Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Російська мова - проблема реальна чи надумана?  (Прочитано 232306 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

vujko

  • Новачoк
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 24
  • Останні відвідини:
    03 Березня 2024, 22:39:42

    Звідки: Калуш/Загробище
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #280 : 21 Травня 2009, 11:58:03 »

Ігор О.запитує:Що заставляє віце-президентів на "Лукорі" розмовляти російською?
Напевно,можливість злизувати вершки з так званих інвестицій в Лукор,і не дратувати при цьому "тарабарщіной"(як висловився про нашу мову)приїзджих з мОСКВИ інспектуючих вуйків.А крім того заохочувати до общєпонятного звичайних роботяг.
 
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #281 : 21 Травня 2009, 12:12:06 »

Треба жінку послати на курси. Аби не тарабарила  :-D
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #282 : 21 Травня 2009, 14:19:14 »

 :moskali  Отакого ще не бачив!
Це Вам відповідь на те, зачіпає нас воно чи ні... Москаль то конкурс есе проведе, то концерт відомого артиста "на шару", то курси мови "бєзвоздмєздно, тоєсть даром"... А ми далі думаємо, що це нас не обходить - бо поезію ми любимо, ДДТ на дурняк послухаєм, та й мову знати б непогано - раз задурно навчать...
Все починається із втрати самоповаги. Сміємося з Президента-бджоляра і його трипільських черепків. Кажемо, що замість пам'ятників жертвам Голодомору треба би ковбаси людям роздати. Пускаємо катів о.Андрія Бандери співати нам пісні біля його хати... А потім встидно виглядати селюком у ситому Києві зі своєю рідною державною мовою, потім зраджуєм мові предків за хорошу зарплату і можливість бути "біля тіла генерального"...
Відповідь від: 21 Травня 2009, 13:30:15
Це теж цікаво почитати...
http://rus.newsru.ua/ukraine/21may2009/moskali_jdut.html
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #283 : 21 Травня 2009, 16:51:01 »

А мені тут закидали, що нема ніякої мовної проблеми і головне щоб человєкі були хароші...
Муляємо ми очі. І Грузія муляє і Молдова з Придністров'ям.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #284 : 21 Травня 2009, 17:19:35 »

А мені тут закидали, що нема ніякої мовної проблеми і головне щоб человєкі були хароші...
Муляємо ми очі. І Грузія муляє і Молдова з Придністров'ям.
Отак і прибалтика муляла,а тепер коли вони в НАТО вже не по зубах.робимо висновки...але чи не промахали ми свій шанс,та це вже тема інша.
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #285 : 22 Травня 2009, 07:42:24 »

На сам перед, хочу зауважити, що я народилася та зросла у двомовній сім'ї, де діє правило - до батька звертатися російською, до матері - українською, в іншому разі вони зроблять вигляд, що тебе не почули. З першого класу вивчала три мови - російську, українську та англійську. До цього хочу лише додати - щиро шкодую про те, що моя бабця полячка говорила зі мною українською.
Вибачайте, шановні, але почну із критики на Вашу адресу, тому як мені щиро не приємні Ваші настрої стосовно використання російської мови та паплюження пропогування російської культури на наших землях. :'(
Тому, в мене до Вас запитання - скількох кожен із Вас особисто знає людей, що володіє українською мовою. Ви усміхнулись? Дурня? Та ні, як на мене - не дурня. Я, особисто, живучи у західних регіонах майже все життя знана лише з шістьома такими людьми (між іншим, щиро пишаюсь знайомством із ними), двоє з яких є викладачками української. Бо я маю на думці саме володіння ! мовою, без домішок русизмів та американізмів до речі (як окремих слів та виразів, так і за формою побудови висловів), з вірним словоутворенням (хоча це надто висока складова) та вимовою. Зверніть увагу, я не питаю знання граматики й правопису...(мабуть тому, що й сама його не знаю..., а за новими правилами..., а пунктуації...) :-[
Друге моє критичне запитаня - яку книгу Ви зараз читаєте, які Ваші літературні уподобання? Книги якого українського сучасника Ви очікуєте з друку та чи взагалі Вам відомі прізвища наших письменників сьогодення? :unknow

