Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 10 місяців 14 днів

Автор Тема: Смерть - покарання чи подарунок?  (Прочитано 67358 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #100 : 04 Грудня 2010, 20:18:03 »

На початку теми згадували висновок: «Для того, щоб відповісти на питання треба знати більшу частину відповіді.»
Ще кажуть, що правильне запитання — це вже половина відповіді.

Так от запитання «Смерть — покарання чи подарунок?» — дуже вдале запитання.

В природі так передбачено, що смерть приходить в кінці життя (о це спостереження!)
З одного боку це цілком логічне закінчення існування будь чого в цьому світі.
Все, що має свій початок — має і свій кінець.
З іншого боку про який кінець можна говорити, якщо світ навколо нас змінюється, але нікуди не зникає?
Можливо, що цей процес буде вічним.

Врешті-решт, ні ми, ні наші предки не пішли безслідно. Попередні покоління фактично втілюються в наступних поколіннях, тим що ми живемо так, як вони нас навчили, в тих обставинах, які вони для нас створили. Ми: ті які пішли, ті які є тепер і ті, які прийдуть після нас — ми одне ціле.
З цієї точки зору смерті ВЗАГАЛІ НЕ ІСНУЄ. Це звичайний, буденний (до того ж на протязі мільйонів років) процес, який існує лиш для того, щоб… підтримати життя.
Смерть — з [моєї] точки зору світобудови — невід’ємний елемент життя.

Тим не менше, люди схильні наділяти явище смерті чимось більшим, ніж все решта.
Чому?
Давно відомо, і про це тут теж казали: смерті бояться всі живі.
Але, чи справді всі?
Про людей, які чекають на смерть заради полегшення вже говорили, і їх дуже шкода. Побажаємо їм найбільшого полегшення.

Також страх смерті штучно підтримується суспільними інституціями.
Ви не замислювалися над тим, що про деякі речі (а по правді, про більшість речей) ми думаємо так, як нас навчили?
Наприклад так звані світські структури створюють надзвичайно траурний настрій навколо «відправин у останню путь». В якості альтернативи можу запропонувати текст заповіту одного з героїв серіалу «Абсолютна безпека», Стіва Вегмана (Дж. Белуші). Як він розпорядився статком вже не пам’ятаю, а от поминки забажав такі: Вхід — вільний, пиво, чіпси, піца та гамбургери — свіжі і смачні, музика — гучна та весела, одяг — необов’язковий  :drink
З іншого боку церква нагнітає остраху про те, що з нами станеться після сметрі… Тут все значно складніше, але атмосферка «ще та»…
Можливо, треба подивитися на все це критичним поглядом і відкинути все зайве?
Надзвичайно важно розлучатися з близькими та коханими. Надзвичайно.
Так, можливо, треба озброїтись світоглядом, який зробить наше сприйняття явища смерті не таким трагічним?
Надзвичайно печально, надзвичайно сумно, деколи дуже-дуже гірко. Але не трагічно.

На почату коментаря я говорив про те, що хороше запитання — це вже велика частина відповіді.
Це до того, що подарунок може виявитись як мінімум непотрібним, а може виявитися і покаранням для людини, яка не звикла цінувати ВСЕ, що їй дається в цьому житті.
Але людина озброєна досвідом і гострою думкою, навіть з дрібниці, на яку ніхто і не зверне уваги, може отримати надзвичайну користь. А смерть — не дрібниця.
Можливо, смерть тому і дається в кінці життя, коли в людини найбільше досвіду?

Також в цій темі згадували про воїнів, які перебуваючи у стані війни доходять до того, що в певних обставинах, смерть для них — єдиний можливий прийнятний варіант. Вони її не бояться. Тут я роблю не дуже доречний напів-жарт, але, певно, не дарма доблесний вікінг-воїн, який загинув в бою потрапляє у Валхаллу (де вони зранку до ночі рубаються, потім пирують, а в вночі «приходят прекрасные девы и ублажают воинов до утра.» А що ще треба справжньому воїну?!)

Висновок напрошується сам по собі: не хочеш боятися смерті — живи як воїн.
Для цього абсолютно не треба розмахувати зброєю з ранку до ранку і мати лютий вигляд.
Христос — взірець воїна по духу. Відстоюючи свої принципи він не зробив жодного компромісу.
І для Нього навіть не існувало проблеми вибору: лишитися тим ким Він є, або відступити перед обставинами.

