Україну вже почали розтягувати на мовні шматки
Не чекаючи, поки Верховна Рада прийме сумнозвісний закон про мови в Україні, угорці, що мешкають у Закарпатті, розпочали процес мовної суверенізації.
У м. Берегово на Закарпатті паралельно з місцевими виборами відбувся референдум про зміну назви міста з української на угорську – на Берегсаз. Як повідомив 3 листопада голова Закарпатської обласної організації ВО «Свобода» Олег Куцин, офіційних результатів референдуму ще немає, але, за попередніми даними, у ньому взяло участь близько 51% городян, що мають право голосу.
О.Куцин повідомив, що, за попередніми даними, за перейменування Берегово проголосувало 52% тих, хто взяв участь у референдумі, проти – 48%.
“Ми вважаємо, що референдум відбувся з порушеннями закону, тому оскаржуємо його. 2 листопада подали скаргу в обласну ТВК, а після офіційних результатів, які чекаємо до суботи, будемо подавати скаргу в прокуратуру”, – заявив О.Куцин.
За словами “свободівця” виявлено три процедурні порушення. По-перше, бюлетені були надруковані і українською, і угорською, а не виключно державною мовою. По-друге формулювання питань українською і угорською не було ідентичним, а по-третє, пропозиції відповідей “так” і “ні” пропонувалося не закреслити, а відзначити “галочкою”, що теж не відповідає вимозі закону.
За інформацією, наданою в Берегівській міській ТВК, референдум, який проходив в у Берегові в один день з місцевими виборами, відбувся. За зміну назви м. Берегова з української на угорську Берегсас проголосувало 4688 мешканців міста, проти — 4358. Недійсними визнано 332 бюлетені.
Захід.нет
Відповідь від: 24 Січня 2011, 21:17:53
Говорити українською – ознака божевілля, вважає мер Донецька...
Після прямої заборони мера Одеси регіонала Костусєва використовувати українську мову в роботі органів місцевого самоврядування в цьому місті, заява нішого мера-регіонала виглядає як сама невинність. Міський голова Донецька Олександр Лук'янченко, схоже, вважає, що говорити українською на Донеччині – ознака божевілля. Ось що він сказав, зокрема, в інтерв'ю "Свободі".
Які зрушення є в сфері культури, зокрема, як міська рада сприяє розвиткові української мови у Донецьку?
- У Донецьку приживають у злагоді і взаєморозумінні 113 національностей. Коли ми проводили опитування, то виявилось, що 89 % донеччан розмовляють російською мовою и ніякої напруженості немає. Хто хоче розмовляти українською мовою – ті (мер несподівано переходить на українську – автор) балакають українською.
- Тобто ви вважаєте, що ніякої проблеми немає?
- Так, цей стереотип створений спеціально, і, як і всяка дія, викликає протидію. У нас мовне питання мало кого турбує – як розмовляє людина, так її і сприймають. Коли мене запитують, чому я не говорю державною мовою, я кажу: я говорю мовою моїх виборців. От піти сьогодні в колектив Донецького металургійного заводу чи на шахту ім. Засядька, вийти і зробити доповідь українською мовою – вони послухають, а потім будуть думати, що у мера стало з головою. Тому ще раз повторюю: ми поважаємо свою Батьківщину, свою державу і свій народ. А тих, хто сьогодні прагне переписати історію, нав'язати щось... ми їх чудово розуміємо, але не підтримуємо. Це не першочергові питання. На сьогодні пріоритеті інші – заможна держава і стабільне життя громадян". Україну вже почали розтягувати і поки що тільки на мовні шматки,але апетит приходить під час їди