Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 27 днів

Автор Тема: Водопостачання в Калуші і якість питної води: проблеми та шляхи їх вирішення.  (Прочитано 253101 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

montager

  • Новачoк
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4
  • Останні відвідини:
    10 Лютого 2014, 10:47:41

    Звідки: Калуш

Днями в місцевих газетах та на під"їздах будинків з"явилися оголошення про те, що у випадку несплати населенням боргів за водотеплопостачання буде припинена подача питної води у місто. Борг великий. Відріжуть воду, газ та світло і як жити нам далі!? Якщо я справно сплачую послуги - чому повинен страждати? та й якість питної води неважна.
Які в кого думки з цього приводу, адже гряде техногенна катастрофа?

Чи користуються форумчани очисткою води, яких фірм?
Яку воду п"ємо???

Телефони диспетчера ВТС:  1581,    1589,    2-71-70           095 260 23 12
« Останнє редагування: 09 Вересня 2014, 14:05:05 від yurko »
Записаний
Перше повідомлення / Продовження теми 

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01


До речі, в Калуші вже можна встановлювати двотарифні лічильники світла. Для цього треба написати заяву. Простіше тим, чий лічильник підлягає плановій заміні. Правда, працівники РЕМу активно переконують людей не ставити такі лічильники.
 Такі двотарифні лічильники електроенергії вже давно можна ставити (ну відносно давно).
 Своїй бабусі я такий лічильник поставив рівно два роки назад. Правда не знаю скільки життів треба прожити, аби та мінімальна економія на нижчому нічному тарифі відбила мені вартість заміни самого лічильника, а це мене витягло десь близько 700-800 грн. Одразу уточню, що лічильник я міняв не заради самої заміни, просто мені треба було його винести на вулицю, а в РЕМі вперлись, що треба міняти сам лічильник.
 Щодо того, що РЕМ проти багатотарифних лічильників, то це мабуть через те, що там чуть складніші обрахунки, але ж у них і так все робить закладена програма.  :unknow Головне аби контролер правильно зняв покази лічильника, але як виявляється і це в них велика проблема, тому я сам в останній день місяця дзвоню і повідомляю дійсні покази лічильника.
 В більшості в РЕМі всі тугі на голову як ті пробки. Отримати від них якусь зрозумілу і конкретну відповідь дуже важко. :fool
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

Такі двотарифні лічильники електроенергії вже давно можна ставити (ну відносно давно), це мене витягло десь близько 700-800 грн.
Я мала на увазі, що при плановій заміні лічильника можна вимагати встановлення двотарифного безкоштовно.
Записаний

KATRIN

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +353/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 932
  • Працюю...
  • Останні відвідини:
    10 Квітня 2017, 19:45:33

    Звідки: Калуш

я сам в останній день місяця дзвоню і повідомляю дійсні покази лічильника.
 В більшості в РЕМі всі тугі на голову як ті пробки. Отримати від них якусь зрозумілу і конкретну відповідь дуже важко.

 Я теж повідомляю сама показники.Телефоную на мобільний,записують,дякують.Їм легше, і мені  :) Добре ти пишеш,вони якісь там, як "не от мира сего". Тому вважаю краще самій контролювати свої витрати.На їх цидулки,які залишають в дверях навіть не дивлюся.У мене свій облік.А за ті писульки,які вони розносять,то взагалі окрема тема.Це ж пряма наводка для злодіїв.Влітку нас не було тиждень дома,приїхали, а в дверях повно квитанцій.Ну чим не замануха для відморозків? :=)
Записаний
Я - вітер шалений і вільний, з душею самотньої пташки...Нестримний і часом всесильний- із подихом болю і ласки...Я - сонце чарівне і ніжне.З промінням сумним, та прекрасним.Я - сонце, нехай може грішне.Та вічно п'янке і незгасне...

sala-svetlana

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +48/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 247
  • Останні відвідини:
    03 Листопада 2020, 14:40:11

