Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

17 років 4 місяці 20 днів

Автор Тема: Так чому ж все ж таки КАЛУШ?  (Прочитано 39335 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 10:24:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« : 17 Вересня 2009, 10:15:36 »

От живемо ми собі і ніколи не замислюємося, а що ж то означає слово Калуш. Звідки взялася така дивна назва. Майже всі довколишні села нормально поназивані, ніби зовсім на теперішній манер і по українськи, а от наше місто хоч і не є ніби аж таке давнє (бо перша письмова згадка була всього 27 травня 1437 р.) а видать таки значно давніше, раз така назва. Що цікаво, що назва міста там заззначена чітко і точно так як його ми називаємо зараз. тобто КАЛУш і ніяк не інакше. Це важливо, бо багато теорій походження якраз твердять що слово взялося із перекрученого із плином часу такого-то слова.
Вважається також, що тоді Калуш був селом і лише коли отримав магдебурське право став містом. Не вірте любі калушани. Бо як записано у літописах ось напр. у галицьких тройських книгах серед різ¬них сіл згадуються оселі Рожнів, Довге, Ісаків, Боднарів, Лютатичі, Тужилів і Підгірки біля Калуша. Переважно так пишуть коли є село біля більшого населеного пункту, або біля більш значимого.

Отож я почну і з короткого екскурсу, а від вас форумці очікую ваших варіантів етимології (походження) слова "Калуш".
Звісно, що можливо і нема серед нас фахових істориків чи філологів старословянських, та все ж кожна версія має право на життя.  ;)
Відповідь від: 17 Вересня 2009, 09:41:54
Отож  на сьогодні існує декілька гіпотез походження назви міста, які тут наводимо.
1. Автор Антін Петрушевич виводив назву Калуша від слова "колесо". В старинних польських записах читається: "На Сівці тягнуть росіль колюшем. Сівка — потік, над яким лежить місто" . Гіпотеза Антона Петрушевича надто довільна і не переконлива. Назва на той момент уже давно була Калуш, а назва колеса (пристрою) яким витягували розсіл була колюш. При чому мабуть спочатку було місто і можливо вже з назвою і соляними криницями, а аж пізніше придумали механізований спосіб видобування розсолу. Тому дуже малоймовірно.
2. Автор Мирон Кордуба виводить назву "Калуш" від слова "каль", що означає, на його думку, чорний. Це він мотивував такими словами: "Найстарший гурт з поміж цих осель (сіл, поселень) творять оселі із прикметниковим закінченням на "ь", про що свідчить вже сама старинність цієї граматичної форми, тепер уже невживаної, бо її місце засіла присвійна форма на "ів". Сюди належить... Калуш — (із каль — чорний)" . Цікава гіпотеза. Якщо уявити, що назва виникла ще за багато століть до 1437 року то є ймовірність, що "Калюш" перетворилося з часом на "Калуш".
Але от з якої то мови Каль- чорний? і чи є хоч десь у області місцевості з подібними назвами? Та і чого саме чорний? Адже практично всюди грунти тут не чорноземні. Практично, але не всюди. Коли підніматися вул. Європейською вгору, праворуч можна помітити невеличке висохле болотце. Зараз воно майже висохло внаслідок меліоративних робіт при побудові дороги, але років 40-30 тому на ньому щозими відбувалися хокейні баталії. Так от у тій місцині грунт подібний на чорний пластилін. Глина навіть після висихання залишається чорною як смола.  Якщо уявити, що на місці теперішнього "посьолка" були такі болота, що корови топилися, то ймовірно, що і там була така чорна глина.

Але все ж. Практично нічого з коренем "каль" окрім ріки Кальміус на пам'ять не приходить. І то така назва хто зна звідки взялася. Носі сперечаються. А от із тюркської мови "каль" то не чорний а "золото".
Як такого золота тут мабуть нема, але можливо сіль яка тоді була дуже дорога наштовхнула татарів так назвати місцевість ще десь у Х -ХІ ст. Залишається невиясненим що таке "уш". Однак логічно всеж відмітити несловянське походження.
« Останнє редагування: 17 Вересня 2009, 10:34:02 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 10:24:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #1 : 17 Вересня 2009, 11:16:24 »

Пізніші дослідники топонімів, у тому числі назв населе¬них пунктів, також висловлюють свої міркування щодо по¬ходження назви Калуш.
обєднаємо ці 2 версії в одну
3.Так, М. Т. Янко вважає, що назва міста Калуш походить від татарcького слова "каляш", що означає "табір" . Юрій Кругляк погоджується із своїм попередником і також стверджує, що назва міста Калуш "походить від татарського слова Калин, що в перекладі означає "табір", "стоянка" . А далі нагадує, що дехто виводить назву Калуш з давнього "кал" у значенні "чорний", тобто має на увазі проф. М. Кордубу. Що властиво повторює несловянську теорію.

