Запрошуємо дівчат та жінок взяти участь в інтерактивному семінарі «Золоті закони партнерства в стосунках»що відбудеться 23серпня, в студії розвитку та творчості МiD в м.КАЛУШ. Ведуча: Ольга Шологон, практикуючий психолог, психотерапевт, ведуча жіночої психотерапевтичної студії Центру свідомого батьківства «Дівія», м.Івано-Франківськ. «Стосунки стають щасливими не тому, що люди так добре ладять один з одним, а тому, що вони наполегливо і мудро долають ті моменти, де вони не ладнають»
Взаємостосунки, взаємини роблять нас щасливими, від них часто залежить радість у житті. І досить часто чоловікам і жінкам буває складно у взаємодії. Запрошую Вас спробувати прояснити для себе закони, за якими живе система «чоловік-жінка». І що важливо, якщо у Вас є діти, то коли ви налагодите гармонійні стосунки з партнером, ваші діти зростатимуть в здоровій атмосфері комфорту, взаєморозуміння, співпраці, любові.
Для кого?Для жінок, дівчат, які - прагнуть розвиватися, жити гармонійно, хочуть бути щасливими та мати взаєморозуміння в стосунках
- або відчувають втому, сум, пригнічення, розчарування, роздратування, самотність у подружжі, не знаходять задоволення, радості, часто хворіють, обмануті, покинуті, ображені
- чи стоять перед вибором: бути сильною чи слабкою; зробити все самій чи попросити про підтримку партнера; робити те, що ХОЧУ чи те, що ТРЕБА;
- будувати партнерські взаємини, чи жити як «получиться», бо так простіше, менше турбот
і готові прикладати зусилля, щоб здобути знання, навички, які важливі і необхідні для щасливої жінки, навчитись довіряти собі і світу, оволодіти мистецтвом жити у взаєморозумінні і взаємолюбові зі своїм партнером.
На семінарі Ви оперативно отримаєте відповіді на актуальні для Вас запитання: - Що я роблю не так?
- «Я роблю все правильно», чому немає злагоди?
- Як створювати і підтримувати хороші стосунки з партнером, зберігаючи себе?
- Як часто можна «пиляти» свого чоловіка?
- Як бути для свого чоловіка привабливою жінкою – такою що вабить, зваблює?
- В чому мудрість ЖІНКИ заМУЖЕМ?
- Як обходитись з конфліктами в сім’ї?
- Як гармонізувати своє подружнє життя?
Здобудете новий досвід щоб створювати міцні, довірливі, взаємовигідні стосунки з партнером.Ми будемо працювати в групах і індивідуально, з врахуванням особистих, унікальних якостей і ситуації кожної учасниці, в якій вона перебуває на даний момент свого життя. Завдяки спеціально підібраним технікам і вправам, у Вас є можливість отримати хороший результат, нове бачення своєї життєвої ситуації, новий спалах емоцій і життєвої енергії.
Початок о 12год. Тривалість 3год. Вартість 100грн.
Для того щоб забронювати місце в групі треба зателефонувати по тел. 066 541 3369 Світлана.
Відповідь від: 18 Серпня 2014, 17:45:47
На семінарі запрошую розглянути і дослідити закони, а для всіх відвідувачів сайту пропоную статтю, яку ми написали разом з колегою, Світланою Роїк, для читачів журналу «Версаль». Дану статтю ви можете також переглянути у журналі “Версаль” №7(35) грудень 2012 року.О.Шологон.
Про любов і лабораторію подружнього життя.Кожна людина, без винятку, наділена від природи двома базовими здібностями: здібністю любити і здібністю до пізнання, знання - стверджує позитивна психотерапія Н.Пезешкіана. Здібність до знання – це інтелектуальна частина, здатність людини пізнавати світ, здібність любити – емоційна складова особистості, це сфера почуттів, стосунків, духовності. Здібність любити це – давати, дарувати любов і приймати, брати, бути любимим.
