Ось тут є цікава стаття
http://vikna.if.ua/news/category/kl/2015/03/31/32241/viewТобто не стаття цікава, а те, що ініціатори придумали.
Думаю важливим є не захопитися винаходженням ровера!
Це я про те, що ще за союзу займалися тим самим. Звісно тоді то все робити просто і утилітарно, але все ж.
Що маю на увазі?
У Калуші був замок. Яким він був - вже не дізнаємося, але ніхто не заважає нам створити нову реальність.
Подивіться на стіну біля церкви Св. Михайла, стіну біля "Під ясенами", ще маємо залишки паркану біля Шевченка. Помічали оті черепичні сходинки?
Всі вони і були продовженням того "фірмового стилю" міста у рамках яког, на мою думку, треба продовжувати рухатися.
Подивіться на костел. Оті сходки на західному фасаді. Такі ж по боках. Старий вигляд костелу був без них, але архітектор мабуть щось таке вловив у вигляді тогочасного Калуша, що спонукало його до того, щоб їх привнести. А то могло бути інспіровано тодішнім виглядом "Червоної" школи, бо там теж були такі сходки, поки її не перебудували після першої війни.
Відповідно такі ж сходки на Нородному домі.
Ті ж сходки перекочували на радянський герб Калуша...
Не варто відкидувати все, що вже придумали до нас. Найголовніше, що то виразно, доволі цікаво і досить легко втілюється в матеріалі! То не склепіння чи арки, не якісь величезні мости, не щось що важко видумати, намалювати і майже неможливо втілити.
Якраз це реально.
Ну і от вам ще одна ідея, на втілення якої не потрібно багато коштів, але яка б виглядала доволі круто, хоч може і незовсім історично правдиво.
Якось недавно я звернув увагу на місце трошки вище від центру дитячої творчості (музею Калуська в'язниця). Там, на місці де колись стояв будинок старости, потім був пам'ятник Івасику Телесику, а зараз "невєдомиє дарожкі" по яких на жаль не ходять "нєвєдомі звірі" ну хіба крім того вихухоля, що хати обмальовує своїми лайнопідписами, є таке доволі різке підвищення.
Я думаю, що міська брама Калуського замку, крізь яку заходилося до замку з ринку, була нижче, десь біля руїн друкарні, але якраз там, на тому різкому підвищенні можна було б поставити "реконструкцію" оборонної стіни замку.
Праворуч дороги, якщо дивитися вгору, той сквер безхозний, а ліворуч над гаражами РДА такий же безхозний кусок землі.
От там і там можна було б із старої польської цегли з якогось напівзруйнованого будинку вимурувати напівзруйновані "куски мурованої стіни" (ніби то частини вежі чи в'їзних воріт), а на них сперти дерев'яні палиці (типу частоколу). Звісно на тротуарі і дорозі не збудуєш воріт (ну принаймні зараз, коли грошей нема) але повірте, коли людина підходитиме до того муру знизу, навіть двометровий частокіл виглядатиме дуже грізно через ефект перспективи.
От такий простий спосіб прикрасити місто додавши в нім руїн, яких і так ніби аж занадто багато, але вони явно виглядають рукотворними, а ця б виглядала навпаки "справою рук часу".
За тим, аби то не спалили кандидати в бомжі (які спалили залишки ратуші) цілком логічно доведеться доглядати хлопцям з СБУ.
Адже вони практично на місці панського маєтку щодня сидять. Там колись королева Ядвіґа ночувала, а вони тепер мають честь працювати. Тож матимуть за честь поставити зо 2 камери і кілька ламп
Пишіть, що думаєте