http://www.dsnews.ua/society/pidriv-dniproges-i-velesova-kniga-yak-stvoryuyut-istorichni-27082019220000
ПІДРИВ ДНІПРОГЕС ТА 81 МЛН УКРАЇНЦІВ. ЯК СТВОРЮЮТЬ ІСТОРИЧНІ ФЕЙКИ
Давай прочитаємо один такий "фейк який розвінчали"
-----------------------------------------------
Спосіб 6. Реальний історичний факт домислюється вигадками у бажаному для фальсифікатора дусі. Такою виглядає розміщена сьогодні у багатьох інтернет-джерелах історія підриву греблі ДніпроГЕС у серпні 1941 року. Греблю дійсно підірвали, аби хоч якось затримати наступ німецьких військ на Лівобережну Україну (наскільки це мало ефект - інша справа). Задля зменшення обсягу неминучої повені з верхнього водосховища протягом кількох днів до підриву спускали воду з верхньої водойми. Підірвано було лише верхню частину греблі, а не її тіло. Зрозуміло, що негативні наслідки підриву греблі та повені були. Але НЕ було 30-метрової хвилі, яка нібито докотилась до Нікополя.
Розрахунки, зроблені гідротехніками, показують, що максимальна висота хвилі в районі голови острова Хортиці могла бути 1,5 метри, а швидкість підйому води була кілька сантиметрів на хвилину. Вся ця вода протягом максимум доби розійшлась по поймі та річках-припливах Дніпра. Зрозуміло й те, що були загиблі від повені. Але не 100 тис. осіб: стільки людей фізично не було у поймі Дніпра на той момент.
------------------------------------------------------
А тепер - уяви собі не Лімницю , а 10000 Лімниць . Якщо згідно цього гідротехніка вода піднімається на пару сантиметрів за хвилину - то за пів години вода підніметься на 60-100 см . А враховуючи масу води і площу можеш дальше сам рахувати . А те , що був вибух - це факт доказаний самими совками . Совки підірвали греблю при відступі ( таким же чином поступили німці в свій час )
А те , що загинуло не 100 тис а лише 90 тис - ну в принципі багато чого міняє
А з тим , що не було 30 метрової хвилі на Нікополі - ну з цим погоджуюсь . Коли тебе вода поглинає , то немає часу з метром бігати .
У вікіпєдії сказано так :
Німецьке командування оцінювало свої втрати у живій силі в 1500 осіб. Жертви серед червоноармійців та цивільного населення оцінюються цифрами від 20 тисяч[5] до 80 -120 тисяч осіб