Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

17 років 4 місяці 22 дні

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 422236 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +180/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3288
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 05:21:00

    Звідки: korotka
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #280 : 31 Жовтня 2010, 08:11:03 »

Логічна трансляція фільмів на мові оригіналу з украінськими субтитрами.Або транслювати на китайській ,польській ,словенській ....а нетільки російській мові.Абсурд і маразм, діло Столипіна (був такий мудак в рос імперіі ,заборонив використання укр.мови,застрілили пса в Києві) живе і процвітає.
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 15:48:14

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #281 : 03 Листопада 2010, 19:34:25 »

Ось реалії...

Приховано: Показати
Вот чего не понимаю, так - украинского языка...
Вот чем инет нравится, что любой фильм на русском найду и посмотрю, и забил на ТВ потому давно...
Можно было отдельную дорожку для желающих кинуть к существующему релизу...
И так русски давят по черному...

_________________

 
 Diemon    

Модератор
Откуда: Запорожье    
да ладно. я лично и на украинском могу глянуть,для меня это совсем не проблематично. просто название улыбнуло. "І хай собі ходять ці мертві..."

_________________

 
 
zorro    

Ну это уже просто фарс, извините...
Здесь 99% фильмов без украинских дорожек..

_________________


Вернуться к началу    
   
 
alukar    


zorro
zorro писал(а):
Здесь 99% фильмов без украинских дорожек..

Не врите ) На трекере довольно много украиноязычного контента ... Другое дело что этого контента вообще мало ...

_________________

 
DjeB    
 
Откуда: Владимир-Волынский    
alukar писал(а):
этого контента вообще мало

кто ищет тот всегда найдет

_________________


zorro    
    
ОК. не 99, это уже я загнул, вернее выразился "образно ", на самом деле около 76% контента русскоязычного (результат поискового запроса (rus|рус|русский) и (укр|ukr|украинский|український).

_________________


 
 
DjeB    
 
украинский контент качают еденицы

_________________

 
alukar    

ОК. не 99, это уже я загнул, вернее выразился "образно ", на самом деле около 76% контента русскоязычного (результат поискового запроса (rus|рус|русский) и (укр|ukr|украинский|український).

Рускоязычного контената вообще гораздо больше ..

_________________

 
Diemon    
 
Откуда: Запорожье    
ну а что вы хотели. много людей на улице разговаривают по украински?большинство это западные области. а в остальном -русский язык. Хотя лично мне не доставляет неудобств там заполнять оф документы на украинском,слушать лекцию в универе...

_________________

 
 
DjeB    
 
Откуда: Владимир-Волынский    
народ а вы спросите у кого стоит операционка на украинском. наверное тут таких и нету ))))))))))))))))

_________________


 
yurko1976    
 
Не правда. У мене 7-ка українська і ХР на іншому компі. То вам з власної дзвінниці світ таким здається. Вчіться поважати людей які не лише називаються українцями, а і розмовляють рідною мовою!

http://alkad.org/viewtopic.php?f=97&t=2890&p=11910#p11910
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


asin

  • Старожил
  • ****
  • Карма +130/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 489
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2017, 01:07:16

    Звідки: бпм
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #282 : 24 Лютого 2011, 14:52:29 »

http://www.expres.ua/main/2011/02/21/43575  Українська входить до 20 найпоширенiших мов свiту
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #283 : 21 Березня 2011, 15:21:15 »

Цікава пізнавальна стаття.

Росія така ж Русь, як міліція – поліція

Московія вдалася до простої маніпуляції з назвою... Якби Росія, приміром, зараз назвала себе Китаєм, невже вона б мала право претендувати на спадок і досягнення династії Цинь?
[/b]

Приховано: Показати
Коли проблеми неможливо розв’язати, їх вирішують перейменуваннями. З 1 березня зіпсованої «перевертнями в погонах», насильством і продажністю міліції в Росії не існує – там віднині поліція.

Хоча, якщо табуретку назвати собакою – чи виросте від того в неї хвіст?

Російські філологічні вправи були б кумедні, якби не стосувалися України.

