Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 26 днів

Автор Тема: ШКОЛА  (Прочитано 97627 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Yana

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +971/-6
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1946
  • Останні відвідини:
    06 Травня 2018, 21:38:53

    Звідки: Калуш
ШКОЛА
« Прочитано #200 : 04 Травня 2013, 14:26:53 »

Коли дивлюсь на завдання по читанню, то відразу пригадую ті часи, коли проходила приватизація підприємств. І часто у овочевому магазині можна було побачити косметику і побутову хімію, у продуктових магазинах - промислові товари. Трохи дивувало таке перемішання. Зараз щось подібне відчуваю, коли вкотре читаю, що завдання з читання - намалювати ілюстрацію. Так що у такому випадку має оцінюватись - уміння малювати чи "читати" намальоване? [Це я не обурююсь - просто дивуюсь. Бо з малюванням у нас (вірніше у промінчика, бо у мене -є) наче поки що проблем немає великих.]
Візьміть методичку для вчителів з 5 класу по літературі. Там до кожного вивченого твору методисти пропонують малювати ілюстрацію. Не бачу в цьому нічого поганого. Це факультативне завдання(виконується за бажанням й оцінюється додатковими балами). Просто оцінюється бачення дитиною тих чи інших персонажів твору. До прикладу, комусь вдається краще писемне мовленя, хтось з дітей - добре говорить....Малюнок- це також творчість й показник чогось. Ініціатива. Я за малюнками часто визначала наскільки уважно дитина прочитала твір. Там можна зауважити цікаві деталі.
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
ШКОЛА
« Прочитано #201 : 05 Травня 2013, 17:09:51 »

Малюнок- це також творчість й показник чогось. Ініціатива. Я за малюнками часто визначала наскільки уважно дитина прочитала твір. Там можна зауважити цікаві деталі.
Я читала уважно. Але намалювати не могла навіть сніговичка (. Це ж не значить, що я прочитала неуважно, бо у мене киця схожа на вовка, а принцеса намальована як дракон. Про погане чи хороше тут не йдеться - розвиток має бути всестороннім,але умісним для певного предмету. То наче, якби по фізиці задали завдання знайти інтеграл, а по малюванню - порахувати, яка сила прикладена до пензлика в момент малювання :)
Ну, це моє таке устаріле бачення)).
Ще для 5 класу, коли діти уже 5 років навчались малювати - то нормально. А для молодшекласників - то таки не зовсім доречно. Доречніше саме по читанню - знайти ілюстрацію серед різних варіантів чи розповісти по ілюстрації.
Записаний

Yana

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +971/-6
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1946
  • Останні відвідини:
    06 Травня 2018, 21:38:53

    Звідки: Калуш
ШКОЛА
« Прочитано #202 : 05 Травня 2013, 18:22:50 »

Я читала уважно. Але намалювати не могла навіть сніговичка (. Це ж не значить, що я прочитала неуважно, бо у мене киця схожа на вовка, а принцеса намальована як дракон. Про погане чи хороше тут не йдеться - розвиток має бути всестороннім,але умісним для певного предмету. То наче, якби по фізиці задали завдання знайти інтеграл, а по малюванню - порахувати, яка сила прикладена до пензлика в момент малювання
Ну, це моє таке устаріле бачення)).
Ще для 5 класу, коли діти уже 5 років навчались малювати - то нормально. А для молодшекласників - то таки не зовсім доречно. Доречніше саме по читанню - знайти ілюстрацію серед різних варіантів чи розповісти по ілюстрації.
В тебе таке бачення. Чи відомо тобі, що є діти замкнуті.....Забиті. Налякані(з проблемних сімей). Діти, яким дуже важко розкритись перед колективом. Вони не будуть писати. Просто тому, що не вміють. Як визначити, що учень такий прочитав твір(чи послухав хоча б щось про нього)?! Оцінювати таку дитину дуже складно. Якось і за щось треба похвалити. Підняти самооцінку. Тому пропонуєш намалювати персонажів. Саме бажання такої дитини працювати-вже перемога. Перша!
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
ШКОЛА
« Прочитано #203 : 05 Травня 2013, 22:48:50 »

