Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Росіяни - генетично неповноцінні  (Прочитано 222103 раз)

0 Користувачів і 4 Гостей дивляться цю тему.

Леля

  • Старожил
  • ****
  • Карма +36/-18
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 493
  • Лучший город Земли
  • Останні відвідини:
    25 Квітня 2014, 10:03:44

    Звідки: Столица Западной Сибири
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #40 : 25 Березня 2014, 20:07:36 »

Священник коли хрестив - казав, що буде прем'єр-міністром
Тоже неплохо, лишь бы здоровеньким и умненьким рос, имя такое редкое для украинцев, или у вас сейчас оно тоже в моде? :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #41 : 25 Березня 2014, 21:58:53 »

Ну у нас воно вважається українським але не сильно поширене. Правда особисто для мене це ім'я не є дивним чи рідкісним - купа Миронів знайомих. Ну і хресний - Мирон
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Леля

  • Старожил
  • ****
  • Карма +36/-18
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 493
  • Лучший город Земли
  • Останні відвідини:
    25 Квітня 2014, 10:03:44

    Звідки: Столица Западной Сибири
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #42 : 25 Березня 2014, 22:13:31 »

Ну у нас воно вважається українським але не сильно поширене. Правда особисто для мене це ім'я не є дивним чи рідкісним - купа Миронів знайомих. Ну і хресний - Мирон
Ну вообще-то из греческого языка заимствовано :), у нас в последнее время многих мальчишек так называют, вот я и удивилась, что у вас тоже, а среди моих ровесников ни одного Мирона и в дочкином окружении ни в садике, ни в школе не встречала детей с таким именем.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #43 : 27 Березня 2014, 10:30:57 »

Там где между народами существуют соседские отношения, имеют место быть межнациональные браки, ведущие к смешиванию крови
сто відсотків. але ці народи всеодно залишились самобутними. татари - татарами, а українці - українцями. а от московити це злиття азійської ординської крові і фіно угорців.
Джигурда, кстати, мне тоже не кажется украинской фамилией, хотя, если было заимствование слов из адыгейского языка... А вот Чабан-Чебан, ошибка могла возникнуть при переписывании фамилии, человеческий фактор, так сказать
так ви праві. я ж і кажу що автор писав те що він собі надумав і як він то чув.


