Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 27 днів

Голосування

Коли постане храм Св. Володимира та Ольги на пр. Л.Українки?

через 25 років
через 50 років
через 100 років
ніколи
невже до 25 років?

Автор Тема: Коли постане храм Св. Володимира та Ольги на пр. Л.Українки???  (Прочитано 130583 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Глінтвейнович

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 34
  • Останні відвідини:
    28 Липня 2013, 20:05:25

    Звідки: тутешній



, ,
А в районі? Доводилося бути проїздом через Верхню (відкрили недавно нову церкву). Не знаю на якій стадії готовності в Кропивнику нова, теж досить велика, церква (а починалися будови з калуською майже разом!!!) - проте раніше бачив, що була перекрита і поштукатурена. В Сівці-Калуській - дві!!! греко-католицькі церкви - спромоглися.

На підтвердження цих слів, хто не бував у тих селах, даю можливість глянути на фото новозбудованих церков. Знайшов в своїй колекції - нові церкви на фоні старих (люблю фоткати пам"ятки архітектури).
Прочитав цю тему - заставляє задуматись... :dopovid Порівняйте фото фундаменту в першому пості і ... мої фото!!!  :)

  2000-2011 рр. будови (вже діюча)

  2000 р. - початок будови (йде до завершення)

 а роки початку будови здається збігаються
Якщо не помилюся, то десь 15 років

Різницю помічаєте?  :) :) :) Церкви ж не маленькі, а села - не великі!
Разом якось контрастніше  :( Від Кропивницької будови я в шоці  :o, а вона діюча?, та й яке то має значення? БОМБА!
[/quote]


 а роки початку будови здається збігаються
Якщо не помилюся, то десь 15 років

Різницю помічаєте?  :) :) :) Церкви ж не маленькі, а села - не великі!

Ото ж бо!
Народ, прикиньте таке:
у 2000 році ідалі не було церков УГКЦ Калуші ніяких, крім Св.Михаїла, Загірря, Хотінь. Іншими словами уявляєте, яка була концентрація грекокатоликів в центрі? По-любому, більше, і ще тоді не пішло стільки народу в свідки Єгови, не пішли по інших конфесіях, до Православних стільки не пішло  "бо там тепліше".  :duvno :duvno :duvno Корочше гроші тоді так точно не жаліли як тепер, я і писав, чкільки жертвували мої родителі  :(, але то таке , жертвували еа Церкву. Видать точно будували її не для прослави Бога, а як робочі місця для сімї?
Якшо такі села в скільки раз менші за Калуш сотворили таке, то шо заважало таке сотворити в Калуші. Нічо на голову після цього не приходить? Ще поговорю з батьками, буде час, все підсумуЮ, проаналізую. Вони в ШОцІ від фоток! ССпасибі тобі pomichnyК, хто б ти не був  :bouquet:.Краще один раз побачити.

Відповідь від: 02 Лютого 2013, 11:53:22
І ще: цю каплилицю, що зараз стоїть на Лесі Українки, по неперевірених джерелах, але я їм вірю, будували за гроші віділені з бюджету міста, а не з жертвуваних, як я думав до тепер, чому і був спокійний, що хоть шось!
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

І ще: цю каплилицю, що зараз стоїть на Лесі Українки, по неперевірених джерелах, але я їм вірю, будували за гроші віділені з бюджету міста, а не з жертвуваних, як я думав до тепер, чому і був спокійний, що хоть шось!

Оце ж бо й воно, що хоть шось, але цю каплицю поставили десь аж в 2008 р. (чи хтось пам"ятає точну дату?), а чому не одразу ж після початку будови? А до того стільки часу правили під хрестом, як первісні християни.


Записаний

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"

Церкви ж не маленькі, а села - не великі!
"...ритуал вынуждает обычных людей строить высокие церкви — эти монументы собственной важности."
Карлос Кастанеда "Сила Безмолвия"
Записаний
Следи за контекстами!

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Шановне панство ,ті кого ця тема хвилює.А може вам варто було б організувати якусь ініціативну групу і звернутися наприклад на наше телебачення з проханням влаштувати вам зустріч в прямому ефірі з отцями .До речі деякі працівники калуського тб є нашими форумчанами.
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий


Дякую, DVania. Слушна пропозиція - варто розглянути.
Записаний

pomichnyk_ua

  • Новачoк
  • Карма +7/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2013, 23:22:25

    Звідки: selo

Маю ще фотки двох церков в с. Сівка-Калуська.



1996-2005 рр.

Як враження?
Записаний

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"

Враження, гм.
Дивись:
  Відповідь #242
Записаний
Следи за контекстами!

pomichnyk_ua

  • Новачoк
  • Карма +7/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2013, 23:22:25

    Звідки: selo

Враження, гм.
Дивись:  Відповідь #242

Я мав на увазі враження по темі: село Сівка-Калуська спромоглося збудувати дві греко-католицькі церкви, а на пр. Л.Українки за той же час виріс лиш фундамент. Фото, як доказ.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    26 Квітня 2024, 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Точно 2 греко-католицькі?
Нащо аж дві в одному селі?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"

село Сівка-Калуська спромоглося збудувати дві греко-католицькі церкви
Може з божою поміччю і на третю сподвигнуться.
Записаний
Следи за контекстами!