Почутя власного обуреня спонукає мене зробити для Вас маленький іспит :davay
1) "Реве та стогне Дніпр широкий,
Сердитий вітер завива,
Додолу верби гне високі,
Горами хвилю підійма."
яка назва твору Т.Г.Шевченка _ підказка - Кобзар, третя сторінка.
2) назовіть країну в якій найбільше за кількістю встановлено пам'ятників Т.Г.Шевченку _ підказка - колишня республіка СРСР.
3) назовіть псевдонім матері Лариси Петрівни Косач _ підказка - псевдонім літературний.
4) коли помер Павло Загребельний _ підказка - письменник.
тепер для знавців історії
1) що зробила Олександра Федорівна для визволеня Шевченка з кріпатства _ підказка - цяця небога, та що мов опеньок засушений...
2) хто був першим презедентом України _ без підказок й коментарів.
трішки Українського мистецтвознавства
1) як називається український музичний твір най популярніший у світі _ підказка - Микола Леонтович.
2) назовіть призвище найбільш відомого за кордоном українського художника _ підказка - "Катерина".
усі питання напрочуд прості, а відпові на них очевидні, кортіло чимось дійсно цікавим "закидати" та стрималася, виглядатиме зарозуміло.

Моє обуреня давнє та наболіле як злидарський чиряк, тому як гнівливу реакцію на власну російську я одержую від тих хто спілкується суржиком західноукраїнського зраска й те у кращому випадку, бо бува без матюгів й фразу не вимове, що є виключно явищем російської мови. Лайку від тих хто не знає, що таке пігулка (таблетка), ганчірка (тряпка), марудний (нудний), маринарка (жилетка), кволий (не вживається як поняття взагалі), барвистий (багатоколірний), вуста (губи), долоня (лодоня), промінь (луч), скроня (вісок), сумліня (совість), багаття (костер), зачинено (закрито на замок), нудота (тошнота), відсоток (процент), жартувати (шуткувати), квапитися (спішити), отримати одержати (получити), фарбувати (малювати), парасоля (зонтик), урвище (пропасть), шульга (лівша), змальовують (описують)......................... - мені продовжувати?
 :punish
Слова з цього переліку й ті що до нього можна додати неприємно зустрічати у виданнях, й особливо - чути з теле та радіо приймачів, а коли їх застосовують у дублюванні "російської телевізійної нудьги" ....... тому й не дивлюся отих телеканалів взагалі, аби часом не натрапити на подібне, не дратуватися за дарма. Є ще й така "варьяція" на тему - словоутворення, перли бувають скажу я Вам :D, приходить на думку вислів "Многостраждальный украинский язык", накшталт - потрібно перекласти фразу - "Мой сын прихрамывает", чую "Мій син приклюгує" :fool - в українській є шкандибати, шкутильгати, приклигувати, прикульгувати, кульгати та клигати відповідно, але приклЮгувати - це занадто.
 :o
Дослівні переклади так само є проблемою - "ясно що" натомість "зрозумілим є", утворюють "кафе під відкритим небом" натомість "кав'ярні просто неба".......................... - продовжувати?

На сьгодні, вважаю достатнім, а як для засудження, то й за багато.
Далі буде...
                                        С приветом от :moskali
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #286 : 22 Травня 2009, 08:19:52 »

Припустимо, що все написане Вами правило і правда, хоча
з вірним словоутворенням
(правильно "правильно" а не вірно і "словотворенням" , це також кальки з російської) тоді виникає справедливе запитання "Кто виноват?"
Не до росіян ми погано відносимося (ані до жителів Росії, ані до представників національності в Україні), а саме до  :moskali , тієї п'ятої колони, яка спить і бачить "возз'єднання" братніх народів під щільним і міцним крилом старшого брата.

Звісно відкрито і прямо ніхто не називає нас рагулями, але то лише доти, доки ми не заявимо, що хочемо якось розвивати свою мову і рятувати її від вимирання. О. Тут зразу йдуть цькування про нашу особисту "профнепридатність".
Як казав герой одного фільму "Есть евреи, а есть жыды!"
Думаю не потрібно пояснювати до чого я навів цитату...