Про що Він плакав у Гефсиманському саду?
Певно, Він розумів, що таке смерть.
На відміну від нас.
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #101 : 04 Грудня 2010, 20:51:56 »

смерть не є покарання чи подарунок.
Смерть взагалі - розплата за ускладнення біологічної системи.
одноклітинні практично безсмертні й амеба в цьому сенсі сама щасливе істота :)
в наш організм вбудован механізм самознищення на певному етапі розвитку,
а з того берега Стікса ше нікто не писав,як йому там мешкаєтся

Смерть — з [моєї] точки зору світобудови — невід’ємний елемент життя.
згідний на 100 :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #102 : 04 Грудня 2010, 21:24:34 »

Цитувати (вибране)
Людина, яка убивала інших людей (навіть, захищаючи Батьківщину) вона ж  читнить смертельний гріх. Хіба його душа може потрапити в Царство небесне?
Христос сказав, що хто душу покладе чи віддасть за брата свого той спасеться. Захищати Батьківщину зі зброєю в руках це значить ризикувати і своїм життям. Що значить за Батьківщину? А це значить покласти своє життя і за батька і за матір, за ближніх, друзів, за свій народ. Ти вбиваєш, але і тебе любої миті можуть позбавити життя. Бог розсудить.
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #103 : 04 Грудня 2010, 21:26:08 »

Можливо, смерть тому і дається в кінці життя, коли в людини найбільше досвіду?
 В більшості підтримую світоглядний погляд автора на задану тему смерті, але тут би хотів висловити свою думку на відмічену тезу, - це аксіома, що смерть це закінчення життя.  Біда ( чи щастя), що вона приходить не завжди прогнозовано. Буває досвіду (думаю духовного) таки не достатньо  було, а людина пішла... Тут і одна з тайн Біблії, що ніхто не знає коли прийде його кінець і тому потрібно старатись жити так, щоб бути готовим до такого моменту постійно.
   Я вірю, що смерть це звільнення душі від тіла і не більше. Наше тілесне життя і для того потрібно, щоб вдосконалювати наші душі.Земне життя це така собі фабрика душ.  
  Закрийте очі, посидіть трішки в тишині, думкою відчуйте своє тіло, відчуйте джерело з якого утворюються  думки і задайте собі питання,- хто я, тіло чи душа? Думаю багато хто збагне, що Я і тіло є роздільні. :) :drink
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #104 : 04 Грудня 2010, 21:36:19 »

Що необхідно для того щоб проріс колосок пшениці.
Необхідно пшеничне зерно посіяти в землю.
Що відбувається дальше?
Із зернятка проростає нове життя, новий колосок, а саме воно зотліває.
Чи зотліває воно даремно? ні, бо дає нове життя.
Його кінець є початком нового життя.
Щось подібне відбувається із смертю людини.
Щоб воскреснути у майбутньому віці у новому тілі, старе тіло повинно пройти процес тління.

Відповідь від: 04 Грудня 2010, 21:33:00
Цитувати (вибране)
З іншого боку церква нагнітає остраху про те, що з нами станеться після сметрі… Тут все значно складніше, але атмосферка «ще та»…
Можливо деякі священники неправильно будують проповідь на похоронах нагнітаючи і "добиваючи" родичів померлого жалісними проповідями. Але вбільшості навпаки.
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #105 : 04 Грудня 2010, 21:43:30 »

Я вірю, що смерть це звільнення душі від тіла і не більше. Наше тілесне життя і для того потрібно, щоб вдосконалювати наші душі.Земне життя це така собі фабрика душ.
так, згідний і давно знаю шо матриця існує і постійно удосконалюєтся, тільки для чого :unknow
вона потім знов поділится на плюс і мінус,таке вже було.
все циклічно :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #106 : 04 Грудня 2010, 21:49:57 »

таке вже було
 Ти памятаєш? :)
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #107 : 04 Грудня 2010, 22:22:41 »

Ти памятаєш?
Треба додавати (як у Класика): «Тобі ж немає і 50-ти!»

"добиваючи" родичів померлого жалісними проповідями.
Я чув декілька проповідей на похоронах. З тих, що чув більшість цілком нормальні, а деякі — дуже доречні.
Погані, може й є, але я не чув.

Я більше антураж, атрибутику маю наувазі.

