Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

17 років 4 місяці 22 дні

Голосування

Яке з друкованих видань Калуша, що мають свою сторінку в неті Ви вважаєте найцікавішим

Вікна
- 70 (59.8%)
Вісті Калущини
- 12 (10.3%)
Дзвони Підгір♥я
- 17 (14.5%)
Західний вісник
- 16 (13.7%)
Калуський нафтохімік
- 2 (1.7%)

Всього голосів: 116


Автор Тема: Газети Калуша (онлайн)  (Прочитано 427520 раз)

0 Користувачів і 6 Гостей дивляться цю тему.

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #600 : 27 Лютого 2011, 11:51:21 »

Наш мер з такими настроями в людей, передумає робити референдум.
 Видається мені так, що референдуми з подачі мера, вже не відбудуться, (бо не ті електоральні настрої почались, є ризики) а з подачі громади теж не буде, - бо рада не проголосує за ризиковані референдуми.  Так що чекаємо до чергових виборів.
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #601 : 27 Лютого 2011, 12:48:33 »

це чи не перший серйозний облом обожнюваного мера. ще два-три терміни - і електорат роздуплиться, хто такий Ігор Степанович :)
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #602 : 27 Лютого 2011, 13:27:41 »

ще два-три терміни
 Терміни? Та за що нам таке? :(
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #603 : 04 Березня 2011, 11:07:25 »

З наступного тижня в Калуші за символічну плату можна буде займатися спінінгом
Приховано: Показати

Спінінг є імітацією гонки на велосипеді. Назва походить від слова spin, що в перекладі з англійської означає «обертання». Це своєрідний велотренажер, який дає фізичні навантаження та дарує позитивні емоції. Це імітація велогонки, незважаючи на те, що відсутній елемент конкуренції.

Більшість людей, відвідуючи спортивний зал, намагається займатися на звичних тренажерах. Для них заняття спінінгом підійдуть якнайкраще, — зазначив начальник управління сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради Михайло Клим. Спінінг — це не просто заняття на велотренажері, під час якого можна повільно їхати, переглядаючи телевізор чи спілкуючись з друзями. Під час спінінгу тренер і відповідна ритмічна музика змушують їхати швидко і з навантаженням.

Під час занять спінінгом організм отримує значне фізичне навантаження. Регулярно займаючись цим видом тренувань, можна зміцнити м’язи ніг, скинути зайву вагу, поліпшити стан дихальної і серцево-судинної систем. Особливо спінінг підходить жінкам, оскільки дозволяє швидко скинути зайву вагу в ділянці стегон. Разом з тим заняття на велотренажері допоможуть зробити організм більш витривалим і сприяють поліпшенню координації. Спінінг — це також чудова профілактика варикозного розширення вен та дієвий спосіб зміцнення нервової системи. Доведено, що регулярні заняття поліпшують настрій та самопочуття, допомагають долати стрес.

Але головне завдання спінінгу полягає у тому, щоб підтримувати організм у прекрасній фізичній формі, бути струнким і підтягнутим.

Заняття спінінгом проходить під керівництвом досвідченого інструктора на спеціальному велотренажері і триває 45-55 хвилин. Цей час спеціально розрахований з врахування того, щоб тренування давали можливість максимально скинути зайву вагу, але при цьому не було надмірного навантаження на серце.

Спінінг також має другу назву — «велоаеробіка». Після одного правильно виконаного тренування можна втратити від 70 г підшкірного жиру або від 600 кілокалорій. Причому ефект від спінінгу можна побачити відразу. Він більш виражений, ніж після занять іншими видами спорту, оскільки під час тренувань організм втрачає багато води. Якщо паралельно із заняттями дещо обмежувати себе у висококалорійній їжі, бажаного результату можна досягнути вже за кілька тижнів.

Секції спінінгу успішно функціонують у фітнес-центрах великих міст України. З 7 березня цей вид тренувань стане доступним і для калушан. У нашому місті розпочинає роботу спортивна секція для занять спінінгом на базі спортивного залу басейну «Посейдон» ДЮСШ «Сокіл» (вул. В. Стуса, тел. для довідок 2-47-59).

У групи для проведення занять можуть записатися усі бажаючі. Заняття проводитимуться двічі на тиждень. В одній групі можуть займатися до 20 осіб. Секція для занять спінінгом працюватиме щодня з 10.00 до 11.00; з 18.00 до 19.00; з 19.00 до 20.00; з 20.00 до 21.00. Вартість абонемента становить 40 грн. (за вісім занять).

