Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 10 місяців 16 днів

Автор Тема: День міста  (Прочитано 79163 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
День міста
« Прочитано #100 : 13 Травня 2010, 14:25:15 »

Заплутався Горець у тому, що каже, що мер активно не хоче аби Д.М. був у травні (і ніби вважає, що мер неправий і має бути у травні.) але потім сам же каже, що правильно було б відмічати, коли було присвоєне м. право (але то було не у травні а восени
 Юрко щось в мене не виникає відчуття що я заплутався. По меру - я не роздумував,  чи мер правий чи не правий, а старався віднайти логіку в його НЕ БАЖАННЮ дотримуватись Статуту міста. Демократія це спершу дотримання процедури, поваги до державних та місцевих законів.
 
У відповідь на допис Azazello про маніпулюванням датою проведення свята міста, я постарався прояснити, як би воно мало б бути,  скинувши витяг з чинного документа в якому передбачається дата проведення свята міста.
У травні мер сказали, що святкуватимемо у вересні, а у вересні заперечили, ща перша віднайдена писемна згадка про Калуш датується травнем, то ж святкувати потрібно у травні. А цьогоріч історія повтоюється один до одного.

  Якою логікою керувались депутати 4 - ого скликання, виписуючи у своєму рішення, дату - остання неділя травня, мені не відомо. Для цього потрібно взяти стенограму відповідного пленарного засідання.  Але по розмові з депутами,які тоді приймали рішення, я зрозумів, що дату привязали до  дати першої згадки про Калуш, а саме:
Приховано: Показати
Перша письмова згадка про Калуш була знайдена в дванадцятитомнику Галицьких гродських книг (Галицьке староство, яке було в той час під Польською короною) і датована 27 травня 1437 р. Мова йшла про "суд у найближчий вівторок після Трійці з участю королівського чоловіка Драгуша із Калуша проти Митька із Куроша". З цього часу згадка про Калуш все частіше зустрічається в різних земських книгах. Назва міста правдоподібно походить від слова "калюші": природних сольових джерел, в яких у давнину добували сіль.


 Як бачимо по згадці вказана дата  -27 травня, тобто прикінці травня. А так як свята міста проводяться,як правило, в неділю, то припускаю, що і депутати прийняли рішення святкувати в останню неділю травня, що на мою думку є логічним, привязавати свято до своїх історичних дат.
 Щодо Магдебурського права. Юрко,  я чітко розрізняю, що таке перша історична дата і дату присвоєння Магдебурського права нашому місту.
  
На запитання Александра, щодо міжнародних норм чи правил, то вибачте я інших, повторюсь міжнародних норм, не знаю, як міжнародні загально визнані норми, враховуючи які,  наділяли  статусом  міст з Магдебурським правом, тобто з правом на самоуправління.
   А от щодо дати першої згадки, то це є історичний факт кожного окремого населеного пунту, який самостійно досліджує свою історію і самостійно визнає ту чи іншу дату своєї історії.

Gorec,а є якись загально прийняті міжнародні норми чи правила,яки затверджують конкретну дату виникнення населенного пункта,
 Взагалі мала б бути проста відповідь, що міжнародних норм чи правил що затверджують дати виникнення населених пунктів - не існує.

 А взагалі правильна була думка, що не так дата проведення свята основне, як саме наповнення  змістом даного свята.  Але, щоб його наповнити змістом потрібно поставити  задачу  відповідним виконавцям, а поставлена задача без привязки до дати виконання то демагогія. Так що з датою потрібно визначатись і судячи з чинних документів я вважав, що визначена дата таки є.  Але певно бачу то тільки я так вважаю....
Відповідь від: 13 Травня 2010, 13:56:08
Така собі думка виникла: - при феодальному ладі логічно, що феодали визначали ті чи інші святкування, які враховували виключно їхні побажання, а от в демократичному суспільсві, якщо вважати що в нас є ще таке явище як самоврядування , то логічно б припустити, що дати святкування своїх міст мали визначати громади. :drink
« Останнє редагування: 13 Травня 2010, 18:57:49 від Gorec »
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
День міста
« Прочитано #101 : 13 Травня 2010, 14:49:35 »

То може зробити референдум  :=), раз інакше ніяк не можем визначитися з датою. :dopovid
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
День міста
« Прочитано #102 : 13 Травня 2010, 15:04:17 »

даеш референдум :=) :=)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
День міста
« Прочитано #103 : 13 Травня 2010, 15:39:30 »

