Канадський інвестор пішов з України після протистояння з Коломойським: демонтував сонячну станціюПро це розповів гендиректор TIU Canada Майкл Юркович в коментарі «Голосу Америки».
Юркович зазначив, що нещодавно із його сонячної електростанції (СЕС) демонтували останню сонячну панель.
Його СЕС була встановлена поруч з Нікопольським заводом феросплавів, який належить олігарху Ігорю Коломойському.
«Система правосуддя виявилась неспроможною захистити наші інвестиції в Нікополі. Тож ми вирішили піти звідти„, — пояснює Юркович.
Він зазначив, що президент Володимир Зеленський раніше надавав персональні гарантії TIU Canada на інвестиційній конференції в Оттаві. Сам Юркович стверджує, що став жертвою рейдерства з боку Коломойського.
Зазначимо, Коломойський власник контрольного пакету акцій НЗФ.
Сонячна електростанція Юрковича працюваладо того, як два роки тому її від'єднали від заводських електромереж, пославшись на необхідність ремонту. Простій тривав, а ремонт не проводився, доки від власників феросплавного не пролунала пропозиція продати об'єкт за безцінь, обурюється інвестор.
Спроба оскаржити акт рейдерства в судах провалилась. Суд першої інстанції не задовольнив вимог позивача, апеляційний суд також. При цьому судді один за одним брали самовідводи, розповідає гендиректор TIU.
За словами Юрковича, ніхто не наважується перейти дорогу олігархам.
«Останньою краплею для мене було те, як з нами обійшлися в суді. І як деякі люди намагалися впливати на наших людей — через політичний тиск, через погрози. І ми вирішили – ми переїдемо, так буде краще„, — зазначив інвестор з Канади.
«Це дуже сумна історія, шкода, що таке сталося з цією компанією», — коментує ситуацію український бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький.
В організації, що займається медіацією бізнесових суперечок, кажуть – знають про справу канадської компанії, отримували від інвесторів скаргу. Але не можуть втручатися, доки суд не поставить останньої крапки.
«Сподіваюсь, що вони продовжать боротися за свої права. Бо я вважаю неприйнятним те, що компанія, яка продукує електроенергію, залишається відключеною від мереж, і ця ситуація триває вже два роки. Навіть якщо причина в необхідності ремонту, то це не може тривати так довго», — зауважив Свенчицький.
TIU Canada зверталася особисто до президента Зеленського, втім відповіді не отримала. У компанії кажуть – відсутня політична воля захистити інвесторів.
Отож канадські бізнесмени — після довгих поневірянь у судах та мільйонних втрат через простій – вирішили, що краще буде сонячну електростанцію в Нікополі розібрати.
Юркович пояснив, що так вона принаймні не дістанеться Коломойському.
«Ця ситуація не унікальна для останніх двох років у цій країні. Уряди світу, інші закордонні інвестори, люди в діаспорі повинні визнати, що це ситуація, яка зачіпає не тільки TIU, вона зачіпає багато бізнесів, і стає все гіршою. І ми не хочемо більше грати в цю гру», — додав Юркович.