Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

15 років 4 місяці 27 днів

Автор Тема: Куточок спогадів (Щоб молодість знала, що старшість мала)  (Прочитано 69931 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Сонечко+

• Ветеран
  • Карма +801/-5
  • Стать: Жіноча
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    18 Травня 2022, 01:56:16

А ще, я пам"ятаю, як вперше прийшла на роботу. І мене вчили працювати на рахівниці. Бо я привикла лише на калькуляторі. І у всіх офісах і магазинах головними були ці дерев"яні "компютери".
Записаний

Сонечко+

• Ветеран
  • Карма +801/-5
  • Останні відвідини:

А ще - студентські роки - справді були самими "золотими". Крім стипендії мені могли давати не більше 10 крб в місяць. І нам ставало ще й на розваги! Особливо, коли ми навчилися скидатися - могли і хороший одяг купувати і тортики їсти. А у Львові завжди були "студентські" міжміські телефонні автомати, з яких можна було розмовляти безплатно, або кинути лише 1 раз 15 коп. А з булочок по 3 коп такі смачні канапки робились! Ціни тодішніх дискотек не пам"ятаю - або вони були безплатними, або ж за нас завжди платили хлопчики  :-[. Хоча, в нашому навчальному заклді точно вхід був вільний. І ще хлопці при нас не висловлювались "французькими" словами. А зараз самі дівчата не гірше за хлопа можуть розмовляти і не червоніти.
 А які ми "паровозики" робили у Львівських парках - якщо хтось падав, то чоловік з 10 тягнув за собою. А коли залишався останній карбованець - майже завжди він прогулювався, а не проїдався. Тому що жилось в гуртожитку, і голодний завжди міг прийти до когось в гості і підти ситим. Дружба гуртожитська якась особлива, не така, коли кожен живе в своїй квартирі.
Записаний

Сонечко+

• Ветеран
  • Карма +801/-5
  • Останні відвідини:

Куточок спогадів (Щоб молодість знала, що с&#
« Прочитано #82 : 12 Грудня 2011, 18:22:50 »

А ще в переддень Святого Андрія ми гадали і робили пакості вночі :). У гуртожитку намазували дверні ручки в кращому випадку зубною пастою, в гіршому - ваксою, обсатували лляними нитками вхідні двері, поробивши на одвірках раму з кнопок...А хто був закоханий, писав на листочку 100 реальних прізвищ з ім"ям свого коханого - цілі ватаги ходили по гуртожитку і просили назвати прізвище хлопця на ім"я Лесик, Андрій, Віталк іт.д. :). А потім рівно о 12.00 ночі стояв неймовірний писк в умивальній кімнаті, бо там було єдине вікно, яке не забивалось на зиму, а потрібно було рівно о цій порі підпалити той список і викинути палаючий клаптик за вікно... :)
А у вас як проходило це свято у молодості?
Записаний

Кітка_Проня

• Ветеран
  • Карма +303/-0
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

гадали і робили пакості

тобто так напередодні свята вшановували святого)) ета ґрусна ілі вєсєла? ета.. ета пічяльна.
Записаний

изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?

ksenya

• Ветеран
  • Карма +303/-0
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2020, 21:00:36

А у вас як проходило це свято у молодості?
І в нас в гуртожитку проходило подібно, але, думаю, все ж з меншим ентузіазмом... Пакості нікому не робили - робили нам ( постійно хлопці комусь двері знімали .. :) ) В нас був великий ажіотаж з листочками, на яких просили написати чоловіче імя. Вже не памятаю скільки мало бути листочків ...  :pardon Але всі їх тре було поставити в ніч з 12 на 13 під подушку і зранку одне витягнути. Отак колись дізнавались імя судженого ;)  :D Інші "гадання" вже не дуже памятаю  :-[ , але було весело, бо головне було не в результаті, а в процесі! мммм....ото були часи! безтурботні і веселі. Поки що погоджуюсь з думкою, що студентські часи найкращі  :agree
Записаний

ksenya

• Ветеран
  • Карма +303/-0
  • Останні відвідини:

