Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 10 місяців 19 днів

Голосування

Яке з друкованих видань Калуша, що мають свою сторінку в неті Ви вважаєте найцікавішим

Вікна
- 69 (59.5%)
Вісті Калущини
- 12 (10.3%)
Дзвони Підгір♥я
- 17 (14.7%)
Західний вісник
- 16 (13.8%)
Калуський нафтохімік
- 2 (1.7%)

Всього голосів: 115


Автор Тема: Газети Калуша (онлайн)  (Прочитано 419231 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #540 : 05 Лютого 2011, 21:22:32 »

поставлять пам"ятник чи ні мені особисто все одно. ну сікорському би поставили - було б приємно він принаймні ближче за мазепу до калуша був, чи банаху скажімо - теж було приємно, чи пам"ятник мазепі був би витвором мистецтва, а так все одно. цікаво інше. одна журналістка вікон мудріша за всю калуську міську раду разом взяту  :D

Депутати міської ради ідею Ігоря Насалика підтримали одноголосно та без обговорення, дружньо піднявши руки "за".

Між тим, якщо встановлення пам’ятника Іванові Мазепі у Полтаві є цілком виправданим та зрозумілим, то шукати логіку його відкриття у Калуші — доволі складно. Полтаву обрали з кількох причин. По-перше, у цьому місті стоїть Хрестовоздвиженський монастир, який свого часу, після татарського підпалу, відбудував Іван Мазепа. По-друге, Мазепу обрали гетьманом у Коломаку — місті, що розташоване за 60 кілометрів від Полтави. І по-третє, у 1709 році саме Полтавське поле стало епіцентром битви, яка мала далекосяжні наслідки для всієї Європи.

Що ж до Калуша, то шукати його зв’язок із Іваном Мазепою, який гетьманував на Лівобережній Україні, — марно. У коментарі "Вікнам" місцеві історики та краєзнавці скупо, але однозначно резюмували: найближче, де, принаймні, був Іван Мазепа, — це Бережани Тернопільської області та місто Львів. Це були 1708-1709 роки.

Відповідь від: 05 Лютого 2011, 21:05:11
чи не терба буде ще з бюжету зо пів-мільйона знову офірувати..

ми ж в україні, які можуть бути сомнєнія?  :prapor:
Відповідь від: 05 Лютого 2011, 21:07:53
Шевченко хоча б на гарному місці, йому висота "пасує"... а поставити десь у центрі. мені здається, не буде мати достойного вигляду.

питання "де ставити" і "як буде виглядати, вписуватись в інтер"єр" мало б бути основним...
Відповідь від: 05 Лютого 2011, 21:10:08
ми ж в україні, які можуть бути сомнєнія?

чи Ви думаєте що найбільша кількість лексусів на душу населення при найнижчій в європі середній зарплаті у нас випадкова?)))
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #541 : 05 Лютого 2011, 21:34:36 »

ну тоді давайте взагалі пам'ятники не будемо ставити адже хтось на цьому нагріє руки.  :prapor:
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #542 : 05 Лютого 2011, 22:01:20 »

я давно кажу - краще ніякої влади ніж така як є.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #543 : 06 Лютого 2011, 13:07:59 »

Мені так сподобалося: Cgr сам пише і сам себе цитує. От хто впевнений: йому пам"ятник при житті - належна шана :)
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #544 : 06 Лютого 2011, 13:28:50 »

Хоч я знов ризикую отримати на горіхи, що це не моя справа і я не калушанка, але я теж повністю згідна з Сліппі.
Звісно, те що відбувається з вшановуванням Олекси Гірника - то негідно..І звісно, що честь для міста мати таких героїв, якими пишається уся країна
Але памятник Олексі Гірнику чи каменяру, то проблема таки коштів...
Для цього, ще потрібно пройти усю доріжку від "старту" до "фінішу" (я маю на увазі збір коштів, проект, виготовлення, встановлення і таке інше),  а цей памятник уже готовий і уже були зібрані кошти на його виготовлення, причому ніхто не просить їх повертати бо то були добровільні пожертви...
Ніби Ви не звикли, що Насалик використовує такі можливості, щоб це не лягало на бюджет...Ну, грубо кажучи, за рахунок програм, фондів і таке інше...
І якось дивно :unknow то Ви пишете про  те, що Калуш чекає на свою архітктурну перлину, то тут за два дні протестуєте  проти встановлення пам'ятника який абсолютно не несе ані провокації ані нагрузки на місцевий бюджет, принаймі за заявою Н.
Шукаєте зв'язок між Калушем і історичною постаттю Мазепи, який в принципі в українській історії відіграв неабияку роль (загальної історії України, до якої, сподіваюсь, Калуш вважає себе причетним).
Просто не розумію, навіщо таке активне протистояння такому досить непоганому починанню...Може це буде перший крок до якогось гарного місця відпочинку, чи скажімо прикраса міста..
Чи критика лише тому, що це ініціатива Н. і прийнято критикувати усе, що пропонується, бо багато з чого не виконується?
В усіх містах  намагаються ставити памятники - для краси, шукають кошти витрачають з бюджету, а тут ніби пропонують зробити це з найменшими витратами, а чомусь такий супротив
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #545 : 06 Лютого 2011, 13:34:38 »

