Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

15 років 5 місяців 2 дні

Автор Тема: Історія чи міф про історію України  (Прочитано 138643 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ЯЯ

• Ветеран
  • Карма +522/-0
  • Стать: Жіноча
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

Історія чи міф про історію України
« Прочитано #80 : 20 Червня 2010, 16:53:09 »

Сліппі, я НЕ ЗНАЮ й НЕ РОЗУМІЮ, яке відношення має державність стародавньої Русі до становлення державності такої країни як Україна. Так само, як і НЕ ЗНАЮ І НЕ РОЗУМІЮ, яке відношення має державність стародавньої імперії Оюм до становлення такої держави як Україна не залежною державою.

І я веду бесіду про державу УКРАЇНА а не про РУСЬ.
Записаний

Alexander

• Ветеран
  • Карма +670/-5
  • Стать: Чоловіча
  • Останні відвідини:
    31 Грудня 2021, 16:39:58

« Прочитано #81 : 20 Червня 2010, 17:12:05 »

Сліппі, я НЕ ЗНАЮ й НЕ РОЗУМІЮ, яке відношення має державність стародавньої Русі до становлення державності такої країни як Україна.
ЯЯ,ти шо  :unknow,
Україна пішла з Русі! а ти думаєшь звідки,з московії чи влк,
Русь це фундамент нашої державності,віра і традиції :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

ЯЯ

• Ветеран
  • Карма +522/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #82 : 20 Червня 2010, 18:56:54 »

ЯЯ,ти шо  не знаю,
Україна пішла з Русі! а ти думаєшь звідки,з московії чи влк,
Русь це фундамент нашої державності,віра і традиції Посмішка
Alexander, ЯЯ не "ти що"  :offense
І наразі я НЕ ВЕДУ МОВУ ПРО ТЕ, хто з відки "пішов", а говорю про відсутність відношення державності стародавньої Русі до сучасної України.
І Україна "пішла" не з Русі, а з стародавньої імперії Оюм, бо саме в складі цієї імперії на наші землі прийшли перші слов"яни.  :P

Інше питання, що християни мали й мають звичку замовчувати, а іноді й закеречувати історію, що була на землі до Христа, навіть літочислення ведуть з народження Іісуса (хоча тут вони трішки помилилися, на якихось 6-ть років). Тому ми так мало знаємо про слов"ян язичників, адже знаючи їх історію та традиції ми б могли побачити як нинішні церковні традиції є блиські до тих язичницьких. (Святкування тої ж Паски та Різдва - чомусь 7 січня, а не 14 квітня).
Записаний

yurko

• Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:19:03

« Прочитано #83 : 20 Червня 2010, 21:18:41 »

говорю про відсутність відношення державності стародавньої Русі до сучасної України
Чогось російські історики не твердять про відсутність відношення державності стародавньої Русі до сучасної Росії.

Відповідь від: 20 Червня 2010, 19:38:32
Говориться прямо, що Рюрик - засновник російського самодержавства!
http://rutube.ru/tracks/1353600.html?related=1&v=535e6a0b720a5261b8ed4038fdf58ee8
Відповідь від: 20 Червня 2010, 19:42:23
Уже У "Повісті времяних літ" описано, що крім багатьох слов'янських племен, були вже і племена, з якими потім злилися північні слов'яни.
Звісно через те, росіяни не такі як ми, але і правда те, що всі ми з одного кореня вийшли (з самого початку) і тоді не було ніякої російської чи української держави! А Київська Русь і Новгородська держава то були перші Слов'янські держави! І так само можна собі вважати, що Новгородська держава була початком української державності, як Київська Русь - російської.
І нізвідки Україна не пішла, а от куди прийшла - то ми бачимо.
Відповідь від: 20 Червня 2010, 20:39:12
Приховано: Показати
По довгих временах сіли словени по Дунаю, де нині Угорська земля і Болгарська. Від тих словен розійшлися по землі і прозвалися іменами своїми, де хто сів, на якому місці. Хто прийшов і сів на ріці Мораві, то й прозвалися морава, а інші нареклися чехами. А се ті ж словени: хорвати білії, серп і хутани. Коли на дунайських словен найшли волохи, і сіли на їхніх землях, і чинили над ними насильство, словени ж ті прийшли і сіли на Віслі і стали називатися ляхами, а від тих ляхів пішли інші назви — поляни, ляхи другії — лютичі, інші — мазовшани, ще інші — поморяни. Також і ті словени, що прийшли і сіли по Дніпру, нареклися поляни, а другії — деревляни, оскільки сиділи в лісах; а інші сиділи межи Прип’яттю і Двіною і називалися дреговичі; ще інші жили на Двіні і називалися полочани від назви річки Полота, що впадає в Двіну. Від неї і прозвалися — полочани.