Богдана Камінська
Це таки комунізм - 40 грн за 8 занять  :o
У мене похід у зовсім простий бассейн з вмістом 70% хлорки :) коштує 45 грн для дорослого 35 для дитини ( одне відвідування)...
Заздрю трішки :)

Дзвони Підгір♥я

Відповідь від: 04 Березня 2011, 10:44:54
“Водотеплосервіс” на реконструкції



Приховано: Показати
Реконструкція системи водопостачання у Калуші — не за горами: протягом лютого КП “Водотеплосервіс” підписало два контракти на послуги консультантів та виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції підкачувальних насосних станцій третього підйому, водопровідної насосної станції другого підйому та станції свердловинно-вакуумного водозабору “Добровляни”.

Перший контракт виграла польсько-англійська фірма, яка, за словами директора КП "Водотеплосервіс" Ігоря Яковини, вже приступила до виконання вимірювань на всіх станціях підкачки третього і другого підйомів. Орієнтовно до середини березня всі заміри мають бути проведені. Відтак, можна буде приступити до розробки самої проектно-кошторисної документації. Вартість контракту з цією фірмою — майже 129 тис. доларів США.

Минулої п’ятниці відбулося підписання ще одного, другого, контракту, який передбачає розробку проектно-кошторисної документації для реконструкції станції свердловинно-вакуумного водозабору "Добровляни". Його кошторисна вартість — 500 тис. доларів США. Контракт підписано з ТОВ "Берлінвассер Інтернаціональ-Ост".

 

Довідка. ТОВ "Берлінвассер Інтернаціональ-Ост" — дочірня компанія Berlinwasser Internacional AG (один із провідних міжнародних операторів Німеччини з водопостачання та водовідведення, постачальник послуг у сфері управління з більш, аніж десятирічним досвідом успішного ведення справ на міжнародних ринках у галузі водопостачання та водовідведення. — Авт.), заснована у серпні 2007 року. Компанія була створена, щоб ноу-хау берлінських водних підприємств зробити доступним для українського комунального господарства.

Наразі замовниками компанії в Україні є державні, регіональні та муніципальні установи, що підтримують модернізацію сектору водного господарства. Товариство, зокрема, працювало над реконструкцією споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництва технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації; техніко-економічним обгрунтуванням водопостачання міст Трускавець, Дрогобич, Борислав, Стебник; проектом будівництва двох насосних станцій у Трускавці.

 

Згідно з вимогами Світового банку, який надає кредит для проведення відповідних робіт, підписанню контрактів передувала чітка тендерна процедура. На першому етапі фірми-учасники тендеру подавали технічні пропозиції, на основі яких їх й оцінювали. Загалом, заявки подали понад 15 фірм. Оцінку їхніх технічних можливостей погоджували, у тому числі, і представники Світового банку. Лише після цього відбувалося відкриття фінансових пропозицій.

За словами Ігоря Яковини, ТОВ "Берлінвассер Інтернаціональ-Ост" не лише набрало найбільшу кількість балів після своїх технічних пропозицій, але і запропонувало найнижчу ціну.

— Тендер пройшов відкрито і прозоро. Жодних зауважень до нас не було. Адже на відкриття технічних і фінансових пропозицій були запрошені представники всіх фірм, які подавали заявки на участь у тендері. Усі все бачили. Тому підписання контракту — це завершальний етап. Із понеділка (28 лютого. — Авт.) будуть розпочинатися роботи з проектування основного водозабору — "Добровляни", — зазначив Ігор Яковина.

Загалом, уже влітку комунальники сподіваються перейти до другого етапу впровадження проекту реконструкції системи водопостачання у Калуші та розпочати роботу над підписанням контрактів на постачання та монтаж обладнання. Після заміни всього енергоємного обладнання зі встановленням сучасної системи очищення води на станції "Добровляни", а також встановлення енергозберігаючого і заміну насосного обладнання на всіх станціях підкачки третього і другого підйомів, за підрахунками фахівців КП "Водотеплосервіс", можна буде економити приблизно 30% електроенергії.

Попри те, що процес реконструкції — довготривалий (контракти на постачання та монтаж обладнання, згідно з планами, можуть бути завершені лише у третій декаді 2012 року. — Авт.), міська влада не приховує задоволення від співпраці зі Світовим банком. Більше того — сподівається отримати ще один транш кредиту, який можна буде витратити на заміну водопроводів.

