Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 22 дні

Автор Тема: Загальні (повсякденні) питання  (Прочитано 82685 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Вікторович

  • Новачoк
  • Карма +2/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 13
  • Останні відвідини:
    01 Грудня 2013, 02:50:04

    Звідки: Сівецька
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #80 : 16 Серпня 2012, 10:18:44 »

В будь-якому випадку, дякую, що відгукнулись :)
Записаний

syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #81 : 23 Грудня 2012, 23:04:28 »

Вікторович, а заяву про забезпечення доказів слабо в суд подати? Якщо ви дійсно юрист, то вже самостійно знайдете в ЦПК відповідні норми про таку процесуальну дію. :dopovid

Хоча такі питання звичайно варто ставити на професійних форумах, а не тут. ;)
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #82 : 08 Квітня 2013, 23:39:59 »

Знайшла консультацію юриста з приводу шуму.(Думаю, у всіх нормальні сусіди, як у нас. Але всяке буває).
Що робити, коли шумлять сусіди.
В які дні, з котрої і по яку годину можна проводити ремонтні роботи.
Як діяти, якщо сусіди порушують встановлені санітарні норми і ніякі прохання припинення порушень на них не діють.
Якщо ви плануєте проводити ремонт у квартирі, то як убезпечити себе від невдоволень з боку сусідів...

Досить часто в житті складаються ситуації, коли порушуються житлові права громадян. Напередодні свят, а то й у будні, мешканці багатоповерхівок часто не можуть заснути через різного роду святкування, гучні співи, музика, танці, гучні викрики, ремонтні роботи. Бувають випадки, коли  у квартирах встановлюють шумні механізми, наприклад, верстати.
Більшість мешканців будинків вважає, що зарадити цьому не можна ніяк, а в діяльності правоохоронних органів просто розчаровані.
 
Проте це не так, і така думка є хибною. В українському законодавстві є чимало правових норм, метою яких є забезпечення  тиші на вулицях, у житлових будинках, у гуртожитках та інших громадських місцях під загрозою застосування адміністративно-правових санкцій, а в окремих випадках – кримінальної відповідальності.
Приховано: Показати
Для більш повного дослідження даного питання, дослідимо його розділивши на окремі підпитання. Отже:
 
В які дні, з котрої і по яку годину можна проводити ремонтні роботи.
 
Дане питання врегульовано ЗакономУкраїни «Про забезпечення санітарного таепідемічного благополуччя населення»та ПостановоюКабінету міністрів України №45 від 24.01.2006 р. «Правила користування приміщеннями житлових будинків».
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:
1. здійснювати заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, встановлених санітарними нормами;
2. забезпечення під час проведення концертів, дискотек, масових святкових, розважальних заходів, тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях та на відкритих площадках, що не перевищують рівнів, встановлених санітарними нормами;
3. вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму , встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях (захищені обєкти).
Такими «захищеними об'єктами» є :
жилі будинки і прибудинкові території;
готелі і гуртожитки;
інші будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
Таким чином, шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
Зокрема, у нічний час, із  22 год. до 8 год. на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. На таких об’єктах також забороняється ремонтні роботи, що супроводжуються шумом,  у робочі дні з 21 год. до 8 год., а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар тих приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм (стаття 24 Закону).
Аналогічна позиція сформульована  пунктом 9 Постанови Кабінету міністрів України №45 від 24.01.2006 р. «Правила користування приміщеннями житлових будинків».
 
Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і громадських будівель і на території житлової забудови, затверджені Головним санітарно-епідеміологічним управлінням Міністерства охорони здоров'я СРСР № 3077-84 від 03.08.1984 р. (діючі зараз).
Санітарними нормами допустимого шуму в житлових кімнатах квартир, житлових приміщеннях будинків: вдень не більше 55 Дб, а в нічний час не більше 45 Дб.
 
Як діяти, якщо сусіди порушують встановлені санітарні норми і ніякі прохання припинення порушень на них не діють.
 
В таких випадках необхідно звертатись до органів внутрішніх справ, в компетенцію яких входить притягнення винної особи до адміністративної відповідальності за статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях».
Згідно частини 1 цієї статті, порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
А відповідно до частини 2 цієї статті, дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
Тобто, як бачимо, повторне порушення тиші коштує значно дорожче.
У випадку, якщо на Ваші попередження, особи, які шумлять, поводяться непристойно, грубо порушують  громадський порядок  з мотивів   явної   неповаги   до  суспільства,  що  супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, це буде тягнути за собою кримінальну відповідальність передбачену статтею 296 Кримінального кодексу України.
 
