Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

17 років 22 дні

Автор Тема: Загальновизнана мораль і мораль християнська  (Прочитано 47107 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

newroman

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +132/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 1079
 • Останні відвідини:
  01 Квітня 2016, 19:51:36

Загальновизнана мораль і мораль християнська
« Прочитано #40 : 30 Листопада 2007, 19:52:37 »

ну і хай собі не погоджуються. Це їх право. А воно все одно так.
Записаний

romawka

 • Користувач
 • **
 • Карма +6/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Жіноча
 • Повідомлень: 75
 • Останні відвідини:
  19 Травня 2008, 12:59:21

Загальновизнана мораль і мораль християнська
« Прочитано #41 : 30 Листопада 2007, 20:20:05 »

ну і хай собі не погоджуються. Це їх право. А воно все одно так.


це було скоріше риторичне зауваження. на логічне обгрунтування я і не сподівалася... :-[
Записаний
аццкій одуванчєг

doktor-maks

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +426/-3
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2740
 • Останні відвідини:
  15 Квітня 2017, 11:04:31

  Звідки: Івано-Франківськ
Загальновизнана мораль і мораль християнська
« Прочитано #42 : 08 Грудня 2007, 15:24:05 »

Отже, суспільна мораль не є абсолютною, а є відображенням суттєвих історичних змін в суспільстві. Більше того, суспільна мораль є суб'єктивною, як наслідок цього - людина сама встановлює моральний закон. Для віруючої людини моральний авторитет - це Бог, який є Абсолютною Святістю. Відчуваєте різницю?
Продовжу думку.

У традиції Східної Церкви християнська мораль — це перед усім вчинки та поведінка людини, які виявляють, що вона є Новим Створінням та живе у Христі. Нове створення людина переживає у Святій Тайні Хрещення, через яку стає нащадком Нового Адама — Ісуса Христа і носить Його небесний образ. Сам Христос стає новим діяльним животворним началом християнина, якому дає Духа Животворящого.
"Так і написано: Перша людина Адам став душею живою, а останній Адам то дух оживляючий."
(1 Коринтян 15:45).

Жити у Христі означає мислити, прагнути і діяти у Христі, в Ньому і з Ним, здобуваючи завдяки цьому нові можливості, нову внутрішню силу. Суть християнської моралі полягає в тому, що особиста воля людини може як загасити, так і розвинути цю божественну дійсність, яка є діяльною в людині. Християнин або зростає у Христі, як живий член Його Тіла, та реалізує у собі як людські, так і божественні сили на подобу Христа, або помирає в цьому житті через відмову від Христа морально злими вчинками.

Християнин, який зробив свій фундаментальний вибір, обрав Христа і з'єднався з Ним, стає відповідальним не лише за повноту людського потенціалу, що його отримав через природне наро дження, а й за Дар Святого Духа і таїнственне життя в Благодаті, для якого народився у Святих Тайнах Хрещення і Миропомазання. Моральна відповідальність християнина включає в себе відповідальність не тільки за реалізацію та повний розвиток усього багатства людської природи, а й за божественне життя, отримане у Святій Тайні Хрещення. Про це говорить св. апостол Павло, коли каже:
"Живу вже не я, а живе Христос у мені. А що живу тепер у тілі, то живу вірою в Божого Сина, який полюбив мене й видав себе за мене"
(Галатів 2:20).
Християнин більше отримав від Бога, ніж той, хто Його ще не знає, а тому більшою є відповідальність християнина як за сам дар життя, що його отримуємо як ство ріння, так і за дар життя у Бозі.

Людина, створена на Образ і подобу Божу, покликана відобра жати Бога у своєму християнському житті. Будучи Образом Божим, людська особа має таїнственно зображати життя Пресвятої Трійці. Тому християнська мораль є віддзеркаленням життя Пресвятої Трійці. Кожен християнин покликаний до того, щоб таке таїнственне «зображання» Божественного життя в людському житті було щораз очевиднішим, щоб, зростаючи у Христі, зростала подоба між життям християнина та Христа.
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +132/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 1079
 • Останні відвідини:
  01 Квітня 2016, 19:51:36

Загальновизнана мораль і мораль християнська
« Прочитано #43 : 25 Січня 2008, 00:00:05 »

