Тарас Батенко: Відтепер за незаконну вирубку передбачена реальна адміністративна та КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
“Парламент проголосував за законопроект №5495, який передбачає кримінальну відповідальність до 12 років позбавлення волі за контрабандне перевезення необроблених лісоматеріалів через кордон. Також, важливо, що згідно з врахованими правками, суттєво посилено адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку ліс. Адже по виборчому округу було більше десятка звернень щодо несанкціонованого та неконтрольованого вирубування лісів. І саме ці зміни, посилення адміністративної та кримінальної відповідальності, дадуть змогу надалі припинити тотальну корупційну вирубку лісових масивів.
Згідно із Законом “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”, за ухвалення якого проголосували 234 народні депутати, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 15 до 30, а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 132 тисяч 150 гривень. Також документ посилює штрафи за незаконну заготівлю лісоматеріалів та порушення правил відновлення лісових насаджень.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, передбачають накладення штрафу на громадян від 30 до 60, а на посадових осіб – від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На сьогоднішній день у більшості випадків за незаконну вирубку лісу українські суди призначають мінімальне покарання у вигляді штрафу 5,1 тисячі гривень.
Водночас законопроект передбачає, що обсяг внутрішнього споживання деревини, заготовленої в Україні, не має перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік. У першій редакції документу ця цифра складала 20 мільйонів.
У законопроект також внесено норму про заборону терміном на вісім років з дня набуття чинності закону вивозити за межі митної території України в митному режимі експорту паливної деревини. Окремо наголошується, що під заборону експорту не потрапляють пелети або паливні гранули, які вже є продуктом переробки.” – йдеться у повідомленні Тараса Батенка.