Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 25 днів

Автор Тема: Щодо екологічного стану міста Калуш  (Прочитано 292098 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Печеніг

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2
  • Останні відвідини:
    16 Червня 2009, 18:49:53

    Звідки: м.Харків

Шановні
   Мене дуже сподобалося місто Калуш,дуже гарні фото,та цікава історія.Але за фахом я еколог тому моя зацікавленість почалась з того що я побачив, що у вас розташований концерн "Хлорвініл", та забагато на мою думку інших підприємств котрі мають дуже негативно впливати на екологічний стан міста. Якщо в вас є можливість буду дуже вдячний отримати інформацію стосовно екологічного стану міста, чи контакти людей які можуть надати таку інформацію.Це можуть бути : офіційна статистика,наукові дослідження,думка громади та інше.
  Заздалегідь вдячний

Обговорюємо проблеми утилізації Гексахлорбензолу в Калуші
в темах:

Гексахлорбензол (С6Сl6) !!!!!
нова отрава для Калуша
Референдум на форумі про будівництво в Калуші заводу з переробки С6Сl6

   Адміністрація
« Останнє редагування: 16 Лютого 2011, 09:15:51 від romashkin »
Записаний
Перше повідомлення / Продовження теми 

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #140 : 17 Травня 2010, 14:24:24 »

Ну вихід знайшли би. Криниці, свердловини, таж вода з Чечви, що майже самопливом до Калуша по трубах йде. Але хай би будували особнячни на 4-8 сімей, а не 5-поверховий курник.
А як буде з тими "курниками", що вже збудовані? З "посьолком", наприклад?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #141 : 17 Травня 2010, 14:57:39 »

З "посьолком", наприклад?
А я ж написав. У Чечві води вистачає.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #142 : 17 Травня 2010, 15:02:49 »

А я ж написав. У Чечві води вистачає.
Аааа... Ну-ну.
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #143 : 25 Травня 2010, 11:36:34 »

Газета Галичина:http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=10579&tx_ttnews[pointer]=0&tx_ttnews[calendarYear]=2010&tx_ttnews[calendarMonth]=5&tx_ttnews[mode]=1&tx_ttnews[backPid]=24
Солоне Пійло

Останки «Оріани» напувають сільські криниці

Ігор ЛАЗОРИШИН
Питання щодо екологічної ситуації на Калущині, особливо на тлі 90 днів, що минули з часу надання деяким населеним пунктам статусу зони екологічного лиха, навіть попри те, що готували його зі значним запізненням, виглядає підготовленим поспішно. І ситуація в Пійлі — то тільки дещиця такої поспішності.
Відповідь від: 25 Травня 2010, 11:29:51
Газета Галичина:http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=10652&tx_ttnews[pointer]=0&tx_ttnews[calendarYear]=2010&tx_ttnews[calendarMonth]=5&tx_ttnews[mode]=1&tx_ttnews[backPid]=24

Становлення влади

Михайло Вишиванюк розраховує на допомогу громадськості й профспілок для наведення порядку в області
Щодо ситуації з вирішенням проблем міста Калуша та навколишніх сіл, то голова ОДА запевнив, що уважно вивчав її:

— Річ у тому, що оголосили, протрубили, Верховна Рада прийняла рішення про виділення коштів, а коли кинулись до виконання, то виявилось, що навіть немає елементарних проектів. Цифри на ліквідацію взято зі стелі. Реально ніхто нічого не рахував.  Спочатку, коли я проводив першу нараду в Калуші, то там мене ввели в дуже серйозну оману. Потім я зібрав науковців — вилізли нові моменти. Потім ще раз зібрав науковців — вилізли ще нові проблеми. І для того, щоб приймати управлінські рішення й використовувати державні бюджетні кошти, потрібно мати як мінімум науковий підхід і на  цій основі мати відповідні розроблені проекти. Ці проекти повинні пройти експертизу, і аж тоді можна приймати управлінське рішення щодо виконання тих чи інших заходів з ліквідації того лиха, яке там є. А просто використати бюджетні кошти, закопати під землю?.. Під землю ревізора не пошлеш, кошти можна закопати, а з проблемою залишитись ще на довгі роки. Я дуже добре знаю, яка йде перевірка використання бюджетних коштів, і ставлюся до цього дуже обережно й акуратно. І з цієї причини, поки не буде проектів, розроблених нашими науковими інститутами, поки не буде експертизи цих проектів, поки ми їх не затвердимо у Міністерстві регіонального будівництва, до тих пір я не підпишу ні один контракт ні з однією фірмою. А вони злетілися, як бджоли на мед...
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #144 : 25 Травня 2010, 22:04:38 »