Мені так сподобалося: Cgr сам пише і сам себе цитує

ну,раз Вам так сподобалося, тоді на біс:

я давно кажу - краще ніякої влади ніж така як є.

Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #546 : 06 Лютого 2011, 13:37:23 »

я так засміялася, що стала схожа на Вашу аватарку =))
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #547 : 06 Лютого 2011, 13:41:05 »

Просто не розумію, навіщо таке активне протистояння такому досить непоганому починанню...

а де було протистояння? я його не помітив...


Відповідь від: 06 Лютого 2011, 13:37:52
Може це буде перший крок до якогось гарного місця відпочинку, чи скажімо прикраса міста..

в тому то й діло - може. а може й ні. тому перед прийняттям рішення це варто було б обговорити, зважити "за" та "проти", чи як вчили більшість депутатів нашої ради:

тезиз+антитезис = синтез.

а це одноголосне голосування без обговорення це ганьба.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #548 : 06 Лютого 2011, 13:41:35 »

"Чи критика лише тому, що це ініціатива Н. і прийнято критикувати усе, що пропонується, бо багато з чого не виконується?"

я думаю, що, безумовно, так. незавершені справи, ніякої послідовності дій, системності. стільки вже видав на-гора прооектів. а вони - так і залишилися прожектами. тому деяка упередженість журналістів - абсолютно логічна і закономірна. еволюціонують люди :) від любові до скепсису - кілька років :)
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #549 : 06 Лютого 2011, 14:03:54 »

Дивно, чому ж вибрали з таким відсотком знов?
Знаєте, кажуть якщо з 100 запланованих чи намріяних справ, виконується 20% вже непогано. І одне питання йти по накатаній доріжці, "видатки" "прибутки" -  все як встановлено за планом і все як виділяє держава таким містам як Калуш, а інше пропонувати щось нове, що можливо і не вдасться а можливо - вдасться.. 
Проблема Н. в тому, що він через свою любов до публічності, часто хвалиться (ділиться) своїми ідеями (які можливо нічим не підкріплені реально на той момент), що дозволяє його потім зловити на слові або ткнути у невдачі...
Але то таке, зараз знов скажете, що я відпрацьовую - тому замовкаю.
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #550 : 06 Лютого 2011, 14:18:58 »

Дивно, чому ж вибрали з таким відсотком знов?

Миллионы не могут ошибаться


Цитувати (вибране)
«    Учитывая глупость большинства людей, широко распространенная точка зрения будет скорее глупа, чем разумна.    »
— Бертран Рассел

Цитувати (вибране)
«    Все-таки в дерьме что-то есть,
миллионы мух не могут ошибаться    »
— Станислав Ежи Лец
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #551 : 06 Лютого 2011, 18:27:18 »

 Читаючи дописи по темі не можу втриматись  і не процитувати витяг з катахезисів евреїв в  СССР. На всі ці події в країні і в нашому місті так і хочеться зглянути під цим кутом. Думаю не в памятниках чи інших ідеях правда, а  в бажанні бути на слуху для реалізації своїх особистих задумів... і нічого спільного до бажання духовного збагачення нашої громади, ці задуми не мають.