Нагадаємо, що у квітні 2009 року депутати міської ради підтримали ініціативу КП “Водотеплосервіс” про участь у конкурсі на отримання кредиту від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. На той час Світовий банк надав Україні позику у розмірі $140 млн. для відновлення систем водопостачання та водовідведення. Верховна Рада ратифікувала відповідну угоду у 2008 році, а український уряд виступатиме гарантом повернення кредиту. Умови співпраці дуже вигідні: кредит терміном до 2027 року надається під 4% річних із відтермінуванням сплати до 2012 року включно. Над проектними пропозиціями Калуша працювали фахівці Львівського інституту муніципального розвитку. На основі їхніх пропозицій київські спеціалісти розробили для Калуша бізнес-план на суму $32,7 млн. Утім, згодом місту довелося зменшити суму позики — до $9,6 млн.
Тетяна Кіндюх, журналіст


ВІКНА




ВІДЕО КМТ на ВІКНАХ онлайн

Відповідь від: 04 Березня 2011, 11:05:57
А я якраз недавно думала що з тими кредитами що вибили у Світового банку... Тепер видно рух.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:32

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #604 : 04 Березня 2011, 11:20:08 »

Тепер видно рух.

Поки що ще видно такий рух що вже 2 роки триває  :=)

Коби вже дійсно рушилося.

А ще мали бути свердловини артезіанські і місцевий газ мали знайти  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #605 : 04 Березня 2011, 11:30:47 »

Поки що ще видно такий рух що вже 2 роки триває  Крейзі
Ну ти дивився цей ролик, вони там пояснюють що це не так все просто, що багато часу і грошей займають процедури погодження з банком, процедури тендеру, проектної та дозвільної документації ну і таке інше...В порівнянні з тим що цього взагалі могло не статися  - це ж добре?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:32

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #606 : 04 Березня 2011, 11:45:18 »

Угу.
Це все добре.
І ціни на воду у Калуші теж добрі?
Відповідь від: 04 Березня 2011, 11:33:32
До Львова воду качають чуть не 100 км
Цитувати (вибране)
3 1 лютого вартість води у Львовi зросте на 9% — до 4,54 гривнi: 3,17 грн за 1 куб. м води та 1,37 за 1 куб. м стокiв. Про це сьогодні, 26 січня, під час прес-конференції повідомив директор ЛМКП «Львівводоканал» Мирослав Заплатинський.


У Калуші  5 км.
Цитувати (вибране)
своє слово сказав міський голова Ігор Насалик, який запропонував на послуги з централізованого водопостачання встановити тариф на рівні 5,2 грн., а на централізоване водовідведення — 3,1 грн. Чому саме таку "знижку" мають отримати калушани, міський голова не пояснив. Утім, члени виконавчого комітету цю пропозицію підтримали одноголосно.

Відповідь від: 04 Березня 2011, 11:41:11
Ну і Київські ціни  ;)
Цитувати (вибране)
вартість послуги за холодне водопостачання становитиме 1,98 гривні за 1 кубометр і 1,52 гривні за 1 кубометр водовідведення при наявності квартирного або будинкового лічильника (разом 3,50 гривні)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #607 : 04 Березня 2011, 11:54:39 »

Ну і Київські ціни  Підморгую
 :pardon Так у нас нижчі поки що, бо на днях у нас знов визнали дійсними в судовому порядку тарифи які встановив Черновецький трохи раніше (вони були відміненні Указом Президента і крім того розпорядження адміністрації щодо їх втановлення оскаржувались в судах, в першій інстанції тарифи були скасовані, а в апеляції знов визнанні чинними :) ) Тому у нас свій цирк.. Але так поки тарифи ті що ти вказав...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:32

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #608 : 04 Березня 2011, 11:58:59 »

Та ваші то ваші, Ти от наші прокоментуй.
Відповідь від: 04 Березня 2011, 11:57:39
8,30   і  1,98 

є троха різниця, чи не так?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #609 : 04 Березня 2011, 12:04:18 »

є троха різниця, чи не так?
Та ну чого я коментуватиму? Я не компетентна у цьому питанні...Здається колись Ігор_О трохи пояснював, але можу помилятись..
Можливо ремонт водної станції і має на меті зменшити її витратність, а відповідно і ваші тарифи?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:32

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #610 : 04 Березня 2011, 12:06:18 »

Ігор Степанович може "пояснити" практично будь що  :=)

Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #611 : 11 Березня 2011, 11:17:21 »

Здається у Дзвонах Підгір♥я - прогрес  :good
Додали коментарі  :good
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #612 : 11 Березня 2011, 13:33:52 »

Небезпечна економія: ртутні лампи — на смітник

Приховано: Показати

Економна, поки світить, але небезпечна, коли згасне: люмінесцентні лампи все частіше використовують не лише на підприємствах та в установах, але й удома. Між тим, якщо організації зобов’язані їх належним чином утилізовувати, то у пересічного калушанина, який не захоче викидати непридатну лампу у смітник, вибір — небагатий: або тримати її вдома, або марно шукати цивілізований спосіб, щоб її позбутися. То куди ж дівати небезпечне світило? “Вікна” спробували з’ясувати. Утім, непридатну лампочку не прийняли ні комунальники, ні “еменесники”, ні санепідстанція, ні магазин, який її продав.