Сергій Марков

На прес-конференції в УНІАН депутат Держдуми Росії Сергій Марков розповів, що зараз усередині РФ тривають бурхливі дискусії, що таке Росія. «Це молода двадцятирічна політична країна чи це, перш за все, тисячолітня Росія, а нинішня Росія – це лише форма буття в історії. Іде бурхлива дискусія, особливо після подій 11 грудня на Манежній площі, з приводу російського народу. Російський народ всередині Російської Федерації – це державотворчий народ разом з іншими, чи в нас є, перш за все, політична нація – росіяни?»

А потім від цих міркувань про долю Росії депутат Держдуми перейшов до України: «В українській сучасній лексиці часто відбувається підміна понять. Наприклад, часто говорять «російська мова». Це груба помилка, яка спеціально робиться націоналістами. Тому що це ніяка не російська мова, а «русская».

Варто відзначити, що насправді «грубу помилку» – називати московитів росіянами – наказав зробити ще цар Петро І. А «руською мовою» ще в XVII-XVIII століттях називалася українська. Приміром, церковнослов’янсько-український («словено-руський») словник початку XVII століття Мелетія Смотрицького дає таке: «Словенски переводимъ: Удержи языкъ свой от зла и устни свои же не глати лсти. Руски истолковуемъ: Гамуй языкъ свой от злого и уста твои нехай не мовятъ здрады».

Як бачимо, руська мова в Середньовіччі – це українська. Тієї «руської мови» росіянин Марков навряд чи второпає без перекладача.

Чи, за Марковим, Мелетій Смотрицький теж був націоналістом?

Значно цікавіше дискутувати з компетентними істориками. Але в них чомусь погляди збігаються.

Академік Петро Толочко, попри відомі політичні погляди, також вважає, що назва Русь – місцевого походження, що виникла на території України: "Вочевидь, "Русь" - дуже давнє слово іраномовного походження, пов`язане з назвами сарматських племен (роси, россомони, роксолани). Десь на межі VIII - IX століть воно закріпилося на середньому Дніпрі й перейшло на слов`ян. Не випадково літописець писав: "Поляни, іже нині зовомая Русь". Інакше кажучи, слов`яни з племені, яке стало ядром давньоруської держави, спочатку іменувалися полянами, але потім на них поширилася назва "Русь"... Вочевидь, зі словом Русь пов`язані й давні імена річок – Росі, а також її приток Росави й Роставиці".

Перший історично зафіксований напад скандинавів (на Англію) відноситься до 787 року. Це перша дата появи вікінгів у міжнародній історії.

Проте ще в IV ст. н. е. готський історик Йордан згадує плем`я россомонів, учасників антського союзу племен на Нижньому й Середньому Дніпрі.

Назва Русь з`являється вперше задовго до варягів – у середині VI століття. Сирійський автор Псевдо-Захарій Ритор говорить про народ Північного Причорномор`я і Подніпров’я як про народ "рос".

У "Житті Стефана Сурозького" – творі невідомого автора Х століття – у зв`язку з подіями кінця VIII століття згадується руський князь Бравлин і його похід на Сурож (Судак) та все узбережжя від Херсонеса до Керчі.

У "Хронографії" Феофана (810-814 роки) вказано, що роси становили частину флоту імператора Константина V в 774 році, хоча деякі дослідники твердять, що тут йдеться про червоний колір кораблів, що грецькою співзвучно з назвою "рос".

Близько 821 року Географ Баварський називає русів поряд із хозарами.

Середньоазійський учений аль-Хорезмі у своєму географічному творі "Книга картини землі", написаній між 836-847 роками згадує ріку Друс (Данапрос-Дніпро), яка тече з Руської гори, вочевидь, з Київських гір.

У франкській хроніці "Бертинські анали" від 839 року про посольство візантійського імператора до двору імператора франків хроніст-очевидець пише: "Він також послав з ними (послами) якихось людей, які сказали, що вони, тобто їхній народ, зветься Рос і що їхній король зветься хакан, прислав їх до нього візантійського імператора, як вони твердять, заради дружби". Таким чином, уже в 830-х роках руси мали впливово володаря.

