Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 10 місяців 10 днів

Голосування

Коли постане храм Св. Володимира та Ольги на пр. Л.Українки?

через 25 років
через 50 років
через 100 років
ніколи
невже до 25 років?

Автор Тема: Коли постане храм Св. Володимира та Ольги на пр. Л.Українки???  (Прочитано 131276 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Глінтвейнович

  • Початківець
  • *
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 34
  • Останні відвідини:
    28 Липня 2013, 20:05:25

    Звідки: тутешній



, ,
А в районі? Доводилося бути проїздом через Верхню (відкрили недавно нову церкву). Не знаю на якій стадії готовності в Кропивнику нова, теж досить велика, церква (а починалися будови з калуською майже разом!!!) - проте раніше бачив, що була перекрита і поштукатурена. В Сівці-Калуській - дві!!! греко-католицькі церкви - спромоглися.

На підтвердження цих слів, хто не бував у тих селах, даю можливість глянути на фото новозбудованих церков. Знайшов в своїй колекції - нові церкви на фоні старих (люблю фоткати пам"ятки архітектури).
Прочитав цю тему - заставляє задуматись... :dopovid Порівняйте фото фундаменту в першому пості і ... мої фото!!!  :)

  2000-2011 рр. будови (вже діюча)

  2000 р. - початок будови (йде до завершення)

 а роки початку будови здається збігаються
Якщо не помилюся, то десь 15 років

Різницю помічаєте?  :) :) :) Церкви ж не маленькі, а села - не великі!
Разом якось контрастніше  :( Від Кропивницької будови я в шоці  :o, а вона діюча?, та й яке то має значення? БОМБА!
[/quote]


 а роки початку будови здається збігаються
Якщо не помилюся, то десь 15 років

Різницю помічаєте?  :) :) :) Церкви ж не маленькі, а села - не великі!

Ото ж бо!
Народ, прикиньте таке:
у 2000 році ідалі не було церков УГКЦ Калуші ніяких, крім Св.Михаїла, Загірря, Хотінь. Іншими словами уявляєте, яка була концентрація грекокатоликів в центрі? По-любому, більше, і ще тоді не пішло стільки народу в свідки Єгови, не пішли по інших конфесіях, до Православних стільки не пішло  "бо там тепліше".  :duvno :duvno :duvno Корочше гроші тоді так точно не жаліли як тепер, я і писав, чкільки жертвували мої родителі  :(, але то таке , жертвували еа Церкву. Видать точно будували її не для прослави Бога, а як робочі місця для сімї?
Якшо такі села в скільки раз менші за Калуш сотворили таке, то шо заважало таке сотворити в Калуші. Нічо на голову після цього не приходить? Ще поговорю з батьками, буде час, все підсумуЮ, проаналізую. Вони в ШОцІ від фоток! ССпасибі тобі pomichnyК, хто б ти не був  :bouquet:.Краще один раз побачити.

Відповідь від: 02 Лютого 2013, 11:53:22
І ще: цю каплилицю, що зараз стоїть на Лесі Українки, по неперевірених джерелах, але я їм вірю, будували за гроші віділені з бюджету міста, а не з жертвуваних, як я думав до тепер, чому і був спокійний, що хоть шось!
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

І ще: цю каплилицю, що зараз стоїть на Лесі Українки, по неперевірених джерелах, але я їм вірю, будували за гроші віділені з бюджету міста, а не з жертвуваних, як я думав до тепер, чому і був спокійний, що хоть шось!

Оце ж бо й воно, що хоть шось, але цю каплицю поставили десь аж в 2008 р. (чи хтось пам"ятає точну дату?), а чому не одразу ж після початку будови? А до того стільки часу правили під хрестом, як первісні християни.


Записаний

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"

Церкви ж не маленькі, а села - не великі!
"...ритуал вынуждает обычных людей строить высокие церкви — эти монументы собственной важности."
Карлос Кастанеда "Сила Безмолвия"
Записаний
Следи за контекстами!

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Шановне панство ,ті кого ця тема хвилює.А може вам варто було б організувати якусь ініціативну групу і звернутися наприклад на наше телебачення з проханням влаштувати вам зустріч в прямому ефірі з отцями .До речі деякі працівники калуського тб є нашими форумчанами.
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий


Дякую, DVania. Слушна пропозиція - варто розглянути.
Записаний

pomichnyk_ua

  • Новачoк
  • Карма +7/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2013, 23:22:25

    Звідки: selo

Маю ще фотки двох церков в с. Сівка-Калуська.



1996-2005 рр.

Як враження?
Записаний

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"

Враження, гм.
Дивись:
  Відповідь #242
Записаний
Следи за контекстами!

pomichnyk_ua

  • Новачoк
  • Карма +7/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2013, 23:22:25

    Звідки: selo

Враження, гм.
Дивись:  Відповідь #242

Я мав на увазі враження по темі: село Сівка-Калуська спромоглося збудувати дві греко-католицькі церкви, а на пр. Л.Українки за той же час виріс лиш фундамент. Фото, як доказ.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30267
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:53:21

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Точно 2 греко-католицькі?
Нащо аж дві в одному селі?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"

село Сівка-Калуська спромоглося збудувати дві греко-католицькі церкви
Може з божою поміччю і на третю сподвигнуться.
Записаний
Следи за контекстами!