Словіни ж сиділи побіля озера Ілмера, називалися своїм іменем, і збудували город, і нарекли його Новгород; а другії ж сиділи по Десні, по Семі, і по Сулі і називалися сівера.

І так розійшовся словенський народ, його іменем і грамота названа словенською.

Відповідь від: 20 Червня 2010, 20:39:30
Приховано: Показати
І після тих братів почав їхній рід держати княження в Полях, а в Деревлях — своє, а дреговичі — своє, а словіни — своє в Новігороді, а інші на Полоті, себто полочани. Від цих же і кривичі, що сидять у верхів’ях Волги, і в верхів’ях Двіни, і в верхів’ях Дніпра, і їхній город — Смоленськ, там-бо сидять кривичі. Так само сівери біля них, на Білоозері сидить весь, а на Ростові-озері — меря, на Клещині-озері також сидить меря, а по Оці-ріці, де впадає в Волгу, свою мову має мурома, і черемиси — свою мову, і мордва свою мову. Це-бо тільки в Русі словінська мова: поляни, деревляни, новгородці, полочани, дреговичі, сіверо, бужани, бо сидять по Бузі,— потім волиняни. А це інші народи, що дань дають Русі: чудь, весь, меря, мурома, черемись, мордва, пермь, печера, ям, литва, зимігола, корсь, норома, либ,— ці свою мову мають, всі вони — з коліна Афетового, що живуть в країнах опівнічних.

Відповідь від: 20 Червня 2010, 20:41:57

Цитувати (вибране)
Український народ має ту високу гордість, що є прямим носієм всієї культури Київської Русі, але не заявляє одноособових прав на неї, бо вона має ще й культурних спадкоємців в особі білоруського і російського народів.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.

Холод, голод, темрява й спрага – для нас не так страшно й смертельно, як ваші "дружба й братерство".

bornslippy

• Ветеран
  • Карма +561/-2
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

« Прочитано #84 : 20 Червня 2010, 21:27:57 »

йой може спочатку визначимось, що таке держава?
ЯЯ для мене історія Української державності починається саме з Русі. З тим же успіхом можна і історію Росії починати з 90х років 20го сторіччя . Чи Грузії чи будь-якої з 15 країн табору. Але як бути з традиціями, символами, пам'яттю дідів?
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ігор_О

• Ветеран
  • Карма +282/-0
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

« Прочитано #85 : 20 Червня 2010, 23:10:30 »

А італійці (до чого дивні люди!) - рахують свою державність з часів Римської імперії... Чого б то?
Записаний

ЯЯ

• Ветеран
  • Карма +522/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #86 : 20 Червня 2010, 23:41:47 »

до Ігора_О
О - хто обізвався у даній темі  :o , рада, рада
людина, що говорить
Цитувати (вибране)
Бо доки керуватимуть містом „татари” (в переносному значенні, без образи цього чудового народу), ми всі можемо стати „ординцями”.
та не знає, що слово ОЧКУР є татарським за походженням

і саме цікаве, що про це я дізналася із статей Палія та Сливки, які мені надав сам Ігор_О - для ознайомлення.
 =)) =)) =))
Записаний

bornslippy

• Ветеран
  • Карма +561/-2
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:

« Прочитано #87 : 20 Червня 2010, 23:42:38 »

та взагалі вся Європа в сучасному вигляді сформувалась досить недавно.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

ЯЯ

• Ветеран
  • Карма +522/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #88 : 20 Червня 2010, 23:48:51 »

для всіх решта

в мому розумінні, український народ почав формуватися раніше за державу Русь, тому я й веду про стародавню багатонаціональну імперію Оюм (чи то Ойум - не пам"ятаю як пишеться), в склад якої входили слов"янські племена і пережили на цих землях усіх інших.
Записаний

bornslippy

• Ветеран
  • Карма +561/-2
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:

« Прочитано #89 : 20 Червня 2010, 23:58:26 »

Ну тоді починаємо з доби трипільської культури. ;) думаю що прийнято починати історію України саме з формування Русі. так як символи влади, символи державності, традиції збереглись і пронеслись предками до сьогоднішніх днів.
Записаний

ЯЯ

• Ветеран
  • Карма +522/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #90 : 21 Червня 2010, 00:16:10 »

Ну тоді починаємо з доби трипільської культури.
А яке відношення має ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА до слов"ян взагалі???