Відповідь від: 22 Травня 2009, 08:14:59
Ага. І читайте "Протоколи" і "Катехизм єврея". Там якраз гарно розписано як птеба розказувати українцям, що насправді вони гої.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #287 : 22 Травня 2009, 09:14:29 »

Шановна ЯЯ!
Уважно прочитейте тему нашого диспуту - "Російська мова - проблема реальна чи надумана?"
Звичайно, її можна трактувати по-різному.
Мій варіант: Російська мова і її використання в Україні - проблема реальна чи надумана?
Ви не можете купити в Україні газету, друковану російською? Всі книговидавництва масово перейшли виключно на україномовний друк? Ви заходите в метро чи автобус, пробуєте спитати щось російською і на вас дивляться як на лоха? В нічному клубі бармен "в упор" не розуміє вашої чистої російської? По телевізору йдуть виключно передачі і фільми державною мовою і вам, любителю російської, нічого не зрозуміло?....
Я не мав на увазі когось конкретно. Кожен з нас може задати собі це питання і знайти правильну відповідь. Мій варіант - проблем з використанням в Україні російської мови НЕМАЄ ЖОДНИХ! Навпаки - є проблеми у мови української, тобто державної, корінної і т.д. І саме те, що описує ЯЯ - малочисельність носіїв "правильної літературної" мови, використання суржику, проблеми з грамотним перекладом - це якраз і підтверджує! В Україні треба рятувати мову українську, а не російську! Чи може Ви, ЯЯ, мали на увазі щось інше?
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Російська мова - проблема реальна чи надум
« Прочитано #288 : 22 Травня 2009, 09:35:34 »

Будь ласка п.ЯЯ,все вище написане Вами це  усвідомлення того, до якого жахливого стану привела нашу мову планова русифікація, і Ваше бажання допомогти?Чи спроба похизуватись,що Ви хоча і з російськомовної родини,але чудово володієте українською,це звичайно великий +.Чи довести нам,що ми насправді самі винні і якби хотіли то і розмовляли би?Якось мені не зрозумілою є Ваша позиція.А іще Ви можливо бували в Росії,Ви ніколи не звертали увагу якою"чистою"російською спілкуються москвичі,або мешканці брянщини?Тим не менше вона має право бути і ще і нав'язуватись сусіднім народам.
« Останнє редагування: 22 Травня 2009, 09:44:05 від DVania »
Записаний

Доктор Хаос

  • Старожил
  • ****
  • Карма +67/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 268
  • Мля..
  • Останні відвідини:
    19 Квітня 2021, 21:56:35

    Звідки: м. Київ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #289 : 22 Травня 2009, 11:38:25 »

Проблема надумана теми, кто не знает своего - русского языка, и при этом не желает проявить простое уважение к земле, которая его кормит и к людям, среди которых живет.
"Вчиться, брати мої, навчайтеся!
Свого не цурайтеся й чужого навчайтеся!" (Шевченко Т.Г.)
Краще не скажешь.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #290 : 22 Травня 2009, 17:19:47 »

  Дійсно, тема тут - не про "володіння" мовою як це розуміє пані ЯЯ, а про те, як люди, які живіть в Україні не бажають розмовляти державною мовою, не бажають її вивчати. Та ще і придумали "проблему" російської мови. Якось не віриться, що комусь забороняють користуватися російською мовою в побуті і вчити її своїх дітей.
І ще одне - це не зухвальство, це навіть не знаю що, вибачте, але я не знаю навіть як назвати таке хизування своїми "енциклопедичними" знаннями з української літератури та культури. Спочатку я хотіла відповісти на ці запитання, щоб довести п. ЯЯ, що не тільки вона, але і багато хто з шановного товариства форумців також можуть назвати себе освіченими людьми. Та потім вирішила, що не варто. Бо людина, яка намагалася влаштувати нам "іспит" на знання нашої рідної мови сама допустила масу елементарних помилок.
"пропогування", "назовіть" , "презедентом" , " На сам перед", є ще, просто стало нудно вишукувати їх і копіювати. Шановна, як Ви хотіли вже влаштувати нам іспит, то треба було вже потрудитися, і крім енциклопедії для школяра, заглянути ще й в Орфографічний словник української мови і в підручник з граматики, щоб перевірити орфографію і пунктуацію. А то якось негоже - когось вчити тому, чого сам не знаєш. Вибачте, але я також маю право бути обуреною. ))
Згідна з п Ігор_О на всі 100%!
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #291 : 22 Травня 2009, 17:51:44 »

людина, яка намагалася влаштувати нам "іспит" на знання нашої рідної мови сама допустила масу елементарних помилок.
"пропогування", "назовіть" , "презедентом" , " На сам перед", є ще, просто стало нудно вишукувати їх і копіювати
Можна ще додати
"на кшталт" - пишеться окремо,
"задарма" - разом, хоча в тому контексті краще було би вжити "надаремно" або "марно".

Але ЯЯ чесно попередила
Зверніть увагу, я не питаю знання граматики й правопису...(мабуть тому, що й сама його не знаю..., а за новими правилами..., а пунктуації...)