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Дві краще ніж одна , три ще краще ніж дві а десять ше ліпше , чим більше тим краще ... А то пригадую як в 90-сті люди билися чуть не на смерть і священникам машини підпалювали а тепер побудували багато церков всім вистачить і битись парафіяни між собою на тій почві може вже не будуть. І ксьондзи матимуть де правити. А то чув ім таке що священникам парафій не стає і треба дати взятку щоб її отримати.
« Останнє редагування: 02 Лютого 2013, 23:08:31 від Гикач »
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8368
  • Останні відвідини:
    03 Травня 2024, 06:33:56

    Звідки: пр. Л.Українки

з Гикачами все навпаки.  :!!
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"

А то пригадую як в 90-сті люди билися чуть не на смерть і священникам машини підпалювали
Та що ви таке кажете, не могли християни так чинити по відношенню до своїх ближніх.
 То напевно були провокатори з КаГеБе.
 Але ні, КеГеБе вже було заборонене в 90-і.
 Просто гублюсь в здогадках, хто ж то так підпав під гріх.
 Просто в голові не вкладається, що християни могли таке робити.
Записаний
Следи за контекстами!

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Таке тоді говорили , ну то чутки , не  факт що правда . Інформація  взята з газет та розповідей знайомих не обовязково достовірна
Записаний

Podorognyj

  • Користувач
  • **
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 56
  • Останні відвідини:
    13 Лютого 2013, 22:02:52

    Звідки: місцевий

Точно 2 греко-католицькі?
Нащо аж дві в одному селі?

Здається там просто не поділили місце під забудову, але ж запустили обидві!
Записаний

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Здається там просто не поділили місце під забудову
Це як ? ану подробніше поясніть , як то  місце не поділили ?
Записаний

qwed

  • Новачoк
  • Карма +5/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 5
  • Останні відвідини:
    06 Липня 2014, 15:12:22

    Звідки: Калуш

Красиві церкви вибудувались за цей період  :), нам немає чим похвалитись  :'-( . Я нерозумію як нічого такого глобального не створити за ці роки і мати величезний борг за опалення в церкві  :(.Можна собі уявити який ресурс коштів кудись собі імігрував , але правельніше напевно що буде що він і досі імігрує. Ну , аможе отець Бігун хоч на депозит десь поставив ?  Та колись після служби вийде до громади тай відзвітується що не все так погано ? :dopovid
Записаний

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

По-любому, більше, і ще тоді не пішло стільки народу в свідки Єгови, не пішли по інших конфесіях, до Православних стільки не пішло  "бо там тепліше".     Корочше гроші тоді так точно не жаліли як тепер, я і писав, чкільки жертвували мої родителі  , але то таке , жертвували еа Церкву. Видать точно будували її не для прослави Бога, а як робочі місця для сімї?
По-перше, жертвували не лише католики, а й православні, яким було уже "тепліше" і нерелігійні люди яким ще було "холодно".
По-друге, я уже писала - ті люди, цим зробили благо для своєї душі і тому можна рахувати, що ті кошти не пропали.
По-третє, я підтримую ДВаню - тут тема набула розголосу і знайшла небайдужих однодумців. Тепер пора громаді уже "вживу" спитати у "винуватців" віч-на-віч.
А по-четверте, може варто "відпустити минуле"? Бо уже і так ті кошти не повернеш. І не так вимагати звіту, бо ясно ж усім куди ті кошти потрапили. А поговорити зі священниками по душам, без осуду, з розумінням і смиренням, але з вірою і надією у серці, що до пастви прислухаються, усвідомлять свої помилки (думаю уже усвідомили) і надалі у плані побудови споруд на Божу Славу буде уже все по-Божому\по совісті і відкрито. Тому що служителі Богу знатимуть, що з цього часу уже витрати будуть під пильним оком небайдужих прихожан.
І може хватить ділитися на католиків, на православних і на євангелістів чи протестантів? Це все штучний поділ. А всі ми християни!
Мене, як калушанку і християнку і справді порадувало б (знову ж повторююсь - згідна з Дотором Максом і ДВанею) не так поява нового величного храму-споруди як якийсь благодійний заклад, якого НЕ МАЄ ПОКИ ЩО У МІСТІ. Може і справді зробити щось вагоме для безпритульних\самотніх\мало(чи взагалі не-)забезпечених\тих хто заплутався у цьому житті? Думаю, на таку справу знов не пожалкують своїх пожертв не лише католики, а й уся християнська\та нерелігійна громада Калуша. Давайте допоможемо звести у рідному\ до щему у грудях любимому місті заклад, де не лише можна послухати духовне слово, а й побачити та відчути у дії його призначення\прояв Божої та людської любові та турботи.
 
Красиві церкви вибудувались за цей період
Нехай вона буде не красивою і не величною, але спорудою "Живого Бога".
Записаний

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Щойно з святою водою приходив "духовний лідер Талібану" отець Василь Бігун і мушу сказати що я приємно вражений , від нього ісходить духовність , демони тікають , привиди зникають , таким і має бути справжній ксьондз. Не думаю що така особа може бути корумпованою. Храм швидше за все недобудований тому , що грошей не вистачило
« Останнє редагування: 03 Лютого 2013, 19:11:36 від Гикач »
Записаний

nirvana

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2013, 21:29:38

    Звідки: Рубчака

Прочитавши відгуки що до будівництва церкви Володимира і Ольги я згідний що це цікава тема. В мене є ідея. Давайте всі дописувачі та кому не байдужа доля згуртуємось, та сформуємо комітет з благословення Божого продовжимо будову цього храму.
Записаний