Верховна Рада прийняла рішення про виділення коштів
 Цікава  наша держава. Голова ОДА ставить під сумнів доцільність прийняття законів України. Раз так, то що дальше? Може прийдеться нашій громаді в Європейський суд звертатись про відстоювання свого права на життя в нормальному екологічному середовищі?  :hot
« Останнє редагування: 25 Травня 2010, 23:22:45 від Gorec »
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #145 : 26 Травня 2010, 09:52:08 »

А чого дивуватися. Він на роботі. Є начальство. от і вислужується.
З боку навіть ніби і все логічно говорить.
То лиш ми знаємо і розуміємо, що то говоріння для того, аби гроші (яких нема, бо у  уряді самі проффесіонали) на Калуш не прийшли або зовсім, або хоч перші 5 років  :censore
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #146 : 26 Травня 2010, 10:43:55 »

Може прийдеться нашій громаді в Європейський суд звертатись про відстоювання свого права на життя в нормальному екологічному середовищі?
Для звернення в Європейський суд з захисту прав людини на державу, потрібно використати усі можливі шляхи захисту у своїй державі :) щоб потім звинуватити її в бездіяльності чи  т. п.
                 
Цитувати (вибране)
Стаття 35   Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Умови прийнятності
1. Суд може брати справу до розгляду лише після того, як було вичерпано  всі  національні  засоби юридичного захисту,  згідно із загальновизнаними принципами міжнародного права,  і впродовж шести місяців    від   дати   постановлення   остаточного   рішення   на
національному рівні.
« Останнє редагування: 26 Травня 2010, 10:49:43 від Tandylight »
Записаний

Tork

  • Користувач
  • **
  • Карма +34/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 58
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2011, 09:50:59

    Звідки: Підгірки
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #147 : 26 Травня 2010, 10:51:01 »

А чого дивуватися. Він на роботі. Є начальство. от і вислужується.
З боку навіть ніби і все логічно говорить.
То лиш ми знаємо і розуміємо, що то говоріння для того, аби гроші (яких нема, бо у  уряді самі проффесіонали) на Калуш не прийшли або зовсім, або хоч перші 5 років  Цензура
Я вважаю що Вишиванюку навпаки вигідно щоб гроші прийшли на ліквідацію. Любий чиновник знає що чим більшими грошима він керує тим тим товстішою стає його кишеня. Недарма Вишиванюк забрав у Насалика право розпоряджання тими коштами і перевів його на ОДА. То нащо він то робив? Щоб тепер їх не було?
Відповідь від: 26 Травня 2010, 10:49:15
Для звернення в Європейський суд з захисту прав людини на державу, потрібно використати усі можливі шляхи захисту у своїй державі Посмішка щоб потім звинуватити її в бездіяльності чи  т. п.
Чи ви справді думаєте що Європейський суд буде розглядати позов громади до держави? Він розглядає позови фізичних осіб. Хіба що кожен з калушан особисто подасть позов.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #148 : 26 Травня 2010, 11:14:39 »

Шкода це визнавати, але я погоджуюсь з Торк. як на мене можливі усі варіанти:

1. Так я к пише Вишиванюк:  Йому гарно подали ( він швиденько перетер з дружбанами, що розпорядником коштів буде ОДА), але виявилось  немає підгрунтя і головного болю потім може бути більше ніж користі...В ідеалі хотілось би думати, що крім того, він все таки управлінець і розуміє, що якщо зараз гроші витратити не на користь - другого шансу у Калуша не буде.
Тут заради справедливості потрібно було б згадати і славнозвісну комісію, яка "дуже крепко" працювала протягом років і потім у всіх газетах писала про байдужість до її роботи, а як дійшло до справи  - виявилось що немає ані проектів, ані документів...
З іншого боку також потрібно визнати, щоб такі проекти розробити, порібні кошти може і не на рівні калуського бюджету.. Тому тут держава трохи лукавить...

Спочатку, коли я проводив першу нараду в Калуші, то там мене ввели в дуже серйозну оману. Потім я зібрав науковців — вилізли нові моменти. Потім ще раз зібрав науковців — вилізли ще нові проблеми. І для того, щоб приймати управлінські рішення й використовувати державні бюджетні кошти, потрібно мати як мінімум науковий підхід і на  цій основі мати відповідні розроблені проекти. Ці проекти повинні пройти експертизу, і аж тоді можна приймати управлінське рішення щодо виконання тих чи інших заходів з ліквідації того лиха, яке там є.


