Навряд чи хто буде в захваті від "копиці" волосся на гребінці. Як не втратити волосся, і зберегти його здоровим? Про це розповідає likar.info.
З проблемою облисіння у більшості випадків стикаються чоловіки. Вважається, що волосся випадає з віком через дію гормону тестостерону, адже проблема надмірного випадання волосся стає актуальною вже після настання статевої зрілості.
Хоча зовсім недавні дослідження американських вчених з Пенсільванського університету показали, що в випаданні волосся винен зовсім інший гормон - простагландин D2. Надлишок цього гормону і сприяє облисінню.
Як би там не було, проте згідно з медичними спостереженнями, облисіння у чоловіків може розвинутися внаслідок таких причин:
спадковість, при якій є так зване андрогенетичне облисіння (під впливом статевих гормонів). При чому облисіння можна успадкувати як від батька, так і від матері. У жінок ця проблема не проявляється, бо в організмі замало чоловічих статевих гормонів, але в генах все "записано";
"При спадковому облисінні відновити ріст волосся повністю не вийде. Але призупинити дійсно можна", -- каже Шарапова Дар'я, дерматолог з Києва.
стреси й нервові перевантаження можуть суттєво відбитися на волосяному покриві. Стресовий стан звужує судини шкіри голови, внаслідок чого коріння волосся не отримує достатнього харчування;
гормональні порушення, зокрема порушення у діяльності щитоподібної залози. При цьому волосся стає сухим і тьмяним, а з часом починає випадати;
куріння. Тайванські вчені з'ясували, що викурювання 20 і більше сигарет на день сприяє облисінню. Вчені запевняють, що шанс облисіти у завзятих курців дуже високий.
Проблеми з волосяним покривом також можуть виникнути внаслідок яких-небудь хронічних захворювань, нестачі вітамінів і мінералів. Часто можна помітити, як у людей, що побували в водолікувальних оздоровлювальних закладах, волосся стає густішим. Це пов'язано з поліпшенням роботи нирок, так як порушення функцій цього органу може призвести до облисіння.
Як уникнути проблеми?
Правильно мийте голову. Щоб підтримувати волосся у хорошому стані, дуже важливо дотримуватися гігієни. Бруд у волоссі накопичується дуже швидко, особливо якщо є порушення в жировому обміні, і волосся швидко жирніє. Бруд на волоссі є бар'єром для кисню на шляху до шкіри голови. Такі умови є сприятливими для розмноження мікроорганізмів.
Найкраще волосся мити м'якою водою - з низькою концентрацією солей. Оптимальна температура води для миття голови - 35-40 градусів.
Перед миттям голови розчешіть волосся окремої гребінцем (яку використовуєте тільки перед миттям голови) для видалення залишків бруду та жиру. Мити голову потрібно разом з масуванням шкіри голови кінчиками пальців. Цим самим ви поліпшите кровообіг і прискорите місцевий обмін речовин.
Масажуйте голову. Робити масаж голови потрібно не лише під час купання. Масажувати шкіру голови можна як пальцями, так і жорсткою щіткою. Головне тут - підібрати такий прилад, який би не завдавав травм. Процедуру можна виконувати по 5 хвилин за один раз. У день достатньо 3-7 сеансів.
Головні убори. По можливості використовуйте капюшон. Таким чином, шкіра голови буде «дихати», і не порушиться кровотік в капілярах. Носіння тісних шапок погіршує кровообіг, і істотно обмежує доступ кисню до голови. Влітку замість облягаючих кепок можна скористатися парасолькою.
Здоровий спосіб життя. Універсальна рекомендація для профілактики будь-яких порушень. Волосся «любить» протеїни, тому збільште в своєму раціоні частку білкової їжі. Корисною буде їжа, що містить мінімальну кількість холестерину і насичених жирів.
"Якщо косметичні засоби не допомагають, причина випадіння швидше за все не в волоссі, а всередині. Почати краще всього з ліквідації нервової напруги і стресів", -- каже Юлія Гагаріна, косметолог.
Хто такі трихологи?
А знаєте до кого звернутися у разі виникнення проблем з волоссям? Багато хто з нас навіть не чули про лікарів, що спеціалізуються на волоссі. Такими є трихологи.
Лікар-трихолог оцінить ситуацію і виявить ті причини, через які можливо у вас випадає волосся. Після чого призначається індивідуальне лікування, яке може включати такі процедури:
прийом вітамінно-мінеральних комплексів;
косметичні і спа-процедури для відновлення волосся;
апаратне лікування: застосування ультразвуку та фототерапія;
мезотерапія та інші ін'єкційні методики;
трансплантація волосся.