те що вони були сусідами слов"янських поселень - так, те що вони як прийшли на територію сучасної України так і пішли з неї - так.
Але жодного зв"язку із слов"янами в них немає.  :P
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:02:13
думаю що прийнято починати історію України саме з формування Русі.
Ким прийнято??? Карамзіним??? Що належить до так ненависних вами РОСІЙСЬКИХ ІСТОРИКІВ.
Карамзіним, що ввів термін "Київська Русь"???
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:09:12
так як символи влади, символи державності, традиції збереглись і пронеслись предками до сьогоднішніх днів.
Символ влади??? - булава у час стародавньої Русі??? -  :unknow - не знаю такого
Символ державності - то ти про ТРИЗУБ??? - так Гітлер також взяв свого хреста із Індуістської культури - то може віднесемо його до представників Індуістів???  ;)
Традиції??? - то може ти виходиш веснянки співаєш???

що правдв ЯЯ тут - загострює увагу саме на відмінностях - та їх справді надто багато.  :)
Записаний

bornslippy

• Ветеран
  • Карма +561/-2
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:

« Прочитано #91 : 21 Червня 2010, 00:17:12 »

:) я написав просто РУсь ;)
А яке відношення має ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА до слов"ян взагалі???
таке ж як і формування під назвою Ойум. якась частка культури залишилась мабуть. але на державність саме України не впливала.
Я ж чому і почав з того що для вас державність. Я так само маю купу питань до формування Русь.
І друге Є таке поняття як офіційна історія. Можливо тому що перші висьмові згадки про держ формування на території сучасної України починаються саме з Русі?
Записаний

ЯЯ

• Ветеран
  • Карма +522/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #92 : 21 Червня 2010, 00:21:34 »

І ще дещо
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D1%8F_%28%D0%BC%D1%96%D1%80%D0%B0_%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8%29
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:18:51
таке ж як і формування під назвою Ойум.
не правдв - Сліппі - будь ласка - поцікався цим питанням - і ти зрозумієш, що не правий
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:20:08
Можливо тому що перші висьмові згадки про держ формування на території сучасної України починаються саме з Русі?
тк само - не вірно - перші письмові згадки відносяться саме до Ойум.  :P
Записаний

bornslippy

• Ветеран
  • Карма +561/-2
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:

« Прочитано #93 : 21 Червня 2010, 00:34:56 »

Символ державності - то ти про ТРИЗУБ???
і тризуб теж. а гривні наприклад .
так Гітлер також взяв свого хреста із Індуістської культури - то може віднесемо його до представників Індуістів???
в індуізмі той символ асоціювався не із злом. і гербом не був. Тризуб для українців залишався символом державності купу років. Дивно чому він не став символом для росіян чи чому вони свої деревяні назвали рублі а не гривні.
Традиції??? - то може ти виходиш веснянки співаєш???
я ні. та якщо ми про них говорим то мабуть хтось співає. і якщо ті ж веснянки знають і співають досі значить все таки це наше. і це наша історія. та можна говорити про багато традиції. обробки землі чи дерева чи металу. чи боротьби за незалежність .

Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:25:29
І ще дещо
ось ось в принципі ознакою держави є спільна валюта. а на Русі назва була одна а реально номінал був різний?! короче гроші були різні. чому?
не правдв - Сліппі - будь ласка - поцікався цим питанням - і ти зрозумієш, що не правий
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:20:08
я читав. на території сучасної України було дуже багато племен. Але як такої державності не було. а РУсь якраз і стала , можливо першим державним утворенням.
тк само - не вірно - перші письмові згадки відносяться саме до Ойум.
виставляй ;)
Записаний

ЯЯ

• Ветеран
  • Карма +522/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #94 : 21 Червня 2010, 00:38:17 »

а гривні наприклад .
дивися пост вище - я тобі надала інфу з УКРАЇНСЬКОЇ вікіпедії - і там можна бачити, що ГРИВНЯ була не лише у Київській Русі. То по-перше, подруге, на території Києвської Русі - були ще КУНА та НОГАТА  :P
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:35:23
в індуізмі той символ асоціювався не із злом. і гербом не був.
гербом не був - факт - та із злом він і у Гітлера нічого спільного не мав  :P
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:36:35
і якщо ті ж веснянки знають і співають досі значить все таки це наше.
так власне що - А ХТО ЇХ СПІВАЄ ???  :o
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:37:20
ось ось в принципі ознакою держави є спільна валюта. а на Русі назва була одна а реально номінал був різний?! короче гроші були різні. чому?
ось, ось - що ВАЛЮТА була РІЗНОЮ -  :P
Записаний

bornslippy

• Ветеран
  • Карма +561/-2
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:

« Прочитано #95 : 21 Червня 2010, 00:39:10 »

дивися пост вище - я тобі надала інфу з УКРАЇНСЬКОЇ вікіпедії - і там можна бачити, що ГРИВНЯ була не лише у Київській Русі. То по-перше, подруге, на території Києвської Русі - були ще КУНА та НОГАТА
згідний. Але чому ж так називається саме наша валюта?
Записаний