 Говорите и   поступайте   уверенно,   напористо   и   агрессивно,обескураживающе и ошеломляюще.  Больше шума и словесной мишуры, больше непонятного   и   наукообразного.   Создавайте    теории,    гипотезы, направления, школы, методы реальные и нереальные; чем экстравагантнее, тем лучше!  Пусть не смущает вас,  что они никому не нужны,  пусть  не смущает вас, что о них завтра забудут. Придет новый день. Придут новые идеи.  В  этом  выражается  могущество  нашего  духа,  в   этом   наше самоутверждение,  в этом наше превосходство. Пусть гои оплачивают наши векселя.  Пусть ломают голову в поисках  рациональных  зерен  в  наших идеях,  пусть ищут и находят в них то,  чего там нет.  Завтра мы дадим новую пищу их примитивным мозгам.
    
 Не важно,   что   говорите   вы   -  важно,  как  говорите.  Ваша самоуверенность будет  воспринята  как  убежденность,  амбиция  -  как возвышение ума,  манера  поучать  и  поправлять  -  как превосходство.

КРУТИТЕ ИМ МОЗГИ,  ВЗВИНЧИВАЙТЕ НЕРВЫ!  Подавляйте волю тех,  кто  вам возражает. Компрометируйте    выскочек   и   крикунов,   натравливайте самолюбие толпы  на  скептиков.  В  беседах  и  диспутах   используйте риторические приемы,  которые находятся на грани приличия. Спрашивайте фамилию, место работы,  должность сомневающегося и возражающего.  Это, как правило,  шокирует  и  запугивает их,  и они ретируются. 
Требуйте ответов, а получив их,  твердите,  не анализируя по существу:  "Это не так, это совсем не так!"

Здається по цих катахезах вчилась добра частина теперішніх можновладців. Саме більше мене бентежить їх кінцевий задум:

Либо наш  порядок,  либо полная дезорганизация.  Там,  где хотят обойтись без нас,  должен быть хаос!  Делайте  так,  чтобы  беспорядок продолжался до тех пор,  пока измученные гои,  отчаявшись, не попросят нас взять власть в свои руки и обеспечить им спокойную жизнь.


 Коли вже знайдуться люди, які напишуть для нас Українців катахезиси, які дадуть нам можливість з честю виживати в такому не простому сучасному світі? 
Відповідь від: 06 Лютого 2011, 18:14:19
Щодо пам'ятника, на мою думку, то він має стояти там де і було задумано. На великій Україні, де залишив свій величезний історичний слід Гетьман Мазепа. А нам калушаном слід би тиснути на полтавську владу, щоб прискорити відновлення історичної справедливості. :prapor: :drink    Бо Україна в нас одна!
« Останнє редагування: 06 Лютого 2011, 19:40:04 від Gorec »
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #552 : 06 Лютого 2011, 20:24:04 »

Коли вже знайдуться люди, які напишуть для нас Українців катахезиси, які дадуть нам можливість з честю виживати в такому не простому сучасному світі?

думаю не в катахизисах справа. як не крути, а євреї один з найпрацьовитіших народів світу. там де всі інші опустять руки і будуть оплакувати свою гірку долю євреї засучать рукава і зроблять неможливе. держава ізраїль тому підтвердження. 8 годин в день на відміну від нас вони теж не працюють.
так що катахизис доволі простий - працювати, працювати і ще раз працювати.

Відповідь від: 06 Лютого 2011, 20:12:15
чи на приватбанк подивитись - просто ніяких шансів не залишає іншим банкам. ну ще б банкоматів було більше і вони не були такими дибільними і все..
Відповідь від: 06 Лютого 2011, 20:15:29
а один мій знайомий єврей стояв на майдані за ющенка))
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Zubik

  • Старожил
  • ****
  • Карма +54/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 318
  • Останні відвідини:
    22 Грудня 2015, 22:58:17

    Звідки: Kalush, IF, UA , "посьолок"
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #553 : 06 Лютого 2011, 21:18:02 »

євреї один з найпрацьовитіших народів світу
 :D сказав би ти це одному старому вуйкові, який розказував, що за ПольщІ жиди в суботу навіть огень не хотіли самі запалити в печах, кликали українця, щоби він їм то зробив.
Відповідь від: 06 Лютого 2011, 21:16:08
а один мій знайомий єврей стояв на майдані за ющенка))

жидівська мудрість: "Если где-то, шо-то горит, значит это кому-то надо!"  ;)
Записаний
Чим більше пізнаю людей, тим більше мені подобаються собаки...

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #554 : 06 Лютого 2011, 21:45:18 »

сказав би ти це одному старому вуйкові, який розказував, що за ПольщІ жиди в суботу навіть огень не хотіли самі запалити в печах, кликали українця, щоби він їм то зробив.

