У травні мер сказали, що святкуватимемо у вересні, а у вересні заперечили, ща перша віднайдена писемна згадка про Калуш датується травнем, то ж святкувати потрібно у травні. А цьогоріч історія повтоюється один до одного.
Повторюється і підшукуює постійно красиві, на перший погляд логічні упаковки, які б загорнули його не бажання проводити свято міста у визначений Статутом міста термін.
Хотілось би підгадати форумцям, що по цьому питанню передбачено в документі який викладений на офіційному сайті Калуської міській раді:
Статут територіальної громади м.Калуш
Стаття 2.
Місто Калуш є самостійною адміністративно-територіальною одиницею - міським населеним пунктом, в межах якої громада здійснює міське самоврядування і має органи міського самоврядування, свою комунальну власність та свій місцевий бюджет .
Місто Калуш має статус міста обласного підпорядкування і згідно адміністративно-територіального устрою України входить до Івано-Франківської області.
Стаття 3.
Перша віднайдена писемна згадка про місто Калуш датована 1437 роком.
В 1549 році Калуш отримав статус міста на Магдебурзькому праві і відповідну юрисдикцію на самоврядування.
В 1565 році село Загір'я злилося з містом Калушем. В 1784 році німецькі та єврейські колоністи поселяються в місті Калуші, створивши поселення "Новий Калуш" (Височанка). В 1972 році до міста приєднано села Хотінь та Підгірки і було надано статус місто обласного підпорядкування.
На час прийняття Статуту в місті проживало 73,2 тис. мешканців, серед них 50,5 тис. з правом виборчого голосу.
Стаття 4.
День міста відзначається
в третю неділю вересня кожного року.
От така редакція даного Статуту, основного документу нашого міста, висить на офіційному сайті нашої ради, що і є основною підставої нашому голові маніпулювати, як йому заманеться, з датою проведення свята нашого міста.
http://kalushcity.if.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=41День міста відзначається
І мабудь не було б проблем, якби рада, четвертого демократичного скликання, ще на 7-й сесій, яка відбулась 22.04.2003, не прийняла рішення за № 215 де передбачались зміни до діючого Статуту нашого міста, а саме:
статтю 4 читатати, як
"День міста відзначається в останню неділю травня". та зміни в статтю 37, де читати не на Біблії, а на Евангелії.
Логіка прийняття даного рішення, щодо дати, була в тому, щоб підвести дату святкування до дати першої згадки про Калуш, що на мою думку, є справедливо.
Але нашому голові, аж ніяк не сподобалась діюча дата свята міста і почались маніпуляції, - мол дані зміни не зареєстровані у юстиції. А то що зміни прийняті рішенням ради і по даному проекту рішення були проведені громадські слухання то це так... ні якого значення для голови не мають.
На такі аргументи голови зреагував депутат В. Киментій ( група за Калуш) і подав запит, на предмет реєстрації змін до Статуту в юстиції і отримав відповідь, що 18 грудня 2008 року постановою № 39-ОД таки зміни були належним чином зареєстровані.
Чому голова так впирається по травневій даті?
На мою думку є проблема у святкуанні дня міста Києва і святкування дня народження в когось з рідних нашого голови. Цей день співпадає з датою проведення свята в Калуші. Де важливіша присутність голови то вже думайте самі.
Інша причина, чому вересень? На мою думку, економічно-обгрунтованіше для голови робити свято в унісон з святом "Нафтохіма". Теж, на ваш розсуд, чому.
І ще мені дивно, чому до тепер, навідь після реєстрації змін у Юстиції, на які так наполягав голова, на офіційному сайті нашого міста, висить стара редакція Статуту. Напевно, щоб знову пудрити мозги калушанам, які так хочуть і саме цікаво хочуть постіно , а не час від часу " хліба та видовищ"