Релігія і моральність та їх взаємовідношення

Питання про моральне життя, як важливу  умову в справі Богопізнання, а в  кінцевому результаті – спасіння людини являється вкрай актуальним,  до нього, власно зводиться вся християнська етика, яка, в свою чергу, і складає цілу науку, що називається Моральним богослів’ям. Тому ні жодна  інша наука, ні мистецтво, які хоч  і  надають  часткову етичну насолоду, не можуть надати нам того, що називається душевним миром, спокоєм совісті. Воно не вирішує для людини загадки життя, не звільняє грішника від докорів совісті і не дає нам тих благодатних духовно-лікувальних засобів, якими релігія підтримує і зміцнює людину в моральному житті. Моральне богослов’я  займає одне із важливих місць серед інших богословських наук і має органічно споріднений  зв’язок із ними. Так як призначення людини полягає в Богоуподібненні, яке набувається і стає доступним тільки тоді, коли при всіх складнощах  і  схильності людської природи до гріха серце людини повинне бути чистим для пізнання абсолютної моральності, якою володіє Бог: ”Блаженні  чисті  серцем, бо вони  Бога побачать” (Мф.5,2). Умовою ж  пізнання  Бога  являється морально-чисте, святе життя, життя, яке наслідує вчення  Ісуса  Христа, Його  Євангеліє, Його приклад. Тому питання про взаємне відношення  між  релігією і  моральністю складає одну зі складових  і  невід’ємних  частин  її  органічної  природи.

Релігія складає основу моральності. Релігія може бути уподіблена  кореню рослини, а  моральність – стовбуру  і  гілкам. Релігія дає живе живлення  і  повне освячення моральності. Історія людства свідчить, що  з  упадком  релігійності занепадала і  моральність. А  без моральності  релігія  не може бути  істинною. Тісний  зв’язок релігії  і  моральності пояснюється близькою  їх  природою, присутністю  в  них  однакових складових частин:
релігія має моральний характер, і моральність має релігійний характер;  в  релігії є елемент не тільки залежності, але і свободи (свобідного відношення людини до Бога), і в моральності є елемент не тільки свободи, але  і  залежності  (тобто, залежності  людини  від  волі  Божої).

Психологічною основою релігії служить релігійне почуття, а моральною основою-основне моральне почуття. Релігійне почуття характеризується прагненням до безкінечного; моральне почуття-прагненням до істинно доброго. Кінцева мета релігійних прагнень-безпосереднє єднання з Богом, пошук шляхів спілкування з Ним3. Метою моральних прагнень є досягнення можливо богоподібного морального удосконалення, згідно заповіді Спасителя: “Будьте досконалі, як Отець наш Небесний Досконалим є” (Мф. 5, 48).

Однак  релігія, з  моральністю, знаходиться  в такому тісному зв’язку, що розділити їх можливо лише тільки теоретично. В дійсності вони не роздільні. Їх взаємозв’язок поміж собою настільки органічно споріднений  і  догматично глибокий, що неможливо уявити ні релігії в  її  чистому вигляді без існування досконалої моральності, ні досконалої моральності без релігії. Тому вони існують разом: де немає останньої, там немає першої, як на те вказує святий апостол Іоан: ”Не люблячий брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Якого не бачить?.. І  друга заповідь, щоб люблячий любив брата свого” (Ін. 4, 20).

Таким чином, любов до ближнього чи брата є душею моральності, а любов до Бога – душею релігії. Звідси випливає наступне: моральність без релігії є деревом, відірваним від свого кореня; релігія ж без відповідної моральності – це дерево без плоду. В тих випадках, коли релігійні вимоги співпадають з моральними, коли останні отримують санкцію від релігії, релігійні начала стають більш могутнім мотивом для збереження моральних  відношень  між  людьми  і  укріплення  індивідуальної  моральності, ніж  мотиви  суто  моральні.
Справжнє бажання благочестивих людей, жити так, як приписує  Церква, випливає із їх релігійно-природньої потреби душі.   Для таких людей вищим щастям  і  вищим благом є виконання волі Божої як благочестям, так і добрим моральним життям. Виконуючи волю Божу, людина знаходиться у стані Богосинівства  і  благодатної приналежності до Церкви Божої. В цьому і полягає вище значення і мета людського життя. Бо Господь сказав: “Шукайте  перш  за  все Царства Божого і правди Його” (Мф.6,33). Слід також зазначити, що людина, як вінець творіння, має сильне бажання морального добра і блага, в котрому має природну потребу.
Релігія забезпечує, оживляє і підсилює моральну відповідальність саме тим, що постійно нагадує людині: людських очей і суду ти можеш уникнути, але Божих – ніколи, бо будь-яку людину Бог приведе на свій праведний суд.
Таким чином, логічно  стає зрозумілим, що  нажаль моральна  свідомість людини пошкоджена гріхом. Але  для  повернення  того  виду, в  якому  вона повинна була бути початково-чистою  і  непідкупною, - людині необхідна благодатна допомога Божа. І саме християнська релігія, а не будь-яка інша, пропонує  нам найвищий  зразок моральності,- ідеал Божественного страждання і Божественного прославлення, який явив людям для їх  спасіння  Ісус  Христос.