Вони не будуть писати. Просто тому, що не вміють. Як визначити, що учень такий прочитав твір(чи послухав хоча б щось про нього)?!
По-перше, визначати норми вказують не те чи прочитав учень твір, а те, ЯК ВІН ЧИТАЄ і передає прочитане словами.На читанні в основному читають і переказують, а не пишуть чи малюють. На читанні оцінюється уміння ЧИТАТИ в першу чергу і передавати прочитаний текст словами. Читати на швидкість і читати виразно. Писання і малювання оцінюється на ІНШИХ предметах. Малювати - то індивідуальне. І мало би бути примінено як допоміжний засіб(як ти пишеш - для проблемних діток). А не як головне завдання ПО ЧИТАННІ всім.
Чи відомо тобі, що є діти замкнуті.
Я знаю, що є норми оцінювання кожного предмету. І якщо така дитина НЕ ЧИТАЄ у 2му класі звичайної середньої школи, а лише слухає чи читає 20-30 слів за хвилину, але малює гарно, то ставити їй 12 чи 9 ніхто не буде за предмет ЧИТАННЯ. Чи буде, бо вона уважно слухає? Так само як на малюванні не пропонують замість намалювати малюнок описати як виглядає кінь чи корова словами, правда? Не треба змішувати предмети. Так, для проблемних діток будеш шукати і застосовувати індивідуальні підходи, то справді необхідно саме для них. Та я зараз кажу про загальну програму :).
Записаний

Yana

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +971/-6
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1946
  • Останні відвідини:
    06 Травня 2018, 21:38:53

    Звідки: Калуш
ШКОЛА
« Прочитано #204 : 05 Травня 2013, 23:32:45 »

Я знаю, що є норми оцінювання кожного предмету. І якщо така дитина НЕ ЧИТАЄ у 2му класі звичайної середньої школи, а лише слухає чи читає 20-30 слів за хвилину, але малює гарно, то ставити їй 12 чи 9 ніхто не буде за предмет ЧИТАННЯ.
Сонечко, ти реально не розумієш про що я кажу. Таке враження ніби читаєш мої слова через рядок. На читанні - читати. На математиці - тільки додавати!!!! Давай підемо в школу 7, 10 чи 3. Домолюсь про відкритий урок. Послухаєш....Зробиш висновки сама. Зрештою, я не вчитель початкових класів, щоб говорити про 1,2,3 та 4. Там свої норми та методики. Я працювала в початкових тільки індивідуально. З дітками, в яких проблеми. З 5 по 11 можу тобі розказати більше. Приходь завтра на каву. Куплю буду. Буду пояснювати.  ;)
"Я знаю, що є норми оцінювання кожного предмету" . Є норми оцінювання кожного предмету. Є ще міжпредметні зв,язки, інтегровані уроки.......Секційні в серпні-підемо разом-послухаєш. :D
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
ШКОЛА
« Прочитано #205 : 08 Травня 2013, 13:04:09 »

Сонечко+, я з тобою в цьому питанні. Ми якраз закінчуємо 1-й клас з малим і це малювання на кожному предметі мене просто дивує. Це вимога не вчителів, а розробників програм і підручників. Добре, якщо дитина гарно малює, а якщо ні? Мало того, що гарні оцінки з малювання дитині не світять, а й з інших предметів будуть псуватись.
 Самі оцінки мене цікавлять тільки з точки зору навчальної мотивації. Тому оцінювання малюнків з читання або "Я і Україна" вважаю безглуздістю нашої системи освіти.
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
ШКОЛА
« Прочитано #206 : 08 Травня 2013, 14:02:03 »

Сонечко+, я з тобою в цьому питанні.
+1
Записаний

advokat

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +722/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2145
  • Останні відвідини:
    20 Вересня 2017, 23:20:40

    Звідки: Івано-Франківськ
ШКОЛА
« Прочитано #207 : 08 Травня 2013, 15:33:03 »

У нас тільки одного разу було додатково, по бажанню, зобразити на малюнку прочитаний твір. А такого, щоб обов'язково, не пригадую.
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
ШКОЛА
« Прочитано #208 : 26 Червня 2013, 23:22:27 »

Мабуть в старших класах таке чекає  :D
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
ШКОЛА
« Прочитано #209 : 04 Жовтня 2013, 19:01:51 »

Мабуть в старших класах таке чекає
мені картинку не відкриває ((.

