Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

17 років 6 місяців 28 днів

Автор Тема: Повернення депозиту  (Прочитано 54046 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« : 08 Грудня 2008, 13:06:50 »

Є можливість повернення депозиту. Так, була постанова, яку відмінили, хоча суть заборони зняття грошей залишилась. Незважаючи на все є шанс!!! Вкладникам можу дати поради.
Записаний

syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Повернення депозиту
« Прочитано #1 : 08 Грудня 2008, 13:23:02 »

Вкладникам можу дати поради.
  Ми всі в увазі. :) Готові слухати, пардон - читати, ці поради. ;)
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #2 : 10 Грудня 2008, 14:00:27 »

пардон - читати, ці поради.
1. Надати нарочно заяву у відповідний банк про повернення депозиту.
2. Подати в суд позовну заяву.
Відповідь від: 09 Грудня 2008, 17:05:04
Подати в суд позовну заяву
Приховано: Показати
До калуського міськрайонного суду
77300,м.Калуш, Івано-Франківської обл.
вул. Молодіжна, 10
Позивача:       ________________________________
прож. 77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл
вул.______, буд.__кв __.паспорт серія ___,
вид. Калуським МВ УМВС України в Івано-
Франківській обл. __р


            
Відповідач:     "_________________________"
77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл.
Калуське Центральне відділення: ____, _
Тел.: ____________________________
Головне управління:
________, Україна, м. Київ, вул. ________
            
                           ціна позову: __________ грн.



ПОЗОВНА ЗАЯВА
про вимогу повернення грошових коштів з депозитного (накопичувального)
рахунку в банку
(категорія:про захист прав споживачів – не обкладається держмитом)

"___"__________ 200_р. між Позивачем та Відповідачем в особі Начальника Калуського відділення «______________» _____________. укладено Договір №____ про депозитний вклад "_______________" (надалі Договір.)
На виконання умов договору, _____дата___ , а саме п. ___ договору, я передав готівкою Відповідачу грошові суми у розмірі____________ грн або дол., що підтверджується квитанцією №___ від ________.
    Пунктами ___, ____ Договору передбачено можливість дострокового розірвання договору за ініціативою вкладника.
На підставі вищезазначених умов Договору я _______2008р. звернувся до банку з письмовою заявою про повернення вкладу у сумі_________________ грн або дол. (на примірнику даної заяви міститься примітка банку про її отримання).  _____2008. мною отримана (нарочно) відповідь № ______ Відповідача про відмову в поверненні мені власних коштів опираючись на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р.
"__" _____ 2008р. я вдруге звернувся до Відповідача з вимогою про повернення мені коштів для сплати першого внеску кредиту на придбання автомобіля, однак відповіддю №______від ___________ Відповідач повторно надав відмову.
 
1. Згідно ст.526 Цивільного кодексу України: «зобов’язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства».
Всупереч зазначеної норми закону відповідач не виконав зобов’язання за договором, так як він в порушення п.п. 10, 16 договору банківського вкладу та п.2, п.3 ст.1060 ЦК України не видав вклад та належні проценти на першу вимогу вкладника. Слід підкреслити, що п.2 ст.1060 ЦК України встановлює, що за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад на першу вимогу вкладника.
Відповідно до ст.610 ЦК України: невиконання зобов’язання є порушенням зобов’язання.
Статтею 612 ЦК України надається визначення прострочення боржника: «боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом».
Таким чином, «_______» порушив зобов’язання за договором та прострочив його виконання.
За порушення грошового зобов’язання ст.625 ЦК України передбачає відповідальність боржника. Так, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. (Слід зазначити, що у даній нормі ЦК України також йдеться про те, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.)
Виходячи з вищевикладеного, боржник «__________»зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми (розрахунок заборгованості додається – Додаток №1).