Те, що енергоекономні лампи містять пари ртуті, давно — не секрет. Саме завдяки цьому вони працюють і заощаджують електроенергію. І в робочому герметичному стані вони цілком безпечні як для здоров’я людини, так і для довкілля у цілому. Тож, якщо її не розбити, ніякої небезпеки не буде.

Загроза — в іншому: люмінесцентні лампи все частіше використовують у побуті, а після того, як вони виходять із ладу, людям не залишається нічого іншого, як просто викидати їх у звичайні смітники. Уже зі сміттєзвалища ртуть може потрапляти у грунт, воду та повітря.

Експерти підрахували: якщо помножити кількість населення України на кількість ламп, які припадають на кожного її мешканця, то щороку в українські смітники потраплятиме кількасот кілограмів ртуті. Між тим, лише один грам цієї отрути у довкіллі здатний призвести до забруднення понад трьох мільйонів кубометрів повітря чи двохсот тисяч кубометрів води. Окрім того, навіть мізерні дози випарів ртуті можуть викликати гострі фізичні та психічні розлади у людей: від загальної слабкості, головного болю та підвищення температури до — болів у животі, розладу шлунку, хвороби ясен і навіть — ураження нервової системи.

Кожна лампа-"економка" містить до 0,2 грама рідкої ртуті, яка, якщо трубку розбити, починає випаровуватися і забруднювати повітря. Коли лампа увімкнена, ртуть випаровується, і розряд проходить у її випарах. Після охолодження лампи ртуть осідає на її поверхні дрібними крапельками, які помітні неозброєним оком. Тому розбивати такі лампи у жодному разі не можна.

Власне, зумисне розбивати їх, звичайно, нормальна людина не буде. Утім, рано чи пізно свій ресурс вичерпує навіть довговічна люмінесцентна лампа. Вона так само, як і звичайна, "згорає". Але, якщо звичайну лампочку можна сміливо викидати у смітник, то на "економці" є спеціальне маркування, яке забороняє це робити.

У ідеалі утилізацією люмінесцентних ламп мали би займатися спеціальні підприємства. В Україні таких — лише кілька. Наразі найближче до Калуша — у Бучачі Тернопільської області. Приватні та державні установи й організації, які і є найбільшими "споживачами" енергоекономних ламп, повинні самі укладати договори з такими підприємствами, а, відтак, — і платити за утилізацію, яка обходиться у середньому у 10% від вартості лампи.

— Утилізація люмінесцентних ламп залежить як від їхньої кількості, так і від типу та розміру лампи (на сьогодні від 2,3 грн. до 3,50 грн. — Авт.), — каже головний інженер комунального підприємства "Міськсвітло" Роман Носик. —  Востаннє наше підприємство вивозило лампи, які містять пари ртуті, щонайменше, п’ять-сім років тому. Тоді ми здавали їх у Івано-Франківськ, а звідти вже вони потрапляли у Львів. Процедура — копітка і, загалом, недешева. Тому поступово підприємство почало відмовлятися від люмінесцентних ламп. Сьогодні ми використовуємо безртутні лампи, а тому і питання утилізації "економок" для нас уже не актуальне. Що ж до калушан, то вони, безперечно, такими лампами користуються. Найімовірніше, після завершення терміну експлуатації — просто викидають. Адже пунктів прийому, куди можна було би віднести відпрацьовану лампу, у нас немає.

Між тим, категорично заперечує, що населення викидає люмінесцентні лампи у смітник, директор комунального підприємства "Екосервіс" Дмитро Кобилецький, за словами якого, на полігон подібне сміття вивозити заборонено.

— Ми можемо приймати лише тверді побутові відходи, і якби бачили, що серед сміття — ртутні лампи, відповідним чином і реагували б. Є підозра, що дехто може вивозити непридатні енергоекономні лампи у ліс чи викидати десь у канави. Цього робити — не можна. Краще — віддати туди, де купив, — прокоментував Дмитро Кобилецький.

Утім, віддати "економку" також нелегко. У кількох пунктах продажу електротоварів, куди звернулися "Вікна" з питанням, чи забирають вони назад свій товар після того, як він стає непридатним для використання, продавці лише щиро здивувалися. Найгірше те, що у деяких магазинах з усією серйозністю та відповідальністю переконують: викидати люмінесцентні лампи у смітник — цілком безпечно. Головне — не розбивати її, поки вона робоча.