4. Слов'янська теорія походження, яка на сьогодні вважається найвірогіднішою.
Прихильники цієї гіпотези аргументують свої міркування тим, що назва Каліш свідчить про слов'янське походження. Вона, на їхню думку, могла піти від того, що східнослов'янські городища, гради лежали на узбережжях болотистих місцевостей, які забезпечували від нападів ворогів. Про це твердили в XV—XVI ст. такі відомі польські хроністи, як Ян
Длугош, Мартин Кромер, Мартин Бєльський, Стрийковський. Подібно деякі прикарпатські населені пункти (Заболотів, Заболоття, на якому локалізувалося в 60-х роках XVII ст. місто Станіславів) отримали свої назви від болотистих територій — у буквальному розумінні "поселення серед калюж".
Але.

Всім відомо, що таке калюжа - невелике заповнене водою заглиблення на поверхні землі, що переважно утворюється після дощу.


Де тут звязок? Припустимо, що колись це слово означало і болотисту місцевість, хоча то вже притягнуте за вуха. Тоді чому ніде нема населеного пункту з такою назвою? Невже лише тут були болота?
Так звісно є Каліш, Каліус, але по перше то найстаріше місто у Польщі, яке згадується ще в оповіданнях Клавдія, а по друге ніде в окрузі немає подібної назви, при тому що є Оболоня, Заболотів, Ямниця і тому подібні назви. А саме слово Калюжа схоже прийшло до нас із литовської мови. Отже сумнівна версія.

А найголовнішим аргументом проти "теорії калюжі" є на мою думку той факт, що у Калуші не було ніяких боліт і калюж.
І ми і ті дослідники, які досліджували походження назви мислили і уявляли собі місто із його теперішнім розташуванням, а у 15 ст. а ймовірно і раніше місто займало лише територію сучасної старої історичної частини де і був пізніше міський замок, а територія на північний захід у бік р. Сівка то вже було передмістя. Хто калушанин той знає, що центр розташований на горбі і ніяких боліт тут просто бути не могло. Так що якщо і має якесь значення та калюжа, то аж ніяк не болотисту місцевість.






Відповідь від: 17 Вересня 2009, 11:15:59
Чекатиму ваших коментарів!!!!  :drink
« Останнє редагування: 17 Вересня 2009, 13:53:20 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ARMANI

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +21/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    15 Листопада 2012, 17:48:51

    Звідки: Калуш
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #2 : 18 Вересня 2009, 14:13:06 »

Інформація для тих,хто цікавиться історією міста.У неділю в ПК"Мінерал" о 14 годині,відбудеться презентація книги "Калуш-місто моє",автором якої є Микола Когут.В цій книзі автор виклав цікаву інформацію-у світі існує чотири назви міст Калуш.Калуш має не тільки Україна,а й Албанія,Ірак,та Афганістан.У книзі також представлені фото старого міста,коротка розповідь про його вулиці,та опис будинків,які збереглися до наших днів.Думаю ЮРКО обов"язково побуває на цій презентації.
Записаний
І все на світі треба пережити,і кожен фініш-то ,по суті, старт...