    Звідки: Євшана

Тільки почались  дощі,а з крана  вже тече  каламутна жовта вода.Підняли тарифи в більш як два рази,а покращити якість не удосужились ні на  каплю!Просто обурює,що з року в рік ситуація не міняється(хіба що в гіршу сторону),керівники "Водотеплосервісу" ,незважаючи на численні поїздки за кордон,  щоб перейняти  досвід ,не пробують працювати якісно.А  Світовий Банк на що виділив "Водотеплосервісу" гроші :duvno?
Записаний

Green belt

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1
  • Останні відвідини:
    01 Серпня 2011, 18:33:18

    Звідки: Львів

Теоретично, в зовсім ідеальному варіанті, за воду яка не відповідає нормам санпіну (нові норми від 12.05.2010 N 400) споживач не зобов*язаний платити, оскільки користування такою водою може нанести шкоду здоров*ю. Але в реальності відхилення від норми ще потрібно довести.
Так само згідно постанови кабміну (№ 630 от 21 июля 2005 года «Об утверждении правил предоставления услуг по централизованному отоплению, поставке холодной и горячей воды и водоотводу и типового договора о предоставлении услуг по централизованному отоплению, снабжению холодной и горячей водой и водоотводу») якщо холодна і гаряча вода не подається більше 6 год на добу то споживач має право платити на 3,3% менше місячної оплати за кожен такий день, але це не стосується проведення ремонтних робіт.
А стосовно практики цікавить чи хтось вже мав досвід "роботи" з жеком по даному питанню? 
Записаний
все про воду, осмос та водопідготовку (063)8484418

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Наш народ не привчений до судів. Привикший змовчувати і "все розуміти" тому, думаю, навряд чи хтось відгукнеться.
Записаний

Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

Знайти докази, що вода не відповідає стандарту, насправді не важко. Працівники санепідстанції, як мінімум раз в місяць відбирають проби води з центрального водопроводу у контрольних пунктах. І якщо на насосній вода вже була поганою, то в кінцевій точці (у Вашій квартирі) вона може бути тільки   гіршою. Можна подати запит в санстанцію відповідно до закону про доступ до інформації і просити копії аналізів води із заключенням.
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

Знайти докази, що вода не відповідає стандарту, насправді не важко.
Насправді важко. Мікробіологічні показники цієї води відповідають ДСТУ. Я сама робила ці аналізи на роботі і вони цілком збігались з аналізами СЕС. Навіть в деталях. (Я сама дивувалась результатам і тому радилась в баклабораторії СЕС.) У мене є підозра, що в період злив дають більше дезинфектанту, тому мікроорганізми - в нормі. З інших аналізів невідповідність була тільки в показниках мутності. Але це не критично. Наш ДСТУ дає досить великі допустимі показники.
Записаний

Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

Теоретично, в зовсім ідеальному варіанті, за воду яка не відповідає нормам санпіну (нові норми від 12.05.2010 N 400) споживач не зобов*язаний платити,

Тут потрібне уточнення. За яку воду можна не платити? За ту, в якій забагато мікробів (є перевищеня по мікробіологічниж показниках)? Чи за ту, що не відповідає ДСТУ по будь-яких показникаж ( в т.ч. по мутності)?

Доречі. Зауважили, що з роками  вода стає все мутнішою? Років з 15 тому ми мали чистішу воду. Думаю, що проблема в фільтрації. Свердловини водопроводу розміщенні вздовж Лімниці. Вода з ріки фільтрувалася через грунт в водоносний горизонт і була чистою. Тепер грунт не справляється. та й свердловини були не раз затоплені, замулені під час повеней.