До того ж, відповідно до ч.2 ст.1058 Цивільного кодексу України договір банківського вкладу, в якому вкладником є фізична особа, є публічним договором. Стаття 633 цього кодексу дає визначення поняттю публічний договір: публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги. 
Виходячи з вищезазначеного, вкладник за договором банківського вкладу є споживачем банківських послуг. Відповідно захист його прав як споживача регламентовано Законом України №1023 від 12.05.91р. «Про захист прав споживачів». та відповідними нормами Цивільного кодексу України.
Згідно ст.12 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право вимагати від виконавця, щоб якість наданої послуги відповідала вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів, умовам договорів. Як вже було зазначено вище якість банківської послуги за договором №1 від 18.02.2005р. не відповідає умовам п.п. 10, 16 цього договору та п.2 ст.1060 ЦК України.
Відповідно до ст.1209 Цивільного кодексу України виконавець послуг зобов’язаний відшкодувати шкоду, завдану фізичній особі внаслідок недоліків послуг, при цьому відшкодування шкоди не залежить від вини виконавця.

2. Крім того, згідно ст.611 ЦК України одним з правових наслідків порушення зобов’язання є відшкодування моральної шкоди. У ст.23 ЦК України також зазначено, що «особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав». Відшкодування моральної шкоди передбачено також й ст.3 Закону України «Про захист прав споживачів».
Моральна шкода полягає в моральних переживаннях у зв'язку з порушенням права власності, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми.

…..
3. Окрім того, Відповідач у своїй відповіді посилається на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р., з чим я не погоджуюсь в зв'язку з тим, що
-  Речення в постанові "Проводити з метою недопущення дострокового зняття коштiв роз'яснювальну роботу зi своїми клiєнтами" не має заборонного характеру по суті зняття коштів з депозиту, має характер пропозиції, а роз'яснювальна робота має полягати в повідомленні банком клієнту про економічно фінансову кризу з пропозицією залишити кошти в банку;
- Постанова не зареєстрована в Мінюсті, хоча згідно ст.56 ЗУ "Про Нацiональний банк України" : Нормативно-правовi акти Нацiонального банку пiдлягають обов'язковiй державний реєстрації в Мiнiстерствi юстицiї України та набирають чинностi вiдповiдно до законодавства України. Таким чином, Постанова НБУ №319 від 11.10.2008р. не набрала чинності та не може бути підставою для відмови в задоволені моїх вимог.
4. З огляду на злісне ухилення Відповідача від виконання своїх зобов’язань за договорами, вбачаючи в намірах Відповідача навмисне продовження порушення умов договорів, а також, враховуючи економічно фінансову кризу в країні, можливу неплатоспроможність Відповідача або настання такої неплатоспроможності найближчим часом, згідно із п.1 ч.1 ст. 152 ЦПК України, прошу забезпечити цей позов, шляхом арешту усіх рахунків Відповідача, де знаходяться відповідні кошти Позивача.
5. З огляду на вищезазначене, Позивач вважає, що дії Відповідача є незаконними та порушують норми цивільного законодавства і зобов’язання Відповідача за Договором та Договором депозиту. Позивач вважає, що має право на повернення всієї суми вкладу та нарахованих на неї процентів, за весь час (а саме за ____місяці користування банком коштами Позивача у розмірі ____________________ грн. дол. євро за один місяць).


6. Як вже зазначалося, даний позов відноситься до категорії позовів про захист прав споживачів. Згідно п.10 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93 та ст. 24 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати державного мита за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.

