Можу поділитись досвідом, бо в мене вже два роки стоїть зональний двотарифний лічильник, але не український СМАРТ, а російський МЕРКУРІЙ 200. Взагалі то такі лічильники можуть бути як однозональними, так і дво- і трьохзональними, тобто все залежить від прошивки самого лічильника (як його запрограмують так він і буде рахувати). Ще зі слухів я чув, що СМАРТ сам передає дані в РЕМ показники використаної електроенергії. Мій лічильник такого точно не вміє, бо до мене приходять ремовці кожного місяця знімати показники так сказати "вручну".
Два роки назад я робив ремонти в коридорі і вирішив винести лічильник на вулицю, а оскільки вже і так треба було платити за роботу, то я одним махом і поставив собі (РЕМ сам до цього дуже спонукав) новий лічильник запрограмований на облік двох тарифів: денного (від 7-00 до 23-00), де рахується коефіцієнт 1 до 1, і нічного (23-00 - 7-00), де рахується коефіцієнт 0,7. Тобто за електроенергію намотану в день я плачу без переплат, а от за нічну я економлю. Трьохтарифні лічильники вигідні хіба що підприємцям, які можуть виконувати основну роботу в непіковий час, тобто в ночі, наприклад, пекарні. Бо такі лічильники рахують в піковий час (рано і ввечері) з коефіцієнтом 1,5, в ночі - 0,5, а решта - 1 до 1. (
цифри орієнтовні, бо можу змилитись)
Для переходу на дво- чи трьохтарифний обрахунок електроенергії необхідно писати в РЕМ відповідну заяву. Два роки назад за роботу майстру я заплатив приблизно 300 грн. і лічильник коштував десь 700-800 грн.
Станом на сьогодні за два роки мій лічильник намотав денного тарифу 2775 і нічного тарифу 865, таким чином мені ше довго і нудно треба чекати поки той лічильник окупиться. А от за умови що при плановій заміні лічильник дістанеться задарма, то обовязково переходьте на двотарифний облік електроенергії.
А ще я активно користуюсь
Інформаційно-платіжною системою для населення. Там можна простежити історію нарахувань та платежів за електроенергію, оплатити за неї та ін.