1. Екіпіровка. Черевики, футбольні щитки, наколінники, боксерські загубники, мотоциклетна або велосипедна каска, рукавиці з обрізаними пальцями, альпіністська маска чи окуляри для плавання, резиновий корсет для фітнесу або еластичний бінт куди можна засунути папку для паперів.
Коли менти бачать грамотно екіпірованих, організованих та рішуче налаштованих громадян – їх настрій погіршується.
2. На відстані проти спецназу доцільно використовувати поліетиленові пакети з шампунем з водою.
Пакети з олією, кинуті в екіпірований спецназ, не дають, з-за слизкості, міцно тримати щити та кийки.
Доцільно використовувати вувузели (ріжки-сирени футбольних фанатів). Менти не чують команд начальства.
3. Витиснення. Спецназ відтиснює мітингуючих зімкнутою шеренгою, пересуваючись синхронним кроком, іноді, для психологічного ефекту, б'ючи палицями по щитам. Для протидії є прийом схожий з американського футболу:
Відбігти назад на 2-3 метри. Перший ряд бере один одного попід руки, задні 3-4 ряди тримають передніх за поперек, але трошки збоку аби не заважати кроку. І всі разом, дрібними кроками, рухаються вперед. Подібна "черепаха" легко відтісняє шеренги ментів, які проти неї є неефективними. Доцільно подібною черепахо атаковувати фланг чи тил шеренг спецназу.
4. Висмикування. Не допускати, аби людей висмикували поодинці. Не віддавати жодної людини.
5. В Європі використовують такий вид атаки. Перший ряд, підбігши до шеренги ментів, пригинаються. Другий ряд використовує їх спини для стрибка зверху. Ті, хто пригнув, двома руками хапаються за підняті щити (їх неможливо втримати) і падають разом з ними, або хапають за шию мента. В той же час перший ряд хапає за ноги.
6. Вирваний щит використовується як таран. Жодна людина не витримує удару.
7. Завдання – відібрати щити, кийки, шоломи та зірвати маски. Без цього вони беззахисні і втрачають бажання порушувати конституційні права громадян.