Нет, есть фамилия Кучер, но есть и КучЕра с ударением на "е" и окончанием "а"    Есть такая фамилия - Железняк
так звісно є, але автор подає їх як українські. більше того як ті що визначають походження українських прізвищ.
Вот фамилии на -вич, я считала преимущественно беларусскими - Мицкевич, Шухевич и т.п. На -ой не знаю, почему не упомянуты. Но суффиксы -ой и -вич точно не свойственны ни литовскому и ни русскому языкам.
Альоша Попович, Добриня Никитич, Данило Галицький. Закінчення вич також означає син попа чи син микити. а закінчення ий від чий який? Чий? Галицький? чий? Макаровський син Макара)все просто для тих хто спілкеується українською)
Калуш да, упоминается как тюркское название. Перегинск расположен через гору от села, где жил мой муж, спрошу потом у него  Населенные пункты могли возникнуть раньше, чем в них обосновалась группа определенной национальности, они пришли, расселились, обжились, а название как было, так и осталось.
назва ніби тюркська а місто єврейське. Щодо перегінська у вікі таке
Цитувати (вибране)
Перегінське засновано в першій половині XIII ст., коли монголо-татарські завойовники вторглися в Галицько-Волинську землю, а звідси — в Угорщину і Чехію. Гірськими шляхами, що вели на Закарпаття, вони гнали полонених, роблячи зупинки на переправі через бурхливу Лімницю. Ймовірно, що назва поселення походить від слова «переганяти». Перша письмова згадка про село є в грамоті князя Лева Даниловича від 1292 року. В ній ідеться про належність Перегінського церкві.
назва ніби українська а засноване селище у звязку з набігами орди.
Украинцы и татары имели общие корни? Что ж, вполне возможно, только вот на вашем форуме я услышала, что мы, русские, ордынцы, а вы украинцы - чистые славяне, вообще без примеси татарской крови, и неважно, что Золотая Орда включала часть современной Украины, вы то раньше татаро-монгол прогнали
щодо спільного коріння це моя думка. так як зараз багато говорять про спільне арійське походження українців і іранців наприклад. щодо українців словян повторюю словяни це не нація. словняи це культурно мовне обєднання. щодо чистих українців писав. нема зараз чистих націй і не треба. націоналізм це те що у вас в серці і в голові. уявіть собі мене з німецьким польським російським та українським корінням. так я далеко не чистий по крові, але для мене найкраще місце на землі це гори карпати і найкраща культура українська. я для себе свій вибір зробив. нещодавно я був у Полтаві і там мене здивувало, так беззаперечно там українці. але вони суміщають повагу до перта великого поруч з мазепою гоголем і котляревським. мені цього не осягнути?) Щодо Орди. То землі Русі були окупованими територіями , а землі Московщини були частиною держави Золота Орда.
Цитувати (вибране)
Московия (Россия) платила дань Крымскому Хану(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), своему СУВЕРЕНУ и
 ХОЗЯИНУ ,который был правоприемником Золотой Орды, вплоть до 1700 года. Царь Московии встречал крымского посла на Поклонной горе, садил его на своего коня, сам пешим, под узду, вел коня с крымским послом в Кремль,
 садил его на свой трон и вставал перед ним на колени!?
Почему если север, то сразу болота и непроходимые леса? Имеется ввиду северное направление. Если бы не было переселения славянских племен на север и северо-восток, то как бы возникло княжество Московское и Новгородская республика? Юрий Долгорукий, основавший Москву был сыном киевского князя Владимира Мономаха, Москва севернее Киева, вообще-то
бо в ті часи там дійсно були ліси і болота. земля залешаньська(залісся) подивіться на зображення і поясніть , для чого русинам було лізти в якісь незрозумілі ліси й болота якщо було купа інших населених земель де і умови кращі і люди зрозумілі. а не якісь мері мурома мещері??? я чесно не бачу жодної логіки.я би йшов на південний захід. тим більше що там все знайоме і зрозуміле. словяни зокрема) Ну і заснування Москви Довгоруким теж сумнівне.
Цитувати (вибране)
Племя Мокши назвало свою речку Москва,а перевод этого названия, с языка Мокши, звучит как "грязная вода". Любые другие языки Мира не могут перевести слово Москва. Слово "кремль"- татарское и обозначает укрепления на возвышенности.
Зрештою точна дата заснування москви невідома як і сумнівними є літописи в яких вперше згадується Москва. Літописи чудом знайшлися в часи написання історії гасударства расійского, Катериною, здається. А Новгород був частиною Русі і існував задовго до Москви(як і Смоленськ) і був захоплений і знищений Московським князівством.
Ну вот, теперь мы еще и историю украли, и "Повести временных лет", видимо, тоже не было.
та не ви а керівники російської імперії з часів петра великого. просто рекомендую вам поцікавитись коли почали писати сучасну російську історію. і яким чином збирались факти. і яким чудом почали знаходитись літописи зводи і не оригінали а копії . ;)
Насчет количества азиатских слов в русском языке... Не думаю, что их больше, чем в украинском, в русском языке немало заимствованных слов из языков, тех этнических групп, которые были ассимилированы (финно-угорских, коми) В русском языке  большое количество греческих, латинских слов, впрочем, как и в вашем. Заимствование из языков романо-германской группы шло уже при Петре 1 и к славянам отношения не имеет. Но... основная масса слов в русском языке все же славянского происхождения. И вообще, заимствование слов обогащает язык
навед вам простий аргумент. скажіть чому білоруси і українці розуміють один одного. мало того білоруси і українці можуть зрозуміти і поляків. якщо трохи помордуватись можна і словаків з чехами зрозуміти. звичайно ми розуміємо і росіян. а от росіяни нікого не розуміють? :unknow
При Иване Грозном мы и дружили с ордынцами, а сколько татар тогда крещение приняли
ще один доказ того що Росія це Орда. подивіться скільки мусульман зараз в Росії християни стають мусульманами , мусульмани християнами. При тому всьому Росія позиціонує себе як праваславная дєржава.навіть оплот праваславія.
Відповідь від: 27 Березня 2014, 10:18:42
Мирон
так Мирон чи Мирослав?