Усе це теж було задовго до варягів.

Перші ж достовірно відомі дані про контакти подніпровських слов`ян із варягами датуються лише серединою ІХ століття. Тобто, якби варяги принесли ім`я русів, воно ніяк би не могло бути зафіксоване в VI-VIII століттях.

Найбільш достовірно назва і походження Русі трактується тим, що певна частина сарматських племен (найімовірніше – частина роксоланів) осіла в зручному місці в середині Дніпра – давньому цивілізаційному осередку, пристосованому водночас до зведення городищ, землеробства та використання водного шляху Дніпра для торгівлі й набігів. Поступово плем`я росів асимілювалося слов`янами, водночас зберігши й поширивши на слов`ян основні компоненти своєї культури та племінну назву.

Цікаво, що мандрівники фіксували в русів у Х-ХІ століттях шаровари й шапки з шликами, назву "жупан" для позначення керівника.

Слово "Україна" вперше з`явилося в літописах у 1187-го – того ж року, коли було написано "Слово о полку Ігоревім". Вживання назви “Україна” в літературі ХІІ-ХV століть свідчить, що в той період термін "Україна" вживався як синонім "князівства", "землі".

Україна позначає "наше князівство", "наша земля", "країна". І нині по-українськи слово "країна" означає власне країну.

Слово "українянин", яке зустрічається вже в ХІІІ столітті, а пізніше "українець", відповідно, означало "земляк", "співвітчизник".

Тому Україна є просто новою, більш молодою назвою Русі. А Русь, відповідно, є древньою назвою України.

У такій подвійній назві Україна типова. Це швидше правило, ніж виняток. Колись Франція звалася Галлією, а Іспанія – Іберією. До англосаксонського завоювання сучасна Велика Британія звалася просто Британією, потім Альбіоном, потім Англією, а сьогодні використовує одразу дві назви.

Китай змінював назву щоразу зі зміною правлячих династій.

Пізніші спроби привласнити назву Русі – це просто спроби колишніх околиць підняти свій престиж. Так, Німеччина в Х столітті назвала себе на честь Риму, а Румунія – навіть у ХІХ столітті.

Московія почала претендувати на спадок Русі щонайменше через п’ятсот років після князя Володимира з появою ідеї "третього Риму", через кілька століть після того, як були припинені державні зв’язки з Києвом.

Якщо українців це зможе втішити, то Московія з не меншим ентузіазмом аж до ХІХ століття претендувала на спадок другої Римської імперії, тобто Візантії.

Насправді Росія має таке ж відношення до "Кыєва" і князя "Володымира", як, приміром, Індія до англійського короля Георга. Між тим, у Росії є своя справді велика історія, особливо починаючи з XVIII століття. Але чомусь Росії її здається мало.

Українці ніколи не визнавали позбавлення їхньої країни імені "Русь". З часів Романа Великого всі галицько-волинські князі називалися "князями й господарями Руської землі", або "всієї Руської землі", а на їхніх печатках був відображений напис - "король Русі".

Гетьман Богдан Хмельницький у офіційних документах і в дипломатичному листуванні називався "господарем всієї Русі", "єдиновласником і самодержавцем руським".

У XVIII столітті в Україні з`являється геніальний історико-політичний твір - "Історія русів", який стверджує однозначний український характер Русі. Українські козаки в XVI-XVII століттях вважали свої походи на Стамбул продовженням походів Київських князів на Константинополь.

Тарас Шевченко у своїх творах не застосовує щодо Росії слів "Русь" і навіть "Росія", а завжди писав про "Московщину". В українській мові з ХVIII століття є слово "росіяни", яке поступово замінило «московіти», у той час як прикметник «руський» залишено для всього, пов`язаного з Київською середньовічної державою.

Тобто в Україні еліті від початку було зрозуміло, що з боку влади Московії мала місце проста маніпуляція назвою.

Якби Росія, приміром, зараз назвала себе Китаєм, невже вона б мала право претендувати на спадок і досягнення династії Цинь?

