Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 26 днів

Автор Тема: Водопостачання в Калуші і якість питної води: проблеми та шляхи їх вирішення.  (Прочитано 253037 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

montager

  • Новачoк
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4
  • Останні відвідини:
    10 Лютого 2014, 10:47:41

    Звідки: Калуш

Днями в місцевих газетах та на під"їздах будинків з"явилися оголошення про те, що у випадку несплати населенням боргів за водотеплопостачання буде припинена подача питної води у місто. Борг великий. Відріжуть воду, газ та світло і як жити нам далі!? Якщо я справно сплачую послуги - чому повинен страждати? та й якість питної води неважна.
Які в кого думки з цього приводу, адже гряде техногенна катастрофа?

Чи користуються форумчани очисткою води, яких фірм?
Яку воду п"ємо???

Телефони диспетчера ВТС:  1581,    1589,    2-71-70           095 260 23 12
« Останнє редагування: 09 Вересня 2014, 14:05:05 від yurko »
Записаний
Перше повідомлення / Продовження теми 

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

До приходу Насалика,стільки років була "економія",як воду по годинам давали.
 :)
Сильно ми економили. Набирали запас води з розрахунку на 2-3 дні (бо воду могли і не дати вчасно). Цю воду витрачали дуже економно на найнеобхідніше (з тої самої причини). Всю роботу, що вимагала води, робили тоді, коли вона була, без економіїї. Запаси води, що була не використана протягом 2-3 діб виливали і набирали свіжу.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

А як Ви собі уявляєте економію?
Щось не дуже віриться ти що?

Як я Вам доведу? Маю принаймні 2-х свідків.  :=)
Я б таким макаром теж не економив. Але я мав на увазі інше.
Економити повинен кожен, тоді буде вода мати нормальну ціну. А то у одних зливний бачок у режимі Ніагара весь час працює, інші городи поливають методом цілодобового пускання, крім того ще 90% витікає десь по дорозі до споживача... а в результаті маємо загальний бардак!

А там на горі джерело і води стає на 3 села, а очисні за площею такі як чверть стадіону (а то і менші).
Звісно простіше жити так як ми живемо, але то неправильно.
Відповідь від: 12 Березня 2011, 23:27:57
Сильно ми економили.
там економія у лапках. Мабуть автор має на увазі теж самісіньке що і Ви ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


sala-svetlana

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +48/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 247
  • Останні відвідини:
    03 Листопада 2020, 14:40:11

    Звідки: Євшана

а в результаті маємо загальний бардак!
Ну це точно на 100% !
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

А то у одних зливний бачок у режимі Ніагара весь час працює, інші городи поливають методом цілодобового пускання, крім того ще 90% витікає десь по дорозі до споживача... а в результаті маємо загальний бардак!
80% калушан вплинути на ці фактори не можуть, а за воду платити мусять!
Записаний

KATRIN

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +353/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 932
  • Працюю...
  • Останні відвідини:
    10 Квітня 2017, 19:45:33

    Звідки: Калуш

Щось не дуже віриться

 Ги-ги, у нашому місті теж вже таке є.Після підняття цін,люди набирають у пляшки воду, і так зливають, по чуть-чуть :=) Скоро у ванні будуть всі митися однією водою :=) а потім мити тарелі :bayan Я не можу економити  :( а треба вчитися :( Після таких тарифів, не раз уже чула,що  окремі посуд миють раз на день :=) ввечері.А я мию щохвилини,коли готую їсти  :( Люди економлять так,що мені б в голову не прийшло:вмиваються з банєка,зуби чистять тоже,начинні миють в тазіку.Тобто все,що набрали в пляшки,звідти й зливають. :=)
Записаний
Я - вітер шалений і вільний, з душею самотньої пташки...Нестримний і часом всесильний- із подихом болю і ласки...Я - сонце чарівне і ніжне.З промінням сумним, та прекрасним.Я - сонце, нехай може грішне.Та вічно п'янке і незгасне...