То може зробити референдум  , раз інакше ніяк не можем визначитися з датою.
 Якщо громада не згідна чи не довіряє даті визначену у  Статуті міста, мови не має, такі питання можна вирішувати на місцевому референдумі. Референдум - це демократія прямої дії, тобто результати референдуму, без обговорення визнаються та затверджуються відповідними радами.
  Але є маленьке, но... Щоб прийняти Статут міста, або зміни до нього, даний документ мав би пройти процедуру, яка передбачена для регуляторних актів. Він її пройшов. Один з елементів цієї процедури - це громадські слухання під час проведення яких кождий мешканець нашого міста мав право висловитись та запропонувати свою точку зору по піднятій проблематиці.  На скільки наша громада проявляє активність (це на форумі ми активні, а от у проявленні громадянської позиції через прийняття  активної участі у процесах самоврядування міста, щось слабо проявляється)в громадських слуханнях мені не хотілось б говорити, бо і не має про що.  
 Так що не відомо, чи зможе така активна громада організувати маштабніший захід чим громадські слухання, - референдум?  Це питання.
« Останнє редагування: 13 Травня 2010, 19:00:28 від Gorec »
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
День міста
« Прочитано #104 : 14 Травня 2010, 00:02:30 »

 Народ, нам взгалі свято нашого міста потрібно чи ні? Якщо так, то яким би ви його хотіли бачити?  :frend
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30267
  • Останні відвідини:
    15 Травня 2024, 08:30:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
День міста
« Прочитано #105 : 14 Травня 2010, 08:39:21 »

Не знаю чого багато хто возмущається.
Мені байдуже чи воно весною чи восени. Аби було тепло.
Салют від нафтохіму і хоча б один нормальний запрошений артист від міста (як було коли приїздив Глизін).
Ніякої там фанери не було.
Ради такого концерту згідний трохи і померзнути і болотце помісити.
А то, що бикота там собі влаштовує балаган - то звісно страшенно псує свято. Але їх 99%. І як референдум не проводь, а святкування з виїздною торгівлею і недопеченими курячими шашликами все одно залишиться.
Виходить спершу потрібно навести порядок. Прибрати у головах. Бо от поставили свиням крісла, і що?..
Чесне слово, першим ділом на місці голови відновив би міську варту. Щоб вона діяла згідно законодавства, але щоб діяла. Допомагала штрафи збирати за адмінпорушення і самим своїм існуванням ті адмінпорушення попереджувала.
А тоді за рік, коли люди вже би бачили, що дійсно не можна кинути пляшку в траву, харкнути на асфальт, поламати смітник, зайти у парк з спиртним, продати дитині пиво, перебігти дорогу там де не можна, от тоді вже робити нормальне свято.
А то пригадайте безкоштовне морозиво від мера. Та одні і не попробували, а інші кидалися ним згори на долину по людях (святково вбраних). Для кого свято робити? Для них? Їх питати, що вони хочуть?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

День міста
« Прочитано #106 : 14 Травня 2010, 08:56:15 »

Я в шоці, Юра:)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30267
  • Останні відвідини:
    15 Травня 2024, 08:30:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
День міста
« Прочитано #107 : 14 Травня 2010, 09:39:10 »

Я тоже.
Відповідь від: 14 Травня 2010, 09:38:36
При чому кожного разу і з не меншим ефектом.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ulgur

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +60/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 542
  • Останні відвідини:
    18 Липня 2021, 13:24:19

    Звідки: калуш, drug.street
День міста
« Прочитано #108 : 14 Травня 2010, 09:47:16 »

Ради такого концерту згідний трохи і померзнути і болотце помісити.
А то, що бикота там собі влаштовує балаган - то звісно страшенно псує свято. Але їх 99%. І як референдум не проводь, а святкування з виїздною торгівлею і недопеченими курячими шашликами все одно залишиться.
Виходить спершу потрібно навести порядок. Прибрати у головах. Бо от поставили свиням крісла, і що?..
Чесне слово, першим ділом на місці голови відновив би міську варту. Щоб вона діяла згідно законодавства, але щоб діяла. Допомагала штрафи збирати за адмінпорушення і самим своїм існуванням ті адмінпорушення попереджувала.
А тоді за рік, коли люди вже би бачили, що дійсно не можна кинути пляшку в траву, харкнути на асфальт, поламати смітник, зайти у парк з спиртним, продати дитині пиво, перебігти дорогу там де не можна, от тоді вже робити нормальне свято.
А то пригадайте безкоштовне морозиво від мера. Та одні і не попробували, а інші кидалися ним згори на долину по людях (святково вбраних). Для кого свято робити? Для них? Їх питати, що вони хочуть?
Згідний з Вами. Я в з своїми дітьми теж ніколи не можу піти на День  міста в парк ні зранку-ні ввечері, бо це не безпечно для їх життя. Один раз сходили з дітьми, не подумавши, так нас чуть не задавили, а в одному місці біля нас впала на землю пляшка від пива, якийсь урод кинув. І кому нахфіг потрібне таке свято..
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