Керуючись ч.7 ст.110 ЦПК України позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням, то позов подається до Центрального  відділення _____,77300, м. Калуш, Івано-Франківської обл., вул._____, оскільки Договір було підписано саме з даним відділенням.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.22, ст.23, ст.610, ст.612, ст.625, ч.1 та ч.2 ст.633, ч.3 ст.1068, ст.1073, ч.1 ст.1172,  ч.1 ст.1209 ЦК України, ст.152, ЦПК України п.2 ч.1 ст.4, 22 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991р. №1023, Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» від 12.04.1996р. №5, п.10 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93,

Прошу:

1.   Забезпечити позов шляхом накладання арешту на майно, грошові кошти, що належать відповідачу і знаходяться у нього або в інших осіб.
2.    Стягнути з відповідача суму боргу …. грн. на користь позивача.
3.   Стягнути з відповідача суму інфляційних витрат … на користь позивача.
4.   Стягнути з відповідача 3% річних (згідно ст.625 Цивільного кодексу України) у розмірі … грн. на користь позивача 
5.   Стягнути з відповідача суму збитків … з урахуванням інфляційних витрат та 3% річних на користь позивача.
6.   Стягнути з відповідача на користь позивача грошову компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі … грн.
7.   Судові витрати покласти на відповідача.
[/cut]
« Останнє редагування: 10 Грудня 2008, 14:48:47 від romashkin »
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #3 : 16 Грудня 2008, 15:30:08 »

Перша позовна заява вже пішла в рух. Чекаємо, яке рішення прийме наш гуманный суд.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30363
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:46:57

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Повернення депозиту
« Прочитано #4 : 16 Грудня 2008, 17:23:14 »

Наскільки я розумію як не юрист, то є проблемка.
Хоч у нас суд і найгуманніший, але у нас не прецидентне право, і навіть якщо той чоловік виграє справу, то ще не факт, що я виграю точно таку ж. Багато буде залежати від суб'єктивної гуманності судді  ;)
А друге питаннячко полягає у тому, чи стане банк виконувати рішення суду.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Повернення депозиту
« Прочитано #5 : 16 Грудня 2008, 23:24:00 »

А друге питаннячко полягає у тому, чи стане банк виконувати рішення суду.
  Якшо банк буде мати гарних юристів, то подадуть ті апеляцію і це якшо не спасе, то затягне вступ в силу рішення суду першої інстанції.  :=)
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #6 : 17 Грудня 2008, 14:54:45 »

але у нас не прецидентне право, і навіть якщо той чоловік виграє справу, то ще не факт, що я виграю точно таку ж
Ст.8ЦК України (аналогія закону або аналогія права).
Відповідь від: 17 Грудня 2008, 14:34:23
чи стане банк виконувати рішення суду
(ЦПК України)За кожним судовим рiшенням, яке набрало законної сили, за заявою осiб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист.(ЗУ "Про виконавче провадження")Державний виконавець зобов'язаний провести виконавчi дiї по виконанню рiшення протягом шести мiсяцiв з дня винесення постанови про вiдкриття виконавчого провадження, а по виконанню рiшення немайнового характеру - у двомiсячний строк.
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #7 : 25 Грудня 2008, 09:29:33 »

Вчора відбулося попереднє зесідання суду. Банк пообіцяв до пятниці виплатити кошти. В пятницю слідуюче засідання. Чекаємо.
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #8 : 26 Грудня 2008, 12:05:36 »

Можете поздоровити. Банк виплатив всі кошти. Правда попросив відмовитись від моральної шкоди, що ми і зробили. Ура. :bayan :drink
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30363
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:46:57

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Повернення депозиту
« Прочитано #9 : 26 Грудня 2008, 12:10:29 »

А який то був банк? Якшо можна
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Bob

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 154
  • Останні відвідини:
    31 Серпня 2011, 17:33:34

    Звідки: Київ
Повернення депозиту
« Прочитано #10 : 26 Грудня 2008, 12:53:06 »

На мою думку, на жаль в нашій країні дешевше буде почекати, поки закінчиться срок депозиту і забрати його, чим подавати до суду...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30363
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:46:57

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Повернення депозиту
« Прочитано #11 : 26 Грудня 2008, 13:59:39 »

Дякую.
Залежить від суми депозиту і ймовірності банкрутства банку.
(Не вірю я, що всім повернуть, хоча казали мені, що у такому випадку повернуть навіть більше)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Bob

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 154
  • Останні відвідини:
    31 Серпня 2011, 17:33:34

