Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Прошу допомоги - розлилась ртуть  (Прочитано 54999 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #20 : 11 Травня 2013, 08:56:01 »

I мене таке цiкавить, бо у мене вже е використанi лампи енергозберiгаючi :(
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #21 : 15 Травня 2013, 12:09:45 »

насправді не варто. системи утилізації в Україні нема. в Росії перехід на енергозберігаючі лампи підтверджений закон. а утилізувати також ніхто не збирається. але вже існує набагато кращий і надійніший варіант. діодні лампи. коштують навіть дорожче за енергозберігаючі. але економніші і довговічніші. так що енергозберігаючі то вже вчорашній день :pardon
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #22 : 15 Травня 2013, 15:21:10 »

А чи є в Калуші пункт прийому на утилізацію ртутних градусників чи енергозберігаючих ламп?
У Франківську є. Але чула, що утилізують за плату.
Відповідь від: 15 Травня 2013, 15:18:27
діодні лампи. коштують навіть дорожче за енергозберігаючі. але економніші і довговічніші. так що енергозберігаючі то вже вчорашній день
Так, але ще нема такого вибору діодних ламп, щоб замінити будь-яку економку. І вони значно дорожчі.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #23 : 15 Травня 2013, 15:26:03 »

Так, але ще нема такого вибору діодних ламп, щоб замінити будь-яку економку. І вони значно дорожчі.
вже є всі , я поступово замінюю в хаті всі лямпки на діоди, вже замінив деякі звичайні лампи накала. Але ви праві вони дорожчі за економки раза в два.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #24 : 15 Травня 2013, 15:29:56 »

вже є всі
Ні, нема високопотужних. Навіть якісних діодних більше 12-14 Ватт я ще не бачила. Тобто, щоб світили більше як 100-120Ватт.

Відповідь від: 15 Травня 2013, 15:28:22
І економка, що світить як 100 Ватт коштує не більше 30грн., а діодна (з 3-5 річною гарантією) - до 100 грн. Це вже в 3 рази дорожча.
Записаний

Отаман

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +435/-41
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2464
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2020, 20:51:10

    Звідки: Бандерівська
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #25 : 15 Травня 2013, 15:41:37 »

ось.. http://lvivmarket.net/projekt.php?projekt=led-light&m=2&rub=5582 (вроді дешево)
 рекламу зроблю.але як на мене-світло від світлодіодних-як в дупі.
 садити зір вишиваючи при них чи якісь точні роботи проводити-не раджу.
в них переважно направлене світло.як його не намагаються розсіяти.
 а лампи..закопати десь та й все. ртуті в нас й так повно.одним випаром більше одним менше.
в бідних країнах найкрутіші лампи..банка з рідиною в прорізі даху розсіює сонячне світло :=)
 то краще за будь-яку штучну.
Записаний
кращий курс.знай ресурс.стабільно тут купую вмз
https://obmen.cc/user/ref/3225

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #26 : 15 Травня 2013, 16:49:41 »

Ні, нема високопотужних. Навіть якісних діодних більше 12-14 Ватт я ще не бачила. Тобто, щоб світили більше як 100-120Ватт.

Так, правда, але в быльшості випадків вдома того досить
http://rozetka.com.ua/maxus_a60_12w_1100lm_3000k_220v_e27_al_1_led_347/p266592/
ціна 130 грн. і то дійсно 3 ціни економки :(

Але вони дешевшатимуть. Ну і з часом потужніші теж будуть.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #27 : 15 Травня 2013, 16:57:48 »

http://lvivmarket.net/projekt.php?projekt=led-light&m=2&rub=5582 (
В Калуші їх можна трохи дешевше купити.

але як на мене-світло від світлодіодних-як в дупі.
 садити зір вишиваючи при них чи якісь точні роботи проводити-не раджу.
в них переважно направлене світло.як його не намагаються розсіяти.
 Ні, ті модельки, що на Е27  (найпотужніші) досить гарно розсіюють.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #28 : 15 Травня 2013, 17:07:15 »

Ні, нема високопотужних. Навіть якісних діодних більше 12-14 Ватт я ще не бачила. Тобто, щоб світили більше як 100-120Ватт.
 ви праві. я просто в хаті такі не використовую :-[
І економка, що світить як 100 Ватт коштує не більше 30грн., а діодна (з 3-5 річною гарантією) - до 100 грн. Це вже в 3 рази дорожча.
коли економки зявились я брав по 50 а діодну по 90-100 в епіцентрі. зараз економки мабуть дійсно дешевші.
але як на мене-світло від світлодіодних-як в дупі.
будеш проходити повз мартинця 49 поглянь як на 2 поверсі світять діоди. і розсіюють супер. і вибираєш біле світло чи жовте.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #29 : 17 Травня 2013, 11:00:08 »

