ГОЛОСУВАННЯ ЗА МОВНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ – НЕ ДІЙСНЕ?Сергій Андрушко
За законопроект про засади державної мовної політики проголосувало реально 172 депутата, а не 234, як офіційно оголошено.Один із депутатів, який голосував за законопроект – ОФІЦІЙНО ПЕРЕБУВАВ в цей час У ВІДПУСТЦІ, ще один – був у ВІДРЯДЖЕННІ, ще один – хворів, инші 59 парламентарів, голоси яких були "ЗА", на це засідання були письмово не зареєстровані!!!
Я дізнався про це з офіційного сайту Верховної Ради.
Рік тому у Парламенті започаткували нову традицію – почали оприлюднювати ПИСЬМОВУ РЕЄСТРАЦІЮ, яку депутати здійснюють перед кожним засіданням. Як відомо, є ще реєстрація електронною карткою в залі ВР. (Стаття 26 регламенту ВР: "Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом...").
На офіційному сайті парламенту з'явився розділ "письмова реєстрація депутата", де можна відстежити, хто саме зареєстрований.
Цей розділ проливає світло на те, хто реально голосує.
Нагадаю, особистого голосування вимагає Конституція України (стаття 84 Конституції України "Голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюються народним депутатом України особисто")За свідченням народних депутатів Володимира Олійника та Андрія Шевченка на підставі цієї письмової реєстрації нараховують зарплату депутатам, а ситуації, коли депутати фізично присутні в залі, але письмово не зареєструвались – явище рідкісне.
Отже, як це виглядає зараз на офіційному сайті Верховної Ради?
Якщо зайти, наприклад, на сторінку народного депутата Деркача А. Л., можна побачити, що він 5 червня проголосував "за" законопроект про засади мовної політики.
Водночас, на його ж сторінці в розділі "письмова реєстрація" можна побачити, що він цього дня – в офіційній відпустці.
Плотніков О. В., який теж проголосував "за" на ранковому засіданні 5 червня був у цей час У ВІДРЯДЖЕННІ!
А навпроти прізвища колишнього спікера парламенту з комуністичної фракції – Ткаченка О. М. у письмовій реєстрації зазначено, що у день голосування за мовний закон він "ХВОРІЄ", хоча його голос враховано.
Серед депутатів, які проголосували за закон, але не були письмово зареєстровані – Ахметов, Янукович молодший, Бережна, Богословська, Васадзе – це лише з партії регіонів.
Пан Писаренко, колишній бютівець, а наразі позафракційний і який теж проголосував "за" – так само не зареєстрований на засіданні.
всього незареєстрованих, чи тих, які хворіли або були у відрядженні на момент ранкового засідання 5 червня виявилося 62 депутати (чиї голоси відображені електронною системою "за" ухвалення закону).
Оскільки для того, щоб законопроект вважався ухваленим ПОТРІБНО 226 ДЕПУТАТІВ, даний законопроект можна вважати НЕПРИЙНЯТИМ, оскільки, очевидно, що "за" нього ОСОБИСТО проголосували лише 172 депутати.
Повний перелік тих, чиї голоси враховані попри те, що вони не були письмово зареєстровані, були хворі або у відрядженні – наведено нижче
http://blogs.pravda.com.ua/authors/andrushko/4fcf5283e29da/