взагалі то в суботу їм нічого не можна робити. та й не всі євреї ортодокси. до речі дуже класна практика - нічого не робити один день в тиждень. значно ефективніше працюєш в усі інші дні.
Відповідь від: 06 Лютого 2011, 21:29:22
i am in the nest of jews  :-D

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yEvdUDajZBE" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=yEvdUDajZBE</a>
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #555 : 10 Лютого 2011, 14:04:50 »

Говорите и   поступайте   уверенно,   напористо   и   агрессивно,обескураживающе и ошеломляюще.  Больше шума и словесной мишуры, больше непонятного   и   наукообразного.   Создавайте    теории,    гипотезы, направления, школы, методы реальные и нереальные; чем экстравагантнее, тем лучше!  Пусть не смущает вас,  что они никому не нужны,  пусть  не смущает вас, что о них завтра забудут. Придет новый день. Придут новые идеи.  В  этом  выражается  могущество  нашего  духа,  в   этом   наше самоутверждение,  в этом наше превосходство. Пусть гои оплачивают наши векселя.  Пусть ломают голову в поисках  рациональных  зерен  в  наших идеях,  пусть ищут и находят в них то,  чего там нет.  Завтра мы дадим новую пищу их примитивным мозгам.
   
 Не важно,   что   говорите   вы   -  важно,  как  говорите.  Ваша самоуверенность будет  воспринята  как  убежденность,  амбиция  -  как возвышение ума,  манера  поучать  и  поправлять  -  как превосходство.

КРУТИТЕ ИМ МОЗГИ,  ВЗВИНЧИВАЙТЕ НЕРВЫ!  Подавляйте волю тех,  кто  вам возражает. Компрометируйте    выскочек   и   крикунов,   натравливайте самолюбие толпы  на  скептиков.  В  беседах  и  диспутах   используйте риторические приемы,  которые находятся на грани приличия. Спрашивайте фамилию, место работы,  должность сомневающегося и возражающего.  Это, как правило,  шокирует  и  запугивает их,  и они ретируются.
Требуйте ответов, а получив их,  твердите,  не анализируя по существу:  "Это не так, это совсем не так!"

Здається по цих катахезах вчилась добра частина теперішніх можновладців. Саме більше мене бентежить їх кінцевий задум:

Либо наш  порядок,  либо полная дезорганизация.  Там,  где хотят обойтись без нас,  должен быть хаос!  Делайте  так,  чтобы  беспорядок продолжался до тех пор,  пока измученные гои,  отчаявшись, не попросят нас взять власть в свои руки и обеспечить им спокойную жизнь.

Щось дуже схоже на те як мер веде засідання міської ради...  :D

sala-svetlana

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +48/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 247
  • Останні відвідини:
    03 Листопада 2020, 14:40:11

    Звідки: Євшана
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #556 : 10 Лютого 2011, 23:21:50 »

розумію, навіщо таке активне протистояння такому досить непоганому починанню...
   А чому тут дивуватися?"Щирим" українцям ніколи не вгодиш,щоб не зробив,все буде не так.
« Останнє редагування: 10 Лютого 2011, 23:28:19 від sala-svetlana »
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #557 : 11 Лютого 2011, 00:20:18 »

Їдьте у ліс діду, бо я не поїду… Або я не їду, а ви їдьте, діду

Автор: Ігор Ткач
Опубліковано: 10 лютого, 2011
Приховано: Показати

Дуже полюбляю відвідувати прес-конференції віп-персон та всілякі зібрання і збіговиська, наприклад сесії рад. Там можна почути багато цікавої і правдивої інформації. Щоправда, в слова треба вслухатися по мінімуму, треба більше спостерігати за тим, як і кому сказане було сказане.