Щодо церковного вчення, то в світської людини може скластися враження, що там занадто часто згадується страх.
Пооооотім, починаєш розуміти, що в цьому є певний сенс.
Добре чи погано — не мені судити.
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #108 : 04 Грудня 2010, 22:30:34 »

Ти памятаєш?
перші глави Старого Завіту,у шумерів, егіптян, давніх греків, мая, ацтеків,
в індійських текстах Ригвед, практично у всіх давніх трактатах народження світу було в бородьбі
і той хто програв - не помер,а ще програвший був братом, сином, кумом або сватом переможця :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #109 : 04 Грудня 2010, 22:54:25 »

народження світу було в бородьбі
 Спершу було слово і слово було Бог. Бог створив світ з нічого. В нічому наспрвді  акумульовано все. (чорна діра)  А бородьба та битви вже почали відбуватись пізніше і відбуваються до наших днів. :drink
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #110 : 04 Грудня 2010, 22:59:28 »

Певно, Він розумів, що таке смерть.
Він помер? Ні. Плакав за земним життям? навряд.
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #111 : 04 Грудня 2010, 23:03:21 »

Що значить за Батьківщину? А це значить покласти своє життя і за батька і за матір, за ближніх, друзів, за свій народ.

мені в школі те саме казали.
тільки якщо подивитись навколо, то виявиться що країни не воюють проти простих людей. воюють багачі проти багачів, а прості люди просто пішаки, які якщо і потрібні комусь то тільки в ролі гарматного м"яса. такщо життя на війні ви будете класти не за батька і матір, яким якщо країна програє жити швидше буде тільки краще, а за ахметова, януковича, азарова, добкіна, кернеса, насалика, табачника ( слідкує за тим щоб вас вчили тому, що ви написали вище). яким, на відміну від Вас, є що втрачати.

думаєте вони чи їхні діти будуть воювати за "Батківщину"? риторичне питання. нащо їм воювати, якщо у них є Ви.

 
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #112 : 04 Грудня 2010, 23:05:28 »

Про що Він плакав у Гефсиманському саду?
Певно, Він розумів, що таке смерть.
На відміну від нас.
 Він зрозумів що збувається пророцтво, і за домогою смерті йому прийдеться  перемогти сатану, і таким чином дати людству шанс на вічне життя. ;)
« Останнє редагування: 04 Грудня 2010, 23:13:12 від Gorec »
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #113 : 04 Грудня 2010, 23:24:17 »

Він помер? Ні. Плакав за земним життям? навряд.

Не треба поспішати, шановний.
Звісно, що помер. Адже воскрес Він з мертвих.

Земне життя варте того, щоб за ним плакати. І в Іісуса для цього підстав більше ніж у будь кого з нас.

якщо країна програє жити швидше буде тільки краще

Якщо мова за батьків багатіїв, то можливо в цьому є доля правди. Бо згідно з Ваших же міркувань, вони відкупляються життям простих людей.
Прості люди для будь-якої системи — це просто матеріал і не треба себе обманювати.
Кожен сам для себе вирішує йти на війну чи сховатися за спинами своїх соплемінників. Навіщо помирати, якщо у Вас є вони?
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #114 : 04 Грудня 2010, 23:56:48 »

Земне життя варте того, щоб за ним плакати.
 Вважаю, що життя не стоїть, щоб за ним плакати. Якщо прожито правильно, та стільки скільки відведено то до власника даного життя просто відчуття поваги за те що зумів  дійти до фінішу та залишитись людиною з великої букви :). Плакати потрібно над змарнованим часом відведеного  для життя.  :)
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30267
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:30:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #115 : 05 Грудня 2010, 09:27:58 »