День міста
« Прочитано #109 : 14 Травня 2010, 09:58:08 »

При чому кожного разу і з не меншим ефектом.
Але дивним є те, що Ромашкін ніяк не реагує....  :)
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
День міста
« Прочитано #110 : 14 Травня 2010, 10:39:55 »

в парк на святкування будь чого не ходжу. після того як довелось відкатати одного оленя за хамство. я не хочу що б мій син бачив таке свято. краще поїхати за місто чи ще якісь інші розваги. але день міста це і справді не тільки концерт і салют моглиб придумати якусь чисто місцеву забаву. чи запозичити чужу і зробити її традиційною. чомусь свято пива у нас не прижилось.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
День міста
« Прочитано #111 : 14 Травня 2010, 12:03:18 »

моглиб придумати якусь чисто місцеву забаву. чи запозичити чужу і зробити її традиційною. чомусь свято пива у нас не прижилось.
 +5 . Перша пропозиція надійшла.
Висновок  з вищедописаного - свято повинні відчувати всі верстви населення.
 Для молоді одне, для молодих батьків інше, для зрілих ще би щось і т.д.
 З таким підходом до організації свята були б задоволені і Юрко, і ulgur, і певно Ігор О, і  bornslippy і багато інших.
Хочеш побити оленів, йдеш собі в парк. Хочеться спокійно посидіти  з друзями йдеш в сверики, відповідно облаштовані і т.д. :drink
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
День міста
« Прочитано #112 : 14 Травня 2010, 13:20:25 »

чомусь свято пива у нас не прижилось.
і не приживеться,у нас же як рахують,пиво без водки - гроші на вітер,і наоборот :)
і я на святкування міста ходив би,но моя відсутність в парку повязана з причинами викладенними в постах вище.
я рахую свято міста таким собі сімейно-тусовочним,взяти жінку,свою молодшу доцю,ій 9 років,зустрітися з друзями,посидіти на якись виткритій площадці
чай,кава з тістечком,можна пиво з рибкою,послухати щось живе,народне.
пригласити колективи з бойкивщини,луганщини,з Польщі,Прибалтики,Росії,да хоча б з Африки(за рік можна договоритись) :)
а для любітєлей попси і разних вєсєлух,зробити окрему площадку,без продажу спіртного,або поставити круту ціну і міліцію,або найняте секюріті і доставляти пьяних
оболтусів до батьків,є ж якись штрафи за поведінку в громадських місцях :unknow
і є напевно якись люди,яки це можуть організувати професійно :)
в Европах до всіх свят і карнавалів готуються -рік,а в нас в бюджеті напевно стаття ця непрописана.(поправте мене згідно розходів бюджета)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
День міста
« Прочитано #113 : 14 Травня 2010, 15:02:59 »

Мені байдуже чи воно весною чи восени. Аби було тепло.
Салют від нафтохіму і хоча б один нормальний запрошений артист від міста (як було коли приїздив Глизін).
Ніякої там фанери не було.
100% підписуюсь під словами.
(Думаю, всіх хвилює не сама дата, а її, наче б то, відсутність). А на рахунок розбитих пляшок - може запровадити хоча б як на стадіонах - ніякої склянної тари, напитки у пластиковій та паперовій тарі.
Чесне слово, першим ділом на місці голови відновив би міську варту. Щоб вона діяла згідно законодавства, але щоб діяла. Допомагала штрафи збирати за адмінпорушення і самим своїм існуванням ті адмінпорушення попереджувала.
 :good
Є ще малесенькі нюанси. Наприклад, моя 4х річна доця хотіла потанцювати під сценою разом з іншими дітками, але там дуже вже голосно гриміли колонки. Може б спереду ставити менш потужні колонки (чи трохи скручувати їх голосність) ніж ззаду глядацьких місць?
Ще нам заважала задимовка та матюки - також хотілося б щоб палили не на глядацьких місцях, а трохи в стороні.