Так і позачергова сесія шостого найдемократичнішого скликання (за характеристикою міського голови), скликана та ініційована народним рухом, більш була багата на інтонації та жести, аніж на слова. Хоч, і випущені на волю слова, наштовхнули на певні роздуми і посіяли, так нелюбимі владним мужам, версії та припущення…

Зібрання «кращих серед кращих із тих, що були» почалося із ревнощів мера, бо сесія була скликана «неправильно», тобто через оголошення в газеті (а це очевидний тиск на більшість і не побоїмося цього слова – політичний шантаж – отже, опозиція все-таки окреслюється в місті). Хоча, заради справедливості сказаного, мусимо відзначити, що рух, мабуть, зайняв занадто радикальну позицію, бо провладна більшість виглядала адекватною. Може, та емоційна платформа рухівців стала наслідком революційних настроїв, а, може, й спровокованої гри самого «великого комбінатора», котрий, до речі, непогано познущався із виступаючого, виставляючи його як нібито некомпетентного доповідача. То є в стилі нашого верховнокомандувача – спочатку виставити дурнем, потім піти на мирову, а далі запропонувати «компроміс» і подати руку конструктиву… - тут є чому повчитися (дуже нагадує розлюченого, але доброго вихователя в дитячому садку) і сподіваємося, що хтось може такого в місті навчиться – так би стало цікавіше жити (власне авторське переконання) і взагалі служителів Мельпомени побільшало б.

«Побиття малечі» почалося із згадок про Інтернет та ЗМІ, де Ігор Степанович обурився, що газета «Дзвони Підгір’я» надрукувала матеріал про те, що його дружина нібито є засновником загадкової рогатинської фірми, пов’язаної із славнозвісною безкоштовною калуською медициною… Щоправда, ніде такого (згадку про дружину) в газеті «Дзвони Підгір’я» ми не знайшли… Звідси, робимо висновок, що або наш мер проговорився сам про зв'язок між дружиною та лікарським бізнесом, або ж особисто не читав самої газети і йому неправильно переповіли зміст. Вірую щиро, що, певно, другий варіант найбільш виглядає на криштально чисту правду.

Так от, повертаючись до оголошеної Олегом Нижником заяви, при обговоренні Ігор Степанович зазначив, що хотів би місто Калуш залишити екологічно чистим (кудись зібрався?..) і попросив присутніх депутатів не робити заяв, не розібравшись в суті справи. Тут не можна не погодитись, - депутати повинні розбиратись в калуських реаліях. Народний обранець Роман Бігун повідомив присутнім, що дана заява була зроблена не тільки для піару (тобто і для нього також), але й для справи – тому запросив присутніх до конструктивного діалогу, а не екологічної війни. На щастя, коротенький лікбез з екологічного питання «для тих, хто минулого разу не був депутатом» провів депутат обласної ради Василь Петрів, чим частково зняв напругу в залі.

Всім присутнім калушанам було цікаво почути відповідь на одне цікаве питання. Як так сталось, що спочатку була оголошена одна кількість токсичних відходів, а тепер виявилось втричі більше, і найголовніше – де гарантія того, що ця цифра не буде ще більшою в майбутньому? Адже, всі пам’ятаємо, що порятунок Калуша розпочали,  фактично наосліп, в тому числі й стосовно розміру бюджету подолання наслідків, складеного міськвиконкомом, про що Ігор Насалик і сам зазначив в своєму виступі. Досі громадськості достеменно не відомо чи є в наявності у фахівців усі карти захоронень, чи були проведено дізнання ймовірно причетних до тих давнішніх робіт спеціалістів стосовно захоронених відходів без їх позначення на картах та маркування. Взагалі, рівень інформування населення з екологічного питання вкрай суперечливе й недостатнє. Тут міській владі можна було б порадити видати якийсь інформаційний бюлетень, чи купити площу в газеті, де докладно все описати. Калуш – місто хіміків, тому серед звичайних громадян знайдуться люди, що знаються і на добувній справі, і на гексахлорбензолі, і на фінансових розрахунках, – вони теж можуть допомогти, в тому числі і скласти правильний кошторис і алгоритм дій.

Версія відповіді на запитання про виявлену додаткову кількість отрути була озвучена, хоч «калуський парламент» (міський голова часто вживає цей термін, мабуть сам вже в передчуттях парламентських перегонів) не вгамовувався, принаймні депутат Василь Питлик настійливо вимагав висновків фахових інститутів і пояснення того як так сталося, що окрім токсичної речовини треба ще й переробляти благодатну калуську землю, котру також упаковували в бочки з отрутою…

Одним словом, за словами Ігоря Насалика, тепер на вивіз та утилізацію токсичних відходів потрібен щонайменше один мільярд гривень, а таких грошей просто не дадуть, потрібно вкластися в ті мільйони, що передбачені на ліквідацію екологічної ситуації. В 2010 освоєно близько 300 мільйонів, а отже, залишилось не так багато – принаймні, цього не вистачить на вивіз отрути. Саме тому, Ігор Степанович вирішив запропонувати побудувати завод із переробки гексахлорбензолу, котрий після очищення Калуша працюватиме як сміттєпереробний завод. Варто тут згадати і губернатора, котрий заявив, що допоки він буде очільником області, то в писанковому краї такого заводу не збудують, міський голова наполягає на протилежному. Ніби все й логічно в словах мера, якби не декілька зернин сумніву, котрими мусимо поділитися з шановним товариством, а від влади очікуємо підтвердження або спростування можливості таких ризиків.