Навіть ті люди, які не були призвичаєними з дитинства до любові, можуть у будь-який момент навчитися отримувати і дарувати любов. Це вартує того. Ви відкриєте в собі несподівані обдарування, здібності і снагу. У подружньому житті важливо навчитись дарувати любов першими, не чекаючи, поки це зробить партнер.
Любов у подружжі не має гаснути з роками. Навчитись розуміти потреби і дарувати саме таку любов, яку потребує партнер легко, користуючись рекомендаціями, які пропонує доктор Гері Чепмена у своєму світовом бестселері «5 мов любові у подружжі». Для багатьох подружніх пар вони стали ключем до щастя, розуміння і гармонії у стосунках .
У кожного з нас є своя основна мова любові, завдяки якій ми відчуваємо себе любимими. Розуміння своєї мови любові підкаже, як наповнити свій емоційний резервуар. А знання мови любові партнера допоможе наповнити його резервуар любові. Додавати в емоційний резервуар важливо настільки, наскільки важливо давати людському організму щодня воду.
«Ваша емоційна любовна мова може відрізнятись від мови чоловіка настільки ж сильно, як китайська відрізняється від англійської, – пише Чепмен – як би ви не намагались висловити свою любов по-англійськи, якщо партнер розуміє лише китайську, вам ніколи це не вдасться».
Після тридцяти років роботи з подружніми парами Чепмен виділяє п’ять способів, якими люди висловлюють і за допомогою яких розуміють емоційну любов.
Слова підтримки (заохочення, добрі слова, слова прохання).
Є люди, яким дуже важливо чути хороші слова від партнера, це їм потрібно як повітря. Слова близької людини додають спокою, впевненості, окрилюють, надихають.
Поставте собі за мету робити вашій половинці щодня комплімент. Спостерігайте за оточуючими, за героями кінофільмів, книг і якщо чуєте слова підтримки, які підходять вашому чоловіку – запам’ятовуйте або записуйте. Напишіть любовного листа – це оригінально і зворушливо (і навіть якщо він сприйме це іронічно, порція любові в резервуарі додасться – перевірено), пишіть на маленьких, оригінальної форми листочках, зізнання в любові і ставте їх в різні місця (кишеня, портфель, робочий стіл). Говоріть слова визнання у присутності друзів, колег, родичів. Скажіть своїм дітям, що їх батько хороший – робіть це за спиною чоловіка і в його присутності. Якщо вам важко говорити слова підтримки – тренуйтеся, практикуйте перед дзеркалом.
Якщо це ваша перша мова любові – скажіть чоловіку: «Мені важливо чути від тебе, коханий, що я красива, що цінна для тебе, що смачно готую! Приємно чути твої слова підбадьорення! Дуже тішусь, коли ти визнаєш мої здобутки! Мені тепло і радісно, коли говориш мені добрі слова! Роби це частіше – я почуватимусь щасливою і дякуватиму тобі!» Говоріть серцем а не критичним розумом. Слова – важливі!
Якісний час (близькість, якісне спілкування, якісні заняття, час для мрій, спільних планів на майбутнє).
Досить поширеною позою з камасутри для подружніх пар є: чоловік на дивані, жінка на кухні – і це зовсім не є спільним проведенням часу вдома. Перебувати в одному помешканні замало, потрібна взаємна увага, погляди.
Виділіть час щодня (це може бути 15-20хв), щоб поділитись новинами, ідеями. Якщо ви будете багато часу слухати подруг, колег, родичів, а не слухати одне одного – ви житимете їх життям, а не спільним з партнером. Зробіть традицією влаштовувати щось приємне лише для двох (обід, вечеря, прогулянка, вихідні). Запитайте чоловіка, які справи він хотів би реалізувати з вами і заплануйте їх втілення. Оберіть заняття, яке подобається вашому чоловіку, але вам лише трохи (футбол, риболовля, більярд, перегляд новин…) і приєднайтеся.
