У висловах деяких форумців відчувається зневага до шлюбу і сім'ї, що свідчить про девальвацію їх особистих моральних цінностей і про деградацію суспільної моралі. Це спонукало мене до створення цієї теми.
Насамперед, для тих, хто вважає себе віруючим, хочу сказати, що шлюб тільки тоді визнається дійсним у Бога, коли він визнаний перед церквою і перед суспільством.
Для невіруючих, але свідомих громадян.
Шлюб - це визнаний і схвалений суспільством союз між двома дорослими індивідами. Інститут шлюбу втілює певні соціальні норми, визнання кола прав та обов'язків подружжя по відношенню один до одного, до дітей, майна, оточення. Невизнання шлюбу, небажання реєструвати шлюб - це, на мій погляд, повернення до дикунства.
У сімейному кодексі України (ст. 21) зазначається, що шлюбом є сімейний союз жінки і чоловіка, зареєстрований в державному органі регістрації актів громадського стану, проживання однією сім'єю жінки і чоловіка без шлюбу не є основою для виникнення у них прав і обов'язків подружжя. Релігійний обряд шлюбу не є основою для виникнення у жінки і чоловіка прав і обов'язків подружжя... Шлюб засновується на вільній згоді жінки і чоловіка. Примус жінки і чоловіка до шлюбу не допускається. Як до реєстрації, так і після реєстрації шлюбу подружжя може заключити шлюбний договір.
Тобто, шлюб - це цивілізована форма відносин між чоловіком і жінкою на відміну від співжиття (конкурбінату), що є принизливим і порочним. Шлюб і сім'я захищаються державою через законодавство.
Сім'я є більш складною системою відносин, ніж шлюб, оскільки вона, як правило, об'єднує не тільки подружжя, але й їх дітей, а також інших родичів та близьких. Крім того, сім'я виступає як соціальна клітина суспільства, є дуже близькою до "оригіналу" моделі всього суспільства, в якому вона функціонує.
Сім’я для українця є дуже важливою. Тому що в нас такі звичаї і традиції, що діти беруть приклад з родини, зі старших. Треба берегти сім'ю, якщо вже сім’я відімре, то тоді, думаю, відімре Україна і нація взагалі. Сім’я покликана формувати і передавати дитині культуру, традиції, національну свідомість, віру.
Суспільні порядки, за яких живуть люди певної історичної епохи і певної країни, обумовлюються ступенем розвитку, з одного боку — праці, з другого — сім'ї. Через сім'ю змінюється покоління людей, в ній людина народжується, через неї продовжується рід. За Аристотелем, сім'я — перший вид спілкування людей. Вона є первинним осередком, з якого виникла держава. Об'єднання декількох сімей грецький мислитель називає "поселенням", вважаючи його перехідною формою від сім'ї до держави.
"Сім’я завжди була основою суспільства" (Оноре де Бальзак)
Здорова, побудована на міцних моральних засадах сім'я упродовж віків мала велике значення для суспільства й ставала основою міцної держави.
Міцна родина - сильна Україна!