ЯЯ

• Ветеран
  • Карма +522/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #96 : 21 Червня 2010, 00:47:05 »

я читав. на території сучасної України було дуже багато племен. Але як такої державності не було. а РУсь якраз і стала , можливо першим державним утворенням.
Але ДО Русі була ціла багатонаціональна імперія - Оюм. Що складалася не просто з різних племен - а й з племен різних народностей. І ти не сприймаєш цього як факт лише тому, що тобі про таке у школі не казали.
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:41:08
Але чому ж так називається саме наша валюта?
ти питай у тих - хто її так назвав - а не мене  ;)
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:42:05
виставляй
Сліппі - справді, це реально та мені треба на таке виділити час (на пошук тієї інфи), бо я про таке не вчора прочитала й добре не пам"ятаю у котрих то є книгах - точно пам"ятаю, що у арабів є письмові спогади про цю державу і ще здається у Візантійців.
Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:45:29
Сліппі - ДОБРАНІЧ  :bouquet:
Записаний

bornslippy

• Ветеран
  • Карма +561/-2
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:

« Прочитано #97 : 21 Червня 2010, 01:07:26 »

гербом не був - факт - та із злом він і у Гітлера нічого спільного не мав
але він став символом зла.
так власне що - А ХТО ЇХ СПІВАЄ ???
ой2 в садочку памятаю співав і я. зараз мабуть в музичних школах гуртках. тим більше що проводять багато тематичних акцій. але не це головне . те шо вони дожили до наших часів вже факт.
ось, ось - що ВАЛЮТА була РІЗНОЮ -
ну в сцилці на вікі пише що спочатку це були прикраси на шию. а потім вже стали
Цитувати (вибране)
вагова, грошово-вагова та грошово-рахункова одиниця Русі та інших слов’янських земель

Можливо Русь була федерацією. або чимось типу штатів.

Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:47:55
Але ДО Русі була ціла багатонаціональна імперія - Оюм. Що складалася не просто з різних племен - а й з племен різних народностей. І ти не сприймаєш цього як факт лише тому, що тобі про таке у школі не казали.
Скажи де була столиця і яке племя було головним і який вплив на формування державності України мало те формування.Може ми не українці а німці? ;) чому ж трипільська культура не може бути початком історії української державності?
ти питай у тих - хто її так назвав - а не мене
ну назва гривня виникала не раз в нашій історії. веду до того що гривня є одним із символів.
Сліппі - справді, це реально та мені треба на таке виділити час (на пошук тієї інфи), бо я про таке не вчора прочитала й добре не пам"ятаю у котрих то є книгах - точно пам"ятаю, що у арабів є письмові спогади про цю державу і ще здається у Візантійців.
ок будеш мати час виставляй.

Відповідь від: 21 Червня 2010, 00:53:49
а ось що пише вікі http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8
Цитувати (вибране)
Історія України — це складний процес формування незалежної держави українців. Він починається з появою людини розумної на теренах сучасної України понад 300 000 років тому.
короче я нарешті зрозумів про що ми спорим. Ти кажеш про історію на території сучаної Україним я ж говорю про історію державності України.
Записаний

ЯЯ

• Ветеран
  • Карма +522/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #98 : 21 Червня 2010, 13:39:54 »

Сліппі - - твої пости є прямим підтвердженням того, що - от як народу ЗАБИЛИ голови усякою політично вірною ахінеєю від історії, так народ і вважає, що наче він свою історію знає. А що він знає? Те, що викладають вчительки на уроках історії? - ггг
Тобі будь який викладач історії підтвердить мої слова - що вивчити історію на уроці історії - НЕМОЖЛИВО.

Найбільш, що мені болить, так це те, що отакі "забиті голови", що вважають себе знавцями історії не спроможні адекватно оспорювати позицію таких, як то й же Табачник - і все на що спроможні - то лише вигукувати гасло - "ГЕТЬ, ТАБАЧНИК" А точку зору того ж Табачника справді можна гідно оспорити - та хто на таке здатен? - ЗНАВЕЦЬ історії - та ніяк не той, "годується" з надуманих "фактів" з історії України.
Записаний

Сонечко+

• Ветеран
  • Карма +801/-5
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    18 Травня 2022, 01:56:16

« Прочитано #99 : 21 Червня 2010, 13:53:18 »

А ХТО ЇХ СПІВАЄ ???
Не прочитала спочатку про що розмова. Поки що почала з кінця :-[.
Співають. Це я точно знаю :). Зі мною, коли я вчилася в технікумі, жили дівчата з Тернопільскої і Львівської обл. Так от вони завжди їздили в своє село "на веснянки" - і співали, і хороводи біля церкви водили.
Відповідь від: 21 Червня 2010, 13:52:46
Так, іду читати початок дискусії.
Записаний