Це ваша перша мова? Тоді говоріть партнеру, наскільки вам цінно коли ви проводите разом час, попросіть його виділяти час для вас, щоб ви почувались коханою.
Прочитайте спільно світовий бестселер доктора Гері Чепмена «5 мов любові у подружжі» і обговоріть.
Подарунки (отримувати і дарувати).
Подарунки – це видимі, матеріальні символи любові, і ціна тут не дуже важлива. Вартість подарунків просто має бути спів розмірна з сімейним бюджетом. Проявляйте творчість. Влаштуйте день подарунків (зранку, в обід, перед вечерею, після вечері), а на запитання «Що відбувається?» скажіть: «Проявляю свою любов до тебе». Використовуйте дари природи. Дарунок ручної роботи теж особливо цінний, бо наповнений вашою енергією (можна щось вишити, пошити, зв’язати. Тут вітаються всі креативні ідеї втілені з любов’ю).
Якщо саме ця мова є для вас першою, то розкажіть і покажіть своєю поведінкою чоловіку, скільки радості, задоволення і збудження ви отримуєте, коли він вам щось дарує. Щиро дякуйте за це щораз.
Допомога (конкретні вчинки).
Любов виражається в щоденному побуті через допомогу. Якщо ви з радістю робите щось для партнера – ви засвідчуєте свою любов.
Яких дій від вас чекає ваш чоловік? Які ваші дії чоловік зустрічає посмішкою? Ось вам підказки, для виявлення своїх почуттів. Особливої уваги заслуговують прохання. Так партнер говорить вам про щось дуже важливе для нього – виконайте це для вираження любові. Якщо ж у вас більше грошей ніж часу – найміть когось для виконання роботи (прибирання, приготування улюблених страв). Те, що ви подбаєте, щоб усе було зроблено, говоритиме про любов.
Просіть партнера про допомогу, якщо це важливо для вас. Не прискіпуйтесь, не звинувачуйте, а щиро говоріть про свою потребу, використовуйте при цьому можливість сказати щось приємне. «Дорогий мій, я дуже тебе ціную. Захоплююсь твоєю акуратністю. Допоможи мені навести лад з книгами. Я наперед тобі вдячна»
Фізичний контакт (дотики, обійми).
Торкайтесь, обнімайте, цілуйте – по різному, не очікувано, ніжно, щиро, з любов’ю.
Досліджуйте реакцію свого чоловіка на дотики, обійми. Запитуйте про фізичний контакт, який приносить йому задоволення, враховуйте його фізичну зону комфорту. Торкайтеся там і так, де і як він любить, щоб його резервуар любові був завжди наповнений.
Скажіть чоловіку наскільки вам приємно, тепло і затишно, коли він обнімає вас або просто бере за руку, торкається волосся. Просіть його про особливі дотики, які приносять ще більше насолоди. Просіть його робити це якомога частіше. Пам’ятайте, що тіло є провідником почуттів, відчуттів, любові. Любов без фізичного контакту створює простір, дистанцію між чоловіком і жінкою яка наділена почуттями, але без відчуттів. Тому за допомогою дотиків можна доповнювати слова любові, а можна і без слів передавати всю гаму почуттів.
Не часто зустрічається, що в чоловіка і дружини є та сама перша мова любові. Звідси і ситуація: чоловік обнімає дружину (в нього 1-ша мова – фізичний контакт), тим самим проявляючи і засвідчуючи любов на його думку, а вона злиться, звинувачує, що він її не кохає, бо не виніс сміття, не допомагає (в неї 1-ша мова – допомога).
Ніколи не пізно дізнаватись уподобання партнера!
Якою є ваша перша мова любові? Виявити можна, проаналізувавши, що ви робите чи кажете, аби виразити любов до партнера. Те, що ви робите для своєї половинки, є тим, чого самі бажаєте. І навпаки, те, що робить для вас партнер є його першою мовою любові.
Відповідь від: 18 Серпня 2014, 17:53:11
Актуальне інтерв'ю - Ольга Шологон