І ще. Що таке мутність? Це завислі у воді частиночки (щось на зразок мулу). А за науковими даними на таких частиночках збираються віруси. Тобто, чим мутніша вода, тим більше в ній вірусів. А на віруси воду не контролюють (дорого, складно, немає лабораторіЇ)...
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

А за науковими даними на таких частиночках збираються віруси. Тобто, чим мутніша вода, тим більше в ній вірусів.
В тому, що Ви пишете є логіка, але якщо при цій мутності вода мало не стерильна за аналізами, то вірусів в ній може бути теж мало (якщо дійсно збільшується норма задачі знезаражувачів у питну воду при тривалих дощах). Тим більше, що вони не нормуються ДСТУ.
 Теоретично можна дійсно через суд домагатись знижки на воду, але на практиці як Ви зможете довести, скільки саме води низької якості  по лічильнику витратили? Це ж треба кожен раз на початку і в кінці періоду постачання неякісної води викликати комісію, щоб зафіксувати показники лічильника. Та й за моїми розрахунками наша сім"я зекономила б не більше 15 грн. на рік. Воно того не варте.
За яку воду можна не платити? За ту, в якій забагато мікробів (є перевищеня по мікробіологічниж показниках)? Чи за ту, що не відповідає ДСТУ по будь-яких показникаж ( в т.ч. по мутності)?
 Звичайно, порушення будь-якого показника ДСТУ - це вже порушення. Чому я саме підкреслила мікробіологічні? Бо якби вони були порушені, то потенційно загрожували б епідемією кишкових захворювань і влада мусила б вживати якихось заходів. Питання мутності хвилює тільки нас і наші замулені органи. Для влади - ніякої небезпеки.
Записаний

Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

якщо при цій мутності вода мало не стерильна за аналізами, то вірусів в ній може бути теж мало (якщо дійсно збільшується норма задачі знезаражувачів у питну воду при тривалих дощах

Насправді, вода не стерильна, бо при дослідженні сіють на середовища, в яких можуть вирости тільки бактерії ( в основному бактерії групи кишкової палички). А для дослідження вірусів та деяких грибків потрібні зовсім інші середовища. Тому, коли кажуть, що вода добра за мікробіологічними показниками, то це означає, що там мало оцих БГКП. Про все решта мова не йде.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    26 Квітня 2024, 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Цитувати (вибране)
Поширенню гепатиту А сприяє збереження його вірусу у воді від 3 до 10 місяців, інфікування найчастіше відбувається при вживанні зараженої води.

Відповідь від: 02 Серпня 2011, 16:25:30
Цитувати (вибране)
Ентеровіруси — це маленькі (20-30 нм в діаметрі, 1 нм = 10-9м) двадцятигранні віруси, що не мають мембранної оболонки з одного спіраллю РНК, здатні досить тривалий час виживати в стічних водах і навіть в хлорованої воді.

Відповідь від: 02 Серпня 2011, 16:28:00
Цитувати (вибране)
Стійкий до збереження, вірус поліомієліту може зберігатися  у воді до ста днів, а у фекаліях до шести місяців. Вірус поліомієліту не знищується шляхом заморожування, висушування ні кислотою шлункового соку.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

Speranza, щоб скопіювати уривок попереднього повідомлення є кнопочки "цитувати" і "цитувати виділене". ;)
 Мікробіологічні аналізи води згідно ДСТУ роблять не для того, щоб виявити якісь конкретні бактерії, а щоб визначити ймовірність знаходження в ній патогенних. Чим більш забруднена вода, тим вища ймовірність.
 Для цього воду висівають на універсальне середовище агар-агар. Отримані в результаті колонії (паличкові, коккові, гриби, дріжджі) розглядають, аналізують і рахують. Якщо загальне мікробне число більше норми, то треба приймати міри. Якщо загальна кількість мікроорганізмів в нормі, але деякі колонії нетипові, то саме ці колонії висаджують на специфічні середовища і досліджують. Може щось упустила, бо пишу по пам"яті.
 З БГКП все дуже подібно. Сама кишкова паличка не найстрашніший варіант, але її наявність вказує, що можуть бути значно гірші патогени у воді. Тому після БГКП проводять специфічні аналізи на виявлення конкретних патогенів.
 Я вже писала, що в мутній воді має бути велика кількість мікроорганізмів. Якщо їх нема, то вода пройшла серйозну хімічну обробку. При цій обробці гинуть і віруси (більша частина).
Я досить поширено написала. Якщо Ви і далі вважаєте, що мікробіологічна чистота згідно аналізів СЕС це відсутність БГКП, продовжувати дискусію вважаю недоцільним.
Відповідь від: 02 Серпня 2011, 16:37:39
yurko, з усього що ти написав треба зробити висновок: вживати некип"ячену воду недоцільно. Але це не питання мутної води. А  будь-якої.
Записаний

Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

Хлор та хлоровмістні сполуки не вбивають віруси.
Єдиний ефективний спосіб з ними боротися- це знижувати мутність води.
В Калуші потрібна фільтрувальна станція.
Про це вже говорять роками... Ні, напевне, десятиліттями.

Щодо підрахунків то це дійсно складно.
Найпростіше, коли б оплату знижували в процентному відношенні. За один день- на 3,3%, за два 6,6%.

Але одна людина проти монополіста не встоїть.
Чи можливо звернутись до Захисту прав споживачів з колективною скаргою?
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

Хлор та хлоровмістні сполуки не вбивають віруси.
Неправда. Деякі не вбиває. Деякі гинуть.

Відповідь від: 02 Серпня 2011, 17:05:08
Єдиний ефективний спосіб з ними боротися- це знижувати мутність води.
В прозорій воді теж є віруси.
Записаний

Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

скопіювати уривок попереднього повідомлення є кнопочки "цитувати" і "цитувати виділене".

На цьому форумі в мене вони чогось не спрацьовують.

Якщо Ви і далі вважаєте, що мікробіологічна чистота згідно аналізів СЕС це відсутність БГКП

Ні, я вважаю, що цей аналіз нічого не говорить про віруси та деякі грибки.

При цій обробці гинуть і віруси (більша частина.І які саме? Вірус гепатиту А, наприклад, хлор не вбиває. А він для нас є актуальним.

А з іншими поясненнями Мілани цілком погоджуюсь.
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

В Калуші потрібна фільтрувальна станція.
Ніхто не сперечається.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    26 Квітня 2024, 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

На цьому форумі в мене вони чогось не спрацьовують.

Мабуть тому, що користуєтеся Гуглхромом  ;)

Ромашкін обіцяв, що як матиме час і натхнення то спробує поборотися з тією проблемою. а взагалі можна користуватися кнопкою "Цитата" (передостання з кнопок у швидкій відповіді) і перед тим писати "Цитата Юрка"
Цитувати (вибране)
бла-бла-ба і т.д.

Відповідь від: 02 Серпня 2011, 17:39:03
Цитати про віруси наводив просто, щоб показати, що то дійсно проблема. Враховуючи наш калуський низький імунітет.

Кип"ятити звісно обовязково треба.

Ну і Мілана права у тому, що раз дискусія ведеться про те, чи можна не платити за погану воду, то докази її поганості можуть бути взяті лише з санстанції і лише по бактеріях.
Віруси треба мати на увазі з боку здоровя. А збоку боротьби за справедливість вони нам поки не допоможуть.  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Speranza

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +60/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 183
  • Останні відвідини:
    30 Серпня 2016, 19:21:33

    Звідки: Винниченка

Важливо:
 



Згідно з постановою Кабміну №151, у разі невідповід­ності складу і властивостей холодної води державному стандарту на питну воду та вимогам санітарного законодавства, перерахунок за надання послуг з централізованого постачання холодної води проводиться у розмірі 20% за весь час невідповідності складу і властивостей води.
 
Тож тим калушанам, які у своїх платіжках не бачать такого перерахунку, варто звернутися із заявою до КП «Водотеплосервіс», а також додати до неї висновок СЕС. Перерахунок мають зробити протягом п’яти днів.
 
газета Репортер


Ми тут сперечаємось, а відповідю з приводу перерахунку є в першій ж статті на цьому ж сайті.
Чи не можна оприлюднити аналізи води, зроблені СЕС на сайті? Сайт інформаційний чи не так?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    26 Квітня 2024, 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Вчора і нині вода така, що навіть по широких нормах стандарту все одно буде замутна мабуть.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.