пардон - читати, ці поради.
1. Надати нарочно заяву у відповідний банк про повернення депозиту.
2. Подати в суд позовну заяву.
Відповідь від: 09 Грудня 2008, 17:05:04
Подати в суд позовну заяву
До калуського міськрайонного суду
77300,м.Калуш, Івано-Франківської обл.
вул. Молодіжна, 10
Позивача: ________________________________
прож. 77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл
вул.______, буд.__кв __.паспорт серія ___,
вид. Калуським МВ УМВС України в Івано-
Франківській обл. __р
Відповідач: "_________________________"
77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл.
Калуське Центральне відділення: ____, _
Тел.: ____________________________
Головне управління:
________, Україна, м. Київ, вул. ________
ціна позову: __________ грн.
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про вимогу повернення грошових коштів з депозитного (накопичувального)
рахунку в банку
(категорія:про захист прав споживачів – не обкладається держмитом)
"___"__________ 200_р. між Позивачем та Відповідачем в особі Начальника Калуського відділення «______________» _____________. укладено Договір №____ про депозитний вклад "_______________" (надалі Договір.)
На виконання умов договору, _____дата___ , а саме п. ___ договору, я передав готівкою Відповідачу грошові суми у розмірі____________ грн або дол., що підтверджується квитанцією №___ від ________.
Пунктами ___, ____ Договору передбачено можливість дострокового розірвання договору за ініціативою вкладника.
На підставі вищезазначених умов Договору я _______2008р. звернувся до банку з письмовою заявою про повернення вкладу у сумі_________________ грн або дол. (на примірнику даної заяви міститься примітка банку про її отримання). _____2008. мною отримана (нарочно) відповідь № ______ Відповідача про відмову в поверненні мені власних коштів опираючись на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р.
"__" _____ 2008р. я вдруге звернувся до Відповідача з вимогою про повернення мені коштів для сплати першого внеску кредиту на придбання автомобіля, однак відповіддю №______від ___________ Відповідач повторно надав відмову.
1. Згідно ст.526 Цивільного кодексу України: «зобов’язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства».
Всупереч зазначеної норми закону відповідач не виконав зобов’язання за договором, так як він в порушення п.п. 10, 16 договору банківського вкладу та п.2, п.3 ст.1060 ЦК України не видав вклад та належні проценти на першу вимогу вкладника. Слід підкреслити, що п.2 ст.1060 ЦК України встановлює, що за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад на першу вимогу вкладника.
Відповідно до ст.610 ЦК України: невиконання зобов’язання є порушенням зобов’язання.
Статтею 612 ЦК України надається визначення прострочення боржника: «боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом».
Таким чином, «_______» порушив зобов’язання за договором та прострочив його виконання.
За порушення грошового зобов’язання ст.625 ЦК України передбачає відповідальність боржника. Так, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. (Слід зазначити, що у даній нормі ЦК України також йдеться про те, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.)
Виходячи з вищевикладеного, боржник «__________»зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми (розрахунок заборгованості додається – Додаток №1).
До того ж, відповідно до ч.2 ст.1058 Цивільного кодексу України договір банківського вкладу, в якому вкладником є фізична особа, є публічним договором. Стаття 633 цього кодексу дає визначення поняттю публічний договір: публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
Виходячи з вищезазначеного, вкладник за договором банківського вкладу є споживачем банківських послуг. Відповідно захист його прав як споживача регламентовано Законом України №1023 від 12.05.91р. «Про захист прав споживачів». та відповідними нормами Цивільного кодексу України.
Згідно ст.12 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право вимагати від виконавця, щоб якість наданої послуги відповідала вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів, умовам договорів. Як вже було зазначено вище якість банківської послуги за договором №1 від 18.02.2005р. не відповідає умовам п.п. 10, 16 цього договору та п.2 ст.1060 ЦК України.