будеш проходити повз мартинця 49 поглянь
До 49 не дійшов, але завжди милуюся будиночком №29 по Мартинця.
То певно найменша хатка у Калуші
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #30 : 18 Травня 2013, 10:17:48 »

як я памятаю то літня кухня, хата далі.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #31 : 18 Травня 2013, 12:34:31 »

Та ні. То є хата. І вона стара. Потім можливо вона і стала використовуватися як літня кухня. Ну і ще за моїми спостереженнями маленьке подвір'ячко на якому та хатинка довкола обнесене парканом. тобто то була окрема будівля одного власника ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


hacjka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +118/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 539
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 06:58:16

    Звідки: Kalush, Україна
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #32 : 18 Травня 2013, 12:48:21 »

 :=)купив собі пачку 300шт білих світлодіодів с СМД варіанті 3528 типорозмір(малі.але для задуму як раз)
вот і подумую аби зробити свою світлодіодну лампу :=)
а тепер подумав....чо не взяв усі 1000 світлодіодів.
хех,ідея заслуговуе аби іі втілити у життя.
як буде час,зроблю.... :drink
« Останнє редагування: 18 Травня 2013, 12:59:21 від hacjka »
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #33 : 21 Травня 2013, 00:58:22 »

Та ні. То є хата. І вона стара. Потім можливо вона і стала використовуватися як літня кухня. Ну і ще за моїми спостереженнями маленьке подвір'ячко на якому та хатинка довкола обнесене парканом. тобто то була окрема будівля одного власника ;)
нєє я знаю тих людей. вони давно там живуть. можливо і використовувалась колись як хата та мабуть дуже давно.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #34 : 18 Жовтня 2013, 21:34:21 »

Краєм вуха почула в анонсі новин, що в Україні мають зникнути ртутні термометри. А які тоді прийдуть їм на заміну? Надіюсь не електронні, які неякісні?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #35 : 18 Жовтня 2013, 22:22:49 »

Гг
Вони неякісні через те, що 90 % тих хто ними користується - неправильно, не до кінця, неуважно чи зовсім ніяк не читають інструкцію до них!

Сам ніколи б не повірив, якби не опинився серед тих 90 %

Правда серед тих 90 % є певний відсоток таких, що після купівлі другого термометра усвідомлюють, що тут щось не те, бо не можуть же всі термометри бути зіпсованими!!! І тоді вони дають прочитати інструкцію іншій людині. І на слух вже вдається почути те, чого не дочитав.
А ще є такий відсоток як Сонечко. Їм простіше припустити, що то просто всі термометри "неякісні"...


Відповідь від: 18 Жовтня 2013, 22:12:12
Ви можете заперечити (це мені нагадує ситуацію з нашим виставлянням  відео з Ютюба  :P ), що мовляв не гони, мій точно недобрий! Я міряла ртутним і було 37,5, а той зіпсований навіть 36 добре не показав...
 :-D

Якось я зайшов до аптеки по якісь ліки чи вітамінки.

З аптекаркою розмовляла молода мама. Поруч стояв її син, школярик.

Як ви вже мабуть здогадалися, вона хотіла купити термометр, але..!
Але не зіпсований чи неякісний, ЯК ТОЙ, ЩО ВЖЕ Є У НЕЇ ВДОМА.

Я спокійно витримав паузу і коли вже було несила стриматися (бо жінка запхнула термометр сину і після сигналу вже починала казати, що і цей неякісний) запитав:
-А Ви читали інструкцію?
-Авжеж! Звісно!
- Уважно???
-Так! Що ви собі думаєте?! Я не тупа!
-Та не переживайте ви так! Я сам був у вашій ситуації. Теж читав бігцем. Думав, що зрозумів.
А коли дружина прочитала уважніше, виявилося, що при вимірюванні температури у пахвовій впадині звуковий сигнал НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ВИМІРЮВАННЯ ВЖЕ ЗАКІНЧИЛОСЯ, і треба ще тримати. Далі деякі термометри пікають другий раз (у інших треба просто вичекати 2 хвилини). От тоді вже є правильний результат.

Ми почекали ще хвильку і жінка переконалася, що температура на табло продовжує рости...




Термометр просто не встигає нагрітися. А пікає він, тому, що у роті він переймає температуру стикаючись з слизовою, тому переймає її значно швидше.

Яка мораль казочки???

Не варто поспішати з висновками!!! Життя часто підкидає нам цікаві викрутаси!