Відповідь від: 27 Березня 2014, 10:22:34
Если бы Вы написали это в самом начале поста, не пришлось бы писать все остальное.
маю таку ваду. люблю поговорити. :-[
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #44 : 27 Березня 2014, 11:34:28 »

назва ніби тюркська а місто єврейське
Неправда. Точніше неправда у тому контексті у якому йде зараз обговорення.
Євреї оселилися у місті аж у 17-му столітті, тоді як перша письмова згадка з середини 15-го!
А правда у тому, що на початок 20-го євреїв уже було 2/3 насебення. Тому з історичної точки зору зовсім не єврейське, але загалом коли говорити про Калуш початку 20-го століття - то єврейське. Ну і зараз вже теж зовсім не єврейське через події 2 св.війни.

Не треба плутати.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #45 : 27 Березня 2014, 11:54:10 »

Не треба плутати.
все вірно. я мав на увазі що місто не тюркське точно.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #46 : 27 Березня 2014, 12:01:37 »

так Мирон чи Мирослав?
Дивне питання. Це не те Соня і Софія, це абсолютно різні імена з абсолютно різним походженням (грецьким і слов'янським)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #47 : 27 Березня 2014, 12:14:01 »

Дивне питання. Це не те Соня і Софія, це абсолютно різні імена з абсолютно різним походженням (грецьким і слов'янським)
Юра не дивніше ніж про Віктора Вітю ;) просто в мого знайомого батько був Мирослав а всі кликали скорочено Мирон. я думав що Мирон то скорочення. :-[
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #48 : 27 Березня 2014, 12:29:00 »

Віктора Вітю

Та не скажи. То з Вітями то тільки мої манси. У мене такого дуже багато.
У мене одне слово на такі предмети як:
Майка - це і майка і футболка.
Капці - це взагалі все крім сандалів.
Блінчики - це все що з муки і жарене. Пофік чи то оладі чи заготовка на налисник.

І ще багато чого. Зараз просто не пригадую більше.
А запам'ятати ім'я - то взагалі смерть  :=) :-[

Тому мені не дивно.
А з Мироном дивно, бо із знайомих було лише 2 Мирослави і мабуть зо 6 Миронів. Можливо тому я чітко розрізняю Мирослав-Мирон ну і ще Олександра , Леся а тепер ще й Олеся . 

Ну і Вадима з Дмитром я розрізняю чітко ,а от Вітя то у мене що Віктор, що Віталій  :=) То чисто моє  :P
Відповідь від: 27 Березня 2014, 12:24:25
батько був Мирослав а всі кликали скорочено Мирон
То було не тому, що воно так скорочено, а тому, що Мирон існувало давніше і відносно новомодніше на той час ім'я Мирослав було тоді людям трохи незвичним і вони кликали Мирон.
Тепер же стало навпаки.
Для мене то дивнЕ. Особливо коли знайома, жіночка під 60, почувши як назвали теж перепитує чи не Мирослав, а тоді додає таку фразу:
"Та ні, не рідкісне, у мене чоловік Мирон і сусід по дачі його друг теж Мирон..."
Але маємо те, що маємо. Он Леля каже, що у Сибіру вже мода на Миронів. Може і у нас тепер піде.
Ато у садках одні Арсенчики і Артурчики.  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #49 : 27 Березня 2014, 12:49:33 »

В мене сестра Женя, і я довший час думав що то жіноче імя. а от мій малий Євген на женю не відкликається. він Євген а женя то цьотка.
Ато у садках одні Арсенчики і Артурчики
а в мене Олексій/Лесик, і Євген/Гєньо, хоча останнє йому не подобається.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #50 : 27 Березня 2014, 12:55:34 »