дияк. Іван  Кикуш
Записаний

Сонечко+

 • Модератор
 • *
 • Карма +801/-5
 • Offline Offline
 • Стать: Жіноча
 • Повідомлень: 3805
 • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
 • Останні відвідини:
  09 Вересня 2023, 17:33:39

  Звідки: з маминого животика
Загальновизнана мораль і мораль християнська
« Прочитано #44 : 03 Листопада 2010, 01:19:17 »

Про богохульства.
Рада Європи визнала богохульство проявом вільної волі людини, яке не відноситься до протизаконних дій. Але православні священники дуже незадоволені цим фактом. А християнські філософи стверджують, що проблема "богохульства і покарання" далеко не однозначна :
http://www.dela.ru/news/other/19392/
Записаний

ББА

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +306/-11
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 18209
 • Останні відвідини:
  Сьогодні в 03:16:53

  Звідки: Льондон
перекинуто із "Шлюб і сім'я"
« Прочитано #45 : 16 Грудня 2013, 12:10:17 »

Я не про перелюб чи зраду. А блуд у шлюбі. Зараз спробую знайти пояснення священника

ЛЮДИ ! будьте обережні , коли спілкуєтесь з педофілами ( попіками і решту прибацаних вірующих ) . адеж таким чином ви надаєте їм можливість звабити вашу дитину і згідно "хрестеянської моралі" вони вважають себе правими і що вони мають на це дозвіл від своїх дохлих богів чи аллахів !!!


<a href="https://www.youtube.com/watch?v=pv8H6XPnOnY" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=pv8H6XPnOnY</a>

« Останнє редагування: 20 Грудня 2013, 22:46:45 від Сонечко+ »
Записаний

chuck

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +249/-9
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 1382
 • Мачете не sms-ить...
 • Останні відвідини:
  21 Грудня 2018, 21:54:27

  Звідки: Тут не дуже далеко =)
перекинуто із "Шлюб і сім'я"
« Прочитано #46 : 16 Грудня 2013, 12:37:06 »

Ну, а, чо?  :=)

Все правильно він сказав: протиріччя між мирським законодавством та законом "божим". Не більше і не менше.
Дотримуватись "закону божого" може лиш той, хто приймає ідею бога (вірить, не вірить — справа десєта).
Так само той, хто є громадянином повинен виконувати закони держави.
Більше того, в Євангелії написано: "Кесарю — кесарево, а Богу — богово". Тобто, якщо навіть бог тобі сказав "розпечатити" малолєтку, то це ніяк не відміняє твоєї вини згідно державних законів.

А взагалі Нєвзоров — троль )))) Якби в нас були інші традиції, інші закони та інші уявлення про те "як має бути", то і його вброси були б на інші теми )))
Це теж треба розуміти.
« Останнє редагування: 20 Грудня 2013, 22:47:11 від Сонечко+ »
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

bornslippy

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +561/-2
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 4418
 • Самса Тандирная
 • Останні відвідини:
  30 Липня 2017, 19:43:46

  Звідки: Kalush Acid City
перекинуто із "Шлюб і сім'я"
« Прочитано #47 : 20 Грудня 2013, 12:47:17 »

ви як завжди плутаєте віруючих і релігійних.
« Останнє редагування: 20 Грудня 2013, 22:47:47 від Сонечко+ »
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

ББА

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +306/-11
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 18209
 • Останні відвідини:
  Сьогодні в 03:16:53

  Звідки: Льондон
перекинуто із "Шлюб і сім'я"
« Прочитано #48 : 20 Грудня 2013, 12:56:10 »

ви як завжди плутаєте віруючих і релігійних.

