Хочу привести тут формулу суспільства, яку вивів Євген Ґолибард наприкінці 1990-х років і вперше опублікував 2001 року:
√9 + 9 + 92 + 7 = 100 %
де: √9 – (3 % ) – це люди розумні й водночас моральні (РМ);
9 – (9 %) – розумні, але мають проблеми з совістю, тобто не дуже моральні з суспільної точки зору (РН);
92 – (81 %) – це досить непевна, частіше непередбачувана у своїх вчинках сукупність людей, для котрих характерною є деяка недосконалість свідомості – розуму і совісті (НН).
81 % – це ті, котрі своєю поведінкою (особливо в умовах силового тиску на них) більше нагадують драглисту масу. Кожен член цієї сукупності ладен шукати причин своїх невдач не в собі, а поза собою, завжди легко і непомітно для себе перескакує з одних (здавалося б, залізобетонних) переконань на інші, або з упертістю вартою ліпшого застосування тримається звичних стереотипів, які давно втратили будь-який сенс.
Отже: РМ + РН + НН = 3% + 9% + 81% = 93%.
Залишається ще врахувати групу осіб, яких нам Бог дав для розвитку нашої любові до ближнього, для усвідомлення нашого обов’язку по відношенню до тих, хто не може жити без сторонньої допомоги: малих дітей, інвалідів, незрячих, безнадійно хворих, юродивих тощо – їх у кожному суспільстві приблизно 7%.
Це якраз ота «сімка», що ми її так любимо. Отож і любіть та піклуйтеся про цих членів суспільства.
Оці 7% нам дано, щоб ми вчилися жити і цінувати життя без глупот, щоб вчилися співчувати, любити і прощати, бо й самі, якщо доживемо, у цій групі доживатимемо. Ці особливі 7% нагадують нам про високий сенс і глибокий зміст Нагірної проповіді Ісуса Христа.