Пилип Духлій
30 листопад о 21:19 ·
Отже. Цими вихідними чисто випадково співпали дві події.
Перша. В неділю Віктор Пинзеник на #FreeGenerationForum виступив з тезою, що в Україні відсутні ідеологічні партії. Від слова взагалі.
http://eurolife.in.ua/2015/11/30/540/Друга. В суботу зібрались разом кілька ініціативних груп щодо створення в Україні партії ліберального спрямування. Загалом були присутні 17 досить відомих людей.
Сподіваюсь, кожен з них відпишеться щодо своїх вражень і прийнятих рішень. Я опишу свою позицію і свою думку.
1) У нас немає лідера чи вертикальної ієрархії і сподіваюсь не буде. Проект структури і принципи прийняття рішень, які зараз винесені на обговорення, передбачають максимально "пласку" структуру та відсутність однієї центрової людини. На відміну від нинішніх парламентських фракцій, ви не зможете виокремити людину з партії і сказати, що вона - лідер партії з суттєвим впливом.
2) Основу партії будуть складати фракції. Будь хто зі сторони, при виконанні певних умов, зможе заснувати в партії свою фракцію та мати вплив, пропорціонально впливу цієї фракції. Підкреслюю - будь-хто. Ми абсолютно відкриті. Тому я називаю наше зібрання ініціативною групою, а не політрадою чи керівництвом. Ми будуємо унікальний всеукраїнський експеримент зі створення партії знизу.
3) Структура партії та принципи прийняття рішень, які зараз на обговоренні роблять нереальним перехід партії під вплив олігархів. Тільки члени партії будуть вирішувати як робити, що робити і коли.
4) Ідеологічна основа партії - лібералізм. На цей момент проглядаються три фракції - республіканська, мінархістська та анархістська. Я належу до мінархістів і думаю, що класичний лібералізм, чи, навіть соціальний лібералізм принесуть майбутні члени партії.
Мінархістський варіант платформи партії можна подивитись тут goo.gl/fjWR87.
5) Через те, що в нас немає значного фінансування, на початку ми зосередимось на організації ліберального руху. Якщо ідея буде сприйнята українцями, підтримана ними фінансово, тоді вже ми створимо партію.
6) Поки що нам потрібна інформаційна підтримка. Лайки, перепости і все таке. Коли буде розроблено сайт з функціоналом і там втілена базова структура, ми почнемо залучати прибічників. Першим кроком буде затвердження попередньої версії ідеології та програми. Далі - створення робочих груп та початок роботи за напрямками. Робота буде для всіх бажаючих.
7) Щось забув, допишу
Увага! Все вищевикладене є моїм власним поглядом на процес. Певні моменти можуть відрізнятись від поглядів інших учасників ініціативної групи і в кінцевому варіанті можуть мати інше втілення.