Гєньо
Моя бабця все життя була Ґєня. Так всі в родині і кликали "цьоця Ґєня". Ну на роботі то звісно була Євгенія Михайлівна.
А коли її син (Михайло) назвав свою доньку Євгенією, то вийшла теж Євгенія Михайлівна.
Так вона років до 16-ти мабуть мала комплекс, бо їй у Києві  :moskali казали "шо у нєйо мужскоє імя"  :fool
Паша, значіт і Саша ете нармальна, а Женя то вже мужское.
Відповідь від: 27 Березня 2014, 12:54:51
Малого можете ще Ґєником кликати  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Леля

  • Старожил
  • ****
  • Карма +36/-18
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 493
  • Лучший город Земли
  • Останні відвідини:
    25 Квітня 2014, 10:03:44

    Звідки: Столица Западной Сибири
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #51 : 27 Березня 2014, 13:10:38 »

сто відсотків. але ці народи всеодно залишились самобутними. татари - татарами, а українці - українцями. а от московити це злиття азійської ординської крові і фіно угорців.
Ассимилировано было очень много коренных народов, и не вся Россия пошла из Москвы, поэтому утверждать, что русские - ордынцы, это по меньшей мере странно ;) Уже писала, что мои предки были из земель, что занимала Новгородская республика. Вчера ссылку на статью давала, правда в другой теме Раскрыта тайна русского генофонда http://druidgor.narod.ru/st/st27.html

Альоша Попович, Добриня Никитич, Данило Галицький. Закінчення вич також означає син попа чи син микити. а закінчення ий від чий який? Чий? Галицький? чий? Макаровський син Макара)все просто для тих хто спілкеується українською)
Если на русский манер, то Попович - это Попов (попов сын), Никитич - это скорее отчество, Галицкий - по русски было бы Галицын, скорее всего. Не, тут не соглашусь, , не характерны эти суффиксы для русский фамилий.

бо в ті часи там дійсно були ліси і болота. земля залешаньська(залісся) подивіться на зображення і поясніть , для чого русинам було лізти в якісь незрозумілі ліси й болота якщо було купа інших населених земель де і умови кращі і люди зрозумілі. а не якісь мері мурома мещері??? я чесно не бачу жодної логіки.я би йшов на південний захід. тим більше що там все знайоме і зрозуміле. словяни зокрема) Ну і заснування Москви Довгоруким теж сумнівне.
По-моему, вполне логично, земли про которые Вы говорите, были заняты другими славянскими племенами и прибалтами, почему бы славянам было не пойти на север? Тем более Москва - какой это север? :) Многие славянские племена и до переселения жили в лесах (древляне) и в болотистой местности (дреговичи), почему бы им не пойти расширять территории?
Зрештою точна дата заснування москви невідома як і сумнівними є літописи в яких вперше згадується Москва. Літописи чудом знайшлися в часи написання історії гасударства расійского, Катериною, здається. А Новгород був частиною Русі і існував задовго до Москви(як і Смоленськ) і був захоплений і знищений Московським князівством.
Еще из курса школьной истории помню - 1147 год :-D Не буду утверждать, что именно так было, история вообще наука неточная и спорная.

навед вам простий аргумент. скажіть чому білоруси і українці розуміють один одного. мало того білоруси і українці можуть зрозуміти і поляків. якщо трохи помордуватись можна і словаків з чехами зрозуміти. звичайно ми розуміємо і росіян. а от росіяни нікого не розуміють?
Вот сейчас я буду с Вами спорить ;) Я довольно хорошо понимаю украинский язык, и, как ни странно, чешский, похуже белорусский и польский, но если очень постараюсь, то суть разговора на белорусском и польском тоже смогу уловить. Это как называется? Генетическую память отметаем сразу, нет у меня предков из тех мест, а дочкина генетическая память молчит, она ни слова не разберет ни по украински, ни по польски, ни по белорусски, хотя в ней кровь этих народов, значит дело в схожести и родстве наших языков, другого объяснения я не вижу. В воспоминания из прошлой жизни тоже не верю :-D