Плакати потрібно над змарнованим часом відведеного  для життя.  Посмішка
То чого ж тоді плакав?
Думаю, що у той момент Він був таким же простим чоловіком як ми, просто більше знав і жив праведно. Як у Вірую говориться: ... і воплотився з Духа Святого і Марії Діви і стався чоловіком".
Чи варте земне життя того, щоб за ним сумувати?
Церква вчить, що ні.
Плакав за нас грішних? Можливо.
Ось що я накопав
Цитувати (вибране)
А що, Господь не знав, що буде? Чого ж Він тоді плакав кривавими сльозами в Гефсиманськім саду?! За Себе можливо переживав? “Господи, Отче, хай промине Мене чаша ця!” Та невже ж Він так за Себе боявся? Він для того і прийшов! Чого було б уже плакати? Та ми знаємо з вами тисячі і тисячі мучеників за віру, які йшли на вогонь і не плакали, а співали псалми. Ішли на страждання, йшли на смерть. Він плакав за нас з вами, Він плакав за тіло Своє за Церкву, Він плакав за Дух Свій, який вийде з цієї церкви, Дух любові! Він бачив кожного з нас. Він казав: Господи, хай промине Мене, Мою Церкву ця чаша. Хай не буде падіння в цій новозавітній Церкві, але проте не як Моя воля, а як Твоя. Ти дав їм свободу, Ти створив їх, через Мене безумовно, вільними. І Ти знаєш і Я знаю, що впадуть, що фарисейська розчина ввійде, та й апостоли також знали: “Тільки ми відійдемо, зразу вовки в овечих шкурах влізуть сюди!”. Знав Христос, плакав і знав, але інакше не можливо, інакше будемо роботами. Я не хочу бути роботом! Я хочу свідомо прийти до Бога. Я хочу свідомо славити Його і мати право славити Його. Тільки тоді я маю право славити. Яке я маю право славити Господа, коли я не попрацював? Яке я маю право прийти до обіднього столу коли господиня говорить: Мийте руки сідайте до столу, а я не працював? Я пролежав. Правда. Солодкий той кусень хліба, коли він потом зрошений, і твар піддалася марноті не випадково! По волі Того, Хто скорив її, в надії визволення во славу синів Божих! Не можна стати сином Божим, якщо не пройти очищення, якщо не пройти Єгипет, якщо не пройти випробування. Христос народився і пішов в Єгипет, Його понесли ще немовлям. Свята родина пішла, показуючи шлях нам. Шлях Христа – це є шлях церкви.

Відповідь від: 05 Грудня 2010, 09:22:14
Але я все ж думаю, що Йому просто було в той момент показано шлях, яким треба буде пройти і страждання які треба буде витримати. А Він не був "суперменом", а був таким як ви і я. І це не применшує величі Його вчинку, а навпаки...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #116 : 05 Грудня 2010, 16:13:56 »

То чого ж тоді плакав?
Я тому не став нічого писати, щоб не блукати в словах.
Виразити це зможе тільки той, хто пережив.
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #117 : 06 Грудня 2010, 19:57:59 »

Картины смерти в Священном Коране
  В самые мучительные мгновения расставания с мирской жизнью ангелы обрадуют правоверных известием о том, что их обителью станет Рай, где они найдут усладу для глаз и получат все, чего только пожелают и как только пожелают. Все это - дар, милость и щедрое угощение Аллаха, Который смилостивился над ними, простил их грехи и сокрыл их пороки. (См. у Ибн Касира). О Аллах, не лишай нас своей милости и этого безграничного блаженства!
  Аиша, да будет доволен ею Аллах, рассказывала, что Посланник Аллаха, да благословит его Аллах и приветствует, сказал:  «Аллах желает встречи с тем, кто желает встречи с Ним, и ненавидит встречу с тем, кому ненавистна встреча с Ним». Она спросила его: "О Пророк Аллаха, а как же наша неприязнь к смерти, ведь она неприятна каждому из нас?" Он ответил: "Это не то. Верующий, когда ему сообщают о милости Аллаха, Его довольстве и рае, желает встречи с Аллахом, и потому Аллах тоже желает встретиться с ним. А неверный, когда ему сообщают о наказании и гневе Аллаха, ненавидит встречу с ним, и потому Аллаху тоже ненавистно встречаться с ним" (Передали Аль-Бухари и Муслим).
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #118 : 07 Грудня 2010, 20:06:00 »

Байка про необхідність померти, щоб перемогти:
Приховано: Показати
Разговор Плохиша и Кибальчиша.
Плохиш вошёл в камеру с Кибальчишем прижимая к груди банку варенья одной рукой и держа печенье в другой. Мальчиш-Кибальчиш был скован цепями и сидел, прислонившись спиной к холодной стене каземата. Он взглянул на Плохиша без удивления и усмехнулся:

- Не думал, что среди нас найдётся такой...

- А какой? - прищурил глаза Плохиш. - Ты думал все решат погибнуть с тобой?

- Ну почему же погибнуть? Победить.

- Ты всерьёз надеялся на победу?

- Я и сейчас в ней уверен.

- Сидя здесь и ожидая казни?

- Да. Победить можно и после смерти...