    Звідки: Київ
Повернення депозиту
« Прочитано #12 : 26 Грудня 2008, 14:01:11 »

Ну, можливо я не в курсі, але поки немає натяків щодо банкрутства банків... Хоча все можливо...
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #13 : 27 Грудня 2008, 00:55:04 »

На мою думку, на жаль в нашій країні дешевше буде почекати, поки закінчиться срок депозиту і забрати його, чим подавати до суду...
Людина яка подала до суду залишилась у вийгриші. державне мито не сплачується. Платити треба тількі 30 гривень за інформаційно-технічне забезпечення процесу та 8,50 державного мита якщо хочете ще відшкодування моральної шкоди. Дали банку нараховуються окрім процентів штрафні санкції, інфляція та три проценти річних. Скажу чесно, це не маленькі суми та вони виплачуються. А якщо ще задіяти втрачену вигоду, то суми взагалі дуже дуже гарні.
Окрім того, витрачені вами суми "30 гривень за інформаційно-технічне забезпечення процесу та 8,50дм" повертаються вам, тобто стягуються із відповідача. Там ще є багато цікавих нюансів, але вибачте, про все не роскажеш бо дуже довго.
Записаний

syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Повернення депозиту
« Прочитано #14 : 02 Січня 2009, 13:55:26 »

Можете поздоровити. Банк виплатив всі кошти. Правда попросив відмовитись від моральної шкоди, що ми і зробили.
Тобто була мирова угода?
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #15 : 05 Січня 2009, 00:23:04 »

Тобто була мирова угода?
ні, мирової не було. Банк заплатив всі нараховані кошти...... окрім моральної, позивач відмовився від позовної.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Повернення депозиту
« Прочитано #16 : 28 Січня 2009, 15:18:16 »

Подати в суд позовну заяву
Приховано: Показати
До калуського міськрайонного суду
77300,м.Калуш, Івано-Франківської обл.
вул. Молодіжна, 10
Позивача:       ________________________________
прож. 77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл
вул.______, буд.__кв __.паспорт серія ___,
вид. Калуським МВ УМВС України в Івано-
Франківській обл. __р


            
Відповідач:     "_________________________"
77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл.
Калуське Центральне відділення: ____, _
Тел.: ____________________________
Головне управління:
________, Україна, м. Київ, вул. ________
            
                           ціна позову: __________ грн.



ПОЗОВНА ЗАЯВА
про вимогу повернення грошових коштів з депозитного (накопичувального)
рахунку в банку
(категорія:про захист прав споживачів – не обкладається держмитом)

"___"__________ 200_р. між Позивачем та Відповідачем в особі Начальника Калуського відділення «______________» _____________. укладено Договір №____ про депозитний вклад "_______________" (надалі Договір.)
На виконання умов договору, _____дата___ , а саме п. ___ договору, я передав готівкою Відповідачу грошові суми у розмірі____________ грн або дол., що підтверджується квитанцією №___ від ________.
    Пунктами ___, ____ Договору передбачено можливість дострокового розірвання договору за ініціативою вкладника.
На підставі вищезазначених умов Договору я _______2008р. звернувся до банку з письмовою заявою про повернення вкладу у сумі_________________ грн або дол. (на примірнику даної заяви міститься примітка банку про її отримання).  _____2008. мною отримана (нарочно) відповідь № ______ Відповідача про відмову в поверненні мені власних коштів опираючись на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р.
"__" _____ 2008р. я вдруге звернувся до Відповідача з вимогою про повернення мені коштів для сплати першого внеску кредиту на придбання автомобіля, однак відповіддю №______від ___________ Відповідач повторно надав відмову.
 