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 10:24:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #3 : 20 Вересня 2009, 21:36:43 »

Побував на презентації. На жаль саму книгу ще не бачив.
Найбільше потішив фільм про Калуш знятий одним паном з Коломиї і виступ М. Коломийця, який незважаючи на те, що то була перезентація книги (свято для автора) розкритикував її в пух і прах. Було доволі цікаво і незвично таке чути.
і книга і фільм показали, що ми маємо цікаве і насичене історичне минуле, яке нікому систематизувати і узагальнити, але на якому можна заробляти гроші.
І не лише випусканням книжок, але і розвитком туризму.
Страшенно шкода, що нема можливості організувати екскурсії у шахту. Повірте, соляна шахта то не вугільна, на глибині в кількасот метрів екскурсанти могли б увійти до "комори" великої порожнини з якої видобули руду і побачити (при використанні відповідної кольорової підсвітки, як у сталактитових печерах) як звідусіль виблискують різнокольорові кристали солі. Хто старший той пам'ятає, що у Мінералі стояли 2 величезні каменюки каїніту і сильвініту. І коли сильвініт сірий з білим (інколи трошки блакитний), то каїніт - чевоний у різних відтінках. А ота "комора" буває до 20 і більше метрів у висоту і так само в ширину а ще більше у довжину. тобто відвідувачі не побачили б мишачі нірки запорошені вугільним пилом, а великі проходи з великими залами. Особисто я б охоче віддав 50-100 грн. за квиток на таку екскурсію. Звісно мусили б бути дотримані всі правила безпеки, але де цього не треба дотримувати.
На жаль ми того не маємо. Але маємо місця де бував Франко. Навіть донедавна мали таке місце де він був затриманий (по сучасному КПЗ), але ту хату бездумно довели до руйнування.
Маємо колишню торговельну школу, пам'ятку архітектури, але ту будівлю бездумно довели до руйнування.
Маємо міську ратушу, пам'ятку архітектури, але і її спершу бездумно довели до руйнування, а зараз роблять вигляд що відновлюють.
Маємо концертний зал, пам'ятку архітектури, але його спочатку спалили ті що там мали виступати, а зараз роблять вигляд що відновлюють.
І так далі, і так далі.
Ми не маємо що показати приїжджим, окрім руїн пам'яток, які були зведені коли Україна була у ярмі а тепер, коли ми НЕЗАЛЕЖНІ, продовжуємо успішно позбуватися навіть тих руїн.

Отож, що ми з вами можемо зробити? Що ми можемо зробити без грошей, зв'язків і влади. Ми можемо з вами написати по сторіночці історії рідного міста, для наших внуків. Бо можливо дітям нашим то буде не цікаво, як нині не надто цікаво нам, але от для внуків то вже буде далеке-далеке минуле і тому їм буде цікаво.
Запитаєте як то зробити?
Дуже просто. Ми з вами ще маємо дідусів, бабусь стареньких сусідів. Ми ще можемо розпитати їх, а вони і самі охочі розповісти події їх молодості. Наше завдання їх розповіді описати на сторінках форуму, у темі що буде створена і по тих крихтах ми, а швидше вже наші нащадки збиратимуть образ історії Калуша 20-го століття.
Звісно ми не будемо проводити розкопки у центрі міста з метою виявити залишки підземних ходів, чи за містом для пошуку стоянок древніх людей, бо то мають робити профі, але відкопати старі фотки чи доки і постаратися хоча б щось з них добути ми можемо.
У мене наприклад збереглися документи на хату які датуються 30-ми роками 20 ст. Звідти можна дізнатися як називалася вулиця у ті часи, якими одиницями тоді вимірювали площу, як дивно і кумедно називалося те, що тепер називається "земельна ділянка" і ще дещо. Все то я обіцяю описати свого часу і сподіваюся, що ви знайдете щось і у себе.
Особливо це стосується корінних калушан. Ми не так багато маємо, аби втратити ще і то. Хто не знає свого минулого - не має майбутнього!   
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #4 : 21 Вересня 2009, 15:19:39 »

Книжку ти не бачив, а якісь версії щодо назви, озвучені були? Чи лише критика "доброзичливців"?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 10:24:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #5 : 21 Вересня 2009, 21:17:36 »

Та ні, звісно ж автор розказував про що книжка, але то треба читати і дивитися, бо так на словах то багато можна наплести.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ARMANI

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +21/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    15 Листопада 2012, 17:48:51

    Звідки: Калуш
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #6 : 22 Вересня 2009, 22:28:18 »