Було б непогано організувати конкурси: хто краще знає історію Калуша, хто найшвидший, найсильніший, найкмітливіший, найдотепніший і т.д. Мені ще з дитинства запам"яталось, як чоловіки колись на святі перетягували канат, піднімали гирі... Думаю, командні ігри і конкурси сприяють веселому і доброму настрою. Чия команда швидше намалює заданий образ, чия - швидше і красивіше придумає буріме на тему міста... А чому б не поводити такий забутий і рідний слов"янам хоровод? Чудовий здружуючий ритуал, навіть кажуть, що в цей час загадані бажання збуваються  ;)...
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
День міста
« Прочитано #114 : 14 Травня 2010, 18:15:42 »

в бюджеті напевно стаття ця не прописана.(поправте мене згідно розходів бюджета)


 Ви вгадали. Мер переконав депутатів непередбачати коштів на святкування в бюджеті міста, хоча депутати піднімали це питання.
Минулі роки така стаття видатків передбачалась у міському  бюджеті завжди.
 
   Мотив голови, як передбачав(ла) по моєму Sunny - "ага. а тут ще складна екологічна ситуація. зона практично. "пир во время чумы"? ви шо !!"
 так і вийшов - складна екологічна ситуація, що народ України подумає мол про нас. Тут гроші просять, а тут святкують.

 Тоді я не розумію, чому на білбордах вітали калушан з такою історичною подією?
 
 Можливо то день траура передбачити потрібно б було, щоб нічого не подумали, чи як? :drink
 
   
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

LEB

  • Користувач
  • **
  • Карма +7/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 68
  • ЖИВУ ЩОБ-ЖИТИ,КОХАТИ І СМІЯТИСЬ
  • Останні відвідини:
    05 Січня 2024, 12:34:13

    Звідки: В.Стуса
День міста
« Прочитано #115 : 14 Травня 2010, 20:45:05 »

не раз у себе питався -у нас парк культури чи віддиху? Культури напевне точно не підійе :duvno На рахунок сідушок біля сцени-коли додумається керівництво парку просверлити дирочки щоб відтікала вода з них,а про туалети ліпше не думаю бо знудить
Записаний

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3247
  • Останні відвідини:
    Вчора в 20:07:50

    Звідки: korotka
День міста
« Прочитано #116 : 14 Травня 2010, 21:20:50 »

про туалети ліпше не думаю бо знудить
Десятка!!!! навіть Мож ТЕМУ відкрити:Туалети -кожен ходить.Тепер трохи краще стало побудували пару  а рокі10 тому летів як кометааааааа :o нізким ,нездоровався  :o :=)ааааа знайомі потім ображались :fool  ледве успів :)
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
День міста
« Прочитано #117 : 15 Травня 2010, 07:49:39 »

Хочеш побити оленів, йдеш собі в парк. Хочеться спокійно посидіти  з друзями йдеш в сверики, відповідно облаштовані і т.д.
Парк молодим батькам  :hot :agressive :offense
Стараюсь піти з дочкою на Свято Міста(якщо його можна так назвати) раніше, поки менше нетверезих і буйних.  :fool
Хоч Свято, для діток,  досить умовне, качелі старенькі, їх мало і виглядають не дуже безпечними - от і вся розвага.  :unknow
Коли розпочинається концерт пора збиратись додому, щоб не затоптали. Наче і міліція присутня, але вона вся "стайками", і мабуть ворухнуться лише конкретно під час бійки.

Свято раз в рік, а я ще маю надію, що наш парк працюватиме в вихідні, ну хоча б в неділю.
Погода до нас поблажливіша навесні, бо восени переважно дощі були на День Міста.

Записаний

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21

День міста
« Прочитано #118 : 15 Травня 2010, 13:04:10 »

Свято раз в рік, а я ще маю надію, що наш парк працюватиме в вихідні, ну хоча б в неділю.


парк у неділю працює. це правда. тільки атракціонів - катма. для дітей - паровозики і човники. все. чортове колесо - це страх Господній.
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
День міста
« Прочитано #119 : 15 Травня 2010, 14:19:48 »

Чесне слово, першим ділом на місці голови відновив би міську варту.
 Юрко в нас є, так звана, міська варта. Кошти на її утримання в бюджеті міста передбачаються завжди (цього року передбачена сума десь 600 тис.грн на рік). Керує ними І.І.Дембич. Кількісний склад, по моєму, їх - 16 чоловік.  Крім того передбачаються кошти на підтримку воєнної частини ( десь до 250 тис. грн на рік) особовий склад якої теж помогає місту в патрулюванні вулиць.
 Повноваження варти менші чим в міліції, але їх достатньо щоб забезпечити порядок коли це необхідною :frend
 

Відповідь від: 15 Травня 2010, 14:16:51
  Цього року по розпорядженню голови міста в кожній калуській школі, під час проведення занять, буде патрулювати один службовець з міської варти.
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»