Почутя власного обуреня спонукає мене зробити для Вас маленький іспит
Скажіть, будь ласка, чи не Ви приймали участь в укладанні тестування з української мови і літератури цього року?  ;)
Відповідь від: 22 Травня 2009, 17:47:35
Контр іспит  :good

З ким пив горілку Чіпка?
У яких чоботах ходила Кайдашиха?
Якого кольору була хмара в одній з поем Шевченка?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #292 : 23 Травня 2009, 00:49:33 »

Ігоре, Ви майже вірно зрозуміли мою думку. "Майже" стосується того, що я ще не закінчила своєї  :dopovid , й дійсно, я інакше трактувала назву теми. А стосовно безпроблемного використання російської на теренах України Ви, нажаль, помиляєтеся.
Усіх прошу ще раз зауважити, що я не відношу себе до людей, що володіють українською мовою та тим паче - правописом - прошу щирі вибачення, але стараюсь з усіх сил.
Люся, мені з Вами, мабуть буде важко порозумітися, але я спробую. На те аби Вас краще зрозуміти прошу відповісти на моє запитання. Як можна вчити мову та нею розмовляти, коли нею володіють ! одиниці? Як можна вимагати з когось того, що не в змозі зробити самому? Ви, як я зрозуміла, наполягаєте на думці, що це погані ті, що не вчать, не говорять українською, а чому вони мають навчатися - залишається невідомим. (Грубе порівняння, але - спробуйте обрати чим Ви будете їсти, коли тарілка порожня.) З власного досвіду скажу, що мене спонукало цікавитися українською саме оточуючі мене люди, що володіли ! нею. Бо уся хатня бібліотека (не мала була), саме на російській. Тому, без таких людей, що володіють ! українською, мої знання залишилися б на надто низькому рівні.
Мій іспит був лише прикладом тих питань на які не в змозі відповісти люди, що наполягають на використанні мною української мови під час дозвілля. Але ж це моє дозвілля, а вираз свого незадоволення люди виявляють по різному і бува ду-у-уже грубо. Тому саме ця тема - "Російська мова - проблема реальна чи надумана?" є саме для мене наболілою.

Хоча й кортить та не хочеться завчасно ознайомлювати Вас, шановане панство, із своїми висновками за цією темою на що, в свою чергу, спонукають Ваші відгуки. Тому буду усіма силами стримувати себе та послідовно викладати власну точку зору.
Нажаль не зараз, у настрої глибокого розчарування від результатів півфінального туру конкурсу "Україна має таланти" йду спати.
« Останнє редагування: 23 Травня 2009, 01:35:02 від ЯЯ »
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #293 : 23 Травня 2009, 09:38:18 »

Як можна вчити мову та нею розмовляти, коли нею володіють ! одиниці?
з вами можна погодитись, коли б не одне але.
хто хоче вивчити мову, той вивчить. А хто не хоче, той буде розказувати, що не чує чистої мови, а інакшу вчити негоже.
Де у світі розмовляють чистою літературною мовою? Мова, якраз багата своїми діалектами.
І не треба ставити питання в площині поганий чи хороший. головне  - хочу чи не хочу вивчити мову своєї держави. Винуватих завжди легше шукати.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #294 : 23 Травня 2009, 11:39:16 »

І хто хоче той шукає спосіб, а хто не хоче - причину...
люди, що наполягають на використанні мною української мови під час дозвілля
 ???  :duvno
Ви не можете купити в Україні газету, друковану російською? Всі книговидавництва масово перейшли виключно на україномовний друк? Ви заходите в метро чи автобус, пробуєте спитати щось російською і на вас дивляться як на лоха? В нічному клубі бармен "в упор" не розуміє вашої чистої російської? По телевізору йдуть виключно передачі і фільми державною мовою і вам, любителю російської, нічого не зрозуміло?....
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #295 : 23 Травня 2009, 12:25:06 »

А стосовно безпроблемного використання російської на теренах України Ви, нажаль, помиляєтеся.
Наведіть, в чому для Вас є проблеми?