У Києві російський депутат Марков також порадував відкриттям, що «суржик – це прамова, це проторосійська мова, з якої сформувалися літературні російська, білоруська, українська мови». Як влучно цікавиться видання «Обком», «враховуючи, що український суржик як такий формувався шляхом накладення російськомовних канцеляризмів і неологізмів на утверджену граматичну основу української мови, то що слід вважати протомовою слов`ян? Слова на зразок «прідсідатель», «обізяна», «марожене» або «самальот»?

Варто відзначити, що історія маніпуляцій з назвами має в Росії глибоку традицію. Нещодавно ця країна звалася СРСР, а до того Московським царством, перед тим – Суздаллю й Заліссям.

Якось село Дедіново під Москвою почали називати «Макарами». Тому що цар Петро І спитав одного селянина: «Як звати?» Той відповів: «Макар». Цар відповів «Хорошо». Після цього всі селяни, щоб сподобатися царю, почали відповідати йому, що вони Макари.

Тож чи варто дивуватися лінгвістичним вправам депутата Маркова?

Олександр Палій, історик, автор книги "Ключ до історії України" (2005), посібника для студентів та викладачів загальноосвітніх шкіл "Історія України" (2010)
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #284 : 21 Березня 2011, 22:36:14 »

Московія вдалася до простої маніпуляції з назвою... Якби Росія, приміром, зараз назвала себе Китаєм, невже вона б мала право претендувати на спадок і досягнення династії Цинь?
Володя будемо справедливі, Росія має відношення до Русі. Звичайно, що Росія далеко не спадкоємиця Русі, як вважають росіяни. Але переконувати їх в цьому нема сенсу, тільки нарвемось на ще більший супротив. Мені подобається коли гарно з гумором дають зрозуміти хто є хто. наприклад [smg id=1378] чи [smg id=1379]
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Українська мова- проблема реальна чи наду
« Прочитано #285 : 21 Березня 2011, 23:08:20 »

Але переконувати їх в цьому нема сенсу, тільки нарвемось на ще більший супротив.
 Та не потрібно їх переконувати.  :agree  Сенсу в тому немає жодного, але піднімати самооцінку теперішнім українським поколінням таки потрібно. Якщо ми  себе не почнемо поважати, то скоро нас заставлять таки  визнати (і в підручниках закріплять) що ми малая Расія і не більше.
 А усвідомлювати те (а історичні факти на це вперто вказують), що ми таки не випадковий народ на цій землі, багато кому не подобається.
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #286 : 21 Березня 2011, 23:20:50 »

Сенсу в тому немає жодного, але піднімати самооцінку теперішнім українським поколінням таки потрібно. Якщо ми  себе не почнемо поважати, то скоро нас заставлять таки  визнати (і в підручниках закріплять) що ми малая Расія і не більше.
У молодих самооцінка завищена. А дорослі??? ну не знаю зразу собі уявляю підлиз з лукору котрі з "начальством" разгаварівают. Вони не поважають нікого. В тому числі і себе.  Шкода що нема державної історичної пропаганди, історичних фільмів на українській мові з українськими акторами. Нікому Українська державність не потрібна. Якби у Якуновича і його оточення не грали власні амбіції він вже давно би ліг під москаля.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #287 : 22 Березня 2011, 10:33:19 »

підлиз з лукору котрі з "начальством" разгаварівают
Дивна в тебе позиція. Не треба вже так переносити всі стосунки між людьми на мовне питання. Було б неправильно вимагати від начальства з ЛУКОРУ знати українську мову. Люди ведуть бізнес в різних країнах світу. Для цього вони не зобовязані вчити всі мови тих країн. Достатньо поважати закони тих країн. Звіти і інші документи вони ж здають державною мовою. І для цього існує така професія як перекладач. На Даноші також стоїть вимога до кандидатів на певні пости , щоб вони володіли принаймні англійською мовою. Так само має право ваимагати і ЛУКОР. Не всім, але тим, які безпосередньо щодня маюить справу з начальсвом - треба знати російську мову. До речі, - "хто платить, той і музику замовляє". Межі всьому мають бути, звісно. Але, щоб не дійти до абсурду і шароварщини - є закони на це і здоровий глузд. А от щодо державної пропаганди - ти правий. Вона у нас зараз спрямована на захист історичних, політичних, і державницькиї амбіцій зовсім іншої країни - не України.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #288 : 24 Березня 2011, 07:19:53 »