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

Здається вже окрему тему треба створювати: "Проблеми нашого ЖКХ".
До речі, в Калуші вже можна встановлювати двотарифні лічильники світла. Для цього треба написати заяву. Простіше тим, чий лічильник підлягає плановій заміні. Правда, працівники РЕМу активно переконують людей не ставити такі лічильники. :duvno
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ну та так. Ми з дуру (повірили Ющенкові і Тимошенко, що треба газ економити) купили електроконвектор, а наші мудрі урядовці зробили так, що нам тепер не вигідно світлом грітися. Вигідніше газом.
На рахунок миття посуду у тазіку, то німці набирають у тазік води (десь 1,5л.) дають туда "Фері", миють і ставлять аби стекло  :o
Деякі правда ще окунають перед тим у тазік з водою без Фері, а деякі ні  :o
Вони там на економії просто помішані.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

На рахунок миття посуду у тазіку, то німці набирають у тазік води (десь 1,5л.) дають туда "Фері", миють і ставлять аби стекло
Так і отруїтись можна! У мене теж вода не тече, коли я посуду мию, але споліскую обов"язково проточною водою.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ну у них під 7 євро за куб води+кан. Але ціни теж різні у залежності від місцевості.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса

Ну у них під 7 євро за куб води+кан.
Для їх зарплат це не настільки дорого, щоб труїтись їжею з "хімічного" посуду.
Записаний

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    12 Квітня 2024, 16:37:06

    Звідки: Українська

Цитувати (вибране)
дають туда "Фері", миють і ставлять аби стекло
ужас, і як потім можна їсти з тої посуди :=) :o
Записаний

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3244
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:15:18

    Звідки: korotka

У Німеччині то попісяв - воду не спускай  Сумний
На рахунок миття посуду у тазіку, то німці набирають у тазік води (десь 1,5л.) дають туда "Фері", миють і ставлять аби стекло  Шокований
Деякі правда ще окунають перед тим у тазік з водою без Фері, а деякі ні  Шокований
Вони там на економії просто помішані.
Так і отруїтись можна!
Поздоровляю  :drink Tак створюються міфи :=)
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Я обіцяв не коментувати твоїх постів, але тут ти коментуєш мій, тому відпишу.

Я був у Німеччині тричі. Бачив як живуть 3 родини. У двох із трьох було так як я кажу.

Якось потім бачив фільм про Англію, де сварилися сусідки, одна з яких була англійкою, а інша індійкою за походженням.
І там пролетіла така фраза з вуст індійки:
"Та ми вас навчили посуд мити у проточній воді!"

Вони економлять як прокляті. Звісно не всі, але у нас таких скруджів просто нема, а там є.
Фразу про не зливання води було сказано мені особисто! То було у жовтні 2000 року. Прикидаєте, яке було враження, якщо я до нині не забув?
Відповідь від: 13 Березня 2011, 20:27:20
А коли ми тієї весни були з Рибою, то старалися помити посуд поки ніхто не бачить  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3244
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:15:18

    Звідки: korotka

Я обіцяв не коментувати твоїх постів
Чимось образив? :unknow вибачай :)
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка

Мер обмовився про формулу у Франківську. А от яка та формула у Калуші - ніхто не знає.

  Цікаво би розв'язати таку задачку. ( Не знаю чи в цю тему, бо задачки в другій)

Умова задачі:

При близько 70% втрат води по дорозі від водозаборів до споживача, для того щоб споживач отримав 1 літру води в себе вдома, потрібно на вході подати та прокачати 1 літру 700 гр. 

Запитання 1:
 Де буде більше затрат енергії - на прокачку 1 літра води чи  на прокачку 1,7 літра води?

Запитання 2:
 Поставивши енергозберігаючі насоси на підйомах чи менше води потрібно буде прокачувати до споживача при втратах 70%;

Запитання 3:
 Що робити, аби місто менше витрачало енергії на доставку води до споживача і менші були тарифи за цю послугу?

Один з варіантів відповіді:

І модернізація устарілих енергойомких насосів  та відновлення  та оптимізація магістралей для подачі води.

 А так, я зрозумів  з прямого ефіру, що є новопризначений цап відбувайло (замість ради 5-го скликання) в особі держави на якого як завжди не має впливу. :drink 
Біда тай годі. Комунізм відміняється.

Щось подібне і з подачою тепла від ТЕЦ до споживачів ну на  дуже маленьку відстань, по ідеально заізольованих магітралях...


« Останнє редагування: 20 Березня 2011, 21:14:23 від Gorec »
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

qwer

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +23/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 159
  • Останні відвідини:
    15 Серпня 2013, 23:20:42

    Звідки: Калуш

Тітка питає коли наркоманів виженуть
-тітці я би порадив звернутись по номеру 102.