Жах! Я тільки сьогодні побачила цю тему  :-[ І лише щойно все перечитала  8) Ностальгія... Багато чого я не памятаю (або не застала  :unknow ), але знаю з розповідей брата. Якраз недавно сиділи з ним і братовою і згадували, хто що з дитинства памятає :)....
Він найперше згадав довгі черги в молочний магазин  :=) і "пробіжки" в молочну кухню...
Жуйки Турбо памятаю. У нас навіть була колекція фантів. І ще згадала жуйки, в яких на фанті такий дядько з довгим носом (там на відео видно). А потім були Лав із... Чабел (але то вже десь в молодших класах). Ще були якісь жуйки з гоночною машинкою на обгортці.
Колись дуже любила цукерки батончик :) Памятаю молоко і кефір з кришечкою з фольги. Печенько в магазині або морські камінці ( ;) ) насипали  у паперові кульки... І ще були цукерки олівці - їх їли лише з обгорткою ;) (це тому, що вона так прилипала...)
З усіх магазинів найбільше спогадів про той, де зараз Фаворит. Там у кондитерському відділі була така коса вітрина з дзеркалом !!! І кількість цукерок здавалась у два рази більшою!
Коли ходили на вулицю, мами з вікон так викрикали! (кликали додому :) ) Коли зараз таке почуєш? :unknow....
Відповідь від: 13-12-2011, 15:51:09
Шукала відео, яке колись бачила про радянське дитинство, поки що знайшла отаке:
ПС. А отака гра "За рулем" у нас і досі є :P
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=WhLLnbPoJvs" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=WhLLnbPoJvs</a>
Відповідь від: 13-12-2011, 16:19:37
А тут все б нічого, але музика, як на мене, не в тему :(
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=jne7t5zNSBQ" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=jne7t5zNSBQ</a>
Відповідь від: 13-12-2011, 16:40:33
А ось те, що я шукала (здається  :-[ )
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=Z72_zyR_hUE" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=Z72_zyR_hUE</a>
Записаний

ksenya

• Ветеран
  • Карма +303/-0
  • Останні відвідини:

отут гляньте, тут є такі листівки, як в дитинстві (у моєму принаймні :-[) були
http://history-life.ru/post142670373/
а оцю я памятаю ... :)
Записаний

ksenya

• Ветеран
  • Карма +303/-0
  • Останні відвідини:

Зроблю маленький "внесок" в цю тему. В мене вдома ще є радянські новорічні кульки :) Дивіться
[smg id=2370]
[smg id=2369]
[smg id=2368]
Не знаю чи тут щось побачите, але
[smg id=2367]
[smg id=2366]
[smg id=2365]
[smg id=2364]
П.С.Вибачте за якість фото  :-[
« Останнє редагування: 06 Січня 2012, 12:40:07 від yurko »
Записаний

Рибка

• Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

Але класні в мене в мами є ще також пару штук ,в бабці були такі ще мальовані але десь дорога родина порозтягувала. А у Юрчика ще десь є іграшки від бабці, ще за Польщі. Потім сфотографую і виставлю :)
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

DVania

• Ветеран
  • Карма +963/-2
  • Стать: Чоловіча
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

В моєї бабці такі як на першій і останній фотці теж були.але коли продавали її хату про них забули і вони там і залишилися.
Записаний

informator

• Користувач
  • **
  • Карма +19/-0
  • Бережи совість. Все інше збереже вона.
  • Останні відвідини:
    01 Серпня 2018, 12:20:59

В мене також використовують ще радянські іграшки, та й взагалі, думаю, їх мають ще багато родин.
Записаний
Заробляю, пишучи статті.