Люся ще ніразу не чув що б на даноші вимагали розмовляти російською чи данською?! Зрештою українська і російська споріднені і ніхто не вимагає від російського боса розмовляти українською. Просто свідомий перехід з російськомовним босом на російську вважаю рабською психологією. Босс прекрасно зрозуміє і українську. В мене босс російськомовний, і я ще ні разу не розмовляв з ним російською. Хоча володію нею достатньо і часто розмовляю з батьком російською.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #289 : 24 Березня 2011, 12:35:11 »

не чув що б на даноші вимагали розмовляти російською чи данською
Ти не зрозумів про що я і сам не зрозумів що сам зморозив. Справа не в російській мові конктретно. І на Даноші для ПЕВНИХ працівників обовязково володіти хоча б англійскою.  Звичайно, тим, хто працює на стайні, то не треба... Мова йде про те, що фірма іноземна, і директор тої фірми не мусить розмовляти українською. У нього для того є перекладач. Те саме про Лукор. Там директор росіянин. То ж має право на те, що ти з ним або через перекладача, або на його мові. Це нормально. І хто тобі сказав, що росіяни розуміють українську мову? Ти впевнений, що як до тебе говорять по словацьки ти все зрозумієш правильно? Іноді в процесі роботи від правильного розуміння дуууже багато залежить. Навіть не кожен, хто знає мову може бути перкладачем. Повір мені, - я багато перкладала в своєму житті. Не говори про те, про що знаєш тільки "з розмов"
Відповідь від: 24 Березня 2011, 12:30:57
вважаю рабською психологією
Це звичайна вихованість. Або говориш через перекладача, або на його мові. І мова не тільки про російську. Звичайно з "рускагаварящімі" українцями треба проявляти принциповість, але в даному випадку мовна принциповість - це шароварщина.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #290 : 24 Березня 2011, 17:50:22 »

але в даному випадку мовна принциповість - це шароварщина.
якраз в даному випадку і впевнений що людина розуміє українську. і якби підлизи не так наполегливо полірували задницю. думаю він і уваги не звернув би. Повторюю в мене керівництво російськомовне та нікому і в голову не приходить розмовляти з ними російською. яка шароварщина?!
и впевнений, що як до тебе говорять по словацьки ти все зрозумієш правильно?
пробував зрозумів. тільки що б говорили повільно. білоруську зрозумію теж. Датчани котрих ви згадували теж вже трохи розуміють українську, то для чого ви так опускаєте чувака котрий тут вже роками.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

derevynka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 797
  • Останні відвідини:
    15 Жовтня 2011, 03:36:30

    Звідки: українки
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #291 : 25 Березня 2011, 02:32:06 »

Датчани котрих ви згадували теж вже трохи розуміють українську
знав одного дядька який прожив ( не пробігся як турист а ПРОЖИВ ) у трьох країнах знаючи ( точніше сказати РОЗМОВЛЯЮЧИ ) лише російською мовою . він не наці і не шовініст а просто чи то лінь чи впертість :) сам він десь з східної України  :)
Записаний
Людина взагалі не може нічого зрозуміти , доки не випробує це на власній шкірі .  http://vimeo.com/12698818  -- Радянська історія

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +180/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3288
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 05:21:00

    Звідки: korotka
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #292 : 09 Травня 2011, 22:09:18 »

 Російську на форумі знають усі ?Познайомився з Украінцями які нерозуміють російськи мову зате по англійськи і німецьки перфект.Які мови знаєте Ви?
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #293 : 09 Травня 2011, 22:38:34 »

Які мови знаєте Ви?
олбанський знаю :=) хоч шось отожгу :)
gaar - боянист :bayan

Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #294 : 10 Травня 2011, 10:22:54 »

Окрім власних переконань є ще етикет (діловий, виробничий, дипломатичний протокол та ін.).
Інколи навіть як і знаєш мову, але для успішного ведення переговорів із рівноцінним опонентом/партнером треба користуватися послугами перекладача... із сильнішим - якщо є можливість - переходити на його мову...