Якщо ви плануєте проводити ремонт у квартирі, то як убезпечити себе від невдоволень з боку сусідів.
 
В такому випадку, Ви, як власник чи орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язані повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. Ї
Таке попередження, можливо, дасть змогу Вам в добровільному порядку навіть домовитися із сусідами про проведення ремонту у святкові та неробочі дні.
Адже, згідно, статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», за згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.
 
Отже, можна зробити висновок, що законодавством України все ж встановлено гарантії житлових прав громадян, зокрема, особистого немайнового права, права на тишу. Тому  у випадку порушення даного права – ігнорувати цього не варто. Слід негайно викликати працівників міліції, а для забезпечення уникнення заперечень з боку шумних сусідів, або будь-яких інших «відмазок»  - знайти до приїзду працівників міліції хоча б двох свідків.
Після цього, будьте впевнені, що більше Ваші сусіди не шумітимуть, тому що саме адміністративний штраф стимулюватиме їх до цього !
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #83 : 09 Квітня 2013, 00:02:07 »

Якщо ви плануєте проводити ремонт у квартирі, то як убезпечити себе від невдоволень з боку сусідів..
робіть вночі ,коли всі сплять  ;)  :)
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #84 : 09 Квітня 2013, 00:15:13 »

Вночі - не можна - прийде БабайКа.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #85 : 01 Серпня 2013, 09:40:33 »

У мене питання до Судді.

Не секрет, що фасади будинків у нашому (та і не тільки у нашому) місті зазнають атак з боку графоманів-графітчиків.

Якщо уявити, що такий злочинець буде спійманий на гарячому правоохоронцями, чи може він отримати  примусові роботи і немалий штраф? Чисто теоретично.
Якщо він неповнолітній то мабуть штраф мали б заплатити батьки.

Бо якщо штраф вийде максимум (скажімо) 250 грн. і до праці на благо громади (замальовування фасадів) такого злочинця не можна буде притягнути - то держава в особі правоохоронних органів і судової системи автоматично сама проголошує капітуляцію.
Чи я не правий?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


americano

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +158/-41
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 584
  • Останні відвідини:
    11 Серпня 2021, 22:33:01

    Звідки: UKRAINE
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #86 : 27 Грудня 2013, 13:28:59 »

Скажіть будь ласка, які документи,справки,довідки,квитанції,направлення потрібно мати присобі,щоб прийти і стати на біржу ?
Дякую. :good
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #87 : 27 Грудня 2013, 13:38:08 »

Як? Ти ж на двох роботах гаруєш  :=)
Відповідь від: 27 Грудня 2013, 13:35:08
Оригінали
1. Паспорт
2. Довідка про зарплату (якщо така була за останні пів року і була більшою за мінімалку)
А ці треба копії але мати з собою оригінали теж.
1. Ідентифікаційний код
2. Диплом про освіту
3. Трудова книжка
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


americano

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +158/-41
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 584
  • Останні відвідини:
    11 Серпня 2021, 22:33:01

    Звідки: UKRAINE
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #88 : 27 Грудня 2013, 13:50:12 »

Як? Ти ж на двох роботах гаруєш  :=)
Відповідь від: 27 Грудня 2013, 13:35:08
Оригінали
1. Паспорт
2. Довідка про зарплату (якщо така була за останні пів року і була більшою за мінімалку)
А ці треба копії але мати з собою оригінали теж.
1. Ідентифікаційний код
2. Диплом про освіту
3. Трудова книжка
Я неофіційно працюю на роботах. В років 30 займусь і буду дбати про свою пенсію. Вигідніше так працювати і класти в банк по 500-1000 грн на депозит кожного місяця. Я гідно хочу пенсійний вік зустріти,тому з молоду про старість думаю. Не хочу на старості за копійки виживати, і кормити г.... В верховній раді.
Дякую за інфу юрко.
Записаний

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09

Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #89 : 03 Лютого 2014, 18:29:44 »

Всім привіт! Запитаю тут, бо схожої темки не знайшла. Підкажіть, буль ласка. Де я можу отримати довідку про склад сім'ї, якщо будинок не числиться на балансі в ЖЕКу? ДМСУ може видати таку довідку?
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #90 : 03 Лютого 2014, 19:43:08 »

Гм. А чому не числиться? Хіба такі є?
Відповідь від: 03 Лютого 2014, 19:38:59
Цитувати (вибране)
Єдиний вихід – звертатись до суду з заявою про встановлення фактів, маючих юридичне значення (тобто відсутності прав неповнолітніх на житлове приміщення, або складу сім'ї).  Іншого легітимного варіанту, на жаль, не існує.
http://blog.liga.net/user/eosychnyuk/article/10394.aspx
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #91 : 03 Лютого 2014, 20:31:58 »