1. Згідно ст.526 Цивільного кодексу України: «зобов’язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства».
Всупереч зазначеної норми закону відповідач не виконав зобов’язання за договором, так як він в порушення п.п. 10, 16 договору банківського вкладу та п.2, п.3 ст.1060 ЦК України не видав вклад та належні проценти на першу вимогу вкладника. Слід підкреслити, що п.2 ст.1060 ЦК України встановлює, що за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад на першу вимогу вкладника.
Відповідно до ст.610 ЦК України: невиконання зобов’язання є порушенням зобов’язання.
Статтею 612 ЦК України надається визначення прострочення боржника: «боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом».
Таким чином, «_______» порушив зобов’язання за договором та прострочив його виконання.
За порушення грошового зобов’язання ст.625 ЦК України передбачає відповідальність боржника. Так, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. (Слід зазначити, що у даній нормі ЦК України також йдеться про те, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.)
Виходячи з вищевикладеного, боржник «__________»зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми (розрахунок заборгованості додається – Додаток №1).

До того ж, відповідно до ч.2 ст.1058 Цивільного кодексу України договір банківського вкладу, в якому вкладником є фізична особа, є публічним договором. Стаття 633 цього кодексу дає визначення поняттю публічний договір: публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги. 
Виходячи з вищезазначеного, вкладник за договором банківського вкладу є споживачем банківських послуг. Відповідно захист його прав як споживача регламентовано Законом України №1023 від 12.05.91р. «Про захист прав споживачів». та відповідними нормами Цивільного кодексу України.
Згідно ст.12 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право вимагати від виконавця, щоб якість наданої послуги відповідала вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів, умовам договорів. Як вже було зазначено вище якість банківської послуги за договором №1 від 18.02.2005р. не відповідає умовам п.п. 10, 16 цього договору та п.2 ст.1060 ЦК України.
Відповідно до ст.1209 Цивільного кодексу України виконавець послуг зобов’язаний відшкодувати шкоду, завдану фізичній особі внаслідок недоліків послуг, при цьому відшкодування шкоди не залежить від вини виконавця.

2. Крім того, згідно ст.611 ЦК України одним з правових наслідків порушення зобов’язання є відшкодування моральної шкоди. У ст.23 ЦК України також зазначено, що «особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав». Відшкодування моральної шкоди передбачено також й ст.3 Закону України «Про захист прав споживачів».
Моральна шкода полягає в моральних переживаннях у зв'язку з порушенням права власності, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми.

…..
3. Окрім того, Відповідач у своїй відповіді посилається на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р., з чим я не погоджуюсь в зв'язку з тим, що
-  Речення в постанові "Проводити з метою недопущення дострокового зняття коштiв роз'яснювальну роботу зi своїми клiєнтами" не має заборонного характеру по суті зняття коштів з депозиту, має характер пропозиції, а роз'яснювальна робота має полягати в повідомленні банком клієнту про економічно фінансову кризу з пропозицією залишити кошти в банку;
- Постанова не зареєстрована в Мінюсті, хоча згідно ст.56 ЗУ "Про Нацiональний банк України" : Нормативно-правовi акти Нацiонального банку пiдлягають обов'язковiй державний реєстрації в Мiнiстерствi юстицiї України та набирають чинностi вiдповiдно до законодавства України. Таким чином, Постанова НБУ №319 від 11.10.2008р. не набрала чинності та не може бути підставою для відмови в задоволені моїх вимог.
4. З огляду на злісне ухилення Відповідача від виконання своїх зобов’язань за договорами, вбачаючи в намірах Відповідача навмисне продовження порушення умов договорів, а також, враховуючи економічно фінансову кризу в країні, можливу неплатоспроможність Відповідача або настання такої неплатоспроможності найближчим часом, згідно із п.1 ч.1 ст. 152 ЦПК України, прошу забезпечити цей позов, шляхом арешту усіх рахунків Відповідача, де знаходяться відповідні кошти Позивача.
5. З огляду на вищезазначене, Позивач вважає, що дії Відповідача є незаконними та порушують норми цивільного законодавства і зобов’язання Відповідача за Договором та Договором депозиту. Позивач вважає, що має право на повернення всієї суми вкладу та нарахованих на неї процентів, за весь час (а саме за ____місяці користування банком коштами Позивача у розмірі ____________________ грн. дол. євро за один місяць).