По перше, токсичні відходи без спеціального державного рішення вивозити з країни заборонено, отрути в державі багато, а заводу з переробки немає. Міський голова цього не заперечує і навіть на цьому наголошує. З цього приводу є урядове погодження про будівництво такого заводу, але мова про Калуш не йде (так запевнив міський голова), стосується найбільш ймовірно Кривого Рогу чи Кременчуга, де тих відходів там набагато більше і куди їх перевозити зручніше й дешевше. Давайте пофантазуймо разом на цю тему. Приміром, такий завод є в місті Х (не Калуші), але ж, якщо б другий такий завод був би в Калуші – то це стало б хорошою альтернативою для забрудненого українського виробничого комплексу, де вже два заводи переробляли б отруту швидше. Обґрунтувати цю благородну екологічну й економічну ідею не буде коштувати ні грошей, ні зусиль, якщо такий завод вже буде працювати. На цьому можна заробити немало грошей, в тому числі і незаконних за «благословення і добро» на переробку небезпечних речовин. Зважаючи на те, що наш удільний князь і його воїнство-дружина являють собою переважну більшість в міській раді, то їм кілька раз підняти руки не буде вартувати якихось нелюдських зусиль чи душевних мук.

По-друге, хоч ми всі і не були учасниками обласної шкільної олімпіади з хімії, зате вищезгадана ідея викликає сумнів у схожості технологічних процесів переробів гексахлорбензолу і сміття, – це майже так само як переробка пшеничної соломи і макаронних виробів. Ці два процеси переробки й утилізації є принципово різні, хоч ми і не виключаємо можливості того, що технологічну лінію в принципі можна перепрофілювати – адже ж виробляв колись авіаційний завод алюмінієві баняки в час гострої кризи. Питання в тому чи це буде вигідним, перепрофілювати технологічну лінію не є дешева затія, а в законах великого хімічного бізнесу панують виключно поняття вигідно-невигідно…

По-третє, громадськості проконтролювати що діється на такому заводі, фактично, не є можливим, адже доступ до таких об’єктів є надто обмеженим. Охороняти подібні об’єкти і проводити там роботи може тільки Державне підприємство "Національний центр поводження з небезпечними відходами" при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища, котре має відповідну ліцензію. Отже, правдивих відомостей про роботу самого заводу, скоріш за все, чекати не варто.

По-четверте, мер запевнив, що без окремого дозволу міської ради на переробку токсинів, ніхто нічого переробляти не зможе – і завод перейде на переробку сміття обов’язково. Тут пригадується історія з Калуською ТЕЦ, котра чотири десятки років тому отримала дозвіл на роботу з вугіллям, останнім часом перейшла на газ, а  тепер хоче знову перейти на вугілля. Кислотні дощі, попіл і інші неприємні речі, я сподіваюся, калушани ще пам’ятають. І як би гаряче хто потім не протестував – в суді справу, скоріш за все, виробництво виграє, бо свій дозвіл міськради на таке паливо ТЕЦ хоч і давно, але чесно отримала. Нема гарантії, що це не повториться з  небезпечним токсичним заводом. Крім того, ніхто не дасть гарантії, що цвіт нації, представлений в міській раді не зрадить інтересів простих громадян і не видасть відповідного дозволу новозбудованому заводові.

П’ятий сумнів походить із святкової атмосфери – кажуть авторитетні люди, що на дні народження нашого мера в листопаді 2010 року урочисто було проголошено про те, що в Калуші збудують сміттєпереробний завод, присутнім була представлена керуюча проектом і навіть справа дійшла до закладення наріжного каменю чи капсули на місці будови майбутнього заводу… Незрозумілим тоді залишається питання: для чого Калушу два (??!) сміттєпереробних заводи??? Чи може все ж таки передбачається, що один із них буде сміттєпереробним, а інший з переробки токсичних хімічних відходів???

