Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Куточок спогадів (Щоб молодість знала, що старшість мала)  (Прочитано 76400 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

А ще, я пам"ятаю, як вперше прийшла на роботу. І мене вчили працювати на рахівниці. Бо я привикла лише на калькуляторі. І у всіх офісах і магазинах головними були ці дерев"яні "компютери".
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

А ще - студентські роки - справді були самими "золотими". Крім стипендії мені могли давати не більше 10 крб в місяць. І нам ставало ще й на розваги! Особливо, коли ми навчилися скидатися - могли і хороший одяг купувати і тортики їсти. А у Львові завжди були "студентські" міжміські телефонні автомати, з яких можна було розмовляти безплатно, або кинути лише 1 раз 15 коп. А з булочок по 3 коп такі смачні канапки робились! Ціни тодішніх дискотек не пам"ятаю - або вони були безплатними, або ж за нас завжди платили хлопчики  :-[. Хоча, в нашому навчальному заклді точно вхід був вільний. І ще хлопці при нас не висловлювались "французькими" словами. А зараз самі дівчата не гірше за хлопа можуть розмовляти і не червоніти.
 А які ми "паровозики" робили у Львівських парках - якщо хтось падав, то чоловік з 10 тягнув за собою. А коли залишався останній карбованець - майже завжди він прогулювався, а не проїдався. Тому що жилось в гуртожитку, і голодний завжди міг прийти до когось в гості і підти ситим. Дружба гуртожитська якась особлива, не така, коли кожен живе в своїй квартирі.
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Куточок спогадів (Щоб молодість знала, що с&#
« Прочитано #82 : 12 Грудня 2011, 18:22:50 »

А ще в переддень Святого Андрія ми гадали і робили пакості вночі :). У гуртожитку намазували дверні ручки в кращому випадку зубною пастою, в гіршому - ваксою, обсатували лляними нитками вхідні двері, поробивши на одвірках раму з кнопок...А хто був закоханий, писав на листочку 100 реальних прізвищ з ім"ям свого коханого - цілі ватаги ходили по гуртожитку і просили назвати прізвище хлопця на ім"я Лесик, Андрій, Віталк іт.д. :). А потім рівно о 12.00 ночі стояв неймовірний писк в умивальній кімнаті, бо там було єдине вікно, яке не забивалось на зиму, а потрібно було рівно о цій порі підпалити той список і викинути палаючий клаптик за вікно... :)
А у вас як проходило це свято у молодості?
Записаний

Кітка_Проня

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1027
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

    Звідки: Львів

гадали і робили пакості

тобто так напередодні свята вшановували святого)) ета ґрусна ілі вєсєла? ета.. ета пічяльна.
Записаний


изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?

ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш

А у вас як проходило це свято у молодості?
І в нас в гуртожитку проходило подібно, але, думаю, все ж з меншим ентузіазмом... Пакості нікому не робили - робили нам ( постійно хлопці комусь двері знімали .. :) ) В нас був великий ажіотаж з листочками, на яких просили написати чоловіче імя. Вже не памятаю скільки мало бути листочків ...  :pardon Але всі їх тре було поставити в ніч з 12 на 13 під подушку і зранку одне витягнути. Отак колись дізнавались імя судженого ;)  :D Інші "гадання" вже не дуже памятаю  :-[ , але було весело, бо головне було не в результаті, а в процесі! мммм....ото були часи! безтурботні і веселі. Поки що погоджуюсь з думкою, що студентські часи найкращі  :agree
Записаний

ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш

Жах! Я тільки сьогодні побачила цю тему  :-[ І лише щойно все перечитала  8) Ностальгія... Багато чого я не памятаю (або не застала  :unknow ), але знаю з розповідей брата. Якраз недавно сиділи з ним і братовою і згадували, хто що з дитинства памятає :)....
Він найперше згадав довгі черги в молочний магазин  :=) і "пробіжки" в молочну кухню...
Жуйки Турбо памятаю. У нас навіть була колекція фантів. І ще згадала жуйки, в яких на фанті такий дядько з довгим носом (там на відео видно). А потім були Лав із... Чабел (але то вже десь в молодших класах). Ще були якісь жуйки з гоночною машинкою на обгортці.
Колись дуже любила цукерки батончик :) Памятаю молоко і кефір з кришечкою з фольги. Печенько в магазині або морські камінці ( ;) ) насипали  у паперові кульки... І ще були цукерки олівці - їх їли лише з обгорткою ;) (це тому, що вона так прилипала...)
З усіх магазинів найбільше спогадів про той, де зараз Фаворит. Там у кондитерському відділі була така коса вітрина з дзеркалом !!! І кількість цукерок здавалась у два рази більшою!
Коли ходили на вулицю, мами з вікон так викрикали! (кликали додому :) ) Коли зараз таке почуєш? :unknow....
Відповідь від: 13-12-2011, 15:51:09
Шукала відео, яке колись бачила про радянське дитинство, поки що знайшла отаке:
ПС. А отака гра "За рулем" у нас і досі є :P
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=WhLLnbPoJvs" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=WhLLnbPoJvs</a>
Відповідь від: 13-12-2011, 16:19:37
А тут все б нічого, але музика, як на мене, не в тему :(
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=jne7t5zNSBQ" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=jne7t5zNSBQ</a>
Відповідь від: 13-12-2011, 16:40:33
А ось те, що я шукала (здається  :-[ )
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=Z72_zyR_hUE" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=Z72_zyR_hUE</a>
Записаний

ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш

отут гляньте, тут є такі листівки, як в дитинстві (у моєму принаймні :-[) були
http://history-life.ru/post142670373/
а оцю я памятаю ... :)
Записаний

ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш

Зроблю маленький "внесок" в цю тему. В мене вдома ще є радянські новорічні кульки :) Дивіться
[smg id=2370]
[smg id=2369]
[smg id=2368]
Не знаю чи тут щось побачите, але
[smg id=2367]
[smg id=2366]
[smg id=2365]
[smg id=2364]
П.С.Вибачте за якість фото  :-[
« Останнє редагування: 06 Січня 2012, 12:40:07 від yurko »
Записаний

Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш

Але класні в мене в мами є ще також пару штук ,в бабці були такі ще мальовані але десь дорога родина порозтягувала. А у Юрчика ще десь є іграшки від бабці, ще за Польщі. Потім сфотографую і виставлю :)
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


В моєї бабці такі як на першій і останній фотці теж були.але коли продавали її хату про них забули і вони там і залишилися.
Записаний

informator

  • Користувач
  • **
  • Карма +19/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 79
  • Бережи совість. Все інше збереже вона.
  • Останні відвідини:
    01 Серпня 2018, 12:20:59

    Звідки: Малицької

В мене також використовують ще радянські іграшки, та й взагалі, думаю, їх мають ще багато родин.
Записаний
Заробляю, пишучи статті.

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush

 :)
ще радянський прайс

Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

TRITONOS

  • Вісник благих новин
  • *
  • Карма +600/-8
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 944
  • Останні відвідини:
    14 Жовтня 2023, 16:46:45

Куточок спогадів (Щоб молодість знала, що с&#
« Прочитано #92 : 09 Березня 2012, 00:22:40 »

А без алкогольні весілля то була комедія,- всі пили виключно мінералку і солодку воду, але чомусь до закінчення весілля робилось декотрим навідь зле.
Так в солодкій воді і мінералці ж бульки. От і набулькались
Ні просто українські шлунки багато сала і м"яса  без 100грам не перетравлюють
Внесу і свої 5 копійок. На безалкогольних весілях "пили" так: береться грілка (коли виходить повітря видає веселий звук) заливається міцним самогоном і вішається десь на ногу чи на поперек(в подробиці монтування не вникав) береться довга тоненька еластична трубка, запихається в грілку(як - не знаю. бУЛИ СПОСОБИ) протягується під сорочкою і виходить біля коміру. Як біля коміру фіксується для мене тоже загадка. На весілях випадки були поодиничні(тому що дорогоцінною спиртякою ділитися ніхто не хотів). Коли ніхто не бачить - взяв трубочку із -за коміру, потягнув, щось заїв і пішов в пляс. І люди яким на весіллях зле ставало були і самими жадними.
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

А ще я пам"ятаю улюблену у той час передачу " В гостях у казки" з тьотьою Валею і "Хочу все знати" та мамину - "Кабачок 13 стільців". І всі разом ми любили "Новорічні вогники", "Клуб кіномандрівників", "У світі тварин".
А от КВН вижив :), тобто реінкарнувався
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

А ще у нас була цілодобово гаряча і холодна вода :hot! Вулиці - освітлювались.

А у школі нам у молодших класах на перерві давали молоко у столовій - дбали про кальцій у нашому зростаючому організмі. І на великій - сніданок(зараз, слава Богу, сніданки також дають :)).
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Мій перший фотоапарат був "Смена 8", потім "Смена 9", а ще пізніше "Зеніт Е". І фоткала я в основному на плівку 64, хоча мала і 32 і 138(здається чи може 132)....Завжди були в запасі кілька бутилок для розведення проявника та фіксажу, ванночки різних розмірів,...Найважче - це було затарабанити у ванну з шафи фотозбільшувач...
Записаний

Amateyr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +150/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 501
  • Останні відвідини:
    05 Листопада 2023, 13:25:28

    Звідки: Калуш, Хіміків

Мій перший фотоапарат був "Смена 8", потім "Смена 9", а ще пізніше "Зеніт Е". І фоткала я в основному на плівку 64, хоча мала і 32 і 138(здається чи може 132)....Завжди були в запасі кілька бутилок для розведення проявника та фіксажу, ванночки різних розмірів,...Найважче - це було затарабанити у ванну з шафи фотозбільшувач...
Ага, і вся ванна в червоному світлі.... ото було інтересно :)
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Так. По 3-4 години безвилазного фоточаклування. А потім всі столи, які є у квартирі були заставлені "новонародженими" фотографіями, які висихали до ранку. Які згодом відправляли  для вирівнювання по книжкам.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

І всьо смерділо закріпником  :D

Але якби не любительська фотографія ми б з Рибкою не познайомилися  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ksenya

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1102
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

    Звідки: Калуш

Згадала про дитячі пюрешки фруктові :) м-м-м..памятаете такі в скляних маленьких баночках, як майонез  ... :) так їх любила! Гм..і зараз би не відмовилась ;)
Записаний