https://www.segodnya.ua/ua/ukraine/cifrovaya-gramotnost-nizkie-navyki-ukraincev-i-otechestvennyy-netflix-1379512.html"Аудиторія, яку нам потрібно буде навчати, це люди старшого віку, які не мають великого досвіду в інтернеті. Тому ми вирішили відійти від стандартних онлайн-курсів і створити те, що буде зрозуміло кожному – це освітній серіал. Ми вирішили, що створюємо такий собі освітній Netflix або MEGOGO", – розповідає Валерія Іонан.
Продюсер освітніх проектів Мінцифри Віталій Співачук, який і займався зйомками серіалу, розповідає, що люди старшого віку скептично ставляться до різних державних проектів та ініціатив, але довіряють лідерами думок, яких бачать по ТБ, в пресі тощо.
"Тому ми подумали, чому б не об'єднати той продукт, який робить держава, з людьми, яким довіряють. Тому ми залучили відомих людей – це Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак і Марія Єфросиніна", – каже Співачук.
Він додає, що замість рівнів під час навчання будуть сезони і серії, а перейти до наступної серії не можна буде, поки не переглянеш і не здаси тести з попередньої.
"Ми подумали: чому б не використовувати елементи зі звичних телеформатів і принципи серіальності всередині курсів. Формат, на якому ми зупинилися, – це формат студії, в яку селебріті запрошують в гості експертів і задають актуальні питання від українців", – пояснив Співачук.
Такий серіал буде не тільки розважати, а й навчати, причому на трьох мовах: українською, російською та жестовою мовою. Також в серіалі відійшли від формату монотонного монологу і прийшли до більш вільного і веселого діалогу.
У Мінцифрі відзначають, що планують також активно розширювати свою команду, будувати офлайн-хаби тощо.