Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

17 років 4 місяці

Автор Тема: Відсудження дітьми війни доплат до пенсій  (Прочитано 15760 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01


  Юрист створила тему Мамам почали повертати кошти по догляду за дитиною

  Схожий механізм "боротьби" за свої гроші існує і для дітей війни. :)
  Ось цікава стаття, там є і зразок адмінпозову - ДІТИ ВІЙНИ МОЖУТЬ ПОВЕРНУТИ СВОЇ ГРОШІ
  І ще одна стаття по темі - За свої права!

  P.S. Чи реально повертають відсуджені кошти, то вже питання риторичне. :unknow
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Відсудження дітьми війни доплат до пенсій
« Прочитано #1 : 19 Листопада 2010, 19:16:46 »

Діти війни судяться із  Пенсійним фондом. І отримують по кілька тисяч гривень


Приховано: Показати
Досі п’ять мільйонів дітей війни за свій статус щомісячно отримували близько 50 гривень доплати до пенсії. Однак, тепер ситуація змінилася: вони дізналися, що держава їм завинила близько п’яти тисяч гривень кожному. Гроші можна повернути через суд. Отож, пенсіонери масово позиваються з управліннями Пенсійного фонду України.

Статус “дитина війни” Верховна Рада України затвердила 18 листопада 2004 року. Тоді затвердили Закон “Про соціальний захист дітей війни”, згідно із яким кожен, хто мав такий статус, мав би з 1 січня 2007 року отримувати соціальну допомогу у розмірі 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком. Тоді, у розпал виборів, закон був на руку практично всім політичним силам. А після виборів, навпаки, — став невигідним. Тому його всіляко намагалися обійти. Уже з Законом України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” було призупинено дію відповідних статей Закону “Про соціальний захист дітей війни”, якими їм гарантована виплата 30-відсоткової допомоги. У 2007 році підвищення до пенсії виплачувалася тільки тим “дітям війни”, які були інвалідами. Вони отримували доплату — 50 % від розміру надбавки, передбаченої для учасників війни, тобто, 15% від мінімальної пенсії. З початку 2008 року у дію вступив Закон, який стосувався вже усіх “дітей війни”, незалежно від того, були вони інвалідами чи ні. Однак, сума нарахувань була втричі меншою від законної — 10% від прожиткового мінімуму. Тобто, на той час — 47 гривень.
Із травня по червень того ж 2008 року ця сума зростала на копійки і більше не залежала від прожиткового мінімуму. Так, із жовтня 2008-го і донині “діти війни” отримують надбавку до пенсії у розмірі 49,8 грн. Відтоді ані про 30%, ні про 10% уже не йшлося. При цьому, прожитковий мінімум з 2008 до 2010 року зріс від 498 до 723 грн. Тож, за останніх кілька років люди недоотримали по кілька тисяч гривень.
Рішення Конституційного Суду про незаконність призупинення статті про 30-відсоткові виплати було прийняте 9-го, а оприлюднене — 14 вересня цього року. Відтоді “діти війни” масово позиваються до Пенсійного фонду з вимогою повернути заборговане.
Відповідно до зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у цьому розмірі, згідно з чинним законодавством, встановлюється розмір мінімальної пенсії в Україні. — Авт.), держава загалом винна одному пенсіонерові близько 5,3 тис. гривень. Для пересічного пенсіонера, який, переважно, проживає місяць за 830 гривень, такі гроші — захмарна сума. Тому люди похилого віку, переважна більшість із яких ніколи не судилася, активно позиваються. Пенсіонери переконують: не судилися б, але у Пенсійному фонді пояснюють, що виплата компенсації здійснюється тільки через суд.
Для того, щоб позиватися, необхідно зібрати чимало документів. Першого разу до Пенсійного фонду необхідно йти для того, щоб написати заву із “мирним” проханням виплатити заборговане. Упродовж тижня-двох людина має отримати відповідь-відмову. І, зібравши ще кілька довідок, написати заяву і звернутися до суду.
Уся система отримання заборгованих виплат “упирається” у бюрократичну нелогічну тяганину. По-перше, “діти війни” масово звертаються до судів, щоб вони примусили управління Пенсійного фонду виконати рішення суду найвищої юрисдикції —Конституційного.
По-друге, як би не намагалися полегшити роботу працівники фонду і самі “діти війни”, останніх два місяці управління Пенсійного фонду — переповнені. Люди, наймолодшим із яких — по 65 років, не завжди можуть швидко і правильно заповнити потрібні документи. Свою заяву про виплату заборгованої допомоги пенсіонерка Ольга Боднарчук здала не з першого разу.
— Один зразок для людей, які практично, всі погано бачать, заповнюють мало не за годину. Крім того, заяву треба писати вручну. Тому чи не у кожного були помилки у заявах. Працівники установи пояснювали нам, що у них — вказівка виплачувати гроші тільки через суд. Так, відповідь отримували за тиждень-два. Потім потрібно було подати заяву до суду, — розповіла “Вікнам” Ольга Боднарчук.
Такі заяви останнім часом стали надзвичайно затребуваними. Так, люди, які судилися одними із перших, для грамотного її написання наймали адвокатів. Це коштувало навіть до 400 гривень. Ті, хто звертався до суду пізніше, — копіювали із заяв сусідів. Суд розглядає одну скаргу іноді по два місяці.
Діти війни у черзі за довідками не збираються опускати руки. Якщо не вдасться відсудити заборгованість в Україні, можна зробити це через Європейський суд із прав людини.
З іншого боку — працівники Пенсійного фонду, які  також не можуть дати ради з усіма відвідувачами, однак, мусять виконувати вказівки керівництва.
— Щодня до нас звертаються більше 250-300 чоловік із заявами щодо відшкодування допомог. Загалом, навколо виплат “дітям війни” тривалий час вели передвиборчі ігри, і теперішній сплеск судових позовів виник також як наслідок передвиборчих технологій.
Уже більше 20 позовів людей до суду задовільнили. Виплати проводить виконавча служба за кошти дотації із Державного бюджету. Однак, важко уявити, що всі три тисячі пенсіонерів району, які мають статус “дітей війни”, відсудять свої компенсації. Тоді — звідки виплачуватиме ці гроші район, який має власних надходжень 20% і яких, фактично, не вистачає для виплати пенсій, важко собі уявити, — зазначив у коментарі “Вікнам” начальник управління Пенсійного фонду України у Калуському районі Ігор Кучма.
“Діти війни”, які проживають у місті, також “атакують” управління Пенсійного фонду. І — також отримують доплати.
— Із 5739 осіб, які мають статус дітей війни, до управління Пенсійного фонду України у місті звернулися близько 1750 чоловік. Наразі по місті уже є 48 рішень суду про виплату заборгованих соціальних допомог, а 75 тис. гривень ми вже сплатили за судовими рішеннями, — повідомила “Вікнам” заступник начальника управління Пенсійного фонду у м. Калуші Любов Кузьма.
Не зважаючи на задоволення судового позову і на рішення Конституційного суду, навіть, якщо “дитині війни” вдасться відсудити заборговане, то сподіватися на те, що вона і надалі отримуватиме по кілька сотень гривень доплати, які, власне, і гарантує їй закон, — годі. Доплата буде у попередньому розмірі — близько 50 гривень на місяць. Щоб нараховувати решту від установленого законом розміру виплат, окрім рішення Конституційного Суду, парламентарі повинні закріпити такі положення законодавчо. Зокрема, — визначити механізм фінансування та передбачити кошти у Державному бюджеті.
За словами Ігоря Кучми, щоб надалі не виникало непорозумінь із доплатами дітям війни, потрібно доопрацюванти законодавчі документи.
Швидше за все, з нового року такі документи будуть прийняті. Однак, на чию користь приймуть рішення, — невідомо. Можливо, “дітям війни” потрібно буде судитися регулярно. А, можливо, взагалі годі буде сподіватися на доплати.
Юлія Баліцька, журналіст