та було би добре , якби ви пояснили . а то всі кричать що вони вєрующі - а як відрізнити ніхто не може . тим більше , що згідно біблії тест на віру до цього часу ні одна людина в світі НАПЕВНЕ не здала .  а ще було би ідеально , якби на релігійниках робили одні знаки - ну там на лоба випалювали букву "Р" чи руки постійно в дулю закручені  :)  , а для вєрующих були б інші знаки - ну щось типу звізда давіда на спині чи хоча би резиновий шланг в руках . а то так народ баламутят , так баламутят ( що одні що інші ) , що й розібратись без того баламучення не має змоги . та ще й до того всього різні релігійніки чи вєрующі ( чорт їх там розбере ) покрали у людства норми співіснування і привласнили собі .

 тому як ваша ласка дайте нам знак чи хоча би підказку з чого починати .

chuck

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +249/-9
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 1382
 • Мачете не sms-ить...
 • Останні відвідини:
  21 Грудня 2018, 21:54:27

  Звідки: Тут не дуже далеко =)
перекинуто із "Шлюб і сім'я"
« Прочитано #49 : 20 Грудня 2013, 13:09:33 »

ви як завжди плутаєте віруючих і релігійних.

при чому тут віра та релігія? Педофілія — поняття яке існує лиш в певних умовах. Якщо в якомусь племені вважаються нормальними статеві зносини з статевозрілими особинами, якого б віку вони не були, то й поняття такого не існує.
З іншого боку, статевий потяг до малолітніх скоріше за все викликаний "відхиленнями" в психіці. Але й межі "норми" в психіатрії теж поняття продиктовані вимогами суспільства. Заявлять завтра науковці, що секс з малолітніми — запорука відновлення нації і "норма" буде переглянута. І той, хто мав зносини з 14-річними вже не буде педофілом, а хто з 12-річними — піде на зону, хоча ще вчора обидва мали полірувати нари.

Нєвзоров і подібні до нього жонглюють поняттями, які й близько не є базовими для аналізу. І робить це лиш для власного PR.

тим більше , що згідно біблії тест на віру до цього часу ні одна людина в світі НАПЕВНЕ не здала

ніби так. Але це дуже поверхневе уявлення про віру. Тут треба переходити у відповідну гілку форуму.
« Останнє редагування: 20 Грудня 2013, 22:48:09 від Сонечко+ »
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

ББА

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +306/-11
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 18209
 • Останні відвідини:
  Сьогодні в 03:16:53

  Звідки: Льондон
Загальновизнана мораль і мораль християнська
« Прочитано #50 : 30 Березня 2015, 13:44:21 »

yurko

 • Адміністратор
 • *
 • Карма +1206/-13
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 30295
 • Останні відвідини:
  Вчора в 13:09:30

  Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Загальновизнана мораль і мораль християнська
« Прочитано #51 : 30 Березня 2015, 13:57:39 »

А Ти знаєш, то дуже добре такі думки збирати. Ще б краще було, якби то було відео  ;)

Пройде час і треба, щоб вони так само встидалися слова Пітін, як німці досі незручно себе почувають при слові Гітлер.

Сам був свідком, коли мене на будові (у Німеччині) типу пробували зашниряти (а вони мене вже там не один тиждень знали ,просто щось їм зайшло, що мовляв заповільно працюєш, ну домахатися вирішили),
а я так жартом кину зіґу, як крикну "Я воль, майн фюрер!!!".

Чуваки реально змовкли і витаращилися секунд на 5. Аж чуть не оглядалися, чи хто чужий не почув.
Потім звісно засміялися. Але я відчув, що вони хоч всі вже і післявоєнні, але ще у них живе дві речі:
1. підсвідомий страх покарання (який привив той же Гітлер, бо хренячили без розбору за любий проступок і не розбиралися чи ти німець, чи ти хтось інший).
2. підсвідомий сором, за те, що пробували підімнути пів світу, а не вийшло.

От так колись і московити будуть соромитися. Але до того ще довго чекати. Ну і бидло звісно сорому все одно не має, а нормальним соромно вже  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +306/-11
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 18209
 • Останні відвідини:
  Сьогодні в 03:16:53

  Звідки: Льондон
Загальновизнана мораль і мораль християнська
« Прочитано #52 : 30 Березня 2015, 14:32:07 »

не радій надаремно . не будуть вони соромитись . придумають нову казку і будуть по новому визволяти "рузькі мір" . Ті , у кого є клепка в голові ( а таких багато ) тримаються подальше від рузькаго дурдому уже тепер

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=K7fs5Sb6Vms" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=K7fs5Sb6Vms</a>
« Останнє редагування: 30 Березня 2015, 14:41:34 від ББА »
Записаний