ще один доказ того що Росія це Орда. подивіться скільки мусульман зараз в Росії християни стають мусульманами , мусульмани християнами. При тому всьому Росія позиціонує себе як праваславная дєржава.навіть оплот праваславія.
Мусульмане к нам едут из Средней Азии и с Кавказа, это не наша вина, истинно российских мусульман немного - в основном, это татары и башкиры, так как многие кавказские республики  являются частью России, сюда же добавим чеченцев, ингушей, карачаевцев и балкарцев, аварцев, кумыков и лезгинов, ну может еще пару-тройку кавказских же малочисленных народов. Католики в России не редкость, но их не так много, в нашем городе даже костел есть, а построили его поляки. Небольшая часть страны исповедует буддизм, кое-где осталось язычество. Но бОльшая часть России все же остается православной.


Еще одна версия происхождения Калуша :)
Первое письменное упоминание про Калуш было обнаружено в двенадцатитомнике Галицких городских книг (Галицкое старостатство было в то время под Польской короной) и датировано 27 мая 1437 г. Речь шла про "суд в ближайший вторник после Троицы с участием королевского человека Драгуша из Калуша против Митька из Куроша". С этих пор упоминания про Калуш всё чаще встречаются в разных земских книгах. Название города правдоподобно происходит от слова "калюши": природных солевых источников, из которых в древности добывали соль.




Відповідь від: 27 Березня 2014, 13:00:55
Тому мені не дивно.
А з Мироном дивно, бо із знайомих було лише 2 Мирослави і мабуть зо 6 Миронів. Можливо тому я чітко розрізняю Мирослав-Мирон ну і ще Олександра , Леся а тепер ще й Олеся . 

Ну і Вадима з Дмитром я розрізняю чітко ,а от Вітя то у мене що Віктор, що Віталій   То чисто моє  
 :D Как так-то? У нас гораздо проще все Александра - это Саша, если по старому, то Шура, если по новомодному, то Алеса, Лекса. Виталий - это Виталик, Виктор - Витя, Вадим - Вадик, Дмитрий - Дима, реже Митя.

Я единственный раз имя не смогла угадать, когда дочкина учительница свою дочь Росинкой называла, оказалась Ярославой :)

Відповідь від: 27 Березня 2014, 13:07:29
Паша, значіт і Саша ете нармальна, а Женя то вже мужское.
Паша - женское имя? :o Это какое полное?
Записаний

KATRIN

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +353/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 932
  • Працюю...
  • Останні відвідини:
    10 Квітня 2017, 19:45:33

    Звідки: Калуш
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #52 : 27 Березня 2014, 13:15:37 »

Паша - женское имя?
Павліна  ;)
Записаний
Я - вітер шалений і вільний, з душею самотньої пташки...Нестримний і часом всесильний- із подихом болю і ласки...Я - сонце чарівне і ніжне.З промінням сумним, та прекрасним.Я - сонце, нехай може грішне.Та вічно п'янке і незгасне...

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #53 : 27 Березня 2014, 13:19:22 »

Еще одна версия происхождения Калуша Посмішка
Ну це не ще одна версія ,а фактично "офіційна", бо була озвучена колишнім нашим мером.
У нас є відповідна тема "Чому все ж таки Калуш?" де я цю версію пробував спростувати.
Ну дуже вона за вуха притягнута. Хоча б тому, що
Цитувати (вибране)
"калюши": природных солевых источников, из которых в древности добывали соль.
навряд чи десь так називали ті соляні криниці. Їх називали "жупа".
І знов таки польська мова має достатній набір літер, щоб правильно передати звучання назви. Був би Калюша, а не Калуш, бо навіть сучасні поляки читаючи назву на дорожніх знаках - читають не Калуш, а КалУша
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Леля

  • Старожил
  • ****
  • Карма +36/-18
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 493
  • Лучший город Земли
  • Останні відвідини:
    25 Квітня 2014, 10:03:44

    Звідки: Столица Западной Сибири
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #54 : 27 Березня 2014, 13:30:18 »

Павлина 
У вас еще так называют? :) У нас, наверное, даже среди старых-престарых бабушек это имя редко встретишь. Я сначала на Прасковью подумала.
вряд ли где-то называли те соляные колодцы. Их называли "жупа".