Книжку бачив я.Можу описати своі позитивні і негативні враження.Ну в першу чергу і такі книги нам потрібні,бо це є наша історія,історія наших предків,майбутня історія наших дітей.Скоріш за все,це не книга,а фотоальбом.Сторінок десь до 30-ти(не пам"ятаю точно).Подобається опис старих будинків,коротка розповідь про те, хто там жив,чи що там знаходилося.Але...Дана інформація не нова.Автор М.Когут,як п.Цапів("Вулиці нашого міста"),просто в дечому скопіювали п.Коломийця,який є автором не однієі книги,зокрема"Історія Калуша в цифрах і датах"(чи фактах,вилетіло з голови).Саме Коломиєць започаткував сучасну незалежну методику викладення місцевоі історіі на папері,всі решту посилалися на його працю.Даруйте,зовсім не вважаю,що інші бездарні,навпаки.Але...Простий приклад.Беру я книжку Коломійця,шукаю ще дещо в інтернеті,дещо маю(Когут працює в бібліотеці),складаю все докупи,іду до спонсорів просити грошей на видання,замовляю 50 примірників ,роблю презентацію,І...потім продаю ці брошурки по 75 грн.Саме така вартість книжки.А ще дякую спонсорам!І спокійно вкотре заробив бали,гроші,і перемогу по кількості виданих книг.Ось який я класний,бо здогадався зробити те,чого ви не зробили,ще й присвятив фотоальбом річниці(забув)надання місту Магдебурського права.До речі в книжці на кожній сторінці по одному абзацу речень-все решту фото.Тому й мабуть критикували автора.Та повірте,не хотів образити нікого,просто це моя суб"єктивна думка. І поважаю цих авторів за те,чого б я не хотів на даному етапі робити-а вони зробили,і вкотре залишили по собі слід.
Записаний
І все на світі треба пережити,і кожен фініш-то ,по суті, старт...

Kwinto

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +77/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 103
  • www.geostart.ru
  • Останні відвідини:
    21 Квітня 2012, 21:47:01

    Звідки: п-iв Ямал. Бованенково.
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #7 : 02 Жовтня 2009, 22:07:03 »

От живемо ми собі і ніколи не замислюємося, а що ж то означає слово Калуш.
Переглядаючи старi мапи нашого краю, я натикаюсь на назву нашого мiста як Kalusz. Хоча ми всюди пишемо Kalush. Це, мається на увазі на латиниці.
Як ви гадаєте, чому так? I як правильно писати?
Може це також має якесь значення до назви нашого міста, Калуш?
Ось тут можна глянути на мапи: австрiйськi (1910р.) та польськi (1930р.)

Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #8 : 02 Жовтня 2009, 22:49:02 »

Не являюсь лінгвістом, але гадаю, що Kalush, то на сучасний лад із дотриманням всі правил транслітерації і зурахуванням того, що мовою міжнародного спілкування є англійська. Kalusz, то мабуть на польский манер. :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 10:24:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #9 : 02 Жовтня 2009, 22:52:12 »

Правильно Kalush то просто польською мовою звук "Ш" позначається на письмі буквосполученням "sz".
Карта "австрійська" хоч і за того часу була складена, але вона вся на польскій мові.
Маю подібну карту 1927 року. Якщо треба - перефоткаю.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #10 : 02 Жовтня 2009, 23:02:02 »

Ось тут можна глянути на мапи: австрiйськi (1910р.) та польськi (1930р.)
Ми шукали на нашій карті України( детільній) вашу Вістову (виставляли прапорці, де мала побувала цього літа і хотіли виділити Вістову)... Не знайшли  :( :unknow
А на австрійській карті  1910 року знайшли  :) :bouquet:  :good
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 10:24:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #11 : 03 Жовтня 2009, 10:43:15 »

Просто не там шукали  ;)
http://karta.kalush.info/index-13.html
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Kwinto

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +77/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 103
  • www.geostart.ru
  • Останні відвідини:
    21 Квітня 2012, 21:47:01

    Звідки: п-iв Ямал. Бованенково.
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #12 : 03 Жовтня 2009, 10:59:36 »

Просто не там шукали  ;)
http://karta.kalush.info/index-13.html
То радше ситуацiйний план, чим топографiчна карта. Тим паче з такими явними "ляпами" в назвах населених пунктiв як Степанiвка, Пийло, Бологiв, та рiчок: Лiвниця, Лукава.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 10:24:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #13 : 03 Жовтня 2009, 12:10:08 »

То у нас вміють  :-D
Викладаю обіцяну карту. Мушу зазначити, що отримав я її уже у такому стані як вона є зараз і написи на ній зробив мій тато у часи своєї дурної юності. Мені ж вдалося карту знайти на стриху, заховати, як умів відчистити ну і якби вона залишилася на стриху то би згоріла під час пожежі, а так маємо нагоду всі зараз подивитися.