передруковано з ВІКОН за 19.11.2010 р.
Записаний

Софія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +13/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 133
  • Останні відвідини:
    24 Липня 2016, 12:45:16

    Звідки: вул. Пушкіна
Відсудження дітьми війни доплат до пенсій
« Прочитано #2 : 08 Лютого 2012, 11:22:38 »

Чи хтось можe nідказати що робити далі? Ситуація така-тьотя(дитина війни) звeрнулася до суду з nозовом nро neрeрахунок і виnлату neнсіі  з урахуванням щомісячного nідвищння як дитині війни.Суд задовольнив nозов.Поштою надіслали nостанову ,в якій говориться,що nозов задовольняють частково,зобовяують neнсійний фонд nровсти нарахування та виnлату за neріод від 22.02.2011р. nо 22.07.2011р.Таку саму nостанову одeржав neнсійний фонд.Пройшло майжe nів року-а віз і нині там.Ніяких грошeй тьотя нe одeржала.Що далі?
Відповідь від: 08 Лютого 2012, 11:06:53
А,щe однe. В neнсійному ,на моє заnитання nояснили цe так-"Дeржава нe фінансує ці виnлати,то дe ми грошeй візьмeм,nодавайтe в Євроneйський суд".За nоneрeдні nів року згідно nостанови суду тьоті виnлатили гроші,а тeneр вжe нe фінансують? А якщо до адвокатів?Чи тут нічого нe доnоможe?
Записаний

ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш
Відсудження дітьми війни доплат до пенсій
« Прочитано #3 : 08 Лютого 2012, 11:34:01 »

В суді через це такі черги
Записаний

Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка
Відсудження дітьми війни доплат до пенсій
« Прочитано #4 : 08 Лютого 2012, 12:39:52 »

Я не адвокат, але якщо є рішення суду і воно не виконується, можна звернутися у юстицію, на яку згідно закону покладено обов"язок вживати заходи щодо примусового виконання рішень. На роботі був випадок, що в установі арештували (чи як це називається) рахунок із зарплатою. Спочатку виплатили гроші незаконнозвільненій та поновленій на роботі за рішенням суду, а потім всім решта.
Записаний

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +180/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3287
  • Останні відвідини:
    Вчора в 21:29:50

    Звідки: korotka
Відсудження дітьми війни доплат до пенсій
« Прочитано #5 : 08 Лютого 2012, 19:38:48 »

Приблизно місяць тому контитуційний суд прийняв рішення по бюджету-як грошей нема то і доплат нема ,ну у регіоналів коли були гроші в бюджеті?
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