Як можна вчити мову та нею розмовляти, коли нею володіють ! одиниці? Як можна вимагати з когось того, що не в змозі зробити самому? Ви, як я зрозуміла, наполягаєте на думці, що це погані ті, що не вчать, не говорять українською, а чому вони мають навчатися - залишається невідомим.
Розмовляють нею не одиниці, Ви не праві 100%. Звичайно, у повсякденному житті часто користуються не літературною мовою, а регіональним діалектом. І що? Це явище є повсюди. Навіть в Італії північні італійці розповідали мені, що не зовсім розуміють південних. Про Росію взагалі промовчу - краснодарський говір і волжський не надто схожі на літературну російську. А тих, хто не вчить мову країни, де проживає я не вважаю поганими. Я їх не розумію просто. Адже посилання на те, що ніде вивчити українську в Україні є, принаймні, смішним! Виходить, в Калуші можна факультативно (і бєзвозмєздно) вивчити російську - а от українську ні? Це означає, що тоді проблеми саме в української...

Мій іспит був лише прикладом тих питань на які не в змозі відповісти люди, що наполягають на використанні мною української мови під час дозвілля.
Не проблема скласти іспит. А навіщо? Я можу задати Вам питання з російської мови і літератури, на які Ви можете і не відповісти, благо, у мене дружина - російський філолог за першою освітою. Це ж не буде означати Ваш низький рівень володіння мовою? Тут стоїть питання  - чи є проблеми з використанням російської мови в україні, чи є такі проблеми з мовою українською, чи є проблема русифікації України. Мій варіант відповіді - ні, так, так.

а вираз свого незадоволення люди виявляють по різному і бува ду-у-уже грубо
Вибачте, Ви напевно не в курсі, як сприймають москвичі використання української мови в побуті її носіями... Як у байці Задорнова - Тьотя Соня: я уже пять лет живу на Брайтон-бич, а продавец-мексиканец в лавке ещё не выучил русский язык?!  Всі сміються. Мені сумно.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #296 : 25 Травня 2009, 17:47:50 »

Шановна п. ЯЯ! Нам, мабуть, дійсно буде важко порозумітися. Але якраз тому, що ви проблему російської чи української мови бачите, зовсім не в тій площині, як її бачить решту товариства, що приєдналося до цієї теми. Вам уже відповіли і про діалекти і про причини незнання мови тими хто її знати не хоче. Думаю додати тут я немаю більше чого. Просто скажу Вам, що не погоджуся з Вами, що українською мовою володіють одиниці. Скажу Вам, що я себе вважаю як таку, яка володіє літературною мовою, обізнана в культурі (настільки наскільки цю обізнаність дає шкільна програма), пишу без особливих граматичних і пунктуаційних помилок, памятаю навіть правила, якими можна пояснити написання (школу я закінчила майже 20 років тому), але я НЕ Є ФІЛОЛОГОМ української мови. АЛЕ В ПОБУТІ Я ПОСЛУГОВУЮСЯ МІСЦЕВИМ ДІАЛЕКТОМ, тому, що він мені подобається, він вирізняє моє походження, яким я пишаюся. При потребі я можу перейти і на російську мову, якщо бачу, що мене не розуміє мій співрозмовник, але не я не можу зрозуміти людину, яка десятки років живе в Україні і  НЕ ХОЧЕ ПОВАЖАТИ МОВУ І КУЛЬТУРУ КРАЇНИ В ЯКІЙ ВОНА ЖИВЕ!!!!  Ось так усе просто.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #297 : 25 Травня 2009, 20:08:50 »

нє-нє. Насправді все не просто. Щаз нам обьяснят как ми нєправи  :) і где именно ми ошибалісь. А по ходу звинуватять у ксенофобії, націо-фашизмі і роздмухуванні всього що роздмухується. І не заткнемося ми лише через те, що тут нас більшість.
Поталанила нам все ж народитися на заході. А то б у кращому випадку в хохлах ходили. А в принципі і так в рагулях ходимо іноді.
Дивно лише, що носії великої Россійської культури мають охоту жити у цьому розсаднику рагулізму  :duvno
Невже їх космополітичні погляди і поліглотичні знання не дозволяють їм вирватися з цього багна і перейти на жирний і багатий ґрунт матушки Расєї, де вони могли б почуватися у своїй тарілці. Та ні. Насправді вони такі ж лінюхи як і ми, зате трішки більш хитровиграні, а тому знають, що коли тобі не підходить оточення, то не потрібно шукати інше оточення, а просто пристосувати оточення під себе. А це виявляється дуже просто. Чуть що - кричимо "Нас ущємляют!" І діє!!!

Мабуть у декого виникло враження, що я не поважаю тих, хто розмовляє не українською. Але якщо ви добре вчитаєтеся, то зрозумієте, що написане мною є перефразованим висловом тих хто говорить "А мне всё равно, лишь бы человек был хороший".