Відповідь від: 03 Жовтня 2009, 11:42:55
А ось ближче те, що нас цікавить


Карта як написано зроблена Військовим географічним інститутом, тому вона досить інформативна.
Добре видно топографічні відмітки висоти над рівнем моря. Наприклад бачимо, що на рівнинній частині яку ми зараз неправильно називаємо Загробищем (а мало би бути Помяркі, а по нашому Погиблиця) висота приблизно 300 м над рівнем моря. Саме Загробище насправді дальше, там де зараз наш "посьолок".
Ще цікавим є те, що вказана велика дорога на Кропивник. Початок тієї дороги, то стара вул. Сівецька, а далі дорога йшла так як зараз дорога на карєр.
Відповідь від: 03 Жовтня 2009, 11:57:40
Люди старші 50 років памятають ту дорогу.
Інша цікава інформація, то назви районів міста із вказанням під ними кількості дворів. Напр Загіря 120, Хотінь 264, Підгірки 219, сам Калуш 995. То ми приблизно ще знаємоа от про Баню 96 і про Новий Калуш 150. Баня то частина Височанки. А Новий Калуш то була німецька колонія, де жили німці колоністи. Жили вони на теперішній вулиці Вітовського (пархоменка) до 1939 роу коли перед війною Гітлер їх всіх назад не забрав. Інше таке поселення було у теперішній Сівці Калуській, яка на тій австрійській карті позначена так як тоді і називалася Угєршталь.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Kwinto

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +77/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 103
  • www.geostart.ru
  • Останні відвідини:
    21 Квітня 2012, 21:47:01

    Звідки: п-iв Ямал. Бованенково.
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #14 : 03 Жовтня 2009, 12:12:08 »

Я так зрозумiв, що карти фотографованi фотоапаратом. Не погано було б вiдсканувати. Та викласти одним куском.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 10:24:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #15 : 03 Жовтня 2009, 12:17:23 »

Ще видно хутір Іванків під Підмихайлям. Може і зараз так називають, а може і нема вже й згадки про то.
Відповідь від: 03 Жовтня 2009, 12:16:13
Ну одним куском треба ліпити. Але звісно якість була б краща. Або сканер хоч на А3 треба. Поки буде те, що є.  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Kwinto

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +77/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 103
  • www.geostart.ru
  • Останні відвідини:
    21 Квітня 2012, 21:47:01

    Звідки: п-iв Ямал. Бованенково.
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #16 : 03 Жовтня 2009, 12:28:43 »

Або сканер хоч на А3 треба. Поки буде те, що є.
Я можу вiдсканувати на хiмii сканером А3. Але можно А4 то зробити. А зшити вiдмасштабувати та вiдкалiбрувати можну сам. Це моя професiйна робота, цифрувати такi карти. Навiть можна декiлька экземплярiв на плотерi зробити. Буде не гiрше оригiнала.
А на мiсцi Угершталь тепер хвостосховища. Коли я будував Вiнiсiн, то мiсцевi жителi розповiдали менi, що той маэток Угершталь, нiмецькi колонiсти продали заможним украiнцям зi Львiвщини. То був весiльний посаг.
Кажуть, поле було рiвне як стiл. А тепер все загадили, i не знаэмо що з тими хвостосховищами робити.

Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 10:24:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #18 : 03 Жовтня 2009, 18:59:47 »

Ті топографічні карти то не новина. Цікавлять саме старі, польські і ще старші.
Відповідь від: 03 Жовтня 2009, 17:54:38
А на рахунок дати відсканувати і зробити люди - я згідний.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Так чому ж все ж таки КАЛУШ?
« Прочитано #19 : 04 Жовтня 2009, 22:47:06 »

А що, ніхто ще не отримав примірник тієї нової книжечки, що презентувалась...Там нібито мали бути перераховані версії щодо походження назви вашого міста ;)
Записаний