Удачі вам у вимірюваннях!
« Останнє редагування: 18 Жовтня 2013, 22:35:21 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #36 : 18 Жовтня 2013, 22:30:58 »

А коли дружина прочитала уважніше
Висновок, завжди потрібно слухати дружину :P
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #37 : 18 Жовтня 2013, 22:40:48 »

мав можливість трохи полежати в лікарні . термометри там треба було тримати десь 5-15 секунд під язиком . не дивився я на них , тому не знаю принцип дії , але порівнюючи з ртутним вони все таки значно швидше визначали температуру

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #38 : 18 Жовтня 2013, 23:54:39 »

А ще є такий відсоток як Сонечко. Їм простіше припустити, що то просто всі термометри "неякісні"...
Ти описав суто СВОЮ ситуацію, яка не є реальною для більшості і мене в тому числі. Я не припускала.
Я міряла ртутним і було 37,5, а той зіпсований навіть 36 добре не показав...
Ну не така велика різниця. Але через 5хв вимірювання обома термометрами була різниця 37.1 проти 36,8. Для дорослої людини може це і не суттєво. А для кількаденного немовля, якому збираються зробити вакцинацію -критично
не читають інструкцію до них!
Тут ти 100% не правий. Що-що, а інструкцію я завжди читаю, думаю як і більшість інших людей. Ще й перечитую. Причому дізнаюсь інформацію про товар ДО того як його купити. А висновок про неякісність робили лікарі, про що нас і попередили, коли побачили яким термометром ми користуємось. І з часом я з ними погодилась, бо чула подібне і на курсах вагітних. А особливо, коли мені порадити поміряти одночасно обома термометрами і ми отримали результат описаний вище. То я в інтернеті і програмах тупа, але не в тому, що збираюсь купити. І те, що треба тримати 5хв знала ще ДО ПОКУПКИ))). Переваги таких термометрів - легкість+універсальність у використанні(можна і в рот - що не радили, і в попку і під пахвою тримати) і відносна безпечність, поки мала не навчиться відкривати кришечку де батарейки.  Швидкість вимірювання у них одинакова - 5хв (крім вимірювання в роті). Ціна дорожча - так. Ще одна перевага у гнучкому накінечнику (не у всіх моделях), який малюки дуже полюбляють гризти))). У всякому разі  - мій був згризяний після появи 3 зубчика.
На курсах майбутніх мам проводили "досліди" з памперсами різних фірм і з цими термометрами. Після яких обрали, який підгузник швидше вбирає "кашку" і переконались, що електроніка вимірює скажімо "своєрідно" - не завжди одинаковий результат при одному і тому ж часі вимірювання. В цьому традиційний термометр надійніший. Та й "батарейка" не підведе у самий відповідальний момент. Зате електронний точно безпечніший.
Звідси і висновки зробила))). Може з того часу щось помінялось - технології не стоять на місці. Але, як сказав би один з форумців - я все життя міряв ртутним і нічого не отруївся, виріс ;)
Зате електроніка прогресивніша і легша у використанні - то правда. Наприклад, у мене електронний тонометр, хоча так само всі знають, що механічний точніший, тому лікарі не поспішають механіку змінювати на новітні апарати. У магазині мене попереджали, що треба міряти 3 рази і брати середнє значення. Та...я прочитала інструкцію...і таки купила електронний. Бо так легше. Хоча - не надійно при певних нюансах (в надії, що ті нюанси не наступлять). Та й механічний у мене уже є у квартирі 20 років і мене замучує качати кулаки на груші)).
там треба було тримати десь 5-15 секунд під язиком
Нам не радили цей метод. Краще традиційний. Бо у роті температура відрізняється від традиційного вимірювання. Правда, в інструкції описано відповідність значень тих температур. (Не хочу ритися уже в інструкціях, та й навряд чи вона приїхала сюди з Києва, бо було то ще 8 років назад). Я ним лише кілька разів скористалась. Особливо з приватної клініки кривились і перемірювали традиційним ртутним...Але, знову ж таки, припускаю, що за 8 років могла змінитись ситуація і ці термометри могли стати більш точними. Дай Бог, якщо так.
Відповідь від: 18 Жовтня 2013, 23:49:08
Вони неякісні через те, що 90 % тих хто ними користується
Юрко, їх не може бути 90%. Бо раз люди про такий термометр питали - то вже про це десь чули чи читали. Та й аптекарі завжди попереджають, що сигнал - ще не привід припиняти вимірювання. Тож, таких, думаю не більше 5%.
П.С. Та я так і не почула відповіді, яка мене цікавила: таки справді збираються відміняти ртутні термометри і якщо так, то змінять саме на електронні чи знайшли ще якусь альтернативу ;)?
« Останнє редагування: 19 Жовтня 2013, 02:22:25 від Сонечко+ »
Записаний

hacjka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +118/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 539
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 06:58:16

    Звідки: Kalush, Україна
Прошу допомоги - розлилась ртуть
« Прочитано #39 : 19 Жовтня 2013, 07:43:22 »

я в дитинстві випив з аквараріумного градусника ртуть,та *закусив* водорослями....  :o,відкачали....живий же
моя мама як згадуе,то аж блідніє :=)
« Останнє редагування: 19 Жовтня 2013, 07:48:38 від hacjka »
Записаний