Відповідно до ст.1209 Цивільного кодексу України виконавець послуг зобов’язаний відшкодувати шкоду, завдану фізичній особі внаслідок недоліків послуг, при цьому відшкодування шкоди не залежить від вини виконавця.
2. Крім того, згідно ст.611 ЦК України одним з правових наслідків порушення зобов’язання є відшкодування моральної шкоди. У ст.23 ЦК України також зазначено, що «особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав». Відшкодування моральної шкоди передбачено також й ст.3 Закону України «Про захист прав споживачів».
Моральна шкода полягає в моральних переживаннях у зв'язку з порушенням права власності, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми.
…..
3. Окрім того, Відповідач у своїй відповіді посилається на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р., з чим я не погоджуюсь в зв'язку з тим, що
- Речення в постанові "Проводити з метою недопущення дострокового зняття коштiв роз'яснювальну роботу зi своїми клiєнтами" не має заборонного характеру по суті зняття коштів з депозиту, має характер пропозиції, а роз'яснювальна робота має полягати в повідомленні банком клієнту про економічно фінансову кризу з пропозицією залишити кошти в банку;
- Постанова не зареєстрована в Мінюсті, хоча згідно ст.56 ЗУ "Про Нацiональний банк України" : Нормативно-правовi акти Нацiонального банку пiдлягають обов'язковiй державний реєстрації в Мiнiстерствi юстицiї України та набирають чинностi вiдповiдно до законодавства України. Таким чином, Постанова НБУ №319 від 11.10.2008р. не набрала чинності та не може бути підставою для відмови в задоволені моїх вимог.
4. З огляду на злісне ухилення Відповідача від виконання своїх зобов’язань за договорами, вбачаючи в намірах Відповідача навмисне продовження порушення умов договорів, а також, враховуючи економічно фінансову кризу в країні, можливу неплатоспроможність Відповідача або настання такої неплатоспроможності найближчим часом, згідно із п.1 ч.1 ст. 152 ЦПК України, прошу забезпечити цей позов, шляхом арешту усіх рахунків Відповідача, де знаходяться відповідні кошти Позивача.
5. З огляду на вищезазначене, Позивач вважає, що дії Відповідача є незаконними та порушують норми цивільного законодавства і зобов’язання Відповідача за Договором та Договором депозиту. Позивач вважає, що має право на повернення всієї суми вкладу та нарахованих на неї процентів, за весь час (а саме за ____місяці користування банком коштами Позивача у розмірі ____________________ грн. дол. євро за один місяць).
6. Як вже зазначалося, даний позов відноситься до категорії позовів про захист прав споживачів. Згідно п.10 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93 та ст. 24 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати державного мита за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.
Керуючись ч.7 ст.110 ЦПК України позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням, то позов подається до Центрального відділення _____,77300, м. Калуш, Івано-Франківської обл., вул._____, оскільки Договір було підписано саме з даним відділенням.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.22, ст.23, ст.610, ст.612, ст.625, ч.1 та ч.2 ст.633, ч.3 ст.1068, ст.1073, ч.1 ст.1172, ч.1 ст.1209 ЦК України, ст.152, ЦПК України п.2 ч.1 ст.4, 22 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991р. №1023, Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» від 12.04.1996р. №5, п.10 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93,
Прошу:
1. Забезпечити позов шляхом накладання арешту на майно, грошові кошти, що належать відповідачу і знаходяться у нього або в інших осіб.
2. Стягнути з відповідача суму боргу …. грн. на користь позивача.
3. Стягнути з відповідача суму інфляційних витрат … на користь позивача.
4. Стягнути з відповідача 3% річних (згідно ст.625 Цивільного кодексу України) у розмірі … грн. на користь позивача
5. Стягнути з відповідача суму збитків … з урахуванням інфляційних витрат та 3% річних на користь позивача.
6. Стягнути з відповідача на користь позивача грошову компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі … грн.
7. Судові витрати покласти на відповідача.
[/cut]