6. Як вже зазначалося, даний позов відноситься до категорії позовів про захист прав споживачів. Згідно п.10 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93 та ст. 24 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати державного мита за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.

Керуючись ч.7 ст.110 ЦПК України позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням, то позов подається до Центрального  відділення _____,77300, м. Калуш, Івано-Франківської обл., вул._____, оскільки Договір було підписано саме з даним відділенням.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.22, ст.23, ст.610, ст.612, ст.625, ч.1 та ч.2 ст.633, ч.3 ст.1068, ст.1073, ч.1 ст.1172,  ч.1 ст.1209 ЦК України, ст.152, ЦПК України п.2 ч.1 ст.4, 22 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991р. №1023, Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» від 12.04.1996р. №5, п.10 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93,

Прошу:

1.   Забезпечити позов шляхом накладання арешту на майно, грошові кошти, що належать відповідачу і знаходяться у нього або в інших осіб.
2.    Стягнути з відповідача суму боргу …. грн. на користь позивача.
3.   Стягнути з відповідача суму інфляційних витрат … на користь позивача.
4.   Стягнути з відповідача 3% річних (згідно ст.625 Цивільного кодексу України) у розмірі … грн. на користь позивача 
5.   Стягнути з відповідача суму збитків … з урахуванням інфляційних витрат та 3% річних на користь позивача.
6.   Стягнути з відповідача на користь позивача грошову компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі … грн.
7.   Судові витрати покласти на відповідача.
[/cut]

Шановна юрист, я відчуваю, що в мене починаються проблеми з банком стосовно навіть не депозиту - я не можу зняти гроші з поточного рахунку. Кажуть - немає готівки в Євро (рахунок в Євро). Зараз біжу в інше відділення, як там відмовлять, тоді в центральне.
Чи не могли би Ви викласти шаблон позовної заяви про вимогу повернення грошових коштів з поточного рахунку. Або хоча би щось порадити.
Записаний
When doctors differ who is to decide?

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #17 : 29 Січня 2009, 16:51:19 »

