Пожидаєв ВалерійFollow
28 April at 10:09
Зрада в сонячній енергетиці! Знову ці депутати прийняли закон під олігарха Ахметова. Простих людей знову притісняють!
Ні! Вас просто знову годують лайном. Кожен день вам намагаються згодувати купу відбірного лайна.
#стопфейк
Зараз разганяють зраду про те, що спеціально під Ахметова прийняли закон, який забороняє "простому українцю" будувати у себе на ділянці землі сонячні електростанції для того, щоб використовувати сонячну енергію для своїх потреб. Це - фейк. Вам знову сруть в голову ті, кому вигідно з якісного закону, який закриває законодавчі лазєйки тепер вже для "енергобляхерів", нормально розвивати сонячну енергетику, а державі не втрачати податки та не давати наживатися ділкам на схемах та дірках в законодавстві.
Остап Українець
26 апреля в 23:25
#фейки
Вирішив проти ночі перевірити, що ж це за влада така забороняє українцям будувати СЕС (бо дуже багато кого це в мене в стрічці переймає, всі такі зелені, що всратися можна). А то вся опозиція обурюється, влада розводить руками, сторінка Зеленського обурюється, люди бідкаються. При тому, що іменно за ініціятивою чинної влади кількість дрібних СЕС в Україні за останні 5 років зросла у 375(!) разів.
Як я і думав, ніякої заборони на будівництво СЕС немає і не було. Вірніше, заборона є, але стосується вона не електростанцій як таких. Стосується вона зеленого тарифу, котрий дозволяє продавати надлишок електроенергії за цінами, вищими від ринкових. Ясне діло, що більшість людей почали користуватися такими станціями для навару, а не для споживання енергії. Схема дуже хитра - користувач споживає куплену електроенергію, платить за тарифом, натомість продає державі за кількакратно вищим тарифом уже свою електроенергію і в кількості, більшій від спожитої. Заборона будувати електростанції на землі пов'язана з тим, що сонячних панелей на даху в середньому має вистачати для покриття потреб господарства, а якщо нормальна інсоляція - то ще й з надлишком. Передбачалося, що розвиток малих СЕС допоможе унезалежнити господарства від централізованого електропостачання, що позитивно відіб'ється і на господарствах, і на екології, і (мінімально) на державному енергетичному становищі. Натомість спорудження СЕС на землі, а не на дахах - це вже чуть інша історія, бо націлені такі станції не на господарчі потреби, а на користання з лазівки в законі. Досі можна було хоч усю ділянку панелями завалити і користатися з найвищого в Европі - що також важливо - тарифу за зелену електрику.
Так що ні, не заборонили будівництво малих СЕС на землі, а просто пофіксили ту лазівку, яка раніше дозволяла нашим чесним і порядним громадянам, по суті, кидати державу на гроші, використовуючи електростанції не за цільовим призначенням. І мінімально гробити при цьому екологію, до речі. Це, до речі, ще одна чудова ілюстрація практичного виміру політики. Ми маємо намір зробити певну річ. Наприклад, унезалежнити господарства від централізованого електропостачання. Для цього створюється закон, котрий передбачає мотивацію для громадян переходити на зелену енергетику. Виявляється, що практичне втілення напрацьованого закону не дозволяє досягти заявленої мети через людський фактор. Тому ми не розводимо руками, а коригуємо законодавчу базу таким чином, щоб новий варіянт враховував і блокував недоліки старого. Все-таки нормальна подача інформації - це надто складна матерія для тотальної більшости українських ЗМІ. Бо набиранню політичних балів на фейках я вже давно не дивуюся.
Побачив під цим постом у одного з френдів жваву дискусію Зрада проти Перемоги, та вирішив пост цим матеріалом доповнити, щоб уже зовсім зняти питання:
ЗРАДА. Вадим Бурлаков Витя!!! Ну что ты постишь!?!?!
Досі можна було хоч усю ділянку панелями завалити і користатися з найвищого в Европі - що також важливо - тарифу за зелену електрику.
Ну это же паскудная Брехня!!!
1. Малая СЭС ограничена сдаваемой мощностью!
2. Альтернативная энергетика изначально была направлена на диверсификацию зависимости от мАскалей. А не как ни на заработок упырям (как и Ротердам +)
3. Если у нас самый большой тариф на СЭС то ни херово бы посчитать деньги не только в моём кармане но и у Рената, Авакова, Петюни???
4. Почему мне запретили сдавать по зелёному тарифу а им НЕТ?
5. Тебе не кажется что б...дь желание государства засовывать своё еб...о в мой ЛИЧНЫЙ двор и рассказывать ГДЕ мне ставить, это в принципе плевок в демократические принципы?
6. и подскажи мне дураку чем КАЧЕСТВЕННО отличается Электричество добытое панелями с земли или с крыши?
Вот в этом Ваш глобальный проигрыш Вы считает Меня быдлом, когда трёте мне вот эту рублёвую - Лож
Именно - Рублёвую
И это твои избранники ни одной "собачьей будки" не построили, а я всю жизнь верчусь.
А они свои будки прихватизировали, как и Фабрику на московской площади в Киеве - по цене трёхкомнатной квартиры.
ПЕРЕМОГА.
Val Medynskyi Вадим Бурлаков я спробую відповісти по черзі в зворотному порядку:
6 - нічим
5 - якщо ми говоримо про СЕС, то держава вам не вказує що де ставити, а лише інформує, що за найвищим тарифом вона купувати у вас енергію за певних умов. Якщо взагалі, то ви праві, це ганебно коли держава лізе в наші двори, аж поки в сусідньому зі мною дворі не почнуть палити деревину 24×7 для виготовлення вугілля під шашлички, або вириють вигрібну яму 20 на 30 метрів та за невеличку плату звозитимуть туди фекалії з усієї округи. От тоді я одразу захочу, щоб держава засунула щось в той двір та в його господаря.
4 - вам заборонили здавати по найвищому з зелених тарифів без участі в аукціонах (2,79 10МВт, 3,04 150КВт, 3,36 50КВт на дахах), по нижчих тарифах з участтю в аукціонах здавайте.
3 - тарифи різні, всім в кишені позаглядали, ви досі можете будувати плантації та продавати ЕЕ по тарифам Пєтюні
2 - складно сказати наскільки сильно кучма та торішня рада в 2003 році думали про зменшення залежності від мАскалів, але саме тоді вони прийняли Законі України "Про альтернативні джерела енергії"
1 - так і є, проте недоброчесні бізнесмени в купє з головами сільрад, оформлюють на закинутих огородах типу "приватні" СЕС, та впарюють мені це електричество по найвищому тарифу, я не в захваті.
для дискусії "чому ахмєтову можна" треба ознайомитись із законом. Там мова про те, що простим людям можна саме так як ахмєтову, а от крутіше за ахмєтова - нізя, точніше можна, але за умови що ти дійсно проста людина.
Трохи зелених коефіцієнтів з закону:
2.79 для ахмєтова та будь-кого іншого (треба брати участь в аукціонах, щоб це в тебе купили)
3.04 для друзів, які накрутили кооператив з потужністю до 150кВт (не пам'ятаю що тут з аукціонами)
3.36 для простих людей з панелями на дахах та фасадах до 50кВт (без аукціонів)
Зараз в нас якось забагато "простих" людей які наворотили плантації СЕС по декілька мегават, і хочуть це продавати мені за мої податки з коефіцієнтом 3.36.
Закон, щоб ви могли пересвідчитися в цифрах особисто:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65076