Alexander

• Ветеран
  • Карма +670/-5
  • Останні відвідини:
    31 Грудня 2021, 16:39:58

:)
ще радянський прайс

Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

TRITONOS

• Вісник благих новин
  • *
  • Карма +600/-8
  • Останні відвідини:
    23 Травня 2020, 18:52:53

Куточок спогадів (Щоб молодість знала, що с&#
« Прочитано #92 : 09 Березня 2012, 00:22:40 »

А без алкогольні весілля то була комедія,- всі пили виключно мінералку і солодку воду, але чомусь до закінчення весілля робилось декотрим навідь зле.
Так в солодкій воді і мінералці ж бульки. От і набулькались
Ні просто українські шлунки багато сала і м"яса  без 100грам не перетравлюють
Внесу і свої 5 копійок. На безалкогольних весілях "пили" так: береться грілка (коли виходить повітря видає веселий звук) заливається міцним самогоном і вішається десь на ногу чи на поперек(в подробиці монтування не вникав) береться довга тоненька еластична трубка, запихається в грілку(як - не знаю. бУЛИ СПОСОБИ) протягується під сорочкою і виходить біля коміру. Як біля коміру фіксується для мене тоже загадка. На весілях випадки були поодиничні(тому що дорогоцінною спиртякою ділитися ніхто не хотів). Коли ніхто не бачить - взяв трубочку із -за коміру, потягнув, щось заїв і пішов в пляс. І люди яким на весіллях зле ставало були і самими жадними.
Записаний

Сонечко+

• Ветеран
  • Карма +801/-5
  • Останні відвідини:

А ще я пам"ятаю улюблену у той час передачу " В гостях у казки" з тьотьою Валею і "Хочу все знати" та мамину - "Кабачок 13 стільців". І всі разом ми любили "Новорічні вогники", "Клуб кіномандрівників", "У світі тварин".
А от КВН вижив :), тобто реінкарнувався
Записаний

Сонечко+

• Ветеран
  • Карма +801/-5
  • Останні відвідини:

А ще у нас була цілодобово гаряча і холодна вода :hot! Вулиці - освітлювались.

А у школі нам у молодших класах на перерві давали молоко у столовій - дбали про кальцій у нашому зростаючому організмі. І на великій - сніданок(зараз, слава Богу, сніданки також дають :)).
Записаний

Сонечко+

• Ветеран
  • Карма +801/-5
  • Останні відвідини:

Мій перший фотоапарат був "Смена 8", потім "Смена 9", а ще пізніше "Зеніт Е". І фоткала я в основному на плівку 64, хоча мала і 32 і 138(здається чи може 132)....Завжди були в запасі кілька бутилок для розведення проявника та фіксажу, ванночки різних розмірів,...Найважче - це було затарабанити у ванну з шафи фотозбільшувач...
Записаний

Amateyr

• Ветеран
  • Карма +150/-0
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2022, 08:52:24

Мій перший фотоапарат був "Смена 8", потім "Смена 9", а ще пізніше "Зеніт Е". І фоткала я в основному на плівку 64, хоча мала і 32 і 138(здається чи може 132)....Завжди були в запасі кілька бутилок для розведення проявника та фіксажу, ванночки різних розмірів,...Найважче - це було затарабанити у ванну з шафи фотозбільшувач...
Ага, і вся ванна в червоному світлі.... ото було інтересно :)
Записаний

Сонечко+

• Ветеран
  • Карма +801/-5
  • Останні відвідини:

Так. По 3-4 години безвилазного фоточаклування. А потім всі столи, які є у квартирі були заставлені "новонародженими" фотографіями, які висихали до ранку. Які згодом відправляли  для вирівнювання по книжкам.
Записаний

yurko

• Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:20:31

І всьо смерділо закріпником  :D

Але якби не любительська фотографія ми б з Рибкою не познайомилися  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.

Холод, голод, темрява й спрага – для нас не так страшно й смертельно, як ваші "дружба й братерство".

ksenya

• Ветеран
  • Карма +303/-0
  • Останні відвідини:

Згадала про дитячі пюрешки фруктові :) м-м-м..памятаете такі в скляних маленьких баночках, як майонез  ... :) так їх любила! Гм..і зараз би не відмовилась ;)
Записаний