я не можу зняти гроші з поточного рахунку.
Взагалі-то можна прочитати тут, але мене цікавлять умови договору, якщо можете засканувати(можна затерти призвище) та надіслати, то поясню більше
Приховано: Показати
Глава 72
Банкiвський рахунок
Стаття 1066. Договiр банкiвського рахунка
1. За договором банкiвського рахунка банк зобов'язується приймати i зараховувати на рахунок, вiдкритий клiєнтовi (володiльцевi рахунка), грошовi кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клiєнта про перерахування i видачу вiдповiдних сум з рахунка та проведення iнших операцiй за рахунком.
2. Банк має право використовувати грошовi кошти на рахунку клiєнта, гарантуючи його право безперешкодно розпоряджатися цими коштами.
3. Банк не має права визначати та контролювати напрями використання грошових коштiв клiєнта та встановлювати iншi, не передбаченi договором або законом, обмеження його права розпоряджатися грошовими коштами на власний розсуд.
4. Положення цiєї глави застосовуються до iнших фiнансових установ при укладеннi ними договору банкiвського рахунка вiдповiдно до наданої лiцензiї, а також застосовуються до кореспондентських рахункiв та iнших рахункiв банкiв, якщо iнше не встановлено законом.
Стаття 1067. Укладення договору банкiвського рахунка
1. Договiр банкiвського рахунка укладається для вiдкриття клiєнтовi або визначенiй ним особi рахунка у банку на умовах, погоджених сторонами.
2. Банк зобов'язаний укласти договiр банкiвського рахунка з клiєнтом, який звернувся з пропозицiєю вiдкрити рахунок на оголошених банком умовах, що вiдповiдають закону та банкiвським правилам.
Банк не має права вiдмовити у вiдкриттi рахунка, вчинення вiдповiдних операцiй за яким передбачено законом, установчими документами банку та наданою йому лiцензiєю, крiм випадкiв, коли банк не має можливостi прийняти на банкiвське обслуговування або якщо така вiдмова допускається законом або банкiвськими правилами.
У разi необґрунтованого ухилення банку вiд укладення договору банкiвського рахунка клiєнт має право на захист вiдповiдно до цього Кодексу.
Стаття 1068. Операцiї за рахунком, що виконуються банком
1. Банк зобов'язаний вчиняти для клiєнта операцiї, якi передбаченi для рахункiв даного виду законом, банкiвськими правилами та звичаями дiлового обороту, якщо iнше не встановлено договором банкiвського рахунка.
2. Банк зобов'язаний зарахувати грошовi кошти, що надiйшли на рахунок клiєнта, в день надходження до банку вiдповiдного розрахункового документа, якщо iнший строк не встановлений договором банкiвського рахунка або законом.
3. Банк зобов'язаний за розпорядженням клiєнта видати або перерахувати з його рахунка грошовi кошти в день надходження до банку вiдповiдного розрахункового документа, якщо iнший строк не передбачений договором банкiвського рахунка або законом.
4. Клiєнт зобов'язаний сплатити плату за виконання банком операцiй за рахунком клiєнта, якщо це встановлено договором.
Стаття 1069. Кредитування рахунка
1. Якщо вiдповiдно до договору банкiвського рахунка банк здiйснює платежi з рахунка клiєнта, незважаючи на вiдсутнiсть на ньому грошових коштiв (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клiєнтовi кредит на вiдповiдну суму вiд дня здiйснення цього платежу.
2. Права та обов'язки сторiн, пов'язанi з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 i 2 глави 71 цього Кодексу), якщо iнше не встановлено договором або законом.
Стаття 1070. Проценти за користування коштами,
що знаходяться на рахунку
1. За користування грошовими коштами, що знаходяться на рахунку клiєнта, банк сплачує проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо iнше не встановлено договором банкiвського рахунка або законом.
Сума процентiв зараховується на рахунок клiєнта у строки, встановленi договором, а якщо такi строки не встановленi договором, - зi спливом кожного кварталу.
2. Проценти, передбаченi частиною першою цiєї статтi, сплачуються банком у розмiрi, встановленому договором, а якщо вiдповiднi умови не встановленi договором, - у розмiрi, що звичайно сплачується банком за вкладом на вимогу.
Стаття 1071. Пiдстави списання грошових коштiв з рахунка
1. Банк може списати грошовi кошти з рахунка клiєнта на пiдставi його розпорядження.
2. Грошовi кошти можуть бути списанi з рахунка клiєнта без його розпорядження на пiдставi рiшення суду, а також у випадках, встановлених договором мiж банком i клiєнтом.
Стаття 1072. Черговiсть списання грошових коштiв з рахунка
1. Банк виконує розрахунковi документи вiдповiдно до черговостi їх надходження та виключно в межах залишку грошових коштiв на рахунку клiєнта, якщо iнше не встановлено договором мiж банком i клiєнтом.