Головний державний санітраний лікар району Богдан Пеленичка, проте, переконує: на щастя, так працюють не всі підприємці.

— Енергозберігаючі лампи треба повертати у магазини, де їх придбали. Власник крамниці “Електрошик” у Калуші точно міняє використані лампочки на нові. За яких умов — потрібно уточнити.  Загалом, це питання — актуальне. Будемо його  вивчати більш детально, — зазначив Богдан Пеленичка.

Розвели руками й "еменесники". Заступник начальника управління надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Іван Дембич зазначив, що з подібним клопотом в управління ніхто з калушан поки що не звертався.

— Допомога у ліквідації забруднень помешкань людей ртуттю — це, звичайно, наш профіль. Але, насамперед, це стосується розбитих градусників. Кількість таких звернень порівняно не велика: 8-10 за рік. На такі випадки у нас є спеціальний аварійно-рятувальний загін, розроблені відповідні інструкції. Тож, у випадку, коли у помешканні був розбитий градусник, ми можемо допомогти, — каже Іван Дембич. — Натомість, що робити з градусниками, які просто вийшли з ладу, але залишилися при цьому непошкодженими, та куди калушанам дівати непридатні енергоекономні лампи — не знаю. Щодо останніх, то їхньою утилізацією можуть займатися лише фірми, що мають спеціальну ліцензію. Таких в Україні лише кілька.

Отож, в умовах, коли економити електроенергію намагається не лише населення, але і держава, невирішеним залишається лише одне: утилізація відпрацьованих "економок". Для вирішення проблеми повинні діяти спільно екологи, санепідемстанція, місцева і державна влади. Вочевидь, збирати і знешкоджувати лампи найправильніше силами їхніх реалізаторів — магазинів і супермаркетів. Власне, таким способом проблему вирішили у багатьох країнах. Продавці мали би приймати непрацюючі лампи від населення при наявності касового чека та передавати їх на спеціалізовані підприємства для знешкодження. А у ціну лампи — вкладати витрати на її утилізацію. Поки що калушанам, здебільшого, залишається або і далі забруднювати екологію, або акуратно складати ртутні лампи десь удома. І те, й інше — небезпечне по-своєму.
Тетяна Кіндюх, журналіст


Цікаве питання підняте
ВІКНА

А тут цікавий ресурс - одна з громадський організацій
“Зробимо Україну чистою!”

Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #613 : 11 Березня 2011, 13:42:22 »

колись Ігор_О трохи пояснював
Ігор Степанович може "пояснити" практично будь що
Щось мені здалося, що ви про різних людей говорите... Ні?  :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:32

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #614 : 11 Березня 2011, 14:30:34 »

 :=) :=) :=)

 Бачите, сплю і думаю про Насалика  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #615 : 11 Березня 2011, 14:36:00 »

Щось мені здалося, що ви про різних людей говорите... Ні?  Посмішка
Мені теж так здалось  :bouquet:
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #616 : 11 Березня 2011, 14:42:02 »

Небезпечна економія: ртутні лампи — на смітник
Я рік тому задавала питання про утилізацію економок представникам нашої влади тут на форумі. Мені відповіли, що для Калуша з його екологією це питання не на часі.
 В Калуші НІХТО не приймає економок на утилізацію, крім тих, які вийшли з ладу протягом гарантійного періоду і тільки цілі (не биті) і в оригінальній упаковці. Їх дійсно відправляють на утилізацію.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #617 : 11 Березня 2011, 14:55:36 »

 :=) :=) :=)

 Бачите, сплю і думаю про Насалика  :=)
Може віск злити?... :)
Відповідь від: 11 Березня 2011, 14:54:02
В Калуші НІХТО не приймає економок на утилізацію
Бо нема кому нормально їх утилізовувати.

які вийшли з ладу протягом гарантійного періоду і тільки цілі (не биті) і в оригінальній упаковці. Їх дійсно відправляють на утилізацію.
Що, справді? А хто їх бере і куди возить?
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #618 : 11 Березня 2011, 15:00:18 »

Що, справді? А хто їх бере і куди возить?
Про які Ви питаєте? Ті, що на гарантії, дійсно утилізує фірма постачальник. Ті, що без гарантії, або термін гарантії скінчився , або биті - ідуть у смітник (що би з цього питання не казав пан Кобилецький).
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:06:32

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #619 : 11 Березня 2011, 15:09:27 »

Може віск злити?... Посмішка
Пане Ігоре, як не крути, а у ваш город каменя не було. Так що не жалійтеся   ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.