі сім'я поляків. Купили кусень лісу, викорчували, почали газдувати. Дітей не мали, але справи шли добре, то ж змогли доробитися до корови. Тоді то вже була велика справа. Вони з нашою родиною добре жили, ходили в гості, свята святкували разом. І на тобі... Той поляк часто радився з прадідом і прадід порадив йому брати жінку і йти в місто, бо інакше може бути біда. Так вони і зробили, а худобу залишили прадідові (на збереження, поки все не вляжеться).
Прадіда заставили відвести ту польську худобу у певне місце у лісі і там на них чекати.
 Коли він туди прийшов там вже було кілька поросят, кабанчик, корови. Він прив'язав корову до дерева і утік у ліс, а сім'я до ранку плакала, думаючи що його вже нема серед живих.
Скільки поляків тоді було вбито не знаю, але цікавий факт - ту польку з мазурів з чотирма дітьми лишили неушкодженими.
Звісно то був не єдиний випадок вечірніх візитів, і страху наїлася вся родина, але я ніколи не чув щоб хтось з рідних говорив про бандерівців погано. В принципі вони і про німців погано не говорили, бо сприймали то як війну, а на війні всяко буває. А от про польську і радянську владу - так.


Відповідь від: 07 Лютого 2009, 20:54:18
Ну і щоб трохи розвести невеселу тему, розкажу про свого сусіда Антона. Коли він вчився у 8-му класі був 1953 рік. Він вирішив трохи побуянити. Написав листівки. Мол смерть НКВД  і т.д. Зробив з гумки штамп і внизу кожної листівки вліпив по тризубу. Потім вночі порозклєював то по держ установах.
Через кілька місяців його знайшли. Листівки були написані від руки. НКВД просто роздало по школах диктанти із вплетеними у текст словами з листівки.
На допиті він відразу зізнався і пояснив що начитався "Молодої гвардії". Витівка коштувала йому досить мало. Довелося доучуватися у іншій школі. А вже коли він працював лікарем у Рожнятові, йому довелося відвідувати КГБ  і розповідати чим зараз займається неблагонадійний громадянин.  :)
От така от була бандерівщина. У кожного своя.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.