2. У разi одночасного надходження до банку кiлькох розрахункових документiв, на пiдставi яких здiйснюється списання грошових коштiв, банк списує кошти з рахунку клiєнта у такiй черговостi:
1) у першу чергу списуються грошовi кошти на пiдставi рiшення суду для задоволення вимог про вiдшкодування шкоди, завданої калiцтвом, iншим ушкодженням здоров'я або смертю, а також вимог про стягнення алiментiв;
2) у другу чергу списуються грошовi кошти на пiдставi рiшення суду для розрахункiв щодо виплати вихiдної допомоги та оплати працi особам, якi працюють за трудовим договором (контрактом), а також виплати за авторським договором;
3) у третю чергу списуються грошовi кошти на пiдставi iнших рiшень суду;
4) у четверту чергу списуються грошовi кошти за розрахунковими документами, що передбачають платежi до бюджету;
5) у п'яту чергу списуються грошовi кошти за iншими розрахунковими документами в порядку їх послiдовного надходження.
3. У разi вiдсутностi (недостатностi) грошових коштiв на рахунку клiєнта банк не веде облiку розрахункових документiв, якщо iнше не встановлено договором мiж банком i клiєнтом.
Стаття 1073. Правовi наслiдки неналежного виконання банком
операцiй за рахунком клiєнта
1. У разi несвоєчасного зарахування на рахунок грошових коштiв, що надiйшли клiєнтовi, їх безпiдставного списання банком з рахунка клiєнта або порушення банком розпорядження клiєнта про перерахування грошових коштiв з його рахунка банк повинен негайно пiсля виявлення порушення зарахувати вiдповiдну суму на рахунок клiєнта або належного отримувача, сплатити проценти та вiдшкодувати завданi збитки, якщо iнше не встановлено законом.
Стаття 1074. Обмеження права розпоряджання рахунком
1. Обмеження прав клiєнта щодо розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крiм випадкiв обмеження права розпоряджання рахунком за рiшенням суду у випадках, встановлених законом.
Стаття 1075. Розiрвання договору банкiвського рахунка
1. Договiр банкiвського рахунка розривається за заявою клiєнта у будь-який час.
2. Банк має право вимагати розiрвання договору банкiвського рахунка:
1) якщо сума грошових коштiв, що зберiгаються на рахунку клiєнта, залишилася меншою вiд мiнiмального розмiру, передбаченого банкiвськими правилами або договором, якщо така сума не буде вiдновлена протягом мiсяця вiд дня попередження банком про це;
2) у разi вiдсутностi операцiй за цим рахунком протягом року, якщо iнше не встановлено договором;
3) в iнших випадках, встановлених договором або законом.
3. Залишок грошових коштiв на рахунку видається клiєнтовi або за його вказiвкою перераховується на iнший рахунок в строки i в порядку, встановленi банкiвськими правилами.
4. Банк може вiдмовитися вiд договору банкiвського рахунка та закрити рахунок клiєнта у разi вiдсутностi операцiй за рахунком клiєнта протягом трьох рокiв пiдряд та вiдсутностi залишку грошових коштiв на цьому рахунку.
Стаття 1076. Банкiвська таємниця
1. Банк гарантує таємницю банкiвського рахунка, операцiй за рахунком i вiдомостей про клiєнта.
Вiдомостi про операцiї та рахунки можуть бути наданi тiльки самим клiєнтам або їхнiм представникам. Iншим особам, у тому числi органам державної влади, їхнiм посадовим i службовим особам, такi вiдомостi можуть бути наданi виключно у випадках та в порядку, встановлених законом про банки i банкiвську дiяльнiсть.
2. У разi розголошення банком вiдомостей, що становлять банкiвську таємницю, клiєнт має право вимагати вiд банку вiдшкодування завданих збиткiв та моральної шкоди

Записаний

NetomaN

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +23/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 113
  • Останні відвідини:
    01 Жовтня 2016, 23:43:05

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #18 : 29 Січня 2009, 20:35:16 »

Я чув що тепер депозити не повертають навіть після завершення строку договору, це правда?  :unknow
Записаний


doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Повернення депозиту
« Прочитано #19 : 30 Січня 2009, 03:43:43 »

Взагалі-то можна прочитати тут, але мене цікавлять умови договору, якщо можете засканувати(можна затерти призвище) та надіслати, то поясню більше
Вельми дякую. Треба розібратись. Гроші пропонують зняти по частинах (еквівалент 1000 грн. в день). З моєї точки зору, це є порушенням угоди, оскільки за вимогою клієнта має бути видана вся необхідна сума. Оскільки в мене обмежений термін перебування в Україні (відпустка) мені доведеться доручити знімати решта коштів іншій довіреній особі. Залишати гроші в тому банку ненадійно.
Записаний
When doctors differ who is to decide?