Ну а если от  общеславянского слова  «калюжа» - «лужа, озерцо, заводь"? Если нет, то тюркское название все же.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #55 : 27 Березня 2014, 13:51:49 »

Ну а если от  общеславянского слова
Ну якщо знайдете десь у старих текстах таке слово - повірю  ;)
Відповідь від: 27 Березня 2014, 13:44:43
Якщо взяти Даля і Калугу то там таки болото
http://dal.sci-lib.com/word012523.html
Відповідь від: 27 Березня 2014, 13:49:46
Але все одно жіночий рід і чергування "Ж" з "Г" а не Ж з Ш

Надто сильна відмінність звучання.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Леля

  • Старожил
  • ****
  • Карма +36/-18
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 493
  • Лучший город Земли
  • Останні відвідини:
    25 Квітня 2014, 10:03:44

    Звідки: Столица Западной Сибири
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #56 : 27 Березня 2014, 14:20:31 »

Ну якщо знайдете десь у старих текстах таке слово - повірю 
Не, я сидя в России, точно не найду, это надо в архивах искать, историческую литературу изучать , может в летописях каких-нибудь есть информация;)

Але все одно жіночий рід і чергування "Ж" з "Г" а не Ж з Ш

Надто сильна відмінність звучання.

Звук "Ш" является парным звонкому звуку "Ж", могло произойти оглушение звука, с родами посложнее, конечно. Надо еще поискать.

Опять похожая версия:
Калуш
город, р.ц., Ивано-Франковская обл., Украина. Известен с 1241 г. Название от славян. основы kal- 'грязь, лужа, болото', широко представленной в топонимии, сравн. Калиш, Польша; Колиште, Чехия; Кале, Германия и др.


« Останнє редагування: 27 Березня 2014, 14:28:17 від Леля »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #57 : 27 Березня 2014, 15:57:02 »

Та хай собі буде і болото  :)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #58 : 28 Березня 2014, 08:54:05 »

Ассимилировано было очень много коренных народов, и не вся Россия пошла из Москвы, поэтому утверждать, что русские - ордынцы, это по меньшей мере странно
звісно що не вся. Захоплений Новгород Смоленськ Псков. Але це як і в Україні у нас живе багато національностей але більшість украінці кровно чи за переконаннням.
Уже писала, что мои предки были из земель, что занимала Новгородская республика.
ну от , це означає що ви наша.  :prapor: ;)