Плохиш удивлённо расширил глаза. Затем задумчиво откусил печенье и начал его жевать рассматривая Кибальчиша. После минутного молчания он наконец спросил:

- Какой же смысл победы после смерти?

Мальчиш-Кибальчиш опять усмехнулся.

- Тебе это трудно будет понять. Победа ведь не только моя. Она общая. Наша.

- Наша?

- Не твоя. Наша. Тех мальчишей, что бились до конца.

- А мне кажется, что победил я. Вот ты сидишь на цепи, а я ем печенье...

- Война не кончилась, Плохиш.

- Для тебя закончилась. Завтра тебя не будет.

Разговор опять прервался. Теперь Мальчиш-Кибальчиш рассматривал Плохиша. Умирать было страшно и он понимал Плохиша, которого страх заставил переметнуться к врагу. Как объяснить ему, что кроме страха есть ещё и долг? Долг перед отцом, братьями? Наконец он спросил Плохиша:

- Ты надеешься прожить дольше меня?

- Конечно. - Плохиш вдруг испугался - а если и его убьют? За компанию с Кибальчишем? Тем более, что Военную Тайну Кибальчиш ему очевидно всё равно не скажет... Даже спрашивать бесполезно...

- Ты не задумывался из чего состоит жизнь? - Мальчиш-Кибальчиш смотрел с жалостью, заметив испуг Плохиша.

- Из дней. Месяцев. Лет... - Плохиш не понимал куда клонит Мальчиш-Кибальчиш.

- Жизнь состоит из событий. Чем больше событий, тем длиннее жизнь. И чем эти события больше и лучше, тем жизнь богаче.

Плохиш молчал, пытаясь усвоить такой взгляд на жизнь.

- Твоя жизнь будет иметь не много событий. И наполнена она будет предательством. Не слишком приятное содержимое.

- Пока что достаточно приятное. - Плохиш взвесил в руках банку варенья и весело взглянул на Кибальчиша. К нему опять вернулась уверенность в себе. Слова Мальчиша лишь успокоили его - вряд ли его завтра убьют как Кибальчиша.

- У жизни тоже есть вкус и он сильно отличается от вкуса варенья. - Мальчиш-Кибальчиш вдруг рассмеялся. - Твоя жизнь вряд ли будет иметь этот вкус, даже если ты всю жизнь будешь есть одно варенье.

Плохиш почувствовал обиду. Этот Кибальчиш завтра умрёт и всё равно насмехается над ним!

- И какой же вкус будет иметь твоя жизнь? - зло спросил он.

- Вкус победы. И он слаще любого варенья!

- Да с чего ты взял, что победишь? Где твоя Красная Армия? - вскричал Плохиш. Уверенность Кибальчиша опять его напугала. А вдруг Красная Армия наконец придёт и победит? Что с ним тогда будет?

- Красная Армия придёт. Ты же знаешь слово "мобилизация"? Она требует времени. И мы его дали. В этом и состоит моя победа.

- И всё? Только в этом?

- Это главное. А ещё в том, что я не предал отца и брата. Их смерть не стала бесполезной.

- Полезная или бесполезная... Какая разница? Они уже мертвы! А завтра будешь мёртв ты!

- В том то и дело, что моя смерть тут уже не важна.

Плохишу надоело разбираться в рассуждениях Кибальчиша. Пора приступать к делу.

- Слушай... Ладно, пусть ты победил. И пусть смерть твоего отца и брата не бесполезны. Тебе-то зачем умирать? Вы дали время на эту... Мотили... зацию. Всё. Так скажи уже эту твою тайну. Останешься жив. Даже и варенье дадут.

- Так ты за этим пришёл? - Мальчиш смотрел весело, так, как будто и не был прикован кандалами.

- Ну... В общем, да. Ты скажи мне эту тайну. А я скажу её Буржуину. Я же всё равно предатель. И я не скажу никому, что ты её мне рассказал. Ты так и останешься героем. Все будут считать, что это я её выдал...

Тут Мальчиш-Кибальчиш расхохотался. Он смеялся так, как будто услышал самую смешную шутку в мире. От его смеха в тёмном каземате стало даже светло, казалось, что солнечные зайчики бегают по стенам. Плохиш смотрел на него как на сумасшедшего. Может Кибальчиш тронулся в самом деле? "Я бы точно с ума сошёл от мысли, что меня завтра убьют", думал Плохиш глядя на хохочущего Мальчиша-Кибальчиша. Наконец тот перестал смеяться и лишь улыбался глядя на Плохиша.