2.Інший варіант:
Уряд не хоче надати кошти, чере з купу моментів...
З одного боку, щоб показати (як він останнім часом робить ціленаправлено), що попередній Уряд приймав нераціональні Рішення ( Розпорядження про виділеня коштів)

З іншого  - Уряд їх просто не має наміру давати, щоб не створювати прецидент і не давати можливості тому ж Насалику ( який все таки западянин) заробити зайві бали.

Таким чином під егідою: "Ми господарники" і "Гроші не мають закопуватись в землю" затягнтуи то до абсурду, щоб вже ніхто не розумів коли то почалось і як має закінчитись.
Але ж мова йшла і про урядову комісію - яка все таки працюватиме в Калуші?
Тобто Вишиванюк не кидає цю ідею, бо як він сам згадує, ті гроші що будуть закопані не зможе перевірити КРУ ;), відповідно він просто готується...більш серйозно, а відповідно є надія, що кошти для Калуша будуть :)
Просто тепер їх вибиватиме Вишиванюк ;) при цій владі у нього шансів більше..
Насалик відбив свої дивіденти при тій владі, Вишиванюк вибиватиме при цій, але Калушу від того не гірше ;) Певне доведеться тільки почекати :(
Записаний

Tork

  • Користувач
  • **
  • Карма +34/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 58
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2011, 09:50:59

    Звідки: Підгірки
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #149 : 26 Травня 2010, 11:51:44 »

Тут заради справедливості потрібно було б згадати і славнозвісну комісію, яка "дуже крепко" працювала протягом років і потім у всіх газетах писала про байдужість до її роботи, а як дійшло до справи  - виявилось що немає ані проектів, ані документів...
Заради справедливості потрібно згадати що славнозвісна як ви кажете комісія всі документи величезними стосами надала і меру і до Верховної Ради. Створення проектів це вже робота науково-дослідних інститутів а не комісії. Але ні мера ні парламент то все не дуже цікавило поки не запахло грошима.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #150 : 26 Травня 2010, 12:25:17 »

Створення проектів це вже робота науково-дослідних інститутів а не комісії. Але ні мера ні парламент то все не дуже цікавило поки не запахло грошима.
Може й так :) Гроші то завжди потужна мотивація ...тут потрібно не бути лицемірами...
Хоча я здається виправдалась щодо коміссії:
З іншого боку також потрібно визнати, щоб такі проекти розробити, порібні кошти може і не на рівні калуського бюджету.. Тому тут держава трохи лукавить...

« Останнє редагування: 26 Травня 2010, 12:35:01 від Tandylight »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #151 : 26 Травня 2010, 12:59:15 »

Однозначно другий варіант. Звісно що Вишиванюк хтів руки погріти, але сказали з гори, що не буде на чому от і робить добру міну при поганій грі.
На рахунок проектів.
На будівництво мікрорайону для відселення проект вже давно вроді був і гроші ті мали ніби на пряму йти і першочергову необхідність було визначено.

І ЩО???
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #152 : 26 Травня 2010, 13:56:54 »

На будівництво мікрорайону для відселення проект вже давно вроді був
Дозвіл на відвід земельної ділянки під будівництво мікрорайону в Підгірках для відселення було дано через кілька тижнів після Указу Президента. Самі розумієте, Юрко, що проекту просто не могло існувати без відводу. Його (проекту), доречі, немає й досі.

і гроші ті мали ніби на пряму йти і першочергову необхідність було визначено.

І ЩО???
А це ж як - "напряму"? І де Ви дістали інформацію про першочергову необхідність?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 14:59:00

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #153 : 26 Травня 2010, 15:35:44 »

Ви дістали інформацію про першочергову необхідність?
Цитувати (вибране)
Міністр Володимир Яцуба повідомив: на останньому засіданні Кабінету Міністрів України прийнято рішення про виділення місту Калушу 86 млн. грн. "для початку робіт".

За його словами, "насамперед треба зупинити розвиток небезпечних подій і негайно подбати про безпеку людей, які проживають на особливо небезпечній території. Відселення людей - це завдання N1 місцевої влади".
http://gazeta.ua/index.php?id=337089
Відповідь від: 26 Травня 2010, 15:33:31
На скільки мені відомо у генплані було закладено забудову тієї ділянки, отже для приблизних розрахунків (щоб знати скільки потрібно грошей, про що говорив Вишиванюк) цього достатньо.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #154 : 27 Травня 2010, 09:22:57 »

Щодо слів Яцуби - погоджуюсь. Йому краще знати про першочерговість.