т у тому то і біда. Що якщо людина тебе поважає, а відповідно і поважає твою мову і культуру, то всё харашо. А от коли людина розмовляє з тобою українською, навіть посміхається до тебе, але має тебе за рагуля, а себе за щось вище (цікаво лише з яких причин, коли різниця лише у мові якою говориш вдома) от тоді не всьо харашо. Коли людина одночасно вважає, що жити і працювати тут понад 30 роківв і при цьому ніде і ніколи не гворити по українськи то норма бо "мєня і так все понімают" (не спорю, може і так) але та ж людина в той самий час вважає нормальним, що її скажімо племінник поїхавши на роботу в Сибір з першого ж робочого дня мусить говорити виключно російською бо єего нє понімают то тоже нормально. Але ж так не буває.  Чи буває? А де то перше? А в Україні! А-а-а. Там буває. точно буває. Там ще й не таке буває. А як щось не так  "Де демократія!", "Чому хартію не виконують!", "Бідні кримчани гинуть через те, що не годни прочитати листок-вкладку до ліків." і приймають замість пургену ціанистий калій. Були, знаєм, бачили.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #298 : 26 Травня 2009, 12:41:57 »

Бідні кримчани гинуть через те, що не годни прочитати листок-вкладку до ліків." і приймають замість пургену ціанистий калій. Були, знаєм, бачили.
 :D
Важко уявити, що цьому маразму хтось може повірити, але ж, якщо таке хтось написав, а інший надрукував, то, значить, хтось вірить!!!! :o. Цікаво, чи можливо таке в Америці, де є іспаномовне населення, а в лікарні говорять англійською?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Російська мова - проблема реальна чи надумана?
« Прочитано #299 : 27 Травня 2009, 02:33:44 »

Люся, от Ваших слов, у меня слёзы наворачиваются. Вы с лёгкостью утверждаете, что общаетесь на местном диалекте. Так вот я Вам отвечу с точки зрения российского шовинизма - Да, да, на диалекте русского языка юго-западных регионов российских земель. И попробуйте оспорить такое утверждение. По причине извечного комплекса "малого собрата" мы постоянно пытаемся сравнивать себя с русскими, но Вам же ясно было сказано - Украина не Россия. К украинскому языку это так же относится. Русский язык один из мировых языков наряду с английским, испанским и китайским по количеству носителей. В то время как Украинский нам только предстоит возрождать и укоренять. Потому не считаю возможным позволять себе роскошь использовать в общении то, что Вы называете диалектом, скорее всего исполненного русскоязычными обозначениями. Иначе сгинет Украинский язык, а за ним государство, как в своё время исчез Арамейский, хоть на нём и говорил Иисус.
Игорь, я часто бываю  восточных регионах, а также в России (точнее в Курске и Белгороде), бывала в Москве, в Нижнем, Питере. Осмелюсь отметить, что к украинскому языку на востоке отношение изменилось в силу ряда причин.
Что касается белокаменной, так это же "Третий Рим", где к приезжим относятся так же благожелательно как к туристам в Венеции, это относится ко всем и не имеет значения от куда ты прибыл, а уж коль приехал, будь добр, говори на русском - это факт. Хотя немало встречала москвичей, просящих перевести песни груп "ВВ" и "Океана Эльзы" и пытающихся подпевать на украинском. В других городах враждебного отношения к использованию мной украинской речи не встречала вовсе (Здесь необходимо учесть мою личную особенность в том, что я не способна применять в общении один и тот же язык больше недели, произвольно перехожу на другой.) В Харькове, где бываю регулярно с малых лет, наблюдала изменение отношения к державной. За последние лет шесть ни одного раздраженного взгляда в мою сторону или пренебрежения (что случалось ранее), но за спиной - "Послушай, Никитка, эта тётя разговаривает на украинском".
А Ваше желание просить жену (русского филолога) составить для меня тест на знание русского языка и литературы, у меня вызвал смех. Хотя чему здесь удивляться - ведь то, что депутаты гор. совета не знают текста песни "музыки Вербицкого на слова Чубинского" факт известный и доказанный опытным путём и это за десять километров от могилы Стёпы Бандеры.
Но хватит мне с Вами пререкаться, в следующей публикации я попытаюсь объяснить Вам природу негативного отношения и неприязни к украинскому языку со стороны русскоязычного населения страны.
 :moskali
Записаний