Если на русский манер, то Попович - это Попов (попов сын), Никитич - это скорее отчество,
так і є син попа чи син микити.
Галицкий - по русски было бы Галицын, скорее всего. Не, тут не соглашусь, , не характерны эти суффиксы для русский фамилий.
Так ібуде Галицький. в Росії теж є місто Галич. От наприклад алєксандр так званий нєвскій. чи Петро Конашевич-Сагайдачний. Богдан Хмельнийцький, Байда Вишневецький. це для Росії не типові прізвища для нас це звичні закінчення.
По-моему, вполне логично, земли про которые Вы говорите, были заняты другими славянскими племенами и прибалтами, почему бы славянам было не пойти на север? Тем более Москва - какой это север?  Многие славянские племена и до переселения жили в лесах (древляне) и в болотистой местности (дреговичи), почему бы им не пойти расширять территории?
Ну Орда прийшла саме з сходу. то для чого йти прямо на Орду? логічніше йти в Галицько Волинські землі. тоді території не були такі заселені. і землі кращі, і свої поруч. не бачу логіки. це все одно що зараз наші біженці тікали б не на материкову Україну чи в Європу а навпаки в Росію. ну подумайте самі.
Вот сейчас я буду с Вами спорить  Я довольно хорошо понимаю украинский язык, и, как ни странно, чешский, похуже белорусский и польский, но если очень постараюсь, то суть разговора на белорусском и польском тоже смогу уловить. Это как называется?
я ж кажу що ви наша.  :=) насправді є багато росіян. освідчених. котрі теж все розуміють. але їх відсотків десять.ну 20.
Мусульмане к нам едут из Средней Азии и с Кавказа, это не наша вина
скажіть дякую путіну і лідерам котрі окупували чужі землі. це розплата за бажання бути імперією.
Но бОльшая часть России все же остается православной.
які поняття не мають що таке Великдень Різдвл і інші релігійні традиції. візьмемо найбільші міста Москва і Пітєр. там в церкву ходять тільки старші і трошки молоді. всім решта начхати. головною релігією є гроші. У нас ситуація схожа але вже точно українці більш релігійні. і головне церква з народом, а в Росії з владою.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Леля

  • Старожил
  • ****
  • Карма +36/-18
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 493
  • Лучший город Земли
  • Останні відвідини:
    25 Квітня 2014, 10:03:44

    Звідки: Столица Западной Сибири
Росіяни - слов'яни?
« Прочитано #59 : 28 Березня 2014, 17:40:13 »

ну от , це означає що ви наша.  
 :frend Хоть кто-то из украинцев своей назвал, не считая мужа, конечно ;)
Так ібуде Галицький. в Росії теж є місто Галич. От наприклад алєксандр так званий нєвскій. чи Петро Конашевич-Сагайдачний. Богдан Хмельнийцький, Байда Вишневецький. це для Росії не типові прізвища для нас це звичні закінчення.
Ну да, для вас это обычные окончания фамилий, для Польши тоже, а для России они не характерны
Типичные окончания русских фамилий  -ский/ской (Белинский/Крамской),  -цкий/цкой (Высоцкий/ Трубецкой),  -ов/ев (Петров/Дмитриев),  -ин/ын(Костромин/Синицын). Кстати, насчет окончания -ой. беру свои слова обратно, Вы правы, характерно оно для небольшого числа русских фамилий, Толстой, например.
Ну Орда прийшла саме з сходу. то для чого йти прямо на Орду? логічніше йти в Галицько Волинські землі. тоді території не були такі заселені. і землі кращі, і свої поруч. не бачу логіки. це все одно що зараз наші біженці тікали б не на материкову Україну чи в Європу а навпаки в Росію. ну подумайте самі.
Людям иногда свойственны нелогичные поступки и тяга к освоению неизведанных территорий :pardon
насправді є багато росіян. освідчених. котрі теж все розуміють. але їх відсотків десять.ну 20.
Тут дело, наверное, даже не в образованности, а в языковом чутье и склонности к языкам. Среди моих знакомых не украинцев ваш язык более-менее понимают двое.

скажіть дякую путіну і лідерам котрі окупували чужі землі. це розплата за бажання бути імперією.
Лучше бы наши границы лучше охраняли :=)
які поняття не мають що таке Великдень Різдвл і інші релігійні традиції. візьмемо найбільші міста Москва і Пітєр. там в церкву ходять тільки старші і трошки молоді. всім решта начхати. головною релігією є гроші. У нас ситуація схожа але вже точно українці більш релігійні. і головне церква з народом, а в Росії з владою.
Не везде, мне повезло много лет прожить в сравнительно небольшом северном городе, где украинцев процентов 60% от всего населения, да еще храм был через дорогу от дома, и мы ходили на службы во все церковные праздники, храм был полон, люди даже на улице стояли, поэтому, конечно, все зависит от национального состава и религиозности населения в конкретном населенном пункте. Но в целом да, соглашусь, что народ в Украине ближе к церкви, муж, когда там жил, всегда в выходные в храм на службу ходили всей семьей.
Записаний