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Дві краще ніж одна , три ще краще ніж дві а десять ше ліпше , чим більше тим краще ... А то пригадую як в 90-сті люди билися чуть не на смерть і священникам машини підпалювали а тепер побудували багато церков всім вистачить і битись парафіяни між собою на тій почві може вже не будуть. І ксьондзи матимуть де правити. А то чув ім таке що священникам парафій не стає і треба дати взятку щоб її отримати.
« Останнє редагування: 02 Лютого 2013, 23:08:31 від Гикач »
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8368
  • Останні відвідини:
    24 Квітня 2024, 13:02:37

    Звідки: пр. Л.Українки

з Гикачами все навпаки.  :!!
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"

А то пригадую як в 90-сті люди билися чуть не на смерть і священникам машини підпалювали
Та що ви таке кажете, не могли християни так чинити по відношенню до своїх ближніх.
 То напевно були провокатори з КаГеБе.
 Але ні, КеГеБе вже було заборонене в 90-і.
 Просто гублюсь в здогадках, хто ж то так підпав під гріх.
 Просто в голові не вкладається, що християни могли таке робити.
Записаний
Следи за контекстами!

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Таке тоді говорили , ну то чутки , не  факт що правда . Інформація  взята з газет та розповідей знайомих не обовязково достовірна
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

Точно 2 греко-католицькі?
Нащо аж дві в одному селі?

Здається там просто не поділили місце під забудову, але ж запустили обидві!
Записаний

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Здається там просто не поділили місце під забудову
Це як ? ану подробніше поясніть , як то  місце не поділили ?
Записаний

qwed

  • Новачoк
  • Карма +5/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 5
  • Останні відвідини:
    06 Липня 2014, 15:12:22

    Звідки: Калуш

Красиві церкви вибудувались за цей період  :), нам немає чим похвалитись  :'-( . Я нерозумію як нічого такого глобального не створити за ці роки і мати величезний борг за опалення в церкві  :(.Можна собі уявити який ресурс коштів кудись собі імігрував , але правельніше напевно що буде що він і досі імігрує. Ну , аможе отець Бігун хоч на депозит десь поставив ?  Та колись після служби вийде до громади тай відзвітується що не все так погано ? :dopovid
Записаний

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

По-любому, більше, і ще тоді не пішло стільки народу в свідки Єгови, не пішли по інших конфесіях, до Православних стільки не пішло  "бо там тепліше".     Корочше гроші тоді так точно не жаліли як тепер, я і писав, чкільки жертвували мої родителі  , але то таке , жертвували еа Церкву. Видать точно будували її не для прослави Бога, а як робочі місця для сімї?
По-перше, жертвували не лише католики, а й православні, яким було уже "тепліше" і нерелігійні люди яким ще було "холодно".
По-друге, я уже писала - ті люди, цим зробили благо для своєї душі і тому можна рахувати, що ті кошти не пропали.
По-третє, я підтримую ДВаню - тут тема набула розголосу і знайшла небайдужих однодумців. Тепер пора громаді уже "вживу" спитати у "винуватців" віч-на-віч.
А по-четверте, може варто "відпустити минуле"? Бо уже і так ті кошти не повернеш. І не так вимагати звіту, бо ясно ж усім куди ті кошти потрапили. А поговорити зі священниками по душам, без осуду, з розумінням і смиренням, але з вірою і надією у серці, що до пастви прислухаються, усвідомлять свої помилки (думаю уже усвідомили) і надалі у плані побудови споруд на Божу Славу буде уже все по-Божому\по совісті і відкрито. Тому що служителі Богу знатимуть, що з цього часу уже витрати будуть під пильним оком небайдужих прихожан.
І може хватить ділитися на католиків, на православних і на євангелістів чи протестантів? Це все штучний поділ. А всі ми християни!
Мене, як калушанку і християнку і справді порадувало б (знову ж повторююсь - згідна з Дотором Максом і ДВанею) не так поява нового величного храму-споруди як якийсь благодійний заклад, якого НЕ МАЄ ПОКИ ЩО У МІСТІ. Може і справді зробити щось вагоме для безпритульних\самотніх\мало(чи взагалі не-)забезпечених\тих хто заплутався у цьому житті? Думаю, на таку справу знов не пожалкують своїх пожертв не лише католики, а й уся християнська\та нерелігійна громада Калуша. Давайте допоможемо звести у рідному\ до щему у грудях любимому місті заклад, де не лише можна послухати духовне слово, а й побачити та відчути у дії його призначення\прояв Божої та людської любові та турботи.
 
Красиві церкви вибудувались за цей період
Нехай вона буде не красивою і не величною, але спорудою "Живого Бога".
Записаний

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Щойно з святою водою приходив "духовний лідер Талібану" отець Василь Бігун і мушу сказати що я приємно вражений , від нього ісходить духовність , демони тікають , привиди зникають , таким і має бути справжній ксьондз. Не думаю що така особа може бути корумпованою. Храм швидше за все недобудований тому , що грошей не вистачило
« Останнє редагування: 03 Лютого 2013, 19:11:36 від Гикач »
Записаний

nirvana

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2013, 21:29:38

    Звідки: Рубчака

Прочитавши відгуки що до будівництва церкви Володимира і Ольги я згідний що це цікава тема. В мене є ідея. Давайте всі дописувачі та кому не байдужа доля згуртуємось, та сформуємо комітет з благословення Божого продовжимо будову цього храму.
Записаний