7 фактів про собаче «гав»
На думку вчених з Центру по вивченню поведінки тварин в Камбрії, собаки «говорять» найбільш схоже на своїх господарів. І навіть набувають місцевий акцент. Інші вчені виявили, що гавкіт несе значно менше інформації іншим собакам ніж людям, тому зробили висновок, що собача мова сформувалася тисячоліттями для спілкування чотирилапих з господарями. Здичавілі собаки гавкають значно рідше – як і вовки.
1. Для збору необхідних даних фахівці Центру звернулися до господарів та їхніх вихованців з проханням залишити на автовідповідачі голосове повідомлення, а потім порівняли висоту, тон, гучність і довжину звуків, що видаються собакою і людиною. Відтак учені прийшли до висновку, що собаки імітують голоси господарів, щоб продемонструвати свою прихильність: чим вона міцніша, тим помітніше подібність у звуці.
2. Акцент у собачому гавкоті найбільш явно виражений у шотландських і ліверпульських чотириногих. У ліверпульців голоси трохи вищі, зате у шотландців «легший тон».
3.Албанські собаки кажуть «хам-хам». У Каталонії гавкають «бап-бап». Китайські говорять «ванг-ванг», грецькі - «гав-гав», словенські - «хов-хов», українські - «гат-гаф». В Ісландії це «вофф», в Індонезії - «гонг-гонг», а по-італійськи - «бау-бау».
4. Цікаво, що чим менше варіацій в звуці, який видають ті чи інші тварини, тим більше різні мови сходяться в його інтерпретації. Так, майже в кожній з мов корова мукає «му», кішка нявкає «няв», а зозуля кує «ку-ку».
5. Московський уряд у 1994 році ввів заборону у місті на гавкання собак з 23.00 до 7.00. Власник собаки, яка гавкає, підпадає під штраф. У Херсоні ввели подібне обмеження в 2011 році. Щоправда, порушувати тишу не можна також котам, коровам, козам та всім іншим тваринам і з 22.00 до 8.00.
6. У 1970-х роках у столиці Швеції Стокгольмі на муніципальній службі перебувала Сів Густавсон, яка вміла гавкати різними способами, що відповідали різним породам собак. Її робота полягала у гавканні на міських вулицях, щоб викликати гавкіт у відповідь. Так збирали інформацію про будинки, власники яких не платили податок на собак.
7. Собаки африканської породи басенджі не вміють гавкати.