Приклад: Коли розкручувати на мотузці тіло (дали імпульс руху), то мотузка натягнеться і в якості доцентрової сили буде не гравітація, а сила міжмолекулярних зв"язків мотузки, яку принято називати силою пружності або реакцією мотузки. Тут діє третій закон Ньютона. До тіла на мотузці приклали силу, щоб розкрутити, в результаті виникла протилежна сила реакції (доцентрова сила) на відцентрову складову прикладеної сили.
Ще простіший приклад: Якщо тіло на мотузці не розкручувати, а прикласти силу на деякий час, тобто кинути, то мотузка розтягнеться максимально, і зупинить тіло, якщо не порветься. І сила, з якою зупинила мотузка кинуте тіло буде рівна по величині і протилежна по напрямку силі, що зумовила рух тіла - ось в чому третій закон Ньютона.
На полюсі планети, що обертається навколо своєї осі, сила ваги (а сила ваги - це рівнодійна кількох сил) більша ніж на екваторі зокрема тому, що на полюсі центробіжна сила не зменшує дію сили гравітації так як на екваторі. На полюсі радіус обертання навколо осі нульовий. Правда є ще один незначний нюанс, який пов"язаний з тим, що Земля приплюснута на полюсах і витягнута на екваторі, не буду зупинятись на ньому. Хто дійсно зацікавиться, той і сам зможе вияснити, що то за нюанс.
Центробіжна сила на поверхні Землі направлена перпендикулярно до осі обертання і залежить від широти, а доцентрова до центру, вони не залежні одна від другої і ніяк не зрівноважуються, у кожної свій напрямок дії.
Коли планета не обертається навколо осі, то відцентрової сили зовсім нема, а доцентрова є, бо вона викликана гравітацією.
В веретено полюси Землю не витягують, бо географічні полюса, це просто дві точки на поверхні Землі точно на осі обертання. Магнітні полюса - дещо інші точки.
А третій закон Ньютона про зовсім інше, вище я вже пояснив.