А у виробничих процесах бажано користуватися послугами перекладача... Інструкції побутових товарів недаремно є на багатьох мовах... а коли мова йде про високотехнологічні виробничі лінії??? Так що тут суперечка відсутня...
Інша справа - міжособистісне спілкування (а не виробниче спілкування)...

koliaillich

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +67/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 170
  • Останні відвідини:
    13 Грудня 2016, 16:01:18

    Звідки: Украина
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #295 : 10 Травня 2011, 21:12:50 »

Українська мова -проблема реальна чи надумана? Чего душой кривить-реальна.Но поголовно всех русскоязычных винить нельзя.В силу разных обстоятельств разные люди  предпочитают русский.Что бы ситуация изменилась нужно в первую очередь,что бы власть в стране была украинской,второе эта власть должна сделать Украину сильной економической,страной,должна вестись разумная  работа по популяризации  украинской культуры и т.п.Сделать жизнь украинцев достойной,и тогда люди сами выберут лучшее.Но самое трудное,а порой кажется и невозможное это пункт первый в этой схеме.
Записаний
«Единственное, что необходимо для торжества зла — это бездействие хороших людей.»

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30351
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 15:48:14

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #296 : 10 Травня 2011, 21:22:00 »

koliaillich - Ви виросли в моїх очах   :frend
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #297 : 10 Травня 2011, 23:58:26 »

Познайомився з Украінцями які нерозуміють російськи мову зате по англійськи і німецьки перфект.
Дивно. Мені здається, що білоруську я розумію. А як можна не розуміти російську? Це ж майже такий самий варіант як для мене білоруська.
 
Які мови знаєте Ви?
 Колись говорила на угорській. Зараз, нажаль, забула. Англійська - так як в школі вчили - читаю і перекладаю. Спілкуватись би не змогла. Щиро переконана, якби попала в мовне середовище - вивчила би будь-яку мову.
Записаний

derevynka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 797
  • Останні відвідини:
    15 Жовтня 2011, 03:36:30

    Звідки: українки
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #298 : 11 Травня 2011, 04:40:31 »

білоруську я розумію.

дід мого колеги ( з проспекту ) білорус і коли ми немали чим зайнятись то йшли в гості до колеги і разом з ним доставали ( соромно зараз але тоді було весело ) його діда . ось так я і почав розуміти білоруську ( причому ненормативну лексику в першу чергу   :)   )

 А на даний момент думаю що іспанська і англійська на вершині . з часом доведеться вчити китайську ( ОСОБЛИВО В ОЧІКУВАННІ НА КИТАЙСЬКИЙ МІЛЬЯРД ТУГРИКІВ ДЛЯ КАЛУША  )

Записаний
Людина взагалі не може нічого зрозуміти , доки не випробує це на власній шкірі .  http://vimeo.com/12698818  -- Радянська історія

asin

  • Старожил
  • ****
  • Карма +130/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 489
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2017, 01:07:16

    Звідки: бпм
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #299 : 16 Травня 2011, 08:34:54 »

Українська мова -проблема реальна чи надумана? Чего душой кривить-реальна.Но поголовно всех русскоязычных винить нельзя.В силу разных обстоятельств разные люди  предпочитают русский.Что бы ситуация изменилась нужно в первую очередь,что бы власть в стране была украинской,второе эта власть должна сделать Украину сильной економической,страной,должна вестись разумная  работа по популяризации  украинской культуры и т.п.Сделать жизнь украинцев достойной,и тогда люди сами выберут лучшее.Но самое трудное,а порой кажется и невозможное это пункт первый в этой схеме.
Ти так то вроді за українську мову,то може і сам трохи пробуй писати,а взагалі то тобі +.
Записаний