Цього року діти Івано-Франківщини певно підуть на канікули на 2 тижні раніше.
Відповідь від: 04 Жовтня 2013, 13:52:58
  Розлад канікул приблизно мав бути таким: I семестр – з 2 вересня по 27 (28) грудня, II семестр — з 13 січня по 30 (31) травня. Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули: орієнтовно осінні з 28 жовтня до 3 листопада, зимові з 30 грудня до 12 січня, весняні з 24 до 30 березня.
   Але у цьому навчальному році школярі Івано-Франківська відпочиватимуть раніше, відповідно до нововведених нормативних актів, що мотивують зміну графіка вимогою належної підготовки і початку опалювального сезону.

Цитувати (вибране)
За погодженням із керівниками загальноосвітніх навчальних закладів осінні канікули встановлено з 13 по 20 жовтня 2013 року; зимові канікули – 3 29 грудня 2013 по 12 січня 2014 року; весняні – з 23 по 30 березня 2014 року.

Відповідь від: 04 Жовтня 2013, 13:57:37
П.С. А як на мене, то мені і з понеділка уже страшно відпускати дитину в такі холодні класи :(. Коли СШ7 (і інші школи та дитсадки) обзаведеться власною котельнею?
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
ШКОЛА
« Прочитано #210 : 21 Жовтня 2013, 15:39:59 »

Віват погоді, яка не дала нам замерзнути! Тож, канікули в строк.
Шановні батьки, підкажіть мені в кого ви страхували дітей і по якій програмі.
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
ШКОЛА
« Прочитано #211 : 24 Грудня 2013, 16:33:17 »

Чи є якісь безкоштовні більш-менш нормальні сайти?
У мене малий досить добре підтягнув англійську влітку на сайті
http://lingualeo.ru/r/8kambl. Це тренажер для вивчення слів, але там багато різного матеріалу для читання, є дитячі пісеньки, мультфільми. Є цікаві граматичні курси, але вони вже для старших і платні. Можливості сайту на 75% безкоштовні. Решта - платне, але кожий 5 день занять дарують "Золотий статус" на день (є виключення) з усіма можливостями.  Дітям я купила Золотий статус (коли побачила, що їм цікаво) на рік по знижці за 145 грн., здається.
Записаний

advokat

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +722/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2145
  • Останні відвідини:
    20 Вересня 2017, 23:20:40

    Звідки: Івано-Франківськ
ШКОЛА
« Прочитано #212 : 24 Грудня 2013, 17:26:53 »

Я вже завантажила таку програмку на телефон. Досить непогана, зручна  :)
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
ШКОЛА
« Прочитано #213 : 25 Грудня 2013, 10:14:09 »

До речі, на лінгвалео є можливість у власний словник записувати слова з українським перекладом. І їх вивчати. Мала моя вчила на російській, бо добре знає, а малому я видалила всі рекомендовані слова, натомість вручну добавила слова з словничка підручника, виставляючи вручну український переклад. Трохи набавилась, але дитині так легше вчити.
Записаний

Танюша_Р

  • Новачoк
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 5
  • Останні відвідини:
    26 Лютого 2014, 21:03:31

    Звідки: вул. Малицької
ШКОЛА
« Прочитано #214 : 27 Грудня 2013, 22:06:32 »

Добрий вечір ,дівчатка.Порадьте будь-ласка хорошого репетитора з англ.м.,моя мала вчиться у 2-й школі і щось не дуже вспіває за програмою :help
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
ШКОЛА
« Прочитано #215 : 27 Грудня 2013, 22:09:54 »

Зараз буде важче знайти,бо середина навчального року. Всіх "хороших розібрали". Тих, що знаю, зайняті. Може хтось ще порадить.  :unknow

Завтра запитаю, може хто з знайомих може порадити. )
Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18181
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2024, 18:23:30

    Звідки: Льондон
ШКОЛА
« Прочитано #216 : 27 Грудня 2013, 22:42:05 »

Добрий вечір ,дівчатка.Порадьте будь-ласка хорошого репетитора з англ.м.,моя мала вчиться у 2-й школі і щось не дуже вспіває за програмою :help

колись була така тьотя Питула Наталія , жила десь на проспекті . не знаю , як і що зараз , але в свій час вчила дітей з задоволенням

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
ШКОЛА
« Прочитано #217 : 29 Грудня 2013, 19:16:49 »

Добрий вечір ,дівчатка.Порадьте будь-ласка хорошого репетитора з англ.м.,моя мала вчиться у 2-й школі і щось не дуже вспіває за програмою :help
Кину в приват
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
ШКОЛА
« Прочитано #218 : 06 Лютого 2014, 16:29:43 »