На скільки мені відомо у генплані було закладено забудову тієї ділянки, отже для приблизних розрахунків (щоб знати скільки потрібно грошей, про що говорив Вишиванюк) цього достатньо.
Юра, генплану у міста Калуша немає! А навіть якби був, то це далеко не проект і ще дальше не кошторис! Тому знати точно, скільки коштів потрібно для зведення мікрорайону наразі не може знати ніхто!
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #155 : 30 Травня 2010, 01:52:02 »

Мені казали, що вже збиралася комісія-некомісія - та така собі робоча група з науковців та тому подібних у Калуші, що наче вирішили розсоли з хвостосховища спустити у Домбровський кар"єр.  :o Хто чув за таке - хто , хоть щось знає!!!???
Відповідь від: 30 Травня 2010, 01:37:12
Я звісно - ну вже зовсім "ліва" людина від того - та... оті розсоли й у воду кар"єру???  :o
Відповідь від: 30 Травня 2010, 01:38:28
Та я навіть розумію, що у кар"єрі текож не "водиця" але ж не розсоли хвостосховища з усім чого собі не побожаєш. Та й вода кар"єру вже давно як у водоносному горезонті - її такою й споживають у часному сеторі на Сівецькій - вже роки.
Записаний

WestUA

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +140/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 179
  • Останні відвідини:
    11 Грудня 2014, 22:52:31

    Звідки: Січових Стрільців
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #156 : 23 Липня 2010, 22:39:04 »

Мабуть, все-таки в цю тему...
---------
Сьогодні 23.07.2010 р. о 18:00 вміст солей у р.Сівка збільшився у 130 разів.
У зв'язку з тим, що р.Сівка все ж таки впадає у р.Дністер :), то завтра о 8:00 до Калуша прибуває губернатор зі свитою, а до обіду очікується ще кучу народу з центру...
Записаний
Свій до свого по своє

WestUA

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +140/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 179
  • Останні відвідини:
    11 Грудня 2014, 22:52:31

    Звідки: Січових Стрільців
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #157 : 24 Липня 2010, 21:38:03 »

Бачу, що на цю тему трохи чатились, але мене не було і не міг відповісти.

Щодо вмісту солей. Трохи написав неправду, бо він зріс не в 130 разів, а в 139... І не від стандартної норми, а від тої норми, яка була у Сівці.
А щодо стандартної норми: то максимальна норма солей у воді - це 1 г/1 літр.
Якщо у нормальних одиницях, то у Сівці було 41 г/1 літр. А при 50 г/1 літр уже вимирає повністю риба і інша живність.

Це сталось через те, що фірма (київська), яка буде робити розсолопровід від хвостосховища до кар'єру і рекультивацію відвалів, почала роботи по рекультивації при відсутності проекту робіт. Існує тільки проект на будівництво розсолопроводу (проектна вартість - 7,9 млн.грн.).

На сьогодні вони відремонтували міст через Сівку до кар'єру зі сторони шахти, проклали дорогу на вершину відвалів, зробили фосу попри дорогу з вершини і до третини від вершини (в сторону Калуша) і з якогось дива вирішили осушити озерцята, які були на вершині.
Вода ж, звичайно, пішла по фосі, позалазила у карстові утворення, повимивала породу, наситилась солями, зробила собі шлях у сторону Калуша, а тобто в напрямку до Сівки, і тепер має пряму дорогу (такий собі яр) з вершини і в напрямку до річки.

Тепер можна тільки чекати дощу :(

Ну, в загальному оповів, те, що бачив і чув, але, щоб нормально зрозуміти, то те треба все-таки побачити...
Дорога на вершину, звичайно, зроблена класно, рівненько, посипана камінням (мабуть з Лімниці).
Але, гадаю, якщо піде дощ, то файненький солененький струмок внесе свої корективи, оскільки та порода, що на відвалах, дуже файно розмивається водою. А той верхній шар грунту, який створився останніми роками і захищав відвал від води, та поріс травою, кущами і деревами, в межах тої дороги звичайно ж зруйнований. Але це тільки мої домисли.
Записаний
Свій до свого по своє

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #158 : 24 Липня 2010, 21:41:12 »

 :o :o :o :o :o
Нема слів...
Записаний

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #159 : 24 Липня 2010, 22:17:07 »

проектна вартість - 7,9 млн.грн.
 цифри заворожують...
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"