Оригінали
1. Паспорт
2. Довідка про зарплату (якщо така була за останні пів року і була більшою за мінімалку)
А ці треба копії але мати з собою оригінали теж.
1. Ідентифікаційний код
2. Диплом про освіту
3. Трудова книжка
У мене ще вимагали довідку про те, що я не володію сільським господарством (уже не пригадаю як точно вона називається) - брала в будівлі "Архітектури" (не то 2 не то 3 поверх - крайні двері направо). У загальному списку на табло її не має. Але, коли я на кінець дісталась до свого інспектора, то виявилось, що і її потрібно і навіть дані флюорографії(це вже можна потім донести). Тому краще спитати у інспектора-консультанта (вона сидить якраз напроти вхідних дверей (не плутати з адміністратором)).
Записаний

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09

Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #92 : 03 Лютого 2014, 23:14:26 »

Цитувати (вибране)
Гм. А чому не числиться? Хіба такі є?
А видумали таке тільки по ТБ показують?  :) Є в нашому місті будинок, який ще по інерції наз. кооперативним. Хоча він вже давно не такий. Голова цього так званого кооперативного будинку відмовляється давати довідку про склад сім'ї.  :unknow Я так розумію вона не має права мені її видавати.
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #93 : 04 Лютого 2014, 10:02:02 »

Пробуйте по черзі податкову і суд.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    12 Квітня 2024, 16:37:06

    Звідки: Українська
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #94 : 04 Лютого 2014, 10:17:06 »

Цитувати (вибране)
А видумали таке тільки по ТБ показують?  Посмішка Є в нашому місті будинок, який ще по інерції наз. кооперативним. Хоча він вже давно не такий. Голова цього так званого кооперативного будинку відмовляється давати довідку про склад сім'ї.  не знаю Я так розумію вона не має права мені її видавати.
а приписувались ви як? Будинкова книга є? В принципі вроді міграційна служба має дати.
Цитувати (вибране)
Гм. А чому не числиться? Хіба такі є?
Звичайно що є) Мій не числиться. збудували, до Жеку не приєднали і все.
Записаний

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09

Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #95 : 04 Лютого 2014, 12:05:48 »

Цитувати (вибране)
а приписувались ви як? Будинкова книга є?
приписувалась у ДМС. Будинкова книга на руках.
Я завжди брала довідку у нашої голови кооперативу. Але з нею постійно якісь незрозумілі ситуації - то вона в запої, то її немає, то вона просто не хоче дати... і т.д. і т.п. Окрім того, печатка яку вона ставить на документах не є дійсною. Був випадок, коли відмовлялися приймати довідки, бо не дійсна печатка. А в міграційній службі перед моїми очами порвали реєстраційні картки на прописку  :o, сказали, що не дійсні з такою печаткою.
Навіть ліфтова компанія з нами не хоче заключати договір про обслуговування, бо наш будинок "привид" :o
Одне добре, що не платимо шалених сум за прибудинкову територію, а якихось символічних 37 грн/2 міс :) І то невідомо куда і кому?  :o
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    12 Квітня 2024, 16:37:06

    Звідки: Українська
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #96 : 04 Лютого 2014, 14:57:07 »

ну то певно треба збирати вам громаду, і піти до якогось юриста, певно треба створювати ОСББ. В нас тоже з цим проблеми, я навіть незнаю, чи в нас є то ОСББ. Короче б'юрократія як завжди.
Записаний

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09

Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #97 : 04 Лютого 2014, 17:55:34 »

Цитувати (вибране)
ну то певно треба збирати вам громаду
як виявилося нікому нічого не треба. Всі висловлюють своє невдоволення лиш на словах. А як доходить до діла - то всім все окей :duvno Я вирішила теж не сіпатися, нерви дорожчі мені. Люди самі хочуть аби їх обманювали.  :evil
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #98 : 04 Лютого 2014, 21:27:43 »

А податкова чим зможе тут допомогти?
Та й суд не видасть довідку про склад сімї, а хіба лиш в конкретному випадку в порядку окремого провадження може встановити факт проживання тих чи інших людей за певною адресою. Але і то питання на скільки таке буде законним?

І я шось таке чув що тепер довідки про склад сімї замість ЖЕКів має видавати УДМС.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 15:06:02

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Загальні (повсякденні) питання
« Прочитано #99 : 04 Лютого 2014, 21:39:45 »

Ну тоді як?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.