А щоб спростити задачку про воду,потрібно мабуть,щоб шановний Горець спрогнозував ціну на електроенергію для "Водотеплосервісу" від НКРЕ (для населення це 1 гривня за Квт/год)

Зустрічна задачка-круглодобове постачання питної води (наприклад) на девятий поверх по ціні 5,2 копійки за відро 10 літрів-це багато чи дрібниця,в сьогоднішніх цінових реаліях? :unknow
Записаний

sala-svetlana

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +48/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 247
  • Останні відвідини:
    03 Листопада 2020, 14:40:11

    Звідки: Євшана

  :duvno
Відповідь від: 20 Березня 2011, 22:07:35
А щоб спростити задачку про воду,потрібно мабуть,щоб шановний Горець спрогнозував ціну на електроенергію для "Водотеплосервісу" від НКРЕ (для населення це 1 гривня за Квт/год)

Зустрічна задачка-круглодобове постачання питної води (наприклад) на девятий поверх по ціні 5,2 копійки за відро 10 літрів-це багато чи дрібниця,в сьогоднішніх цінових реаліях?
А як таку задачку рішають в містах з 24 - поверховими будинками,чи може ціна на електроенергію залежить від ціни російського газу.
  В  90-х роках в Дніпрпетровську ціна за одну людину по воді була 30 коп.,в Калуші - близько 1.6.Там таке велике місто,один квартал як весь Калуш,і дивіться яка різниця.Так само зараз в Києві холодне водопостачання з водовідведенням -1.9,в Калуші -8.3 грн.Мені здається ,що в Калуші цей бізнес давно налагоджений і нікому не вигідно щось змінювати.
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка

для населення це 1 гривня за Квт/год
 Ми певно живемо в різних країнах.  :unknow

В даний час тарифи для міського населення (без електричних плит) встановлено на рівні 24,36 коп. за КВт/год. (з ПДВ), для сільського населення – 22,5 коп. за кВт/год. (з ПДВ), для населення, що використовує електроплити – 18,72 коп. за кВт/год. (з ПДВ).
 Ви щось попутали. Планується підняття з 1 серпня десь в середньому до 60 коп/кВТ/год. :agree


Зустрічна задачка-круглодобове постачання питної води (наприклад) на девятий поверх по ціні 5,2 копійки за відро 10 літрів-це багато чи дрібниця,в сьогоднішніх цінових реаліях?

Задача складна...
Я за 5,2 коп ведро не понесу і Ви певно теж.  Ви праві.  :agree  Але певно тому і придумало людство систему водопостачання і водовідведення., щоб ні з хати ні в хату ми не носили.

То по Вашій логіці тариф має формуватись так - за яку ціну таки людина візьметься занести ведро води на 9-й поверх?

Напрклад за 5 грн два ведра (бо легше певно два нести), десь вийде літр 0,25 грн. І десь хоть за гривнів 20 (бо дешевше певне не знайдеш) ведро би мало коштувати фекалій, щоб назад з пустими руками не бігти. (2грн-1літр)
 Для квартири без лічильника,  норма витрат води на 1 людину - 4,5 куб.м. + 2,25 куб.м каналізація.

Знаходим економічно обгрунтований ринковий  тариф за ручну роботу по постачанню води по Вашій логіці:

4,5 *  0,25 = 1125 грн з однієї приписаної людини за воду і  4500 грн за каналізацію.

Виходить по Вашій логіці тариф на одну  людину за воду і каналізацію мав би бути не менше як 6750 грн з однієї приписаної людини, бо ведра дешевше ніхто не понесе.
 Логіка залізна. :unknow Нею багато хто маніпулював, закликаючи до свідомості громадян, покриваючи свою бездіяльність.
Мол виходу не має тільки як стрімко піднімати тарифи.
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8368
  • Останні відвідини:
    24 Квітня 2024, 13:02:37

    Звідки: пр. Л.Українки

Зустрічна задачка-круглодобове постачання питної води (наприклад) на девятий поверх по ціні 5,2 копійки за відро 10 літрів-це багато чи дрібниця,в сьогоднішніх цінових реаліях?
багато.
от рахуємо для тієї ж одної людини. ставить вона собі насос. знайшов перший ліпший в Інтернеті. Характеристики
макс. производительность-1,5 м³/ч., макс. напор-15 м. Мощность - 120 Вт. 15 м - це 5 поверх. беремо за золоту середину, бо є і перший і девятий повнрхи.
1,5 м куб в годину 120 Вт в год. тобто 0,12 кВт
 при ціні 1 грн за електроенергію ми заплатимо за 1 куб м приблизно 9 копійок. А великі насоси мать більший ККД.
це так нашвидкоруч, не маю часу точно розраховувати.

Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка

от рахуємо для тієї ж одної людини. ставить вона собі насос.
 Romashkin розрахунок правильний, але qwer має бажання ведрами носити. ;)
 
Але певно тому і придумало людство систему водопостачання і водовідведення., щоб ні з хати ні в хату ми не носили.
 Мав на увазі автоматизовану систему.
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»