- А свою тайну Главный Буржуин тебе не сказал?

Плохиш окончательно уверился, что Кибальчиш спятил. Кто же будет рассказывать тайны предателям?

- Нет. А что?

- Давай я тебе лучше его тайну расскажу? - Мальчиш всё ещё посмеивался.

- А откуда ты её знаешь?

- Да ты сам мне её выдал. Своим предательством. Иллюстрация Владимира Савадова к книге про Мальчиша-Кибальчиша

Плохиш совсем был сбит с толку. Ну предал. И что? Какая же тут тайна? Он смотрел с недоумением на Кибальчиша ожидая объяснений. Мальчиш продолжил:

- Ну вот скажи - сколько стоит жизнь мальчиша?

- Откуда я знаю? Нисколько. - Плохиш уже не надеялся понять Кибальчиша. Сумасшедший. Что с него взять?

- Знаешь. Ты же купил свою жизнь? - Мальчиш недвусмысленно кивнул на банку варенья.

- А, ты про это? - Плохиша наконец осенило. - Ну да. Можно сказать, что бочку варенья она стоит. Моя жизнь. Вообще-то я думаю, что дороже, но раз уж предложили бочку, то я не стал торговаться...

- Ну, на самом деле, бочка варенья - это дополнительная плата за твоё предательство кроме твоей жизни. Однако с точки зрения Буржуина сделка была вообще в другом.

- И в чём же?

- За бочку варенья Буржуин купил ВСЕ наши жизни. Всех наших мальчишей. Это ты торговал только своей. А Буржуин купил все.

- Вообще-то я про всех не думал. Какое мне дело до всех?- Плохиш глуповато заморгал.

- Тебе-то никакого, как видно... Но вот Буржуину была нужна не твоя жалкая жизнь, а жизни других мальчишей, которые смело сражались.

- И что? В чём тут тайна?

- Тайна в том, что Буржуин всегда приобретает больше, чем ему продают. И это касается не только жизней людей, которым он назначил цену. Это касается всего.

- Да? И как это у него получается?

- Как? Довольно просто. Он назначает цену тому, что цены не имеет.

Плохиш с трудом вникал в суть сказанного. Его мысли были тяжелы как банки варенья, и так же как банки варенья разбивались об острые грани смысла сказанных слов. Может и не стоит искать этот смысл? Кибальчиш сошёл с ума от страха смерти. Есть ли хоть какой-то смысл в его словах? Только сумасшедший будет скрывать какие-то тайны под страхом смерти.

- А свою тайну ты мне не скажешь? - Плохиш надеялся, что сумасшедший Кибальчиш выболтает ему свою Великую Тайну просто в качестве продолжения разговора. Он решил не спорить и не задавать лишних вопросов. С сумасшедшими спорят только сумасшедшие.

- Ну кто же вступает в сделки с Главным Буржуином зная его тайну? - спокойно спросил Кибальчиш.

- Какую сделку? Ты просто расскажешь тайну. Останешься жив.

- Это такая же сделка, как и твоя, Плохиш. Я должен продать свою жизнь за бочку варенья. Но я, в отличии от тебя, знаю, что Буржуин покупает совсем другое.

- И что же?

- Мою страну. Миллионы жизней. И я ценю их дороже бочки варенья.

Кибальчиш откинулся к стене и прикрыл глаза. Он потерял интерес к разговору. Плохишу стало ясно, что Кибальчиш ему больше ничего не скажет. Он помялся немного и пошёл к выходу. Он не понял ни слова из того, что ему сказал Мальчиш-Кибальчиш, но сердце сжималось от каких-то неясных чувств. Может и правда у Буржуина есть какая-то тайна? И чтобы победить Буржуина надо знать эту его тайну? В чём же тогда тайна непобедимости Красной Армии? Плохиш шёл по коридору каземата и не замечал, что косо держит банку варенья. Из банки лилось варенье, оставляя за Плохишом тёмно-красный липкий след.
 Оригінал тут: http://malchish.org/index.php?option=com_content&task=view&id=260&Itemid=35
Записаний
Следи за контекстами!

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #119 : 08 Грудня 2010, 13:28:52 »

Байка про необхідність померти, щоб перемогти
може я читав неуважно, але необхідності не побачив, тільки можливість перемогти, навіть загинувши. А не померши.
А "байка"- тому, що нема нічого, за що варто (можна, треба) боротися?
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу