Коли ми були у Версалі, екскурсоводка сказала перед входом на територію комплексу таку фразу:
- Туристи з колишнього срср, ті, що бували у Петербурзі і Петергофі, часто бувають розчаровані Версалем. Вони кажуть, ми вже бачили і золото і барокове надмірне багатство і тут нас вже ніщо не вражає. То ж я просто нагадаю вам, що петро І будував свої палаци на 100 років пізніше і на той момент і він сам і будівничі яких він наймав мали що брати за взірець. Людовик же був у цьому першопроходьцем.
Так от з одного боку, будь-хто (не хорий на манічку величі) якщо вже і вирішив будувати щось величне і на віки, мав вже зрозуміти, що людство мало понад 3 століття, аби набавитися і натішитися відродженням. І так як за ті понад 3 століття вже понаізголялися ДАЛЕКО не найбідніші люди того часу, які мали не меншу владу і засоби збагачення не гірші по прибутковості за природні запаси, так нині вже ні один архітектор не зможе.
Не зможе жоден сучасний композитор написати твори які б перевершили твори Моцарта, Баха і Бетховена на "їх полі". Тому і проявляють свій талант у пошуках чогось нового, як той же Гауді чи Пікассо.
Але бандюк з ленінградської підворотні саме так очевидно мнить велич. Тож як замовили - таке і зіграли...
З іншого боку сучасні "діячі" на стільки мілкі у своїх стремліннях, що пробують себе увіковічнити тими способами, які дозволяє вузькість їх світогляду.
Той же косюк.
Воно не розуміє, що якби Петро Могила, чи Сагайдачний, будували собі лише маєтки а не навчальні заклади і величні храми, то про них вже за 100 років ніхто б не згадував.
Що привніс у цей світ косюк?
Що по нім залишиться?
Гори неперероблених курячок і спроба наслідування хати 400-літньої давнини?
Запитайте хто у Туреччині не знає хто такий Ататюрк.
За палаци його пам'ятають?
Ні.
Але воно на стільки недалеко відірвалося від плінтуса, що навіть якщо його в лайно мокнути, то воно відчує, але не усвідомить...
що вже про бідних кацапів казати, зомбоящиком зашорених