Виставляю розповідь мовою оригінала:

«Я в восторге от наших учителей.
Сыну в школе дали домашнее задание, где, среди прочего, был вопрос: «Как связаны буква «А» и бык?»
Рассказал ему про финикийский алфавит как первую фонетическую письменность. Что там была буква «алеф», очень похожая на нашу современную «А», и что слово «алеф» означало «бык». Что, возможно, букву так назвали, потому что если развернуть ее, то она похожа на морду быка с рогами.
Еще очень радовался, что детям во втором классе такие вещи рассказывают.
Учительница поставила ребенку двойку, заявив, что он фантазировал в домашнем задании. А правильный ответ: если к слову «бык» добавить «а», получится родительный падеж.

Я не планировал в таком раннем возрасте рассказывать сыну, что половина окружающих людей — идиоты, но, видимо, придётся».

Може батько і не розібрався в чому суть запитання - бо могло бути пояснення з якої сфери завдання (наприклад - у рамках теми "відмінки"). Але і вчителька, як для другого класу, могла б і похвалити за таку фантазію і хоча б не ставити ніякої оцінки :(. Чи запитати більш конкретно про зв"язок із відмінками. Школа і справді часто пригальмовує у дітей політ фантазії і творчого підходу. Але це вже більше залежить саме від відношення до таких "відступів" самої вчительки. Я розумію, що є шкільна програма...Але чомусь перед очима з"являється картинка з фільму "Стіна", де діти потрапляють у "м"ясорубку" школи і звідки виходять всі "одного стандарту".
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
ШКОЛА
« Прочитано #219 : 07 Березня 2014, 22:10:10 »

В Тернополі освітяни відмовились від подарунків вчителям. При чому самі вчителі сказали, що ніде в Європі такого не роблять і це їх наче принижує. На жаль саме у нашому класі це не можливо поки що. Я вважаю, що зібрати на квіти - ще можна раз на рік. Але у нашому класі ми здали тільки у лютому місяці "на жалюзі" по 50 грн, при цьому + залишилось ще  по 50 грн з Нового року - не справляли діткам і ще 30 грн зібрали на подарунки вчителям.
Приховано: Показати
Напевно нашу свідомість важко змінити. Забороняй чи ні, а мами будуть збирати кошти і казати, що то не хабар, а подяка за лікування чи за навчання. Причому у нашому класі вчительці дарували то золотий кулончик, то сумочку і статуетки то ще щось цінне\дороге. І ні разу вчителька не відмовилась, щоб то припинити, а активісткам тільки дай волю, ще й зітхають, що у нас "важкий клас на збирання", хоча здають гроші всі. Ні в одному класі не дарують таких дорогих подарунків. Напевно справді потрібно, щоб хоч половина класу відмовилась від таких зборів хоч раз. Але я не краща - сто разів собі казала, що не буду здавати і кожен раз "здаюсь" на нагадування батьківського комітету.
 Зате зібрати по 50 коп саме на потреби діток - поставити хоч 1 круг на унітаз - так і не підтримав ніхто :( за цілий рік. Поки це не зробили батьки другокласників, дякую їм. До речі, знаю, що Насалик виділив школі гроші на ремонт школи, то чому ж ми таки скинулись по ті 100 грн на якісь жалюзі? Чесно - подаровані мені на день народження всі кошти не шкода було передати на потреби майдану, а віддавати на подяку вчителям 50% свого доходу, якого навіть на їду не вистачає - мене коробить. Раз мамочок не спинити, то може б самі вчителі стали відмовлятись від чогось більшого ніж квіти ;) чи і від них також по прикладу тернопільців?
Нам чомусь ні разу не прийшло в голову збирати подарунки(коли я ще могла ходити на роботу) від робочих на своє професійне свято чи свято жінок. А діти - то навіть не робочі і не частина колективу, щоб "скидатись" :unknow На штори чи жалюзі ми також не просили грошей у підлеглих чи їх дітей, а писали заявки директору. Ну, вже як дуже хотілось краси у своєму кабінеті чи побутівці - то несли з дому, не чекаючи на відповідь директора. Може і в школах пора таку систему запровадити? Бо не за рахунок дітей то все має робитись, особливо коли мерія виділяє кошти!
« Останнє редагування: 07 Березня 2014, 22:36:18 від Сонечко+ »
Записаний