Пересторога номер шість полягає в тому, що ніхто не може дати гарантій, що всі необхідні очисні споруди, фільтри і датчики будуть встановлені, що на них не будуть економити, що їх будуть правильно обслуговувати і вчасно замінювати… Хіба в Калуші ніколи не було випадків, що необхідні фільтри і інші засоби захисту не встановлювались через халатність або «економію»???

Подібні переробні заводи, як справедливо зазначив Ігор Насалик, є і в Європі (Англія, Німеччина, Італія), - адже ж ми кудись возимо на переробку гексахлорбензол, але там, на тих заводах, немає того, що є в нас – там немає українців! Людський фактор нам аж ніяк не можна виключати – роботяги завжди можуть щось розсипати, розлити, не на ту кнопку натиснути, не там відвантажити, негерметично закрити, щось накрити куфайкою, в неправильному місці стати на перекур, десь перекусити кабель, десь закоротити дроти чи не закрутити кран, я вже не кажу про дотримання техніки безпеки і дотримання технічних вимог і стандартів… Ну ми ж всі в душі, більш чи менш, але  українці...

Цих сімох сумнівів достатньо, щоб на референдумі, про котрий на сесії говорилося, довго стояти й думати в кабінці для голосування… Міський голова запропонував депутатам ще раз зібратися, сформулювати питання і, якщо це потрібно, провести референдум (по легенді - громада сама вирішить). Ніби все демократично і прозоро, але що ж виборцям запропонують вибирати в бюлетені? Які соціальні та економічні наслідки взагалі матиме ця затія з екологічним лихом, про це вже в Калуші якось говорили.

З однієї сторони, калушанам не потрібен потенційно небезпечний завод токсичних відходів, а з іншої – отруту нікуди вже не повезуть, бо грошей на те, за словами Ігоря Степановича, ніхто не дасть (а, може, він витратить нарешті хоч раз свої особисті кошти, бо регулярно про це говорить). Так вийшло, що замість того, щоб сповільнити небезпеку – її прискорили. Для  міського голови політично вкрай важливо, щоб такий завод був і  екологічне питання закрилося в місті (і відкрилися нові бізнесові перспективи). Тоді, собі на борт піджака можна буде вчепити всі ордени й медалі і електорат мав би бути безмежно вдячний за порятунок. На хвилі щастя громадяни мали би обрати його до українського парламенту, а потім… небезпека того, що завод буде далі переробляти токсичну отруту з цілої України залишиться (бо вивозити її з держави або дорого, або просто заборонено).

Отже, в калушан вибір небагатий – або гексахлорбензол залишиться в місті в такому вигляді як він є, або ж Калуш матиме завод із переробки токсичних відходів, котрий лагідності екології не додасть. Знову маємо вибір без вибору?

 

P.S. У зв’язку із тим, що останнім часом окремим громадянам не подобається, що я публічно висловлюю свої думки, душевні сумніви, міркування і припущення, то я хотів би нагадати, що на таке маю право. Буду радий, якщо хтось візьметься за благородну справу мої сумніви розвіяти, надати належні докази, копії документів, взяти участь в дискусії і переконати мене в тому, що я можу спати спокійно і перейматися не варто.


 
 З БЛОГІВ ВІКОН
Відповідь від: 11 Лютого 2011, 00:15:16
Може ті хто незадоволений Вашою публічною (громадською0 позицією теж вийдуть із тіні :) напишуть свої контраргументи публічно?


P.S.
Люблю коли Ви пишете в дужках різні питаннячка :)
Досить тендітні натяки ;)
Записаний

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #558 : 11 Лютого 2011, 13:38:48 »

Може ті хто незадоволений Вашою публічною (громадською0 позицією теж вийдуть із тіні Посмішка напишуть свої контраргументи публічно?

Вони не вийдуть, бо yurko казав що таких на форумі не стерпить і ліпше би їм не реєструватися...
А публічно в нас можуть люди виступати, тільки кожен раз як ото щось говорять - завжди в мене народжуються нові дужки в статтях...  :)

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #559 : 11 Лютого 2011, 13:51:09 »

А чому тут дивуватися?"Щирим" українцям ніколи не вгодиш,щоб не зробив,все буде не так.

дуже просто вгодити. досить просто запитатися у людей чого хочуть вони. а не вирішувати за них що їм треба, а що ні.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов